کسب اقامت سوئد برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا آپدیت ۲۰۲۰

کسب اقامت سوئد

یک شهروند اتحادیه اروپا (EU / (EEA)European Economic Area) حق دارد که بدون هیچ مجوزی در استکهلم کار و زندگی کند. اما، شهروندان غیر EU/EEA باید مجوز کار را از خارج از سوئد دریافت کرده و ابتدا اقامت سوئد را اخذ نماید.

اقامت سوئد

ما برای افراد مختلف، کسب اقامت سوئد را به 2 دسته تقسیم می کنیم:

  • شهروندان اتحادیه اروپا (EU / EEA)

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا یا EEA شما حق دارید که بدون هیچگونه مجوزی در استکهلم زندگی کنید و کار یا تحصیل داشته باشید. همچنین شما حق شروع و اجرای یک کسب و کار خصوصی را نیز دارید.

اگر بتوانید از خودتان حمایت کنید، به طور خودکار حق اقامت در سوئد را دارید و نیازی به تماس با اداره مهاجرت سوئد نیست.

کسب اقامت سوئد

  • شهروندان غیر اتحادیه اروپا

نکته: اگر شما قبلا اقامت دائم یک کشور اروپایی یا سوئیس را داشته اید، الزام ورود به سوئد و کسب اقامت سوئد برای شما، شبیه به شهروندان اتحادیه اروپا / EEA است.

اما اگر شما یک شهروند یک کشور در خارج از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس هستید، به مجوز کار نیاز دارید. اگر قصد دارید برای مدت بیشتر از 3 ماه کار کنید تا کسب و کار خود را آغاز کنید یا آن را اجرا کنید، یا بخشی از صاحب یک شرکت شود، باید اجازه اقامت خود را به عنوان self-employed (کسی که صاحب کار خودش است) کسب کنید.

برای دریافت اجازه کار، شما باید یک پیشنهاد اشتغال داشته باشید و مجوز کار شما باید قبل از ورودتان به سوئد به شما اعطا شود. هزینه برای درخواست اول 2000 کرون سوئد (194 یورو) و برای تمدید و توسعه آن (اگر اشتغال و شرایط تغییر نکند) 1000 کرون است. این اجازه برای دوره استخدام موقت یا برای دو سال معتبر است. پس از 48 ماه اشتغال در سوئد، شما می توانید واجد شرایط دریافت اجازه اقامت دائم باشید.

اقامت سوئد

چند استثنا، به ویژه برای دانشجویانی که تعدادی از اعتبارات کارشناسی ارشد را تکمیل کرده اند وجود دارد. در برخی موارد، داوطلبانی که برای مصاحبه در کشور حضور دارند، اگر اشتغال بلافاصله شروع شود و تقاضای بالا در بخش وجود داشته باشد، می توانند اجازه نامه بگیرند.

شما به عنوان self-employed تا زمانی که مجوز آن صادر نشود نمی توانید وارد سوئد شوید و این اجازه را ندارید که با هر کارفرمایی کار کنید. شما می توانید در اداره مهاجرت سوئد، در خصوص الزامات برای اخذ اجازه اقامت به عنوان یک self-employed را به طور کامل مطالعه کنید.

اگر شما اجازه کار/اقامت دریافت کنید، خانواده شما می توانند برای مجوز اقامت درخواست دهند.

هنگامی که اجازه اقامت سوئد به شما داده می شود، یک کارت مجوز اقامت دریافت خواهید کرد که نشان می دهد که شما اجازه ماندن در سوئد را دارید. این کارت دارای یک میکروچاپ است که شامل اثر انگشت و عکس شما است.

هنگامی که با مسئولین و مراقبت های بهداشتی تماس می گیرید، کارت خود را همیشه همراه خود داشته باشید.حتما توجه داشته باشید که کارت مجوز اقامت شما جایگزین کارت شناسایی سوئدی شما نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرایند درخواست، لطفا به وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مراجعه کنید. همچنین شما می توانید با سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خود تماس بگیرید.

آن چه که باید بدانیم:

مجوز کار و اقامت را باید خارج از کشور سوئد به دست اورید.

اگر برای کار و اقامت سوئد درخواست داده اید، حداقل دوازده هفته قبل از ورودتان، امور مربوط به پرونده را آغاز کنید.

اگر شما برای گرفتن اجازه اقامت به عنوان self-employed درخواست می کنید، پرونده درخواست در 75 درصد از موارد، بیش از هفت ماه به طول می انجامد.

اگر اعتبار گذرنامه شما به پایان رسیده، باید آن را تمدید کنید، چراکه نمی توانید اجازه نامه طولانی تر از اعتبار پاسپورت خود دریافت کنید.

اقامت کشور سوئد

درباره کشور سوئد

سوئد، (به سوئدی: Sverige) با نام رسمی پادشاهی سوئد (Konungariket Sverige) کشوری در شمال اروپا و در شبه‌ جزیره اسکاندیناوی است.

این کشور: از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه ‌است.

پایتخت و بزرگ ‌ترین شهر این کشور استکهلم است. واحد پولی کشور سوئد کرون و زبان رسمی سوئدی ها، زبان سوئدی است.

مساحت کشور سوئد 449.964 کیلومتر مربع است و چهارمین کشور بزرگ اروپا (پنجمین کشور بزرگ اروپا با احتساب بخش اروپایی روسیه) از نظر مساحت می‌باشد.

جمعیت سوئد بیش از 10 میلیون نفر است. که تقریباً 7.9 میلیون نفر آن را سوئدی‌ها تشکیل می‌دهند.

این کشور با تعداد 21 نفر در هر کیلومتر مربع تراکم جمعیت پایینی دارد و بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند. همچنین بیش از 85 درصد مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می‌کنند.

سوئد هشتمین سرانهٔ تولید ناخالص داخلی در جهان را دارا می‌باشد و جایگاه خوبی در جنبه‌های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارد.

اقامت سوئد

توسط | 2020-05-16T15:48:30+04:30 3rd ژانویه, 2019|سایر کشورها|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید