تحصیل در اتریش ۲۰۲۰ (هزینه ها + پذیرش + بورسیه)

تحصیل در اتریش

تنها تعداد اندکی از کشورهای اروپایی وجود دارند که همانند اتریش به دانشجویان انگیزه تحصیل می دهند. پس از گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش و دریافت ویزای دانشجویی اتریش می توانید در بهترین دانشگاه های اتریش تحصیل کنید. همچنین امکان گرفتن اقامت اتریش از طریق تحصیل در اتریش نیز وجود دارد.

دانشگاه های اتریش و متقاضیان تحصیل اتریش در سراسر جهان به خوبی قابل توجه هستند. با رشد پایدار صنعت و اشتغال بالای این کشور، فرصت های زیادی برای فارغ التحصیلان در رشته های مختلف در این کشور وجود دارد.

وین قدیمی ترین و شناخته شده ترین شهر این کشور برای تحصیل به حساب می آید اگرچه شما می توانید در سایر شهر های اتریش از جمله گراز، اینسبروک، لینز یا سالزبورگ نیز به تحصیل مشغول شوید.

در این مقاله به بررسی راه های اعزام دانشجو به اتریش، تحصیل اتریش، بهترین دانشگاه های اتریش و هزینه تحصیل اتریش می پردازیم.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش: هزینه تحصیل در اتریش

عالی بودن دانشگاه های اتریش برای تمام جهان ثابت شده است. بسیاری از آن ها رتبه خوبی در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی دارند و شما باید از تحصیلات با کیفیت خوب در این کشور اطمینان حاصل کنید. تحصیل در اتریش رایگان نیست اما امکان تحصیل رایگان در اتریش تنها برای شهروندان اروپا وجود دارد. حتی اگر شما از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا می آیید، هزینه ها بسیار معقول و ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی هستند (با حدود 1500 یورو در سال).

دانشگاه های خصوصی می توانند نرخ های خود را تعیین کنند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها، می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از دانشگاه های دولتی باشند، اما دانشجویان بین المللی برای انتخاب دانشگاه گزینه های زیادی دارند. مطمئنا دانشگاهی با بودجه و شرایط مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه جهان به زبان آلمانی است که در سال 1365 تاسیس شد و در یک شهر مشهور از لحاظ فرهنگ و زندگی شبانه قرار دارد. همراه با 15 جایزه نوبل و تقریبا 200 برنامه ی مختلف تحصیلی که بسیاری از آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

تحصیل در اتریش: زندگی دانشجویی در اتریش

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد کشور اتریش را انتخاب می کنند. به طور متوسط، حدود 15٪ از دانشجویان از خارج از کشور می آیند، و محیط آموزشی متنوع و چند فرهنگی را ایجاد می کنند. با این که هزینه زندگی در اتریش متوسط است اما از لحاظ کیفیت زندگی یکی از با کیفیت ترین کشور ها است.

دانشجویان این کشور معمولا تخفیفاتی برای مسافرت و ورزش نیز دریافت می کنند.

جاذبه های اتریش; موزه ها، سالن های موسیقی و تئاتر هایی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید، یا اگر ترجیح می دهید در فضای باز باشید، رشته کوه های آلپ در انتظار شما هستند.

در این رشته کوه ها مسیر های پیاده روی، اسکی و اسنوبورد در فصل زمستان وجود دارد.

اگر شما بیرون رفتن و تفریح در شب را دوست دارید پس اتریش مطابق با سلیقه شماست. از قهوه خانه ها تا کلوپ های شبانه شیک و زیرزمینی و تمام چیزهایی که یک دانشجو ممکن است آرزو کند را این کشور در اختیارش قرار می دهند.

نگاهی به لیست دانشگاه ها و رشته های این کشور بیاندازید تا بفهمید که چرا اتریش می تواند مقصد بعدی شما باشد.

تحصیل اتریش

تحصیل در اتریش: درخواست ورود به اتریش

برای درخواست تحصیل در اتریش، باید درخواست و مدارک لازم را به دانشگاه ارسال کنید. همچنین به ویزای دانشجویی اتریش نیاز دارید. برنامه های ارسال شده به مقامات نمایندگی اتریش به موسسه آموزشی ارسال می شود. مدارک و برنامه ها باید به موقع به دانشگاه برسند. در نظر داشته باشید که حمل و نقل ممکن است کمی طول بکشد و ارائه درخواست در موسسه باید در اولین اقدام انجام شود. برخی از دانشگاه ها، برنامه های آنلاین را ارائه می دهند و سپس از طریق ایمیل به شما اطلاعات خاصی را ارسال می کنند.

تاریخ بسته شدن و ددلاین برای درخواست در اتریش

 • همه اسناد باید تا 1 سپتامبر برای ترم زمستان و 1 فوریه برای ترم تابستان به دانشگاه اتریش رسیده باشند و این فرصت ها تمدید نمی شوند پس مدارک خود را در اسرع وقت ارائه دهید.
 • برای ساکنان اتریشی و اتباع کشور های عضو اتحادیه اروپا / EEA و شهروندان سوئیس، مهلت اعمال کلی هر دانشگاه تقریبا در اواسط / پایان ماه اکتبر برای ترم زمستان و اواسط / پایان ماه مارس برای ترم تابستان متناسب با دانشگاه انتخابی است اما یک دوره درخواست اضافی نیز در دسترس است که در تاریخ (30 نوامبر برای ترم زمستان، 30 آوریل برای ترم تابستان) می باشد.
 • دانشجویان برای ثبت نام در برخی رشته ها باید امتحان ورودی بدهند برای مثال در دانشگاه های پزشکی، دانشگاه های هنر و مدارک UAS (لطفا در زمان مناسب در مورد مهلت اعلان، شرایط خاص و تاریخ امتحانات ورودی پرس و جو کنید. تاریخ بسته شدن درخواست برای امتحانات ورودی می تواند تا 6 ماه قبل از شروع ترم باشد).

تحصیل در اتریش

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در اتریش

 • درخواست پذیرش: فرم درخواست دانشگاه (می توانید از صفحه اصلی دانشگاه دانلود کنید یا توسط آن ها ارسال می شود). متقاضی باید رشته و مقطع و کل برنامه درسی را همراه با مشخصات خودش ذکر کند.
 • اثبات ملیت: همراه با یک کپی از شناسه رسمی همراه با عکس یا سند سفر معتبر (در صورت لزوم).
 • شرایط پذیرش عمومی دانشگاهی (نسخه های تایید شده برای دانشجویان بین المللی): برای تحصیلات لیسانس و دیپلم: گواهی تحصیلات متوسطه یا معادل آن_برای کارشناسی ارشد: کارشناسی یا معادل آن_برای تحصیلات دکترا: دیپلم، کارشناسی ارشد یا معادل آن
 • برای بسیاری از برنامه های تحصیلی، اثبات مهارت در زبان آلمانی: این مورد الزامی است و باید همراه با مدارک و اسناد ارسال شود (به عنوان مثال آزمون آلمانی با مدرک تحصیلی، دیپلم دوره زبان)

اسناد خارجی باید همراه با نسخه اصلی ارائه شود و باید قانونا بررسی شوند. اگر اسناد به زبان های غیر آلمانی باشند، ترجمه های قانونی آن ها باید مدارک شما اضافه شوند. ترجمه های انجام شده در خارج از کشور نیز باید قانونا بررسی شود. دانشگاه های هنر و برنامه های دوره های UAS غالبا مستلزم معاینه و بررسی خاص دانشگاهی نیستند؛ در عوض، دانشجویان باید یک آزمون ورودی بدهند یا مدارک حرفه ای مربوطه را ارائه دهند. اطلاعات در مورد پیش نیازها (این موارد از یک موسسه به سایرین متفاوت است) از دانشگاه های هنر، دانشگاه های علوم کاربردی و برنامه های تحصیلی UAS در دسترس است.

درصورتی که تمام پیش نیازها و مدارک فراهم باشند، موسسه آموزش و پرورش اطلاعیه ای برای پذیرش یا دعوت نامه برای امتحان ورودی به آدرسی که توسط متقاضی مشخص شده ارسال می کند.

در هنگام ورود به اتریش، دانش آموزان باید خودشان با برنامه تحصیلی دانشگاه یا UAS ثبت نام کنند.

بورسیه تحصیلی اتریش

اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارید اما هزینه کافی را ندارید می توانید از طریق بورسیه تحصیلی اتریش امکان مهاجرت ارزان تحصیلی این کشور را برای خود فراهم کنید. اما توجه داشته باشید که برای گرفتن بورسیه نیز باید در زمان تعیین شده اقدام کنید.

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش را می توانید در سایت های کشور اتریش مطالعه کنید.

در زیر به معرقی تعدادی از بهترین دانشگاه های اتریش می پردازیم:

 • University of Vienna
 • Vienna University of Technology
 • Universität Innsbruck
 • Karl-Franzens-Universität Graz

تحصیل در اتریش

توسط | 2020-05-19T15:03:25+04:30 1st آگوست, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید