اقامت دائم اروپا و ویزای طلایی اروپا ۲۰۲۰

اقامت دائم اروپا

اقامت دائم به وضعیت اقامت افراد در کشورهایی اطلاق می شود که شهروندان آن کشورها نیستند و معمولا برای دوره پایدار است؛ یک فرد با چنین موقعیتی به عنوان فرد دارای مجوز اقامت دائم شناخته می شود. مقوله اقامت دائم با حق اقامت متفاوت است. افرادی که دارای اقامت دائم هستند، اگر حق اقامت نداشته باشند، هنوز به کنترل مهاجرت نیاز دارند.

در ایالات متحده چنین شخصی به طور رسمی به عنوان یک LPR) Lawful Permanent Resident) نامیده می شود. به معنی: داوطلب دائمی قانونی. با این حال، به طور خودکار داشتن حق اقامت، به افراد اقامت دائم می دهد. همچنین این وضعیت در اکثر موارد اجازه کار را نیز می دهد.

مفتخریم که شما عزیزان را به مطالعه یک مقاله در رابطه با نحوه اخذ اقامت اروپا نیز دعوت کنیم.

زندگی در اروپا

کشورهایی با سیستم های اقامت دائم

هر کشوری اجازه اقامت دائم را نمی دهد. حقوق و برنامه ها برای هر کشور، ممکن است به طور گسترده ای متفاوت باشند.

همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای امکان تبدیل شدن اقامت برخی از افراد به اقامت دائم اروپا هستند. برای مثال، قانون اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا یک ملیت اتحادیه اروپا که به یک کشور عضو اتحادیه اروپا برای رسیدن به وضعیت اقامت دائم سفر کرده، پس از اقامت به مدت پنج سال به آن دست یابد.

اتحادیه اروپا همچنین قوانین اقامت دائم برای اقامت دائم کشورهای عضو را طبق دستورالعمل (2003/109/EC) تنظیم می کند.

کشورهای دیگر انواع مختلفی از اقامت و روابط با دیگر کشورها را دارند.

مناطق دارای سیستم اقامت دائم عبارتند از:

آرژانتین  /  استرالیا  /  بحرین  /  باربودا  /  بلیز  /  برزیل  /  کانادا (ساکنان دائمی قبل از ژوئن 2002 به عنوان مهاجران فرود شناخته می شوند)  /  شیلی  /  چین  /  کاستاریکا  /  جمهوری دومینیکن  /  اکوادور  /  غنا  /  گواتمالا  /  هنگ کنگ  /  هند  /  ایران  /  اسرائیل  /  ژاپن  /  کره جنوبی  /  ماکائو  /  مقدونیه  /  مالزی  /  مکزیک  /  نیکاراگوئه  /  نیوزلند  /  نروژ  /  پاناما  /  پرو  /  فیلیپین  /  روسیه  /  سنگاپور  /  آفریقای جنوبی  /  سنت کیتس و نویس  /  سوئیس  /  جمهوری چین (تایوان)  /  تایلند  /  ترینیداد و توباگو  /  اوکراین  /  ایالات متحده

اتحادیه اروپا:

اتریش  /  بلژیک  /  بلغارستان  /  کرواسی  /  قبرس  /  جمهوری چک  /  دانمارک  /  استونی  /  فنلاند  /  فرانسه  /  آلمان  /  یونان  /  مجارستان  /  ایرلند  /  ایتالیا  /  لتونی  /  لیتوانی  /  لوکزامبورگ  /  مالت  /  هلند  /  لهستان  /  پرتغال  /  رومانی  /  جمهوری اسلواکی  /  اسلوونی  /  اسپانیا  /  سوئد  /  بریتانیا

اشکال دیگر اقامت دائم

هند اجازه اقامت دوگانه را نمی دهد، اما شهروندان سابق هندی و اشخاص حقیقی هند، واجد شرایط درخواست کارت شهروندی خارج از کشور هند (OCI) می باشند که به آن ها اجازه می دهد در هند آزادانه زندگی و کار کنند، به غیر از برخی پست های سیاسی خاص و اشغال پست های قانون اساسی. همچنین آن ها نمی توانند رأی بدهند و یا زمین های کشاورزی خریداری کنند.

ترکیه اجازه می دهد تا شهروندان با تابعیت دوگانه و شهروندان سابق ترکیه که شهروندی ترکیه خود را از دست داده اند(به عنوان مثال، آن ها در یک کشور که معمولا اجازه اقامت دوگانه را نمی دهد، مانند آلمان، اتریش، کره جنوبی یا ژاپن کسب اقامت کرده اند) بتوانند “کارت آبی” (mavi kart) درخواست کند. که برخی از حقوق این شهروندان را به آن ها بازمی گرداند، برای مثال حق زندگی و کار در ترکیه، حق داشتن زمین و یا حق ارث (اما نه حق رأی دادن).

برخی از کشورها معاهدات مربوط به سفر و دسترسی به بازار کار (کار غیر دولتی / غیر نظامی) را تنظیم کرده اند:

شهروند یک کشور از اتحادیه اروپا می تواند در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس (و شهروندان این کشورها می تواند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی و کار کند) به طور نامحدود زندگی و کار کند.

توافقنامه Trans-Tasman Travel بین استرالیا و نیوزلند به شهروندان این دو کشور اجازه می دهد که در کشور دیگری زندگی و کار کنند.

شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس (بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی) می توانند در سایر کشورهای عضو زندگی و کار کنند.

با این حال، برای رأی دادن و کار در بخش عمومی یا امنیت ملی در یک کشور، شهروندی کشور مورد نظر، تقریبا همیشه مورد نیاز است.

اسلوونی

ویزای طلایی اروپا

“ویزای طلایی” یک ویزای اقامت دائم برای افرادی است که سرمایه گذاری می کنند، که اغلب از طریق خرید ملک صورت می گیرد و به این ترتیب مبلغ مشخصی از سرمایه را به کشور مورد نظر صادر می کنند.

قدمت آن به دهه 1980 برمیگردد و در قرن 21، ویزای طلایی بسیار محبوب تر و در دسترس شد.

ویزای طلایی نیاز به سرمایه گذاری در هر نقطه ای دارد. از 100,000 دلار در دومینیکا تا 2,000,000 پوند در انگلستان. رایج ترین روش برای به دست آوردن ویزای طلایی، خرید املاک با حداقل ارزش است.

بعضی از کشورها مانند مالت و قبرس، به افرادی که مبلغ خاصی را سرمایه گذاری کنند، “گذرنامه طلایی” (تابعیت) را ارائه می دهند.

صدور ویزای به اصطلاح “ویزای طلایی” موجب اختلاف در چندین کشور شده است.

ویزای طلایی

مشخص است که با وجود پایین آمدن ارزش ریال، کسب اقامت دائم از این روش برای ما ایرانی ها به صرفه نیست. اما نگران نباشید چراکه ما به شما روش مناسب تر کسب اقامت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اروپا را پیشنهاد می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات کار، می توانید با شرکت ما واقع در تهران – زعفرانیه تماس حاصل فرمایید.

توسط | 2020-05-16T14:56:06+04:30 2nd ژانویه, 2019|اقامت اروپا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید