انواع ویزای اتریش | انواع ویزای کوتاه مدت و مولتی۲۰۲۰

انواع ویزای اتریش

دلایل متفاوتی برای سفر به کشور اتریش وجود دارد که مطابق با این دلایل فرد متقاضی اقدام به دریافت ویزا می کند چرا که ویزای اتریش در انواع مختلفی ارائه می شود که برای اخذ هر نوع از این ویزاها به مدارک متفاوتی نیازمند هستید. در ادامه به بررسی انواع ویزای اتریش و شرایط مورد نیاز برای اخذ هر ویزا می پردازیم.

انواع ویزا اتریش

ویزای شینگن اتریش

چهار نوع ویزای شینگن وجود دارد ویزای تایپ A ،B ،C و D.

برای سفر کردن به این کشور و بازدید از اماکن دیدنی به یک ویزای توریستی نوع C نیازمند هستید. این ویزا برای گردشگران قرار داده شده است و برای گرفتن این ویزا باید محل اقامت و بلیط هواپیما و… را ارائه دهید. اما نوع دیگری از ویزا نیز وجود دارد که به آن ویزای نوع D گفته می شود که این ویزا طولانی مدت است و برای سرمایه گذاران و افرادی که قصد تحصیل در اتریش را دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت ویزای اتریش (توریستی):

  • ویزای توریستی بزرگسالان: 60 یورو
  • وبزای توریستی کودکان 6 تا 12 سال: 35 یورو
  • ویزای توریستی کودکان زیر 6 سال: رایگان

ویزای مولتی اتریش (ویزای بلند مدت)

یکی از انواع ویزای اتریش ویزای مولتی اتریش می باشد. این نوع ویزا، یکی از انواع ویزای نوع C است که تعداد ورود را برای دارنده ویزا محدود نمی کند و به اندازه ی 90 روز در طی 6 ماه اعتبار دارد.

شرایط دریافت ویزای مولتی:

تقریبا همان شرایط اخذ ویزای شینگن را دارد اما با اندکی تفاوت به عنوان مثال برای اخذ ویزای مولتی باید پیش از اقدام به اخذ این نوع ویزا یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود داشته و به کشور مدنظر سفر کرده‌ باشید و همچنین دعوت نامه می تواند شرایط را برای اخذ ویزای مولتی آسان تر کند.

ویزای کاری اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق کار توسط یک سیستم ویزا مبتنی بر امتیاز تنظیم می شود که به کارت قرمز-سفید-قرمز معروف است. مراحل دریافت کارت قرمز سفید قرمز در ابتدا ممکن است پیچیده به نظر برسد اما در واقع دارای سیستم نسبتا ساده ای است.

ویزای اتریش تضمینی

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که آیا اصلا به مجوز کار احتیاج دارید یا خیر چرا که در برخی موارد و با توجه به ملیت شما ممکن است به ویزای کار نیازی نداشته باشید. دارندگان پاسپورت اروپایی حق کار و زندگی در اتریش را دارند اما در صورتی که قصد اقامت بیشتر از 3 ماه را داشته باشند باید اقامت خود را با مقامات محلی ثبت کنید. همچنین لازم به ذکر است که به عنوان بخشی از انتقال کرواسی به اتحادیه اروپا محدودیت هایی برای شهروندان کرواسی وجود دارد. شرایط و مقررات به صورت پیوسته در حال تغییر هستند پس باید از به روزترین تغییرات آگاه باشید.

اگر شهروند کشورهای در حال توسعه باشید احتمالا برای زندگی و کار در اتریش به ویزا یا مجوز نیاز داشته باشید.

ویزای تحصیلی اتریش

دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارند از مزایای زیادی بهره مند می شوند. پروسه کامل این اقدام تقریبا 18 ماه زمان می برد و پس از اینکه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور شدید باید برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید. در این مرحله فرد متقاضی نامه پذیرش را همراه با اسکن صفحه اول پاسپورت برای سفارت اتریش در ایران از طریق ایمیل ارسال می کند تا بتواند وقت مصاحبه بگیرد که این مرحله تقریبا 3 ماه زمان می برد.

ویزای دانشجویی

ویزای ازدواج اتریش

در صورتی که یکی از زوجین اقامت دائم اتریش را داشته باشد، همسرش به راحتی می تواند ویزای کشور اتریش را اخذ کند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای ازدواج اتریش:

  • طرفین باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
  • فرد خارجی که قصد گرفتن ویزای اتریش از طریق ازدواج را دارد باید حداقل دارای مدرک A1 زبان آلمانی باشد.
  • همسر فرد متقاضی باید یک تعهد کتبی جهت تامین هزینه های همسر خود ارائه دهد.

نکات ذکر شده در بالا فقط جهت دریافت ویزای کشور اتریش است و اگر قصد اخذ اقامت از این طریق را دارید باید 5 سال از زندگی مشترکتان گذشته باشد.

ویزای همراه اتریش

یکی دیگر از انواع ویزای اتریش، ویزای همراه اتریش است. اخذ ویزای همراه اتریش برای خانواده افرادی که دارای ویزای کار اتریش هستند و یا افرادی که مشغول تحصیل در اتریش هستند امکان پذیر می باشد. راه های مختلفی از مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد و ویزای همراه اتریش را می توان برای هر یک از این راه های مهاجرت به اتریش اخذ کرد اما اخذ ویزای همراه دارای شرایط و قوانینی است که پیش از اقدام به دریافت این ویزا باید از آن قوانین آگاه باشید.

ویزای تضمینی اتریش

نمونه فرم پر شده ویزای اتریش

متناسب با هدف شما از سفر به اتریش به شما فرم های متفاوتی برای انواع ویزای اتریش ارائه می دهند. مثلا اگر قصد تحصیل در کشور اتریش را دارید نیاز به دریافت ویزای بلند مدت نوع D و اگر تنها هدف شما بازدید از این کشور است باید ویزای کوتاه مدت نوع C دریافت کنید.

توسط | 2020-06-01T16:55:17+04:30 21st سپتامبر, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید