درباره کشور اتریش (جمعیت، پرچم، زبان، فرهنگ و تاریخچه اتریش)

درباره کشور اتریش

اتریش کشوری واقع در قاره اروپا و عضو شینگن و اتحادیه اروپا است. 82,445 کیلومتر مربع از مساحت آن را خشکی ها و 1,426 کیلومتر مربع را آب ها پوشش می دهند. و به طور کلی با مساحت 83,871 کیلومتر مربع، 114 امین کشور جهان از نظر وسعت به شمار می رود. در صورتی که قصد مهاجرت به اتریش یا کسب اقامت اتریش را دارید، این مقاله را بخوانید!

کشور اتریش

جمعیت اتریش

در سال 1282 اتریش به عنوان یک ملت مجزا و اصلی تاسیس شد. جمعیت اتریش 8,857,960 نفر است(2019) و دارای تراکم جمعیتی 105 نفر در هر کیلومتر مربع است.

پراکندگی چمعیت اتریش در شهر های مختلف آن به شکل جدول روبه رو است:

 

رتبه

شهرجمعیت
1وین1,691,468
2گراتس222,326
3لینتس181,162
4سالزبورگ150,269
5اینسبروک112,467
6کلاگن‌فورت90,610
7فیلاخ58,882
8

ولز

57,946

ارز کشور اتریش واحد یورو (EUR) است. کد شماره گیری برای کشور اتریش 43 است و دامنه اینترنتی مختص سایت های اتریشی at. است.

این کشور، با 8 کشور عضو شینگن مرزهای زمینی دارد که شامل کشورهای ذکر شده می شود: جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، لیختناشتاین، آلمان، ایتالیا، سوئیس.

پرچم اتریش

پرچم اتریش یکی از قدیمی ترین پرچم ها است و شامل سه نوار افقی با عرض یکسان است که در نوار وسطی سفید رنگ است و دو نوار بالایی و پایینی قرمز هستند. بر اساس افسانه ها، بابنبرگ دوک لئوپولد V. در سال 1191 و در جنگ صلیبی، برای سرزمین مقدس در نبرد اکور دلاورانه جنگید و حتی متوجه نشده که پیراهن سفید او کاملا به وسیله خون پوشانده شده است. پس از نبرد او متوجه شد که پرچم خود را از دست داده است، بنابراین تصمیم گرفت به جای آن لباس پیراهن رنگارنگ خود را آویزان کند. وقتی کمربند خود را با غلاف بیرون کشید، خط سفید دست نخورده بر روی پیراهن او ظاهر شد.

در قرن 13 ام، آخرین دوک بابنبرگ، قرمز و سفید به عنوان رنگ خود به منظور ابراز تحسین و احترام به سلف شجاع به تصویب رساند.

پرچم اتریش

زبان اتریش

زبان مردم اتریش، در واقع، زبان ملی در اتریش، آلمانی است. (چیزی به عنوان زبان “اتریشی” ثبت نشده است)

این آلمانی، تقریبا همان چیزی است که آلمانی ها استفاده می کنند. تنها تفاوت هایی در لهجه و برخی از واژگان وجود دارد. چیزی شبیه به لهجه آمریکایی و بریتیش برای زبان انگلیسی. (هرچند آلمان و اتریش از املای یکسان استفاده می کنند). با این حال، گویش محلی وین (وینریش) تقریبا نامفهوم است و بسیاری از واژه ها یا اصطلاحات هیچ شباهتی به چیزی که شما در درس های آلمانی آموخته اید را ندارند. “Net” به جای “nicht”، “wouse” به جای “was”، “hotz” به جای “hat es”.

خوشبختانه، در صورت بروز هر گونه مشکل، این کلمات می توانند در صورت نیاز به استاندارد آلمانی تبدیل شوند.

استاندارد آموزش و پرورش در این کشور بسیار بالا است و همه دانش آموزان به خوبی زبان انگلیسی را می آموزند. بنابراین شما در استفاده از زبان انگلیسی، به ویژه در هتل ها، فروشگاه ها، رستوران ها و دیگر اماکنی که در وین مورد استفاده قرار می گیرند هیچ مشکلی نخواهید داشت.

مردم محلی آن می دانند که اکثر انگلیسی ها و ملیت های آمریکایی نمی توانند آلمانی صحبت کنند. با این وجود، اگر تلاش کنید تا چند کلمه از زبان مردم اتریش را یاد بگیرید، آن ها از شما قدردانی می کنند! در اینجا برخی از موارد ساده را به شما آموزش می دهیم:

Please(Bitte (pronounced bitter
Thank you(Danke (like anchor with a d in front
Hello(Grüßgott (formal, pronounced groose-got
(Servus (informal, pronounced sair-vuss
GoodbyeFormal:
(Auf Wiedersehen (owf-vee-duh-zaneInformal:
(Tschüss (chuce; Austrogerman
(Baba (bah-bah; Viennese
Ciao

مردم اتریش

7 عمل که اتریشی ها انجام می دهند که می توانند احساس ناخوشایندی را خارجی ها ایجاد کنند:

  1. آن ها دوست دارند در فضای بسته دخانیات مصرف کنند

ممنوعیت سیگار در کشور اتریش بسیار کم تر از سایر کشورهای غربی است. هنوز هم سیگار کشیدن در بسیاری از رستوران ها، کافه ها، باشگاه ها و حتی دفاتر مجاز است. برای افراد غیر سیگاری یا آمریکایی ها، سیگار کشیدن اشخاص در مکان های عمومی، کاملا عجیب و غریب است.

  1. خدمات نامناسب

اگر شما آمریکایی هستید، احتمالا خدمات رستوران های بریتانیایی را بسیار نگران کننده می بینید، اما اخیرا از یک رستوران وین بازدید نکردید. پیشخدمت های اتریش به دلیل بد رفتاری های خود مشهور هستند! قانون “همیشه حق با مشتری است” به صورت واقعی در این کشور اعمال نمی شود.

  1. بسیار رک هستند

در بعضی از فرهنگ ها همه چیز را با جملات پیچیده بیان می کنند، به این خاطر که این ترس در آن ها وجود دارد که بی ادب به نظر آیند. برای مثال، در کشور چین، گفتن “نه” به دیگران به طور مستقیم می تواند باعث ایجاد دلخوری در شخص مقابل گردد. اما اتریشی ها تمایل دارند گفتگو های کوچک را قطع کنند و آن را مستقیم بگوید.  اما در نهایت متوجه خواهید شد که این کار اشتباه نیست. در واقع، شما در نهایت این رک گویی را صرفه جویی در وقت به حساب خواهید آورد!

  1. تذکر به دیگران

در اتریش مردم اغلب از این که به شما بگویند که کار اشتباهی انجام داده اید هیچ تردیدی ندارند، صرف نظر از اینکه شما یک کودک باشید یا یک بزرگسال بالغ.

  1. خیره شدن

در انگلیس و امریکا، به صورت آشکارا خیره شدن به دیگران بی ادبانه به نظر می رسد، اما در اتریش امری کاملا طبیعی است. خواه کسی لباس شما را تحسین کند، لباسی غیر عادی پوشیده باشید یا… به ویژه در حمل و نقل عمومی، به شما خیره خواهند شد.

  1. پرداخت نقدی

در بسیاری از موارد، اتریش به لحاظ تکنولوژیکی پیشرفته و کارآمد شناخته شده است، اما بسیاری از خارجی ها به زودی متوجه خواهند شد که این یک قضیه بسیار نادر است! بسیار شگفت انگیز است که اتریشی ها به ندرت از کارت های اعتباری استفاده می کنند. بسیاری از رستوران ها در اتریش فقط پول نقد دریافت می کنند.

  1. سیاست اشتباه

شاید به این خاطر که ایالات متحده و بریتانیا تاریخچه ای طولانی از مهاجرت درونی داشته اند، واژه هایی که آلمانی ها از آن ها استفاده می کنند، به نظر آن ها منسوخ شده و قدیمی باشند. به عنوان مثال، شهروندان اتریشی که والدین یا حتی پدربزرگ و مادربزرگشان از ترکیه آمده اند، اغلب عنوان “ترک ها” را به جای اتریشی ها به کار می برند.

کشور اتریش

تاریخچه اتریش

همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، اتریش به یک تاریخ بسیار پر حادثه نگاه می کند. با این وجود برخی از عناصر متعلق به این کشور وجود دارد که در طول قرن ها تغییر نکرده اند. جانبداری برای زیاده روی، زیبایی، و زراعت همواره نیروی محرکه اصلی این کشور در گذشته و حال بوده است. تاریخچه کشور اتریش، به این شکل بوده است:

روزهای اولیه

منطقه اتریش امروز، که در دره حاصلخیز دانوب و دره های آلپ است، قبلا در عصر پالئولیت (تا حدود 8000 سال قبل از میلاد) قرار داشتند. در حدود 400 سال قبل از میلاد، مردم سلت از غرب اروپا، در کوه های آلپ شرقی مستقر شدند.

دولت سلتیک (Noricum) در قرن دوم قبل از میلاد و در اطراف منطقه کارگاه آهنگری توسعه یافت. از قرن هفتم پیش از میلاد به بعد، یکی از مهم ترین مناطق کاری مردم سلتیک در اتریش و در معدن نمک بزرگ تاریخی در اطراف هالشتات بود که در شهر هالشتات امروزی در ایالت اوبراسترایش قرار داشت.

رومیان 200 سال قبل از میلاد مسیح آمدند و تا 15 سال قبل از میلاد، کل منطقه را تحت سلطه خود قرار دادند. مهمترین حلقه رومی در اتریش، کارنوتوم(Carnuntum) بود.(پایتخت استان پانونیای روم در حال حاضر در اتریش) که مرکز تأسیسات رومی در امتداد دانوب بود. امروزه در آن مکان، یک پارک باستان شناسی جالب با موزه و آمفی تئاتر وجود دارد.

از Ostarrichi به Austria (اتریش)

نیمه دوم قرن دوم میلادی، قبایل مختلف آلمان قلمرو خود را گسترش دادند و به سرزمین های روم تهاجماتی ویرانگر داشتند. تا اواسط دهه 50، باویر ها قلمرو بین آلپ شرقی و منطقه وینروالد را در دست داشتند. تقریبا در سال 800 میلادی، شارلمان، پادشاه فرنک ها و در نهایت امپراتور روم مقدس، یک قلمرو در دره دانوب به نام Ostmark (مارس شرقی) تاسیس کرند. در سال 996 میلادی، برای اولین بار از اصطلاح Ostarrichi به جای Ostmark استفاده شد. که این کلمه نیز در طول زمان، به کلمه آلمانی اوسترایش یا همان اتریش امروزی تغییر یافت.

توسط | 2020-05-19T12:17:58+04:30 26th جولای, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید