راه های کسب اقامت اتریش در سال ۲۰۲۰ | مدارک و شرایط

اقامت اتریش

برای کسب اقامت اتریش راه های مختلفی (سرمایه گذاری، پناهندگی، کار، ثبت شرکت و…) وجود دارد. با کسب اقامت اتریش از هر طریقی، می توانید در این کشور کار، تحصیل و زندگی کنید. در هر صورت، اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان و با توجه به شرایط کنونی کشورمان، بسیار مشکل به نظر می رسد اما همچنان غیر ممکن نیست! نکته قابل توجه این است که اقامت موقت برای کشور های اتحادیه اروپا و کشور های عضو منطقه شینگن، پس از ۵ سال منتهی به کسب اقامت دائم می شود. و اما چگونه اقامت اتریش را بگیریم؟

راه های کسب اقامت اتریش

 • اقامت اتریش از طریق تولد فرزند
 • اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • اقامت اتریش از طریق پناهندگی
 • اقامت اتریش از طریق کار
 • اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

 

اقامت کشور اتریش

اقامت اتریش از طریق تولد فرزند

اگر مادر نوزاد متولد شده، یک شهروند اتریشی باشد، نوزاد به طور طبیعی در هنگام تولد شهروند اتریش به شمار می رود.

همین امر برای نوزادی که پدر و مادرشان ازدواج کرده اند و فقط پدر، یک شهروند اتریشی است، صدق می کند.

در مواردی که والدین فرزند ازدواج نکرده و فقط پدر یک شهروند اتریشی است و مادر شهروند یک کشور دیگر است، فرزند شهروندی اتریش را با اصل و نسب پدر به دست می آورد، اگر پدر اتریشی هشت هفته پس از تولد فرزند، تصدیق نامه پدر بودن را از دادگاه دریافت کند.

طبق قوانین بین المللی، اخذ تابعیت هر کشوری از طریق تولد، طبق اصل خاک (jus soli) و اصل خون (sanguinis jus) صورت میگیرد.

اصل خاک به این معنی است که نوزاد توسط پدر و مادر غیر اتریشی، در خاک اتریش متولد شود.

اصل خون به این معنی است که نوزاد توسط پدر و مادر اتریشی، در خارج از خاک اتریش متولد شود.

در کشور اتریش، قوانین اعطای تابعیت بر پایه اصل خون است.

اقامت اتریش از طریق ازدواج

در صورت دریافت ویزای ازدواج یا ویزای نامزدی اتریش و ازدواج با یکی از اتباع کشور اتریش، به شرط داشتن سه سال اقامت مستمر درکشور اتریش و گذشتن حداقل دو سال از تاریخ ازدواج در اتریش، امکان درخواست تابعیت اتریش برای متقاضی، وجود دارد. در اعطای تابعیت اتریش از طریق ازدواج، تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد و از این بابت با قانون مدنی ایران متفاوت است. قانون مدنی ایران، فقط به زن خارجی که با مرد ایرانی ازدواج کند، اعطای تابعیت می نماید!!

اقامت اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی در هر کشوری بسیار سخت است. اقامت شما در کمپ های دور افتاده در اطراف اتریش بسیار مشکل است و شخص پناهنده زندگی سختی پیش رو خواهد داشت. مدت زمان جواب گرفتن بستگی به ارائه کیس شخص متقاضی دارد. اما بعضی ها هم چندین سال باید صبر کنند و در این مدت زیر نظر دولت اتریش مکانی برای خواب و غذایی برای خوردن خواهند داشت. شخص پناهنده اجازه ی کار در کشور اتریش را ندارد. برای افرادی که از طریق پناهنده گی اقدام کرده اند برای اخذ تابعیت مدت ۶ سال زندگی در اتریش الزامی است.

اقامت اتریش از طریق کار

یکی از راه های اقامت در اتریش، اقامت از طریق کار می باشد. از ۲۰۱۱ سال برای مهاجرانی از کشور های غیر اتحادیه اروپا که به منظور کار به اتریش مهاجرت می کنند، کارت قرمز- سفید –قرمز صادر می شود. ویزای کار در کشور اتریش دارای سیستم امتیازی بندی در اروپا است. در اتریش از ۱۰۰ امتیاز، حداقل ۷۰ امتیاز کسب نمایند، می توانند ویزای کاریابی اخذ نمایند.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

شهروندی اتریش از طریق سرمایه گذاری، گران ترین سرمایه گذاری در جهان از نظر سطح سرمایه مورد نیاز نسبت به سایر کشورها است. به طور خاص، اتریش هیچ برنامه رسمی شهروندی از طریق سرمایه گذاری ندارد. (در مقایسه با مالت، قبرس یا بلغارستان که در این کشور ها مقدار سرمایه مشخصی برای درخواست شهروندی در قانون مشخص شده.)

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

اقامت کشور اتریش از ثبت شرکت نیز یکی از راههای کسب اقامت اتریش است. برای ثبت شرکت در اروپا، مراحل قانونی وجود دارد که توسط وکلای ما قابل انجام است. اما یک راه ساده تر، کم هزینه تر و امن تر برای ثبت شرکت در اروپا و کسب اقامت منطقه شینگن وجود دارد که ما آن را به شما توصیه می کنیم. با ما همراه باشید برای کسب اقامت اروپا و منطقه شینگن از طریق کشور زیبای اسلوونی.

اقامت اتریش

اقامت اتریش و بررسی شرایط آن

اگر شهروندی اتریش هدف شماست، در ابتدا و قبل از هر چیزی، باید صبر زیادی داشته باشید. فرایند درخواست طولانی و زمان بر است. این فرایند شامل تشریفات اداری، کاغذ بازی ها و هزینه های بسیاری است.

ما در این مقاله، مطالبی را بیان می کنیم که معیار های اساسی برای تبدیل شدن به یک شهروند اتریشی و کسب اقامت اتریش را به طور کامل پوشش می دهد.

به طور کلی شما برای اخذ اقامت اتریش (اقامت دائم اتریش) باید حداقل 10 سال در این کشور اقامت داشته باشید.

به علاوه، اگر حداقل 5 سال است که با یک شهروند اتریشی ازدواج کرده اید می توانید درخواست کسب شهروندی خود را ثبت کنید.

معیار اصلی برای این فرآیند عبارتند از:

 • یادگیری و تسلط کامل بر زبان آلمانی
 • شما تابعیت قبلی خود را از دست می دهید. (فقط تحت شرایط خاص، شما ممکن است واجد شرایط برای داشتن چندین تابعیت باشید.)
 • هیچ پرونده کیفری ای نداشته باشید
 • در حال حاضر هیچ روندی برای پایان دادن به اقامت شما در اتریش وجود نداشته باشد.
 • نگرشی حمایتی نسبت به جمهوری اتریش داشته باشید! (هر عملی که به این معناست)
 • هیچ تهدیدی برای قانون، نظم و امنیت کشور اتریش از طرف شما وجود نداشته باشد.
 • توانایی کسب معیشت خود را داشته باشید.

اقامت اتریش

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، برخی از نکات بسیار ذهنی هستند و مدرکی برای ارائه از طرف شما وجود ندارد. قضاوت پرونده شخصی شما، به احساسی که در افسر پرونده شما نسبت به شما به وجود آمده، بستگی دارد.

از آنجا که قوانین اتریشی به طور فزاینده ای محدود کننده هستند، باید مراقب باشید که درخواست شما کاملا درست، قانونی و در راستای قوانین باشد.

حتی اگر برنامه شما به کاملا مرتب باشد، همچنان روند انجام امور، می تواند یک سال یا بیشتر ادامه یابد.

ما به شدت به شما توصیه می کنیم حداقل یک سال قبل با متخصصین در این زمینه تماس بگیرید تا زمان آماده سازی مناسب درخواست شما و مدارک و مراحل انجام کار و راه های کسب اقامت را به شما ارائه دهند.

توسط | 2020-04-29T13:53:11+04:30 26th نوامبر, 2018|کشور اتریش|2 دیدگاه

2 دیدگاه‌ها

 1. Asal 18/12/2018 at 2:15 ق.ظ پاسخ

  Hazineye vizaye otrish baraye har nafar chghade?

  • admin 25/12/2018 at 12:51 ب.ظ پاسخ

   لطف کنید با شماره ثابت ۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱ یا تلفن همراه ۰۹۱۲۸۴۰۱۰۳۵ تماس بگیرید

دیدگاه خود را بنویسید