کار ضمن تحصیل در اتریش و ۱۰ موسسه کاریابی برتر اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

پرداخت هزینه های زندگی در اتریش می تواند خیلی دشوار باشد. اگر مایلید در کنار تحصیلات خود در اتریش کار کنید، لطفاً قبل از شروع به کار، در مورد مقررات آن تحقیق کنید. در این مقاله به بررسی کار ضمن تحصیل در اتریش، کار پس از تحصیل در اتریش و موسسات کاریابی می پردازیم.

کار ضمن تحصیل در اتریش

دانشجویان کشور های اتحادیه اروپا (به جز کرواسی) به مجوز کار خاصی احتیاج ندارند. دانشجویان کشور های غیر اتحادیه اروپا و کرواسی مشمول قانون حاکم بر اشتغال اتباع بیگانه هستند و نیاز به اجازه کار (Beschäftigungsbewilligung) دارند. درخواست مجوز باید توسط کارفرما به سازمان استخدام عمومی (Arbeitsmarktservice) ارسال شود.

روش های کسب درآمد دانشجویان در اتریش

در اینجا روش هایی وجود دارد که دانشجویان در اتریش می توانند به راحتی کسب درآمد کنند:

 • کار در روزهای شنبه در اتریش

این راه از کار ضمن تحصیل در اتریش جزو محبوب ترین راه هاست چرا که به دانشجویان این امکان را می دهد که هم درآمد کسب کنند و هم وقت کافی برای درس خواندن داشته باشند.

این مشاغل بیشتر به عنوان شغلی طبقه بندی می شوند که در آن شما فقط حداکثر 10 ساعت در هفته کار می کنید. حقوق آن بین 300 تا 400 یورو در ماه است.

 • کار نیمه وقت در اتریش

به خاطر داشته باشید که در اتریش، بیشتر مشاغل نیمه وقت حداکثر 20 ساعت کار در هفته را شامل می شود. البته این را در نظر داشته باشید که کار نیمه وقت ممکن است در تحصیلتان خلل ایجاد کند. همچنین ممکن است نتوانید تحصیلات خود را در حداقل مدت زمان به پایان برسانید. با این وجود، حقوق یک شغل پاره وقت کاملاً مناسب است و بین 800 تا 1000 یورو در ماه متغیر است. و یکی از بهترین و پر درآمدترین راه های کار ضمن تحصیل در اتریش، کار نیمه وقت است.

تحصیل در اتریش

 • دریافت کارآموزی در اتریش

متداول ترین روش برای به دست آوردن پول و کسب تجربه به عنوان دانشجو، درخواست کارآموزی است. دامنه و تنوع کارآموزی ها بسیار گسترده است. شما به معنای واقعی کلمه می توانید آن ها را در هر نوع زمینه یا حرفه ای پیدا کنید. بعضی از کارآموزی ها برای فارغ التحصیل شدن از دانشگاه الزامی هستند.

در کارآموزی شما تا 40 ساعت در هفته کار خواهید کرد اما در واقع فقط بخشی از حقوق یک کارگر تمام وقت را کسب خواهید کرد. دوره کارآموزی راهی خوب برای استراحت از دانشگاه و ایجاد پایه محکم برای آینده ی حرفه ای شما است.

 • کمک گرفتن از دولت اتریش

به جز کار ضمن تحصیل در اتریش راه های دیگری همچون کمک های مالی و بورس های تحصیلی مختلف در اتریش نیز وجود دارد. یکی از رایج ترین آن ها کمک هزینه خانواده است که در این روش مبلغ مشخصی را دریافت خواهید کرد که بر اساس درآمد والدین محاسبه می شود و واجد شرایط دریافت آن تا سن 24 سالگی هستید.

علاوه بر این، بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان وجود دارد که می توانید علاوه بر کمک هزینه خانواده خود نیز دریافت کنید. با توجه به حمل و نقل عمومی در اتریش، شما می توانید بلیط ترن وین را تنها با 75 یورو خریداری کنید.

 • شرکت در آزمایش ها و نظرسنجی ها

شما به عنوان یک دانشجو می توانید از علوم پشتیبانی کنید و در عین حال مقداری درآمد کسب کنید. بیشتر نظرسنجی های دانشگاه به ازای هر یک از شما 15 یورو پرداخت می کنند. همچنین، آزمایش های زیادی در دانشگاه ها در حال انجام است که شرکت کنندگان پول خوبی دریافت می کنند. چشم های خود را برای این فرصت ها باز نگه دارید.

کار بعد از تحصیل در اتریش

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که دارای مدرک دانشگاهی در اتریش هستند می توانند کارت “قرمز-سفید-قرمز” را دریافت کنند که توسط مقامات اتریشی به مدت یک سال صادر می شود و به دانشجو را به یک کارفرما متصل می کند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 12 ماه فرصت دارند تا یک شغل پیدا کنند و برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهند (از اول اکتبر 2017). در این مدت عنوان اقامت دانشجویان باید تمدید شود. علاوه بر این، دانشجویان هنوز هم ممکن است تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

کار ضمن تحصیل در اتریش

موسسات کاریابی در اتریش

موسسه کاریابی چیست؟ موسسه هایی که تلاش می کنند نیازهای شغلی یک کارفرما را با یک کارگر که دارای مهارت و علایق لازم است مطابقت دهند. برخی از این موسسه ها خصوصی و برخی زیر نظر دولت هستند.

در زیر تعدادی از موسسات کاریابی اتریش را به شما معرفی می کنیم:

 1. Perspective Global Executive Search
 2. Manpower
 3. PBS Job Service
 4. Start People
 5. AMS
 6. Markus Baldauf
 7. JOBBOX
 8. Experis Personalberatung
 9. Berufsinformationszentrum Wien Neubaugasse
 10. Otti & Partnerامتیاز بندی ویزای کار در اتریش

مدرک کارآفرینی در اتریش

کارآفرینی را می توان به عنوان یک حوزه مرتبط با مشاغل تعریف کرد که در آن رهبران سازمان ها از ترس از ریسک، از راه حل های نوآورانه به منظور تقویت عملکرد تجاری خود و اطمینان از درآمد بالا استفاده می کنند. کارآفرینی متمرکز بر بهره برداری از فرصت های شغلی، تدوین و کنترل برنامه های کسب و کار، ایجاد راه اندازی، مدیریت، تیم سازی، استراتژی های بازار، مدیریت منابع انسانی، رهبری، نوآوری، مالکیت معنوی، اقتصاد، شبکه سازی، تحقیقات بازار و غیره است.

دانشجویان دوره کارآفرینی، مهارت های ارتباطی و همچنین مهارت های اصلی مدیریت و رهبری را فرا می گیرند. یک کارآفرین خوب از خلاقیت خود و از تفکر استراتژیک برای ایجاد برنامه های کاری مؤثر استفاده می کند.

مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد کارآفرینی شامل دانش نظری و فعالیت های عملی است. درک فضای کسب و کار امروزی، توانایی مدیریت مردم و داشتن یک فرد فروش خوب، سنگ بنایی در این زمینه مدرن و پویا است.

مشاغل مرتبط با این رشته عبارتند از: مدیر شغل و یا مدیریت بخش های مختلف در شرکت ها یا سازمان های مختلف، مشاور تجاری، توسعه دهنده تحقیقات، تحلیلگر مدیریت، مالک حق رای دادن، مدیر پروژه و موارد دیگر که جزو مشاغل مورد نیاز در اتریش به حساب می آیند. البته این موارد پس از اخذ مدرک دانشگاهی هستند و دانشجو نمی تواند به عنوان کار ضمن تحصیل در اتریش روی این مشاغل حساب باز کند.

نرخ بیکاری در اتریش

در سال 2019 نرخ بیکاری در اتریش از 7 درصد به 7/6 کاهش یافت و این نرخ بیکاری برای زنان (1/9 درصد) بیشتر از مردان (4/6 درصد) است. در ماه ژوئیه نرخ بیکاری پایین تر یعنی 5/6 درصد بود. نرخ بیکاری در کشور اتریش از سال 1960 تا 2019 به طور متوسط 99/4 درصد بوده و در ژانویه سال 2016 به بالاترین نرخ یعنی 90/10 رسیده است همچنین در آگوست 1974 نیز شاهد پایین ترین نرخ بیکاری در اتریش یعنی 80/0 بوده ایم. این آماری که مشاهده کردید به صورت کلی بوده و شامل کار ضمن تحصیل در اتریش نیز می شود.

توسط | 2020-05-31T14:10:09+04:30 9th سپتامبر, 2019|کشور اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید