۸ مزیت زندگی در اتریش | کیفیت بالای زندگی،موقعیت جغرافیایی و…

مزایای زندگی در اتریش

کشور اتریش همزمان با زیبایی طبیعی و غنای فرهنگی، یک کشور باستانی اروپایی است و همواره در میان مهاجران از رتبه بالایی برخوردار بوده است. این کشور از سال 2011 در صدر جدول مرسر قرار دارد و The Economist در مطالعه خود در سال 2015 که در آن 127 کشور جهان را مورد بررسی قرار داد، اتریش را در رتبه دوم قرار داد. مزایای زندگی در اتریش بسیار زیاد است همچنین طبق تجربیات مهاجران معایب زندگی در اتریش هم کم نیست. ما در این مقاله سعی می کنیم معایب و مزایای زندگی در اتریش را بررسی کنیم.

زندگی در اتریش

مزایای اتریش

 • کیفیت بالای زندگی

مزایای زندگی در اتریش بسیار زیاد است. گزارشی توسط InterNations خاطرنشان می کند که 67٪ از مهاجران در اتریش می گویند که در شغل فعلی خود احساس امنیت می کنند و همچنین از تعادل بین زندگی شغلی و شخصی خود بسیار خوشحال هستند. در حقیقت، این گزارش، اتریش را از نظر تعادل کار / زندگی در رتبه دوم در بین 67 کشور قرار داده است و همچنین اضافه می کند: “این آمار توضیح می دهد که چرا 32٪ از مهاجران، اقامت در اتریش را برای زندگی مناسب می دانند”.

طبق گزارش OECD اتریش همچنین در رده بندی جدول اتحادیه از نظر پرداخت دستمزد در رتبه دهم قرار دارد به طوری که به یک کارگر معمولی در اتریش مبلغ 28.36 دلار در ساعت پرداخت می شود. مطمئناً از زمان معرفی یورو به عنوان ارز کشور اتریش – شهروندان از قیمت های بالا شکایت دارند، اما آمار نشان می دهد که اتریش هنوز نسبت به درآمد متوسط و هزینه زندگی، خوب عمل می کند. که این موارد امید به زندگی در اتریش را افزایش می دهد.

اگر به این موضوع شک دارید، رتبه بندی های “کیفیت زندگی” را که مشاور سالانه برای مجله “اکونومیست” انجام می دهد، جستجو کنید. وین همیشه در بین 5 شهر برتر جهان قرار دارد. به عنوان پایتخت، وین این خصوصیات ملی را در خود جای داده است: خیابان های آن تمیز و ایمن است، و یک سیستم حمل و نقل عمومی بسیار کارآمد و گسترده و آموزش عالی و مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا را ارائه می دهد. ایمنی و مرتب بودن از مزایای دیگر این کشور این است (اتریش کشوری بسیار امن است و سالانه کمتر از 100 قتل در آن رخ می دهد) و توجه داشته باشید که به جز معدود مناطق شهری، بسیار تمیز و مرتب است.

 • ثروت های فرهنگی

اگر شما یک روحیه فرهنگی داشته باشید، فوراً عاشق وین خواهید شد. شما از میراث تاریخی که همه جای اتریش احاطه کرده است، لذت می برید. شیوه زندگی باروک و حضور در ساختمان های قدیمی چیزی است که اگر در سالزبورگ بزرگ شوید، مورد توجه شما قرار می گیرد. حمایت از ثروتمندان هابسبورگ در سده های 18 و 19 این شهر را به قلب تپنده فرهنگ اروپا تبدیل کرده و خانه بسیاری از آهنگسازان مشهور آن از اشتراوس و شوبرت گرفته تا موتسارت و مالر بوده است.

این شهر دارای خیابان هایی با معماری با ابهت است که کلیسا ها، کاخ ها، خانه های اپرا و تئاتر ها و البته کافی شاپ های معروف را شامل می شود. از ظرافت محو یک شهر واقعاً زیبا در اروپا لذت ببرید. اتریش همچنین در حال عبور از چندین فرهنگ و قومیت اروپایی است و طیف گسترده ای از سنت ها را اضافه می کند.

 • ارائه فرهنگی

دسترسی ارزان به اپرا، تخفیف گسترده دانشجویی برای کنسرت های کلاس جهانی در جشنواره سالزبورگ یا Wiener Festwochen، موزه های هنری نفیس مانند موزه Kunsthistorisches، آلبرتینا یا Palais Lihthtenstein در وین وجود دارند.

 • رویکرد متنوع در مورد آموزش

از دیگر مزایای زندگی در اتریش، رشته های متنوعی است که برای محصلان در 1900 مدرسه در وین تدریس می شود. علوم، هنرهای زیبا، موسیقی، ادبیات، فلسفه و علوم انسانی در کنار هم در اتریش آموزش و پرورش را تشکیل می دهند.با این وجود اتریشی ها منحصرا تحصیل کرده نیستند (در رده بندی های بین المللی، ما با نقاط قوت در علوم انسانی و نقاط ضعف در بعضی از علوم دیگر مواجه می شویم).

 • زیبایی طبیعی و تنوع

باور این مورد آسان است که کوه های آلپ اتریشی کشور را به قطعه های دراماتیک تقسیم می کنند همچنین دریاچه ها، باتلاق ها، تپه ها و یخچال های طبیعی را نیز به این لیست اضافه کنید. تقریباً 50 درصد از اتریش جنگلی است و بزرگترین پارک ملی اروپا (Hohe Tauern) تنها یکی از چندین پارک در این کشور است.

مزایای اتریش

 • موقعیت جغرافیایی

از بهترین مزایای زندگی در اتریش، موقعیت جغرافیایی اتریش است که واقع در قلب اروپا است و در نهایت یک پایگاه عالی برای سفر به اروپا محسوب می شود. این کشور اروپای شرقی و غربی را به هم متصل می کند. با پیوند های نزدیک به ایتالیا و بالکان و همچنین اتریش جزئی از گروه کشور های عضو DACH (آلمان، اتریش، سوئیس) است. موقعیت آن به همراه اهمیت تاریخی آن، آن را به یک مرکز کلیدی حمل و نقل تبدیل کرده است که دسترسی آسان ریلی و جاده ای به سایر قاره ها را امکان پذیر می کند. مهاجران واقعا عاشق گذراندن وقت در وین هستند، اما اگر حوصله شان سر برود، گزینه های دیگری نیز برای انتخاب وجود دارند.

 • رونق گسترده و سنت سوسیالیستی

از دیگر مزایای زندگی در اتریش است. حداقل از دهه 1970، مالیات های بالا، شبکه کارآمد حمل و نقل عمومی، فقر اندک، مراقبت های بهداشتی عالی و دسترسی به آموزش و پرورش به صورت گسترده و رایگان است.

 • زبان

زبان آلمانی کشور اتریش از لحاظ تلفظ بسیار نرم تر از آلمانی استاندارد است و اصطلاحات آن نیز بسیار پرمعنی تر هستند. ممکن است آلمانی ها زبان آلمانی اتریشی را به عنوان گویش دهقانی در نظر بگیرند و یا ادعا کنند این زبان یک نسخه بد از زبان آلمانی است، اما آن ها باید توضیح دهند که چرا نویسندگان با منشاء اتریشی اینگونه در جهان ادبیات آلمان نمایان شده اند!

مزایای اتریش1

معایب زندگی در اتریش

 • نژادپرستی

انتقاد های زیادی از پایتخت اتریش به عنوان شهری که در آن با مهاجران رفتار خوبی ندارند شده است. مردم اتریش داستان های زیادی از گذراندن سال های زندگی خود در این شهر و داشتن دوست به تعداد معدود آن هم خارج از گروه افراد مهاجر ، تعریف می کنند.

 • خشونت و فعل و انفعالات

در این کشور شما هرگز از زبان سوءاستفاده یا شکایت در امان نیستید. مردم اتریش آنچه را که فکر می کنند بیان کرده و پنهان نمی کنند.

 • عدم ابتکار عمل

امروزه اتریشی ها از همه نسل ها به کمک و پشتیبانی از طریق مردم عادت کرده اند. سنت دیرینه سوسیالیستی، هرگونه مبنای طبیعی برای ابتکار عمل در شخصیت اتریش را تضعیف کرده است. فارغ التحصیلان اتریشی پیرترین ها در اروپا هستند، میانگین سن بازنشستگی اتریشی ها، سن زیر 60 سال است. کشور  اتریش بسیار پیش رفته است و وقت آن است که برخی موارد در این کشور آزاد سازی شود.

 • محدودیت ها

اتریش کشور کوچکی نیست، اما فرصت های بسیار محدودی را به ویژه برای جوانان فراهم می کند. این امر کمی محدود کننده به نظر می رسد به خصوص که اتریشی ها تمایل دارند بسیار انعطاف پذیر باشند و از رفتن به خارج از کشور خود احساس ناراحتی می کنند.

 • استعمال دخانیات

مردم اتریش همه جا و هر زمان و بدون هیچ تردیدی سیگار می کشند. امیدواریم که این امر در آینده نزدیک تغییر کند.

 • کنشگرایی و تفکر همگن

اتریشی ها به طور کلی بسیار به “برابری” و  پیروی از یک الگو در زندگی مقید هستند. افراد غیر سازگار با این الگوها جایگاه خود را پیدا می کنند، اما همیشه باید دلیل تفاوت عقیده شان را توضیح دهند.

 • کهنه پرستی

تاریخ این کشور که شگفتی های فرهنگی را به وجود آورده است، برای مهاجران که انتظار پیشروی و صعود و زندگی در یک جامعه مدرن را دارند مشکلاتی را ایجاد می کند. مثلا وین به اندازه سایر مراکز اروپایی مانند لندن، فرانکفورت و پاریس از نظر تجاری پر جنب و جوش نیست.

 • اتریش گرایی

از نظر مردم کشور اتریش هیچ کشوری به اندازه اتریش مهم نیست. کشور اتریش بسیار خود را مورد توجه قرار می دهد و مسائل بین المللی به نوبه خود به طور مؤثر نادیده گرفته می شوند.

 • زبان

در زبان آلمانی اتریشی نواقصی در سطح ملی وجود دارد که بسیاری از افراد باهوش را از زندگی در اتریش باز می دارد.

 • تفکر محتواگرا

در سنت آلمانی، گرایش شدیدی به تفکر محتواگرا (دانش، ایده آل آزمایش شده به صورت رسمی) وجود دارد، در حالی که سنت انگلیسی و آمریکایی بیشتر به سمت آموزش تفکر خلاق گرایش پیدا می کند. که هر دو گرایش جوانب مثبت و منفی خود را دارند.

مزایای زندگی در اتریش

در مقاله ی بالا تجربیات زندگی در اتریش را که توسط افرادی با ملیت های مختلف بود جمع آوری کردیم و به صورت خلاصه و جمع بندی شده در اختیار شما قرار دادیم. اگر شما هم تجربه یک سفر طولانی یا مهاجرت به اتریش را دارید می توانید برای ما این تجربیاتتان را ارسال کنید.

توسط | 2020-05-28T10:52:35+04:30 11th آگوست, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید