خرید ملک در اتریش، مورد اعتماد و پرسود + هزینه ها (۲۰۲۰)

خرید ملک در اتریش

اتریش 5 مین کشور امن دنیا شناخته می شود و تنها یک مقصد جذاب برای گردشگران نیست! قیمت ملک در اتریش مناسب است و یک سرمایه گذاری ایمن محسوب می شود. برای خرید ملک در اتریش، مناطق مختلف زیادی در اتریش وجود دارد و این گونه به نظر می رسد که قوانین از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است بنابراین همیشه بهتر است از بنگاه های محلی استفاده کنید.

اتریش دارای بسیاری از بهترین مناطق اسکی در اروپا است. به همین ترتیب این مناطق در بین خریداران خارجی خصوصاً کسانی که برای تعطیلات به اتریش سفر می کنند، بسیار محبوب است.

در صورتی که شما قصد کسب اقامت اتریش را دارید، مطالعه مطلب مربوط به راه های کسب اقامت اتریش، به خوبی شما را راهنمایی خواهد کرد.

قیمت ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش و اقامت

آیا اقامت از طریق خرید ملک در اتریش امکان پذیر است؟

طبق ماده 10 (6) قانون شهروندی اتریش، دولت اتریش ممکن است شهروندی اتریش را به صورت موردی در صورت شایستگی فوق العاده به اتباع خارجی اعطا کند. این قانون با هدف جذب افرادی با ارزش خالص بالا(ثروتمند) و مایل به سرمایه گذاری انجام شده است. همان افرادی که مایل به سرمایه گذاری هایی هستند که منافع اقتصادی را برای کشور به ارمغان می آورد.

مانند: یک تجارت فعال با ارائه نوآوری در فناوری، ایجاد مشاغل جدید، کمک به تجارت خارجی کشور یا  کمک مالی به یک پروژه عمومی مرتبط.

این سرمایه گذاری به خودی خود تضمین کننده تابعیت نیست و اعطای شهروندی فقط به صلاحدید دولت صورت می گیرد.

سرمایه گذاری فعال تجاری یا اهدای پروژه عمومی

برای واجد شرایط بودن، سرمایه گذاری در اتریش باید در یک تجارت فعال یا کمک مالی به یک پروژه عمومی باشد و به طور چشمگیری به اقتصاد کشور کمک می کند. بنابراین، سرمایه گذاری های منفعل مانند اوراق قرضه دولتی، ابزارهای مالی یا املاک و مستغلات واجد شرایط نیستند.

میزان واجد شرایط سرمایه گذاری ها معمولاً از 800,000 تا 10 میلیون یورو است. که می توانند به شکل یک سرمایه گذاری مشترک یا سرمایه گذاری مستقیم در یک تجارت فعال که به طور قابل توجهی اشتغال ایجاد می کند یا فناوری های علمی و پژوهشی یا نوآوری را به اتریش معرفی می کند، یا یک کمک مالی به یک پروژه عمومی مربوطه باشد.

علاوه بر این، اتباع بیگانه باید بر یک نهاد دارای عملکرد اقتصادی قوی و شهرت بین المللی تأثیر بسزایی داشته باشند.

همسر و فرزندان زیر 18 سال را می توان در برنامه تابعیت قرار داد اما کودکان بالای 18 سال نیاز به تشکیل یک برنامه جداگانه دارند.

مشاوره و قیمت خرید ملک در اتریش

املاک در مناطقی که کمتر شناخته شده هستند، در شرق و جنوب اتریش، ارزان تر است و می توان یک خانه مقرون به صرفه را با قیمت زیر 160,000 یورو انتخاب کرد.(کمترین قیمت خرید خانه در اتریش به پول ایران، چیزی حدود یک میلیارد و نیم است)

اتریش کشوری پاکیزه و امن است که می توانید در آن یک خانه به عنوان سرمایه گذاری داشته باشید. در مناطق حومه این کشور آمار جرم و جنایت بسیار پایین است. هتل ها، رستوران ها و جاذبه های توریستی آن همیشه بدون عیب و نقص هستند. دریاچه ها و رودخانه ها دارای آبی با کیفیت “آب آشامیدنی” هستند و هیچ گونه آلودگی ندارند. چرا که در این کشور قوانینی سختگیرانه برای بازیافت وجود دارد که سبب می شود محیط  ایمن نگه داشته شود.

در اتریش تمایل به افزایش مالیات نیز وجود دارد، بنابراین باید از این احتمال آگاه باشیم که اداره امور مالیاتی محلی ممکن است بخشی از درآمدمان را از ما بخواهد.

هزینه های جانبی خرید یک ملک در اتریش چه قدر است؟

معمولاً متوسط هزینه های خرید ملک در حدود 11٪ از قیمت ملک خریداری شده است. این هزینه ها توسط دولت تنظیم شده و شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه های دفتر اسناد رسمی بسته به اندازه ملک و پیچیدگی کار مورد نظر از 2٪ + 20٪ vatوات است.
 • اگر قیمت خرید آپارتمان کوچک در اتریش زیر 40,000 یورو باشد، کمیسیون های نمایندگی املاک اتریش 3٪ + 20٪ vat 4٪ + vat است.
 • ثبت املاک در حدود
 • تمبر 5-1%
 • هزینه ثبت زمین حدودا از 300 تا 450 پوند است.

این اطلاعات فقط حکم مرجع را دارد چراکه مالیات و عوارض دولت بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است.

خرید ملک اتریش

نتیجه گیری:

اگر به دنبال خرید ملک در اتریش هستید تا در گروی آن به اتریش مهاجرت کنید و اقامت اتریش با خرید ملک را کسب کنید، باید بدانید که با خرید ملک در اتریش، علاوه بر این که هزینه های بسیاری را متحمل خواهید شد(قیمت خرید آپارتمان در اتریش نسبتا زیاد است)، اقامت اتریش را کسب نخواهید کرد! چرا که این یکی از راه های کسب اقامت اتریش نیست!

توسط | 2020-05-31T13:38:20+04:30 7th سپتامبر, 2019|کشور اتریش|2 دیدگاه

2 دیدگاه‌ها

 1. مهناز 28/03/2020 at 3:45 ق.ظ پاسخ

  برای خرید ملک لازمه که شخصا حضور پیدا کنیم؟

  • admin 13/04/2020 at 11:33 ق.ظ پاسخ

   سلام. خیر می توانید حضو پیدا نکنید. کار توسط وکلا انجام می شود.

دیدگاه خود را بنویسید