وین اتریش | ۵ مورد از دیدنی ترین مناظر شهر وین + آب و هوا، تاریخچه و…

پایتخت اتریش کجاست؟(شهر وین اتریش)

وین اتریش، پایتخت این کشور و مهم ترین شهر آن است. این شهر در شرق کشور و در کنار رودخانه دانوب واقع شده است. بیش از 1،800،000 نفر در این شهر زندگی می کنند. وین بزرگترین شهر اتریش است. قبل از جنگ جهانی اول، وین پایتخت امپراتوری اتریش-مجارستان بود. مرکز شهر وین یک میراث جهانی یونسکو است. در این مقاله به بررسی همه چیز درباره شهر وین از جمله آب و هوا، زندگی در وین، دانشگاه و… می پردازیم.

وین اتریش

عکس شهر وین در اتریش

آب و هوای وین

آب و هوای این شهر نشان دهنده نفوذ قاره ای است که به معنی بارش کم، تابستان های گرم (تا 95 درجه فارنهایت / 35 درجه سانتیگراد) و زمستان های سرد و خشک است. هوای فصل بهار متغیر است و پاییز معمولا سرد است و احتمال بارش برف در ماه نوامبر نیز وجود دارد. بارش سالانه عموما متوسط است و میانگین آن سالانه حدود 550 میلیمتر است. برف در زمستان شایع است، حتی در مناطق غربی و جنوبی اتریش خیلی زیاد نباشد.

مناظر شهر 

شهر وین اتریش دارای مناظر بسیار زیادی است که ارزش دیدن دارند در زیر چند نمونه از آن ها را به شما معرقی می کنیم.

 • کلیسای سنت استفان و میدان سنت استفان: امروزه، میدان سنت استفان با کلیسای جامع، مرکز شهر به حساب می آید. Graben و Kärntner Straße که از این میدان خارج می شوند، محله خرید و پر از مغازه های مختلف هستند. در مقابل کلیسای جامع، می توانید خانه Haas که یک ساختمان بسیار مدرن ساخته شده توسط معمار هانس هولین است را بیابید.
 • رنجسترا: در نیمه دوم قرن نوزدهم ساخته شده و برای ساخت این جاده برخی از خیابان های قدیمی شهر را تخریب کرده اند. در این جاده شما می توانید ساختمان های مهمی از جمله Staatsoper (خانه اپرا)، مجلس، Burgtheater، دو موزه تاریخ و هنر طبیعی را مشاهده کنید.
 • Hofburg: از قرن 13 تا 1918 این محل، محل اقامت حاکمان هابسبورگ بود اما امروزه محل اقامت رئیس جمهور اتریش است. و همچنین می توانید از موزه های مختلف مانند Schatzkammer دیدن کنید که در آن می توان تاج های مختلف خانواده هابسبورگ و تاج امپراتوری روم مقدس را دید. کتابخانه ملی نیز Hofburg است.
 • Schloss Schönbrunn: ساختمان های امروزی توسط معمار یوهان برنارد فیشر فون ارلاک، معمار مهمی در دوره باروک در اتریش ساخته شده اند. ساختمان دیگری از فیشر کارل اسکیچ است.
 • Schloss Belvedere: Schloss Belvedere توسط یوهان لوکاس فون هیلدرواندت یکی دیگر از معماران باروک مهم اتریش ساخته شده است. این ساختمان برای Prinz Eugen Savoy ساخته شد که با امپراطوری عثمانی مبارزه کرد. امروز از این قلعه به عنوان موزه استفاده می شود.

شهر وین اتریش

فرهنگ وین

بسیاری از ساختمان های قدیمی، کلیسا ها و موزه ها در مرکز شهر قرار دارند. موسیقی کلاسیک و اپرا در وین محبوب است. آهنگسازان ولفگانگ آماده موتزارت، لودویگ ون بتهوون و برامس همه در وین کار می کردند. ویلوودی نیز در این شهر جان باخت. این شهر دارای دو ارکستر معروف جهان است: فیلارمونیک وین و سمفونی وین.

وین همچنین نام یک آهنگ در مورد شهر وین، توسط گروه بریتانیایی Ultravox است.

وین خانه مسابقات ملی فوتبال موفق SK Rapid Wien و FK Austria Vienna است.

دانشگاه وین

دانشگاه وین، (آلمانی: Universität Wien) یک دانشگاه عمومی در این شهر است. این دانشگاه توسط Duke Rodolph IV در سال 1365 تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در دنیای آلمانی زبانان است. دانشگاه وین بزرگترین دانشگاه در اتریش است و با تاریخ طولانی و غنی خود، به یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا تبدیل شده است و به خصوص در علوم انسانی یکی از مشهورترین ها است. این دانشگاه برنده 20 جایزه نوبل است و خانه علمی بسیاری از محققان تاریخی و پر اهمیت دانشگاهی است.

دانشگاه وین

دانشجویان دانشگاه وین می توانند از بین 181 برنامه تحصیلی، هر کدام را انتخاب کنند: 55 برنامه کارشناسی، 110 برنامه کارشناسی، 3 برنامه دیپلم و 13 برنامه دکترا.

این دانشگاه تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد:

 • اقتصاد وابسته، مدیریت امور مالی
 • انجمن علمی-فناوری
 • علوم محیطی
 • برنامه کارشناسی ارشد میان رشته ای در علوم شناختی میانی اروپا
 • کارشناسی ارشد اروپا در فعالیت های بهداشتی و فیزیکی
 • زبان انگلیسی و زبان شناسی
 • ادبیات و فرهنگ انگلیسی
 • اقتصاد و جامعه آسیای شرقی
 • اقتصاد
 • گیاه شناسی
 • اکولوژی و اکوسیستم
 • میکروبیولوژی مولکولی، محیط زیست میکروبی و ایمونولوژی
 • استاد اروپا در مطالعات شهری
 • کارشناسی ارشد در حقوق اروپا و بین المللی
 • ریاضیات

حدود 6،900 دانشمند فعالیت پژوهشی و آموزشی دانشگاه را انجام می دهند. زمینه های اصلی تحقیق در دانشگاه طیف گسترده ای از موضوعات زیر را پوشش می دهد: الهیات کاتولیک و پروتستان، قانون، علوم اقتصادی و علوم کامپیوتر، مطالعات فرهنگی و مطالعات تاریخی فرهنگی، علوم اجتماعی و روانشناسی، علوم انسانی و علوم طبیعی، ریاضیات، علوم ورزشی و آموزش معلم.

نقشه کامل شهر 

تاریخچه وین

تاریخ شهر وین به امپراتوری روم می رسد به گونه ای که در گذشته رومیان یک اردوگاه نظامی به نام وین دونبونا را آغاز کردند. این اردوگاه در اولین منطقه امروزی یعنی در رود دانوب بود. نام آن از سلتس آمده است، بنابراین احتمالا قبل از حمله رومیان در این مکان سلتی ها ساکن بوده اند. نام فعلی در سال 881 در سالزبورگ آنالن ذکر شده است.

در سال 976 مجلس بابنبرگ حاکم منطقه شد. آن ها وین را در سال 1155 به عنوان پایتخت کشور انتخاب کردند. وین از قبل یک شهر مهم بود. در سال 1156، اتریش به کشور شاهنشاهی تبدیل شد و وین جایی بود که دوک (کسی که حکومت را به عهده داشت)، زندگی می کرد. در سال 1221، وین به حقوق شهرداری رسید. وین دومین شهر قدیمی در اتریش است.

در سال 1278، سلطنت به خانواده هاسبورگ رسید. رودولف چهارم این دانشگاه وین را در سال 1365 ساخت و در حالی که او هنوز دوک بود غار گوتیک کلیسای سنت استفان ساخته شد. مجادله در خانواده هابسبرگ موجب کاهش اقتصادی در وین شد. در سال 1438، وین تبدیل به محل اقامت امپراتور روم مقدس شد.

در طول زمان اصلاحات، وین یک شهر پروتستان بود، اما در زمان اصلاحات ضد، اتریش و وین عمدتا کاتولیک رومی بودند. اما در زمان اصلاحات شمارنده، اتریش و وین عمدتا کاتولیک رومی بودند. در سال 1529، وین برای اولین بار توسط ارتش امپراتوری عثمانی که تنها 150 کیلومتر مرز در شرق وین داشت، محاصره شد. این شرایط به وین از لحاظ اقتصادی ضربه زد اما باعث تقویت شهر شد.

پس از محاصره دوم، امپراتوری عثمانی نمی توانست وین را بگیرد و شهر وین شروع به بزرگ شدن کرد. در دوران باروک، این شهر دوباره بازسازی شد و بسیاری از خانه ها برای اشراف ساخته شده اند. یوهان برنارد فیشر فون ارلاک یک معمار مهم در وین بود.

در اواخر قرن هجدهم و آغاز قرن نوزدهم، وین خانه آهنگسازان مهم مانند هایدن، موتزارت، بتهوون، شوبرت بود.

پس از انقلاب در سال 1848، فرانتس یوسف یکم امپراتور اتریش شد، که در سال 1806 پس از انحلال امپراتوری روم مقدس تاسیس شده بود و او تا سال 1916 حکومت کرد. وین تبدیل به مرکز هنر، فرهنگ و معماری شد. شهر رشد کرد و حومه شهر بخشی از آن شد. بعد از سال 1858 دیوار های شهر نابود شدند و جاده های حلقه ای را جایگزین آن ها کردند و در کنار خیابان ها خانه های افراد ثروتمند و یا مکان ها و سالن های عمومی ساخته شدند.

صنعتی شدن در آغاز قرن بیستم آغاز شد و مردم بیشتری به اتریش مهاجرت کردند. در سال 1870 جمعیت وین یک میلیون نفر و در سال 1910 دو میلیون نفر بود. با ایجاد یک طبقه کارگر و فقر در وین، قشر کارگر قوی تر شد.

کارل لوگر مهمترین شهردار در زمان امپراتور فرانتس یوسف بود. در زمان او بود که برنامه های مهم جامعه متوجه شدند که او از وین یک شهر مدرن ساخته است. با این حال، لوگر یک ضد سامی رادیکال بود. آدولف هیتلر جوان که قبل از جنگ جهانی اول چند سال را در وین سپری کرده بود او را تحسین می کرد. در این زمان، وین مکان مهمی برای هنر بود. آهنگسازان مانند آرنولد شونبرگ، آنتون وبرن، آلبر برگ و ارنست کرانک برای توسعه موسیقی مدرن بسیار مهم بودند.

روانکاوی در پایتخت اتریش، توسط سیگموند فروید تاسیس شد. همچنین به اصطلاح Jugendstil در هنر بخشی از صحنه هنر مدرن وین بود. پدران بنیانگذار معماری مدرن در این زمان در وین مشغول به کار بودند (اتو واگنر، آدولف لووس)

پس از پایان جنگ جهانی اول، امپراطوری اتریش-مجارستان قطع شد و وین تبدیل به پایتخت جمهوری اتریش شد. در سال 1938، اتریش توسط آلمان اشغال شد سپس در وین، رنج ساکنان یهودی آغاز شد و بسیاری از مال و اموال آن ها به اتریشی ها داده شد.

پس از جنگ جهانی دوم، که 20 درصد از ساختمان ها را نابود کرد، وین به چهار بخش تقسیم شد. این شهر توسط متحدان مانند سایر نقاط اتریش تحت کنترل بود. در سال 1955، معاهده ای بین متحدان و اتریش در Belvedere وین امضا شد. پس از آن وین یک شهر مهم برای سازمان های بین المللی بود که اولین این سازمان ها در سال 1957، سازمان بین المللی انرژی هسته ای بود و در سال 1965 سازمان اوپک بود.

در سال 1980 مرکز بین المللی وین افتتاح شد وین اکنون سومین شهر سازمان ملل متحد همراه با نیویورک و ژنو است.

توسط | 2020-05-27T14:25:57+04:30 5th آگوست, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید