اخذ ویزای کاری اتریش ۲۰۲۰ + مدارک و پروسه

اخذ ویزای کاری اتریش

کشور اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشور های اتحادیه اروپا، مکانی محبوب برای کار و زندگی به حساب می آید. به ویژه شهر وین یعنی پایتخت این کشور که در آن میانگین درآمد ماهیانه بالاست. با اخذ ویزای کاری اتریش ، این فرصت را دارید تا از فرهنگ غنی اتریش و زندگی و تفریحات شبانه آن لذت ببرید. اگر قصد مهاجرت و کار در کشور اتریش را دارید باید برای اخذ ویزای کار در اتریش اقدام کنید.

work permit austria

در بیشتر موارد، مهاجرت به اتریش توسط یک سیستم ویزا مبتنی بر امتیاز تنظیم می شود که به کارت قرمز-سفید-قرمز معروف است. مراحل دریافت کارت قرمز سفید قرمز در ابتدا ممکن است پیچیده به نظر برسد اما در واقع دارای سیستم نسبتا ساده ای است که در ادامه به آن می پردازیم.

آیا به اخذ ویزای کاری اتریش نیاز دارم؟

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که آیا اصلا به مجوز کار احتیاج دارید یا خیر چرا که در برخی موارد و با توجه به ملیت شما ممکن است اصلا به ویزای کار اتریش نیازی نداشته باشید. دارندگان پاسپورت اروپایی حق کار و زندگی در اتریش را دارند اما در صورتی که قصد اقامت بیشتر از 3 ماه را داشته باشند باید اقامت خود را با مقامات محلی ثبت کنید. همچنین لازم به ذکر است که به عنوان بخشی از انتقال کرواسی به اتحادیه اروپا محدودیت هایی برای شهروندان کرواسی نیز وجود دارد. شرایط و مقررات به صورت پیوسته در حال تغییر هستند پس باید از به روزترین تغییرات آگاه باشید.

اگر شهروند کشور های در حال توسعه باشید احتمالا برای زندگی و کار در اتریش به ویزا یا مجوز نیاز داشته باشید.

روند اخذ ویزای کاری اتریش

بیشتر مهاجرت های کشور اتریش از طریق سیستم انعطاف پذیر کارت قرمز سفید قرمز انجام می شوند که این سیستم برای اعطای اقامت مبتنی بر مهارت کارگران بالقوه ورودی و کمبود های موجود در بازار کار اتریش طراحی شده است.

بسته به سطح مهارت ها و نوع کاری که می خواهید انجام دهید چندین روش مختلف برای مهاجرت کاری به اتریش و اخذ ویزای کاری اتریش وجود دارد همچنین می توانید کارت قرمز سفید قرمز را دریافت کنید. در ابتدا ممکن است گیج کننده به نظر برسد اما سیستم کاملاً واضح و به صورت آنلاین تنظیم می شود. همچنین می توانید جزئیات مربوط به این طرح را به زبان های مختلف در وب سایت تجاری اتریش دریافت کنید.

 

صرف نظر از نوع ویزا یا مجوزی که می خواهید دریافت کنید، از شما خواسته می شود اثبات کنید که برای پرداخت هزینه خود و همچنین بیمه درمانی از مکانی برای زندگی و حمایت مالی کافی برخوردار هستید.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، شما باید بیش از 70 امتیاز را در طرح مبتنی بر امتیازاتی که در وب سایت مراجع مهاجرت شرح داده شده است، کسب کنید. تحت این سیستم امتیازات مختلفی را برای مواردی مانند مدارک تحصیلات عالیه، تجربه کار، توانایی زبان و سطح دستمزدی که قبلاً کسب کرده اید، کسب می کنید.

اخذ ویزای کاری اتریش

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

تعداد زیادی از مردم از تمامی کشور ها از جمله کشور خودمان خواستار مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار هستند. برای گرفتن و صدور این ویزای برای ایرانیان، سیستم امتیاز بندی به کار گزفته می شود و باید بتوانید حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز را به دست آورید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

همانطور که ذکر کردیم مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار یکی از راه های عالی برای اخذ اقامت این کشور می باشد اما قبل از اقدام باید اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط کار در اتریش هستید و پس از آن می توانید از یک کارفرما کمک بگیرید. اگر دانشجوی کشور اتریش هستید، می توانید در شرکت های بزرگ و معتبر به کارآموزی مشغول شوید. برای کاریابی و جستجوی کار در اتریش، می‌توانید به سایت‌ های شغلی معتبر و جهانی از جمله LinkedIn ،Inside و Monster مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز شما برای اخذ ویزای کاری اتریش، بسته به نوع ویزایی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود پس باید نحوه انجام معیار های امتیاز را در دسته های مختلف ثابت کنید. با این حال، برای همه برنامه های کاربردی به موارد زیر احتیاج دارید:

  • سند مسافرتی معتبر
  • شناسنامه
  • عکس پاسپورت
  • شواهد محل اقامت
  • بیمه درمانی معتبر
  • اثبات پشتیبانی مالی کافی

ویزای اتریش تضمینی

علاوه بر این شما باید برای تمامی مواردی که به شما امتیاز می دهد، شواهد و مدارکی را ارائه دهید.

به عنوان مثال، شما باید گواهی مدرک، صورت های مالیاتی، توصیفات تجربه کاری خود و اثبات مهارت های زبانی خود را ارائه دهید. اسناد ارائه شده را می توان از گزیده ای که در وب سایت ارائه شده است، انتخاب کرد.

بسته به نوع کاری که برای انجام آن برنامه ریزی می کنید، ممکن است درخواست یک کارت آبی اتحادیه اروپا شود. مشابه کارت سبز ایالات متحده، سند Blue Card به شما حق می دهد تا در اکثر کشور های عضو اتحادیه اروپا (به استثنای دانمارک، ایرلند و انگلیس) کار کنید.

برای اینکه واجد شرایط اخذ بلوکارت شوید باید از کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید و مدرک تحصیلات عالیه داشته و یا پنج سال تجربه حرفه ای داشته باشید و در کنار این موارد به یک پیشنهاد شغلی حرفه ای نیازمندید.

اما در مورد کشور اتریش شرایط کمی متفاوت است. اگر از قبل کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کرده اید، می توانید کارت قرمز سفید قرمز را نیز دریافت نمایید که دارای شرایط مطلوب تری نسبت به ویزای کار اتریش در حالت معمولی می باشد.

این بدان معنی است که شما حتی بدون داشتن حمایت مالی هم می توانید واجد شرایط یافتن کار در کشور اتریش باشید. فرایند برنامه بلوکارت نسبت به سایر برنامه ها بسیار سریعتر پیگیری می شود. با این حال، هنوز هم ممکن است تا سه ماه طول بکشد. اگرچه روند این درخواست را به صورت آنلاین شروع می کنید اما ممکن است این روند بسته به شرایط شخصی شما متفاوت باشد.

شبکه بلوکارت وب سایت خوبی دارد و از متقاضیان پشتیبانی می کند تا به آن ها در درک این روند یاری رساند.

توسط | 2020-06-08T11:35:13+04:30 27th سپتامبر, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید