شرایط پناهندگی اتریش و حقوق پناهجویان در اتریش [۲۰۲۰]

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

پناهندگی اتریش یکی از راه های اخذ اقامت اتریش است و جزو روش های پرخطر و نا امن به شمار می رود. در حال حاضر اشخاصی که درخواست پناهندگی اتریش را دارند، با کمبود امکانات، وضعیت اقتصادی نامناسب، شرایط زندگی نامناسب و کمبود بهداشت مواجه هستند و غالبا تا زمانی که با درخواست پناهندگی افراد موافقت نشده است باید در کمپ های پناهندگی زندگی نمایند که این کمپ ها فاقد هرگونه امکانات بهداشتی و درمانی می باشند. به همین دلیل مهاجرین برای پناهندگی کشور اتریش در وضعیت نابسامانی به سر خواهند برد.

پناهندگی اتریش

پناهندگی اتریش

کشور اتریش به دلیل دارا بودن صنایع پتروشیمی و صنایع غذایی و استقرار دفاتر سازمان های بین المللی در شهر وین، یکی از کشورهای مورد علاقه مهاجرین در سال های اخیر بوده است.

طبق قرارداد کنوانسیون وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد، پناهندگی در اتریش امکان پذیر می باشد چرا که کشور اتریش با به عضویت در آمدن در این کنوانسیون متعهد گردیده است که از حقوق پناهجویان حمایت کند.

اما شخصی که به پناهندگی اتریش روی می آورد باید در نظر داشته باشد که همیشه یک شهروند درجه سوم در زمینه کار به حساب می آید.

اتریش

معمولا رضایت افراد از یک کشور سبب مهاجرت آنان به کشور دیگر می گردد که از نظر شاخص رضایت زندگی، کشور اتریش پس از کشورهای دانمارک و سوئیس در جایگاه سوم قرار دارد و در بخش های سلامت و امنیت جز ۱۰ کشور برتر دنیا می باشد.

افراد پناهجو بلافاصله پس از ورودشان به اتریش می توانند درخواست پناهندگی خود را بیان کنند اما این کار به منزله ی قبول شدن آن ها نخواهد بود و پس از بررسی ها توسط اداره امور پناهندگان در اتریش ممکن است درخواست پناهندگی پناهجویان مورد قبول واقع نگردد که در این حالت شخص باید اتریش را ترک کند.

درخواست پناهندگی تقریبا 6 ماه به طول می انجامد.

هنگامی که پناهندگان در اتریش اقامت و پناهندگی خود را از دست می دهند، از کشور دیپورت و اخراج می شوند حتی اگر در حال آموزش و تحصیل در رشته خاصی باشند.

خط مشی باز پرداخت دقیق توسط وزیر کشور اتریش می تواند منجر به بحث جدی شود، زیرا صنعت جهان با این کار مخالف است.

از تابستان اخیر دولت اتریش اعلام کرد که پناهجویان جوان که از پناهندگی رد می شوند، هنوز می توانند آموزش و تحصیل خود را در اتریش به پایان برسانند. امام باز هم پس از مدتی اعلام کردند که پناهندگان بلافاصله اخراج خواهند شد. این قانون می تواند زندگی دو سوم پناهجویان که در حال آموزش یا تحصیل هستند را تحت تاثیر قرار دهد.

فقط دادگاه ها می توانند “محل اقامت در زمینه های بشر دوستانه” را با مبنای این تصمیم که توسط وزیر کشور اتریش ارائه می شود، اعطا کنند.

طبق یک مقاله کاری هر برنامه ویژه ای برای یادگیرندگان که حاوی حق تضمین اقامت تا پایان دوره آموزشی است، یک سابقه است که موجب درخواست های بیشتر برای موارد استثناء خواهد شد.

پناهندگی کشور اتریش

درباره ی اتریش

اتریش (austria)یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور سطح بالایی از زندگی را به خود اختصاص داده و در سال 2016 برای شاخص انسانی خود دارای رتبه 24 را در جهانی است. زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های اسلوونیایی، کروات و مجارستانی هم صحبت می‌کنند.

اتریش کشوری محصور است که در مرکز اروپا واقع شده و دارای جمعیتی حدود 9 میلیون نفر است. پایتخت این کشور وین است و این منطقه از طرف شمال به  جمهوری چک و آلمان و از طرف شرق اسلواکی و مجارستان از جنوب به ایتالیا و اسلوونی و از طرف غرب به سوئیس و لیختن اشتاین محدود است.

 آب و هوای اتریش معتدل است و شرایط خوبی را برای ساکنان به ارمغان می آورد و به علت وجود کوه های آلپ، اتریش بسیار کوهستانی است پس بارش باران یا برف تقریبا در اکثر روز های سال اتفاق می افتد. حتی اگر تابستان به اتریش می روید همراه داشتن یک چتر و بارانی با خود را فراموش نکنید. البته آب و هوای اتریش خیلی سرد نیست و آفتاب، روزهای زیادی در این کشور می‌تابد.

مردم این کشور از لحاظ فرهنگی در سطح بالایی قرار دارند و این کشور دارای مردمی بسیار اجتماعی و مهربان است و نمی توان نژاد پرستی را در آن ها مشاهده کرد.

شرایط کار در اتریش بسیار مناسب است و اتریش پایین ترین نرخ بیکاری را در اروپای مرکزی دارد و حتی در مقایسه با کشور آلمان هم در سطح بهتری قرار می گیرد اما متاسفانه گرفتن ویزای کار در اتریش برای ایرانیان اصلا کار ساده ای نیست چرا که در صورت رد شدن ممکن است باعث به وجود آمدن اثرات منفی در پرونده مهاجرتی فرد اقدام کننده شود.

توسط | 2020-05-19T13:13:38+04:30 28th جولای, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید