سیستم حمل و نقل اتریش | سفرهای هوایی، زمینی و دریایی

حمل و نقل اتریش

سیستم حمل و نقل اتریش، بسیار کارآمد و مفید عمل کرده است. اتریش یکی از کوهستانی ترین کشورهای اروپا است که 75 درصد از اراضی این کشور با توپوگرافی آلپ و تقریباً 50 درصد از جنگل پوشانده شده است. در این کشور حتی اگر سفر های شما فقط به شهر های مهم توریستی مانند وین و اینسبروک محدود شود، در طول مسیر با مناظر عالی برخورد خواهید داشت. برای سفر می توانید از سرویس های حمل و نقل در اتریش، مانند قطار، هواپیما، اتوبوس و … استفاده کنید. در این مقاله به بررسی شرایط سیستم حمل و نقل کشور اتریش و هزینه های حمل و نقل اتریش می پردازیم.

حمل و نقل هوایی اتریش

شرکت هواپیمایی اتریش در فرودگاه بین المللی وین یعنی قطب اصلی این کشور، از شیکاگو، تورنتو، نیویورک و واشنگتن D.C و همچنین از شهر های مهم در سراسر اروپا خدمات پرواز ارائه می دهد. اگر مقصد شما اینسبروک یا انتهای غربی کشور است، می توانید با یک پرواز یک ساعته به اینسبروک، ابتدا به وین منتقل شوید یا در عوض به مونیخ پرواز کنید، مونیخ جایی است که اتوبوس های شاتل فرودگاه در حدود 3 ساعت شما را به اینسبروک منتقل می کنند. در غیر این صورت استفاده از حمل و نقل زمینی منطقی تر است زیرا پرواز های داخلی اتریش پرهزینه هستند و همچنین استفاده از حمل و نقل زمینی بهترین راه برای لذت بردن از مناظر کشور است.

حمل و نقل هوایی اتریش

اجاره اتومبیل در اتریش

اجاره ماشین به شما آزادی سفر می دهد که در هر زمانی به هرجا که می خواهید بروید. برای سفر به برخی از مقصد ها مانند کلبه های اجاره ای کوهستانی در مناطق دور افتاده، داشتن ماشین یک ضرورت است. اما اجاره اتومبیل در اتریش ارزان نیست و باید احتیاط کنید. اگر زیاد در کوهستان ها رانندگی نکرده اید این کار برای شما بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

علاوه بر این، از نوامبر تا اواسط آوریل، استفاده از لاستیک های زمستانی یا زنجیر چرخ الزامی است زیرا به دلیل بارش برف سنگین ممکن است به طور موقت، بزرگراه ها یا گذرگاه های کوهستانی بسته شوند. در برخی شهر ها مانند وین، سالزبورگ و آلستاد جاده ها برای وسایل نقلیه بسته است و پارکینگ ها نیز بسیار گران قیمت هستند. اگر ماشین اجاره می کنید، توجه داشته باشید که باید حداقل یک سال از گرفتن گواهی نامه رانندگیتان گذشته باشد.

گرچه مجوز رانندگی بین المللی ضروری نیست، اما توصیه می شود برای حمل و نقل اتریش آن را دریافت کنید و به راحتی از باشگاه های موتوری مانند AAA قابل تهیه است. بیمه نیز اختیاری است؛ بررسی کنید که آیا کارت اعتباری شما بیمه اجاره اتومبیل تکمیلی رایگان ارائه می دهد یا خیر. اتومبیل هایی که در فرودگاه اجاره داده می شوند گران تر هستند پس ترجیحا از مکانی در داخل شهر ماشین اجاره کنید.

برچسب های عوارض (Vignette) برای اتومبیل هایی که از بزرگراه های اتریش استفاده می کنند ضروری است. برچسب ها را برای 10 روز یا دو ماه می توانید از دفاتر پست، پمپ بنزین و سایر مکان ها خریداری کنید.

مترو و قطار اتریش

از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی اتریش، مترو اتریش است. سفر با قطار بهترین و کار آمدترین راه برای گذر از اتریش و منظره های سرسبز آن است. قطار ها توسط راه آهن فدرال اتریش (Osterreichische Bundesbahnen) یا OBB اداره می شوند که برنامه ها، زمان سفر، قیمت و بلیط را در وب سایت خود ارائه می دهد.

Railjet قطار براق و پر سرعت OBB Railjet است که می تواند تا 143 مایل در ساعت حرکت کند و یکی از مجلل ترین و پیشرفته ترین قطار های اروپا است همراه با ارائه Wi-Fi، صندلی های ارگونومیک و سه کلاس خدمات رایگان. این قطار بیشتر در داخل اتریش فعالیت می کند اما شهر های بزرگ این کشور را به مقصد های همسایه مانند زوریخ، بوداپست و مونیخ نیز متصل می کند.

همچنین قطار های مسافربری معمولی وجود دارد که به شهر های کوچکتر حرکت می کنند، و پس از آن قطار های گشت و گذار هستند که در مسیر های دیدنی معروف کشور رفت و آمد می کنند. به عنوان مثال، راه آهن Semmering دارای ده ها راه، تونل و پل در طول مسیر 25 مایلی خود است که در سال 1854 تکمیل شده و یکی از بزرگترین شاهکار های مهندسی راه آهن در جهان به حساب می آید همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

از آنجا که اتریش کشوری کوچک است، سفر با قطار بین شهر ها نسبتاً کوتاه است. وین حدود 2.5 ساعت تا سالزبورگ (یا کمتر از دو ساعت با مونیخ) فاصله دارد. سفر بین گراس و اینسبروک حدود شش ساعت طول می کشد. قطار ها شما را به قلب شهر ها و دهکده ها منتقل می کنند یعنی جایی که در آن هیئت گردشگری محلی را پیدا خواهید کرد و با قایق و اتوبوس و حتی دوچرخه می توانید به مکان هایی بروید که قطار ها نمی توانند بروند.

در حمل و نقل اتریش و جا به جایی در کشور اتریش، قطار وسیله نقلیه بسیار مناسبی است و به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از آن استفاده کنید.

مترو و قطار اتریش

تخفیف هایی هم برای حمل و نقل اتریش وجود دارد. OBB VORTEILSCARD حداکثر 50 درصد تخفیف را برای بلیط های تکی ارائه می دهد، در حالی که بلیط Einfach-Raus نیز امکان سفر یک روزه را برای دو تا پنج نفر در قطار های منطقه ای فراهم می کند. گذرگاه های ریلی زیادی به 28 کشور اروپا وجود دارد که کشور اتریش را هم در بر می گیرد اما قبل از ورود به اروپا باید بلیط این مسیر ها را خریداری کنید.

اگر شما می خواهید تنها در داخل کشور اتریش سفر کنید، گذرگاه های eurail اتریش برای 3 تا 8 روز مسافرت به ازای هر ماه وجود دارد و همچنین تخفیف هایی که برای برخی از قایق های گشت و گذار در دریاچه کنستانس و دانوب به همراه سایر مزایا داده شده نیز در دسترس هستند. تخفیف هایی هم برای مسافران زیر 26 سال، 2 تا 5 نفر با هم و یا اعضای خانواده وجود دارد و حداکثر دو کودک زیر 12 سال با هر بزرگسال رایگان سوار می شوند.

برای کلیه گذرگاه های راه آهن رزرو صندلی هزینه دارد. در حالی که رزرواسیون در اتریش لازم نیست اما ما آن را در ایام تعطیلات و سایر روز های شلوغ، به ویژه برای قطار Railjet توصیه می کنیم.

اتوبوس اتریش

از دیگر وسیله های حمل و نقل اتریش اتوبوس ها هستند که می توانند شما را به مناطق دور افتاده، روستا ها، استراحتگاه ها و تپه های اسکی در ارتفاعات بالا که با قطار نمی توان به آنجا رفت و آمد کرد، ببرند. شبکه Postbus OBB 900 مسیر را پوشش می دهد که دارای 40،000 توقفگاه اتوبوس است. همچنین اتوبوس های شبانه ای برای سرویس دهی در مناطق پر جمعیت وجود دارند یعنی جاهایی که مردم مایل هستند در شب گشت و گذار کنند از جمله این مسیر ها Discobus در Burgenland و اتوبوس های شبانه در اطراف وین و سالزبورگ هستند.

وب سایت Postbus را برای جدول زمان بندی بررسی کنید. در حمل و نقل اتریش، می توانید از یک برنامه تلفنی (SCOTTY) استفاده کنید که به شما این امکان را می دهد که مسیر ها را برنامه ریزی کنید. نقشه های منطقه ای از ایستگاه های اتوبوس و مناطق اطراف آن و جدول زمان بندی را دانلود کنید و در زمان سفر، اطلاعات زمان بندی شده از تاخیر ها و سایر هشدار های مربوطه را دریافت کنید.

در غیر این صورت، WESTbus مسافرت محدودی با اتوبوس بین وین، کلاگنفورت، لینز و گراتس را ارائه می دهد زیرا خدمات اصلی آن از شهر های بزرگ اتریش به مقصد دیگری مانند پراگ، مونیخ، برلین و بوداپست است.

حمل و نقل اتریش

سفر با قایق در اتریش

سیستم حمل و نقل اتریش، سفر با قایق را نیز شامل می شود. رود دانوب یکی از مشهورترین رودخانه های اروپاست که از آلمان به دریای سیاه می ریزد و در طی این مسیر از 10 کشور دیگر نیز عبور می کند. یکی از مکان های مشهور برای سفر های دریایی، 22 مایل فاصله بین کرمس و ملک در واچائو است که یک میراث جهانی یونسکو است که شامل شراب سازی ها، شهر های قرون وسطایی، قلعه ها و ملک ابی است.

DDSG که در سال 1829 تاسیس شد، گزینه های مختلفی را ارائه می دهد، از جمله سفر دریایی ترکیبی و بسته دوچرخه که به شما این امکان را می دهد که مسیر دوچرخه سواری دانوب را تجربه کنید. و قایق های پر سرعت وجود دارد که از وین به براتیسلاوا و بوداپست سفر می کنند.

دوچرخه سواری در اتریش

در اتریش مسیر های دوچرخه سواری اختصاصی وجود دارند که دوچرخه سواران از این طریق می توانند اکتشافاتشان را آغاز کنند، مانند مسیر دوچرخه سواری 200 مایلی دانوب که از Passau به وین می رود یا مسیر دوچرخه سواری 214 مایلی سالزکامرگوت که دور 13 دریاچه است. بسیاری از شرکت ها وجود دارند که دوچرخه کرایه می دهند توجه داشته باشید که اجاره دوچرخه فصلی است، یعنی از آوریل تا اکتبر. Nextbike یک سیستم اشتراک گذاری دوچرخه است که نیاز به ثبت نام دارد و دوچرخه هایی را در بورگن لند و تیرول از جمله کرمس، ملک و حدود 100 ایستگاه قطار OBB ارائه می دهد.

اگر OBB VORTEILSCARD دارید، ساعت اول شما همیشه رایگان است و اگر عضو Nextbike شوید، اولین اجاره شما رایگان است. شرکت دیگری که باید در نظر بگیرد Movelo است که در دوچرخه های برقی تخصص دارد – به علاوه به مناطق مرتفع اتریش نیز سرویس ارائه می دهد.

دوچرخه سواری در اتریش

 

توسط | 2020-05-28T12:32:44+04:30 16th آگوست, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید