انواع بیمه اتریش | بیمه بیکاری اتریش(حقوق بیکاری اتریش)

بیمه اتریش

انواع مختلف بیمه در اتریش وجود دارد که: بیمه بیکاری اتریش، بیمه اتومبیل، بیمه خدمات درمانی، بیمه آتش سوزی، بیمه مخصوص دانشجویانی که از کشور های دیگر برای تحصیل در اتریش به آن سفر می کنند و… را شامل می شود. در این جا، ما چند نمونه از موارد بیمه در اتریش را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

در صورت علاقه و نیاز، می توانید مقاله ما در رابطه با مهاجرت به اتریش را مطالعه فرمایید.

بیمه اتریش

بیمه بیکاری اتریش (حقوق بیکاری اتریش)

در چه شرایطی می توانم ادعای حقوق بیکاری اتریش (بیمه بیکاری اتریش) را داشته باشم؟

اگر شغل خود را از دست بدهید یا بیکار شوید ممکن است شما از حق بیکاری اتریش (Arbeitslosengeld) برخوردار شوید.

هدف از مزایای بیکاری، تأمین معیشت شما است در حالی که به دنبال کار هستید. برای داشتن حق مزایای بیکاری، باید بیکار باشید، قادر و مایل به کار باشید، (برای پذیرش شغل مناسب) و در اختیار اداره کار باشید.

بیمه بیکاری

بیمه بیکاری اتریش

بیمه مسافرتی اتریش(سفر به اتریش)

بعد از توضیح درباره بیمه بیکاری اتریش، حالا نوبت بیمه مسافرتی اتریش است. اگرچه بیمه‌ مسافرتی هزینه‌ های سفر را افزایش می‌دهد اما همانند خیلی از بیمه‌ ها ارزش هزینه کردن را دارد. این بیمه برای پوشش هزینه‌ های: پزشکی، لغو سفر، گم کردن اسباب سفر و چمدان‌ها، سوانح هوایی و دیگر خساراتی که ممکن است در طول سفر با آن روبه رو شویم (در سطح بین‌المللی و در سطح داخلی) در نظر گرفته شده است.

بیمه مسافرتی اتریش همان طور که از اسم آن مشخص است، باید برای سفر به اتریش تهیه شود و برای تهیه‌ بیمه مسافرتی اتریش، باید همز‌مان با رزرو هتل و پرواز اقدام کنید.

خدماتی که شرکت‌ های دارنده بیمه مسافرتی ارائه می‌دهند، ممکن است با یکدیگر تفاوت‌ های جزئی داشته باشد اما در موارد مهم تر و عمومی تر، تقریبا همه آن ها یکسان عمل می کنند.

موارد و مشکلاتی که معمولا در بیمه‌ های مسافرتی تحت پوشش قرار می‌گیرند:

  • هزینه‌ های پزشکی و بستری
  • لغو یا وقفه در سفر
  • مرگ تصادفی
  • گم‌ شدن، به ‌سرقت رفتن یا آسیب دیدن وسیله های شما در سفر و اموال و مدارک شخصی

اتریش

بیمه درمانی اتریش (بیمه اتریش)

اتریش یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان را دارد و از نظر بین المللی، دسترسی شهروندان اتریش به خدمات پزشکی می تواند نمونه تلقی شود. در عین حال، نرخ بالای افزایش هزینه ها در سال های اخیر و نحوه تقسیم صلاحیت ها (منابع و هزینه ها) به بخش های مختلف سیستم مراقبت های بهداشتی همواره چالش بزرگی است.

برای اینکه بتوانیم برای نسل های آینده از ساختار های بهینه برای ارائه خدمات درمانی و سایر سرویس ها اطمینان حاصل کنیم، دولت فدرال، لوندر و موسسات بیمه های اجتماعی در مورد اصلاح سیستم مراقبت های بهداشتی در اتریش توافق کرده اند. این برنامه نوسازی یک هدف مشخص دارد: بهزیستی و رفاه بیماران.

قاعده و قانون کلی بیمه درمانی، شامل بیمه کودکان و همسران خانه دار یا بیکار، تضمین می کند که 99٪ از کل جمعیت اتریش از پوشش بیمه درمانی برخوردار باشند. با معرفی طرح حداقل درآمد، ذینفعان آن به طور اجباری تحت پوشش بیمه سلامت اجتماعی نیز قرار می گیرند.

طبق ESSPROS، هزینه های عمومی برای مراقبت های بهداشتی در سال 2013 تقریبا 22 میلیارد یورو بوده است. یعنی چیزی حدود 7٪ تولید ناخالص داخلی یا 25٪ از هزینه های اجتماعی. مراقبت های سرپایی و بیماران بستری 81٪ از این هزینه ها را به خود اختصاص داده اند.

15٪ دیگر برای حمایت درآمد ارائه شده توسط کارفرمایان و توسط طرح های بیمه سلامت اجتماعی در موارد “ناتوانی موقت در کار به دلیل بیماری” هزینه می شود. صرف نظر از میزان کمک های مالی، همه افراد تحت پوشش بیمه درمانی اجتماعی اتریش، تحت مراقبت پزشكان یا بیمارستان ها قرار دارند.

در صورت عدم توانایی موقتی در کار، کارمندان حق دریافت مزایای بیماری را دارند که ادامه پرداخت دستمزد ها توسط کارفرمایان است (کارفرمایان موظف به پرداخت دستمزد برای شش تا دوازده هفته هستند). اگر بیماری آن ها ادامه یابد، بسته به سابقه بیمه کارمند، دریافت کمک هزینه بیماری ممکن است بین شش ماه و یک سال متفاوت باشد. حداقل سطح مزایای بیماری ماهانه 50٪ از پرداخت ناخالص قبلی است.

مادران هشت هفته قبل و هشت هفته پس از تولد فرزند به مرخصی می روند و عموماً کمک هزینه زایمان را معادل درآمد فعلی خود از محل کار دریافت می کنند.

بیمه درمانی اتریش

بیمه دانشجویی در اتریش

همه افرادی که به عنوان دانشجو وارد اتریش می شوند از بیمه درمانی برخوردار بوده و داشتن بیمه درمانی در اتریش برای تمامی دانشجویان اجباری و برای تمدید اقامت دانشجویی الزامی می باشد. هزینه بیمه دانشجویی در اتریش ماهیانه 55 یورو می باشد.

متقاضیانی که برای دوره زبان وارد اتریش می شوند تنها چهار ترم فرصت دارند که زبان خود را تکمیل کنند در غیر اینصورت از پوشش بیمه خارج شده و باید به صورت خصوصی خود را بیمه کنند که مبلغ آن ماهیانه حدود 400 یورو  می باشد.

دانشجویان دارای بیمه دانشجویی باید در انتهای هر سال برگه تاییدیه ثبت نام خود را به اداره بیمه ارائه دهند در غیر این صورت از پوشش بیمه خارج خواهند شد.

بیمه شدگان از تمامی مزایای بیمه دانشجویی (شامل معافیت از پرداخت هزینه های درمانی) برخور دار می گردنند.

البته دانشجویان می توانند به سایت اداره بیمه مراجعه کنند و ثبت نام خود را به طور آنلاین انجام دهند که از دو طریق کارت و تلفنی امکان پذیر است.

توسط | 2020-06-01T16:39:53+04:30 19th سپتامبر, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید