فرهنگ اتریش | شناخت ۱۱ جشنواره موسیقی در اتریش

آشنایی با فرهنگ اتریش

موزه ها، معماری، جشنواره ها، تنوع فرهنگی، رویداد های جذاب، بهترین تئاتر ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها، اجرا های رقص همگی آداب و رسوم و فرهنگ اتریش را به نمایش می گذارند. علاوه بر آن، سبک معماری اتریش در نوع خود منحص به فرد است. همچنین مانند هر کشور دیگری، پوشاک کشور اتریش، فرهنگ اتریش را به خوبی نشان می دهند.

در صورت علاقه می توانید مقاله های مهاجرت به اتریش و راه های کسب اقامت اتریش را مطالعه نمایید.

شهر های اتریش طیف گسترده ای از تجربیات فرهنگی را ارائه می دهد. از موزه ها و معماری شگفت انگیز گرفته تا جشنواره های با شکوه برای تمامی سنین. شما می توانید تنوع فرهنگ اتریش را تجربه کنید. اتریش در سراسر جهان به عنوان یک کشور با فرهنگ شناخته شده است و حقیقتا، فرهنگ اتریش با لیست رویدادهایی که در شهر ها و دهکده های مختلف کشور اتفاق می افتد، چشمگیر و شکوفا می شود. تنها تئاتر نیست که جلوه ای شاد به این کشور می بخشد، بلکه کنسرت ها و نمایشگاه ها، اجراهای رقص نیز مسبب آن هستند. وین مرکز فرهنگ اتریش است. از جمله فعالیت های فرهنگی اتریش می توان به موارد بالا اشاره کرد.

فرهنگ روزمره

 • چرای دام ها در رشته کوه های آلپ

مراتع آلپ معادل یک چهارم از اراضی مزرعه در اتریش است، جایی که در حدود 500،000 گاو توسط 70،000 کشاورز در 12000 مکان تحت مراقبت قرار گرفتند. افزایش گاو ها که به دلیل مهاجرت فصلی بین دره و مراتع مرتفع می باشد، چشم انداز های زیادی را در آلپ ایجاد کرده است، زیرا بدون آن، بیشتر مناطق زیر 2000 متر جنگل خواهد بود.

 • سنن پیش از مسیحیان آلپ

برخی آداب و رسوم بت پرستی فقط در دره های دور افتاده و غیرقابل دسترس از كلیسای كاتولیك روم زنده مانده بودند، آداب و رسوم دیگر در طی قرون متمادی به طور فعال افراد را جذب می کردند. یکی از این نمونه ها پرچتا است که یک الهه در کشور های آلپ است و نام آن به معنی “یک درخشنده” می باشد.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

Levade ،courbette و capriole مدرسه های کلاسیک هستند که توسط غرفه های Lipizzaner اجرا می شوند و این غرفه ها طرفداران زیادی را در مدرسه سوارکاری اسپانیایی پیدا کرده اند. سنت های این دبیرستان سوارکاری کلاسیک بیش از 400 سال است که دهان به دهان منتقل می شود. هنگامی که دانش آموزان آموزش خود را در این غرفه ها به پایان برسانند آن ها به عنوان استاد سوارکاری شناخته می شوند.

فرهنگ اتریش

گروه هم سرایی پسران

گروه هم سرایی پسران وین یکی از قدیمی ترین گروه های هم سرایی پسران در جهان است و نزدیک به پانصد سال است که یکی از نماد های ماندگار فرهنگ و هنر اتریش است. این گروه هم سرایی که به دلیل استاندارد های بسیار زیاد آواز مشهور است، با نوازندگانی از جمله Wolfgang Amadeus Mozart ،Antonio Caldara ،Antonio Salieri و Anton Bruckner همکاری کرده است. این گروه هم سرایی با نامه ای که توسط ماکسیمیلیان اول هابسبورگ در 30 ژوئن 1498 نوشته شد، تأسیس شده است.

هنر اتریش

موسیقی کلاسیک

موسیقی اتریش، از مواردی است که فرهنگ اتریش را نمایان می کند. در طول قرن 18th، موسیقی کلاسیک بر اروپا حاکم بود و شهر وین مکانی ویژه برای نوآوری موسیقی به حساب می آمد. سه آهنگساز که نوآوری های ماندگار را انجام می دادند: الگوهای سمفونیک لودویگ ون بتهوون، تعادل ولفگانگ آمادئوس موتزارت بین ملودی و فرم و توسعه جوزف هایدن از کوارتت زهی و سوناتا از هنرمندان کشور اتریش هستند.

11 جشنواره برتر موسیقی در اتریش

اتریش کشوری است که به دلیل برگزاری جشنواره های موسیقی درجه یک و آهنگسازان معروف شناخته می شود. حضور در یکی از این رویدادها که عالی برگزار می شود، یک تجربه بسیار ویژه محسوب می شود. برای تجربه های برجسته موسیقی اتریش، خود را در فضای جادویی جشنواره های بزرگ اتریش با اجرا های با کلاس جهانی قرار دهید.

 • جشنواره موسیقی قلعه گرافنگ

همه ساله در ماه آگوست، تماشاگران گرد هم می آیند تا اجرا های ارکستر سمفونیک لندن و امثال آن ها که در میان زیبایی های یک قلعه و یک پارک مجاور آن برگزار می شود را بشنوند.

 • جشنواره تابستانی اینسبروک

کانون این جشنواره در پایتخت تیرولان است که مرکز برگزاری موسیقی های قدیمی است.

 • جشنواره استایریارته

رهبر ارکستر مشهور، نیکولوس هارونکور، پدر این جشنواره است که اجرا های کنسرت موسیقی موزیسین وین، گروهی را که با موسیقی زود هنگام با ساز های دوره ای و ارکستر مجلسی فوق العاده پویا در اروپا اجرا می شود را به نمایش می گذارد.

 • جشنواره سالزبورگ

جشنواره سالزبورگ با داشتن اپرا، کنسرت ها و درام ها، به عنوان یکی از برجسته ترین رویداد های موسیقی کلاسیک امروزی در جهان شناخته شده است.

 • جشنواره تابستانی در دریاچه کنستانس

این رویداد معروف به”Bregenzer Festspiele “، با اجرای اپرا و کنسرت های ارکستر سمفونیک وین و داشتن بزرگترین استیج شناور جهان، جمعیت را به خود جلب می کند.

 • جشنواره تیرولان

با کوه های تیرولان به عنوان یک پس زمینه چشمگیر، اجراهای Oagre Wagner واقعاً هیجان انگیز هستند و نظرات برجسته ای را دریافت می کنند.

 • شوبرتیاد شوارتزنبرگ

محل نشست سالانه مخاطبان بین المللی است که به دنبال یک تجربه فرهنگی استثنایی هستند: شنیدن موسیقی که توسط هنرمندان برجسته در محیط های نمناک اجرا می شود.

 • هفته های جشنواره وین

این جشنواره مهم با محاسبه همه چیز، از کنسرت های سمفونیک و اپرا گرفته تا نمایش های تئاتر و نمایشگاه ها، زندگی فرهنگی وین را در طول تابستان به نمایش می گذارد.

 • جشنواره اپرای سنت مارگارتن

یک کارخانه قدیمی رومی زمینه این جشنواره تابستانی مهیج در Burgenland است. ستارگان بین المللی و اپرا های محبوب، تجربه ای تماشایی را تضمین می کنند.

 • جشنواره Mbrbisch در دریاچه

شهر دیدنی موربیش مکان بزرگترین جشنواره های جهانی اپرا است. هنگامی که صحنه ی سر باز این جشنواره را ببینید اسیر آن خواهید شد.

 • جشنواره هایدن

آثار جوزف هایدن در قلب این جشنواره در آیزنشتات است، جایی که هایدن رئیس گروه دربار در قلعه استرازی بود.

 • لینز کلنگولکه (صدای ابر)

رویداد افتتاحیه جشنواره بروکنر در لینز نمایشی از اجرای موسیقی پیشگام کلاسیک و تجسم الکترونیکی است.

فرهنگ و هنر اتریش

ادبیات اتریشی

ادبیات اتریش را می توان به دو بخش تقسیم کرد بخش اول دوره ای تا اواسط قرن بیستم و بخش دوم پس از اتمام امپراطوری اترو-مجارستان. اتریش از یک قدرت بزرگ اروپایی به یک کشور کوچک تبدیل شد. علاوه بر این، ادبیاتی وجود دارد که عده ای آن را اتریشی تلقی می کنند اما به زبان آلمانی نوشته نشده است. اتریش با تکمیل جایگاه خود به عنوان سرزمین هنرمندان، همواره کشور شاعران، نویسندگان و رمان نویسان بزرگی بوده است.

این کشور خانه رمان نویسانی از جمله آرتور شنیتلر، استفان زویگ، توماس برنارد و رابرت موزیل و شاعرانی همچون جورج تراکل، فرانتز ورفل، فرانتس گریپلرزر، راینر ماریا ریلکه و آدولبرت استیفتر بوده است. از نمایشنامه نویسان و رمان نویس های مشهور معاصر اتریشی نیز می توان به Elfriede Jelinek و Peter Handke اشاره کرد.

سبک معماری کشور اتریش

اتریش به دلیل قلعه ها، کاخ ها و ساختمان ها و دیگر آثار معماری اش مشهور است. بسیاری از قلعه های اتریش در زمان سلطنت هابسبورگ ایجاد شده اند. مرکز تاریخی شهر سالزبورگ در سال 1996 به عنوان میراث جهانی معرفی شد و اظهار داشتند: “سالزبورگ توانسته است یک پارچگی شهری فوق العاده غنی را حفظ کند و در دوره ای از قرون وسطی تا قرن نوزدهم توسعه یافته است”.

پوشاک اتریش

در فرهنگ اتریش، لباس سنتی زنان dirndl نام دارد. این لباس عزت زن را در هر سنی نشان می دهد. با این حال، از این نوع پوشاک بندرت استفاده می شود. آن ها از این لباس ها در موارد خاص مانند مراسم عروسی و برنامه های این چنینی استفاده می کنند. امروزه، dirndl سنتی به یک لباس بسیار جذاب مدرن تبدیل شده است.

پوشاک اتریش

غذاهای کشور اتریش

غذا های اتریشی از غذا های امپراتوری اترو-مجارستان گرفته می شود. علاوه بر آداب و رسوم منطقه ای، این کشور بیشتر از همه تحت تأثیر غذاهای مجارستانی، چکی، یهودی و ایتالیایی قرار گرفته است که از این طریق هم غذا ها و هم روش های تهیه غذا اغلب از آن کشور ها قرض گرفته شده اند. گولاش یک نمونه از این موارد است. در فرهنگ اتریش، غذا های اتریشی در درجه اول به دلیل شیرین بودن آن شناخته می شود. البته اخیرا، غذا های جدید منطقه ای نیز ایجاد شده است و در آن ها از روش های نوین و آسان آماده سازی استفاده می شود.

غذا های اصلی کشور، گوشت خوک، مرغ و ماهی است. با این حال، آن ها Wiener Schnitzel را به عنوان غذای سنتی خود تولید می کنند. این غذا در وین بسیار مشهور است و به عنوان هویت وین عمل می کند. اگرچه این چیزی است که ساکنان وین دوست دارند، اما خارجی ها نیز آن را تست می کنند.

هنرهای اتریشی نیز در این کشور پراکنده است. بسیاری از مکان های معماری را می توان در شهر وین یافت. وین را خانه ی معماری غنی و گوتیک می نامند که از امپراتوری روم اقتباس شده است. آن ها همچنین در زندگی روزمره به فرهنگ خود عمل می کنند تا هرگز فرهنگ خود را فراموش نکنند.

ورزش های کشور اتریش

از ورزش های رایج در اتریش فوتبال، اسکی و هاکی روی یخ است. از آنجا که اتریش رشته کوه های آلپ را در بر می گیرد، مکانی مناسب برای اسکی بازان است. اتریش در مسابقات جهانی اسکی آلپاین پیشتاز (پیوسته با کسب بیشترین امتیاز از همه کشورها) و همچنین در بسیاری از ورزش های زمستانی دیگر مانند پرش اسکی قدرتمند است. تیم ملی هاکی روی یخ اتریش در رده سیزدهم جهان قرار دارد.

ورزش اتریش

توسط | 2020-05-27T17:09:33+04:30 9th آگوست, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید