وقت سفارت اتریش(فرم درخواست، مراحل درخواست و مدارک)

وقت سفارت اتریش

جمهوری اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است که سفارت و VFS آن در تهران فعال می باشد. از آنجایی که اتباع ایرانی برای سفر به اتریش با اهداف مختلفی نظیر توریستی، تحصیلی و کاری نیازمند دریافت ویزا هستند، تصمیم گرفتیم که جهت آگاهی بیشتر متقاضیان وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای شینگن اتریش، اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

علاقه مندیم که شما را به خواندن مطلبی در رابطه با اخذ اقامت اتریش دعوت کنیم. کلیک کنید!

وقت سفارت اتریش

اطلاعات VFS

شما می توانید درخواست های روادید شینگن خود را نزد شرکت VFS ارائه نمائید. وقت ارائه درخواست از طریق وب سایت شرکت VFS و یا به طور مستقیم در محل آن، ظرف مدت چند روز قابل دریافت است.

آدرس VFS: میدان هروی – خیابان موسوی (گلستان پنجم ) – مرکز خرید هروی سنتر – طبقه4

وقت سفارت اتریش vfs: متقاضیان وقت سفارت اتریش و دیگر خدمات مربوط به ویزا می‌توانند با استفاده از آدرس الکترونیکی info.austriairan@vfshelpline.com با وی اف اس گلوبال در ارتباط باشند و از طریق شماره تماس‌های ۸۵۳۱۹۴۵۷، ۸۲۸۰۵۹۲۷  از vfs global پشتیبانی دریافت کنند.

ساعات کاری VFS.Global :VFS.Global همه روزه، به استثنای روز های جمعه، شنبه و تعطیلات مشخص شده توسط سفارت اتریش قابل دسترس است. ساعت کاری آن از ساعت ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ بعد از ظهر است (برای انجام اموری نظیر ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و برای وصول پاسپورت از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰ می توان به VFS.Global مراجعه کرد).

سفارت اتریش در تهران کجاست؟

تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 8، کد پستی 1979633755

آدرس سایت سفارت اتریش

https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teheran/

فرم درخواست ویزای اتریش

فایل مربوط به فرم سفارت اتریش را می توانید در این جا دانلود کنید: فرم درخواست ویزای اتریش

مراحل تعیین وقت از VFS اتریش

به طور کلی تعیین وقت سفارت کشور های حوزه شینگن که اتریش نیز شامل آن می‌شود به صورت آنلاین و از طریق ایمیل انجام می‌پذیرد. در این بخش به توضیح مراحل تعیین وقت سفارت اتریش از vfs global می‌پردازیم.

ابتدا فرم درخواست وی اف اس را دانلود کنید: دانلود فایل

سپس بر روی فرم PDF درخواست ویزا با کلیک بر روی گزینه Fill & Sign در سمت راست صفحه، نسبت به پر کردن فرم و زدن امضا در انتهای آن اقدام کنید.

سپس مدارک مورد نیاز و قید شده در چک لیست فرم درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت اتریش را به فرم مورد نظر پیوست کنید(چنانچه اطلاعات ارسالی شما کامل نباشد، به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد).

برای مراجعه حضوری و ارائه درخواست ویزای اتریش، ملزم به تعیین وقت سفارت اتریش هستید. بدین خاطر با فرستادن ایمیلی با ارائه اطلاعاتی شامل: نام ( به طور کامل همانند پاسپورت)، شماره تماس، نوع ویزای درخواستی، کشور مقصد (اتریش)، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنسیت، تاریخ تولد، تاریخ سفر، کپی پاسپورت و دعوتنامه – شماره EVE-THR (اعلامیه مسئولیت و تعهدنامه الکترونیکی به آدرس appointmentaustria[at]vfshelpline.com، اقدام به تعیین وقت سفارت اتریش نمایید.

پس از دریافت تمامی اطلاعات شما، در صورت صحت اطلاعات و تکمیل بودن مدارک، وقت سفارت اتریش در قالب ایمیلی به شما ارسال خواهد شد.

سفارت اتریش

لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت اتریش

همانطور که از قبل به این موضوع اشاره کردیم، متقاضیات تعیین وقت سفارت اتریش ملزم به فرستادن ایمیلی با جزییاتی نظیر

 • نام ( به طور کامل همانند پاسپورت)
 • شماره تماس
 • نوع ویزا
 • کشور مقصد ( اتریش)
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ سفر
 • کپی پاسپورت
 • دعوتنامه – شماره EVE-THR (اعلامیه مسئولیت و تعهدنامه الکترونیکی)

به آدرس ایمیل appointmentaustria@vfshelpline.com هستند و سایر مدارک جهت مراحل بعدی (مراجعه حضوری به مرکز سفارت و ارائه درخواست ویزای شینگن) مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید از مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن اتریش(مدارک مورد نیاز برای روز سفارت) در مقاله ویزای شینگن اتریش آگاهی پیدا کنید.

در صورت نیاز به اخذ وقت سفارت توسط گروه گلدن اینوست، تماس بگیرید!

توسط | 2020-06-01T17:44:34+04:30 23rd سپتامبر, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید