مهاجرت پزشکان به اتریش ۲۰۲۰ + تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در اتریش

در سال های اخیر تعداد زیادی از پزشکان و دندانپزشکان خواستار زندگی در کشور اتریش و مهاجرت به اتریش بوده اند چرا که این کشور به پزشکان مزایای ویژه ای را ارائه می دهد همچنین کشور اتریش شرایط بهتری را نسبت به سایر کشورها، از جمله کشور آلمان، جهت اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت پزشکان داراست. تحصیل داروسازی در اتریش نیز یکی از موارد پر تقاضا به حساب می آید. در ادامه مطلب به بررسی هزینه تحصیل پزشکی در اتریش، شرایط تحصیل پزشکی در اتریش، کار پزشکی در اتریش و همچنین مهاجرت پزشکان به اتریش خواهیم پرداخت.

تحصیل پزشکی در اتریش

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه meduni وین برای شهروندان کشور های جهان سوم، که می خواهند به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در اتریش بپردازند، ظرفیت و جایگاه بسیار محدودی را در نظر گرفته است. همچنین شهروندان کشور های جهان سوم که مدرک دبیرستان خود را از یک کشور اروپایی گرفته اند هم جزو شهروندان جهان سوم قرار می گیرند در نتیجه این ظرفیت محدود برای آن ها هم صدق می کند. اما توجه داشته باشید که شهروندان کشور های جهان سوم که دارای مدرک دبیرستان کشور اتریش هستند، در دسته شهروندان خود کشور اتریش و در نتیجه ظرفیت زیاد در دانشگاه وین قرار می گیرند.

بررسی صلاحیت ورود به دانشگاه و سایر مدارک لازم در هنگام پذیرش شخصی در دانشگاه، پس از انتشار نتایج آزمون های پذیرش صورت می گیرد. شهروندان کشور جهان سوم که دارای مدرک متوسطه از اتحادیه اروپا و یا خارج از آن هستند، باید صلاحیت ویژه خود را برای تحصیلات دانشگاهی ثابت کنند.

برای این کار، درخواست پذیرش در فرم برنامه را پر کنید (“Ansuchen um Zulassung zum Studium”) و تمام مدارک لازم را ضمیمه کنید. در صورتی که اسناد شما به زبان آلمانی نباشد، یک ترجمه آلمانی یا انگلیسی اضافه کرده و اصل کلیه اسناد خود را به همراه یک کپی ارسال کنید. اسناد خارجی تنها در صورت پذیرفته شدن و قانونی بودن، قابل قبول هستند.

دانشگاه پزشکی در وین، اتریش

جدا شدن دانشکده های پزشکی از ساختار دانشگاه های “عمومی” بخشی از اصلاحات بزرگ سیستم دانشگاه اتریش است که در سال 2003 به تصویب رسید.

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه تحقیقات پزشکی در اتریش و بزرگترین دانشگاه پزشکی در بین تمام کشور های آلمانی زبان است. دانشگاه پزشکی وین دروس مورد نیاز برای اخذ مدرک پزشکی در رشته های پزشکی انسانی و دندانپزشکی را ارائه می دهد.

در سال جاری نیز مانند چهار سال گذشته، پایتخت فدرال اتریش در جایگاه اول رتبه بندی کیفیت زندگی در جهان قرار گرفته است.

دانشگاه پزشکی

مدت زمان تحصیل: مدت زمان تحصیل برای پزشکی در دانشگاه پزشکی وین اتریش 6 سال است.

الزامات ورود: آزمون ورودی برای دانشگاه پزشکی وین

در واقع برای تحصیل پزشکی در اتریش یا دندانپزشکی در اتریش، باید موارد زیر را داشته باشید:

 • سطح C1 آلمانی
 • قبولی در امتحان ورودی که شامل دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی به زبان آلمانی و یک آزمون ضریب هوشی است.
 • اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید، پیش شرط آن داشتن نامه قبولی پزشکی در کشور خود است.

اگر مدرک C1 زبان آلمانی را ندارید، می توانیم برایتان در دانشگاه وین جایی را فراهم کنیم تا ابتدا این زبان را فرا گیرید. این یک برنامه دو ساله است و کل هزینه برنامه زبان 7،700 یورو است که در مدت اقامت 2 ساله و در 4 قسط پرداخت می شود.

در سال اول، شما برای رسیدن به سطح B2 در دانشگاه وین ثبت نام می کنید. این دروس هر روز 3 ساعت و به مدت 9 ماه از دوشنبه تا جمعه به شما آموزش داده می شوند. در سال دوم، شما برای رسیدن به سطح C1 دوره 9 ماهه را ادامه می دهید و ما همچنین روزانه شما را برای آزمون ورودی آماده می کنیم. درس های مقدماتی برای آمادگی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی به زبان آلمانی و آزمون ضریب هوشی هستند. تاریخ امتحان ورودی دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در ابتدای ژوئیه هر سال است.

هنگامی که امتحان را می گذرانید و در دانشگاه علوم پزشکی پذیرفته می شوید، هزینه آن 800 یورو برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای هر سال و برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است.

برای اسکان و غذا نیز، بین 600 تا 800 یورو در ماه نیاز دارید.

خوابگاه ها مدرن، کاملاً مجهز و در شرایطی عالی هستند همچنین بسیار نزدیک به دانشگاه هستند.

نحوه اپلای: متقاضیان دانشگاه پزشکی وین موظفند فرم درخواست آنلاین را تکمیل نمایند.

دانشگاه پزشکی در وین، اتریش

شرایط مهاجرت پزشکان متخصص به اتریش

اتریش یکی از محبوب ترین مقصد ها برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان (مهاجرت پزشکان به اتریش) به حساب می آید چرا که در کشور اتریش نیاز به پزشک رو به افزایش است. همچنین در اتریش سه دانشگاه پزشکی به نام های دانشگاه وین، گراس و اینسبرک وجود دارد.

اگر پزشک و یا دندانپزشکی قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارد باید ویزای کار بگیرد و همچنین نیاز به سپری کردن دوره تخصص و اخذ ویزای تحصیلی اتریش دارد.

شرایط کار و مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان در اتریش و آلمان تقریبا یکسان است با این تفاوت که در کشور آلمان متقاضی باید حتما مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشد اما در کشور اتریش اینگونه نیست و در صورتی که متقاضی شرایط کار را داشته باشد، می تواند دوره های زبان آلمانی را پس از مهاجرت در کشور اتریش سپری کند.

همچنین در مهاجرت پزشکان به اتریش، پزشکان و دندانپزشکان نیاز دارند تا مدارک خود را معادلسازی کنند که این کار تقریبا 1 سال زمان می برد. پس از آن پزشک متقاضی می تواند برای گرفتن تخصص پزشکی در اتریش در رشته مورد نظر خود اقدام کند که این دوره های تخصص در کشور های آلمان و اتریش مزایای ویژه ای دارد از جمله: پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجو. همچنین پس از یک ماه که متقاضی کارت اقامت خود را گرفت می تواند برای خانواده خود نیز اقدام کند و افراد خانواده پس از یک ماه به فرد متقاضی بپیوندند.

شرایط مهاجرت پزشکان متخصص به اتریش

مزایای تحصیل PHD برای مهاجرت پزشکان به اتریش

 1. تحصیل رایگان
 2. بردن همراه
 3. تحصیل رایگان اعضای خانواده
 4. اجازه کار پاره وقت
 5. امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 6. امکان شرکت در دوره های زبان آلمانی

همچنین در مهاجرت پزشکان به اتریش، متقاضیان بعد از تحصیل یا در حین آن می توانند برای معادل سازی مدارک اقدام کنند. برای اینکار فرد متقاضی باید دوره هایی را در بیمارستان های اتریش سپری کند و پس از آن، فرد می تواند وارد بازار کار کشور اتریش شود.

توسط | 2020-05-30T13:06:51+04:30 25th آگوست, 2019|کشور اتریش|14 دیدگاه

14 دیدگاه‌ها

 1. ناظری 01/03/2020 at 11:36 ق.ظ پاسخ

  با سلام
  برای انجام کار پزشکی در اتریش باید دوره خاصی رو بگذرانیم؟ این دوره چند ساعته است؟

  • admin 03/03/2020 at 4:11 ب.ظ پاسخ

   سلام. بله باید مدرک شما طبق معیار های اروپا معادل سازی گردد.

 2. reza fayazi 01/03/2020 at 11:39 ق.ظ پاسخ

  salam, shoma mitoonid visaye kar dar otrish ro be soorate tazmini daryaft konid?

  • admin 03/03/2020 at 4:09 ب.ظ پاسخ

   سلام. ما اقامت اروپا رو به صورت تضمینی برای شما دریافت می کنیم و در این صورت شما مجاز به کار در حوزه شینگن هستید.

 3. دکتر سعادت 10/03/2020 at 6:11 ب.ظ پاسخ

  سلام. شما چه کشوری رو(ترجیحا اروپایی) برای مهاجرت پزشکان توصیه می کنید؟

  • admin 11/03/2020 at 11:54 ق.ظ پاسخ

   سلام. به شرایط و میزان سرمایه شما بستگی دارد

 4. امید کاظمی 10/03/2020 at 6:16 ب.ظ پاسخ

  در اتریش امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود داره؟

  • admin 11/03/2020 at 11:55 ق.ظ پاسخ

   سلام. بله

 5. koorosh 10/03/2020 at 6:18 ب.ظ پاسخ

  modat zamane tahsil dar daneshkade pezeshki cheghadr ast?

  • admin 11/03/2020 at 11:55 ق.ظ پاسخ

   ۶ سال دوست عزیز

 6. نوری 20/03/2020 at 2:25 ق.ظ پاسخ

  سلام ، من ۳۰ سال دارم و ۲ سال دیگه تخصصم رو میگیرم و پزشکی عمومی رو سال ۹۳ فارغ التخصیل شدم ، رزومه نسبتا خوبی دارم و احتمالا بتونم پوزیشن phd هم بگیرم اما خودم ترجیحم کلنیکال هست ، میخواستم بدونم راهی برای معادل سازی مدرک پزشکها تو اتریش وجود داره؟ و میشه یه سال مثلا برای یه پست داک اقدام کرد تا زبان آلمانی رو اونجا بخونم ، چون از نظر هزینه ها محدودیت دارم ، در کل پیشنهاد شما چیه ؟ ممنون

  • admin 22/03/2020 at 8:33 ب.ظ پاسخ

   با سلام

   اینجانب ادمین سایت هستم و متاسفانه در این زمینه اطلاعات کافی رو ندارم که در اختیار شما قرار بدم. لطف کنید با شماره ۰۹۱۲۸۴۰۱۰۳۵ تماس بگیرید.

 7. کیا 27/04/2020 at 1:28 ب.ظ پاسخ

  جناب شما در اترش دفتر دارید کا بتونیم مراجعه کنیم؟

  • admin 24/06/2020 at 10:37 ق.ظ پاسخ

   با سلام. ما در اسلوونی، پرتغال، یونان و اوکراین دفتر داریم. اتریش و اسلوونی همسایه هستند و از اسلوونی تا شهر وین اتریش کمتر از ۲ ساعت فاصله است

دیدگاه خود را بنویسید