۱۰ مورد از جاذبه های اسلوونی که باید دید!

 جاذبه های اسلوونی

اسلوونی، اولین مقصد سبز در جهان است. در سال 2016، مقصد اسلوونی و لیوبلیانا، پایتخت سبز اروپا، در بین 100 مقصد پایدار گردشگری قرار گرفتند. هنگام بازدید از اسلوونی، مسافرین تحت تأثیر تاریخ پر جنب و جوش، طبیعت زیبا و فرهنگ غنی آن قرار می گیرند. طبیعت بی نظیر اسلوونی پر از کوه ها، رودخانه ها و غارها است که بازدیدکنندگان می توانند در آن مکاشفه کنند! وجود تعداد زیادی از قلعه ها و موزه ها در این کشور باعث می شود که بازدیدکنندگان احساس کنند که در حال سفر به گذشته هستند! با ما همراه باشید تا 10 مورد از بهترین جاذبه های اسلوونی را به شما معرفی کنیم.

در صورت تمایل، می توانید مقاله اقامت اسلوونی و هزینه زندگی در اسلوونی را نیز مطالعه کنید.

 10 مورد از جاذبه های گردشگری اسلوونی

1. قلعه پریجاما

قلعه پریجاما یک قلعه با شکوه از دوره رنسانس است. آن چه که این قلعه را منحصر به فرد کرده این واقعیت است که در داخل یک غار ساخته شده است. این قلعه در گذشته خانه Erazem Lueger بوده است. یک شوالیه بود که به عنوان رابین هود محلی شناخته می شد.

سفرهای صوتی موجود، زندگی هیجان انگیز Lueger و تاریخ قلعه پریجاما را نشان می دهد. راه های تونل مخفی، برای زمانی که قلعه تحت محاصره قرار می گرفت، پیش بینی و برنامه ریزی شده بود.

سفر به اسلوونی

2. غار پُستوینا

راه های زیرزمینی اسلوونی هزاران غار را پنهان می کند. از میان آن ها، بیست و دو غار برای عموم باز هستند و غار پُستوینا بیشترین بازدید را دارد.

90 دقیقه طول می کشد که تور با راهنما بازدید کنندگان را از طریق غار، سالن، و معابر که توسط رودخانه پیوکا حک شده بود عبور دهد. در داخل غار، تشکیلات کارست زیبایی وجود دارد، که بعضی از آن ها میلیون ها ساله هستند.

چندین بار در سال رویداد کنسرت در داخل غار برگزار می شود، همچنین به عنوان بخشی از سنت های کریسمس غار پُستوینا، در ماه دسامبر، برگزاری یک جشن کریسمس با بازیگران زنده تنظیم شده است.

سفر به اسلوونی

3. دریاچه بلد

دریاچه بلد یکی از جاذبه های گردشگری در اسلوونی است. منظره زیبای دریاچه و جزیره کوچکی که دریاچه آن را احاطه کرده است هر ساله هزاران بازدید کننده را به سمت اسلوونی می کشاند.

بهترین راه برای رسیدن به این جزیره، گرفتن pletna، یک گوندولای(نوعی قایق) سنتی در منطقه بلد است.

بازدید کنندگان باید نود و نه گام برای رسیدن به کلیسای جزیره قدم بردارند. این خوش شانسی شما است که در نزدیکی کلیسا و هنگام بازدید از آن، زنگ کلیسا به صدا درآید.

کشور اسلوونی

4. بیمارستان Franja Partisan

از جالب تربن جاذبه های اسلوونی، بیمارستان Franja است. این بیمارستان در طول جنگ جهانی دوم به عنوان بیمارستان Partisan خدمت می کرد. در گورستان پازیکا واقع بوده، از دشمن پنهان شده و جان بسیاری از مردان و زنان را نجات داده است. پس از جنگ، Franja به یک موزه تبدیل شد و تا وقتی که یک سیل ویران کننده در سال 2007 اتفاق افتاد، برای بازدیدکنندگان باز بود.

خوشبختانه بیمارستان دوباره بازسازی شد و بیمارستان جدید تقریبا یک نسخه کامل از بیمارستان قدیمی است. در حال حاضر، چهارده کابین که بیمارستان Franja Partisan را تشکیل می دهند، بار دیگر برای بازدیدکنندگان قابل بازدید است.

جاذبه های اسلوونی

5. مزرعه Lipica Stud

مزرعه Lipica Stud از قرن شانزدهم، اسب لیپیپزنر را پرورش داده است.

در گذشته خانواده های سلطنتی به عنوان اصطبل اختصاصی از آن استفاده می کردند. اما مزرعه در حال حاضر برای بازدید کنندگان باز است و می توانند این نژاد زیبای اسب را تحسین کنند.

هنگام بازدید از مزرعه Lipica Stud، مهمانان می توانند در انبار ها قدم بزنند و به یکی از تور های راهنمای مزرعه بپیوندند.

سه بار در هفته دانشکده سواری کلاسیک انجام می شود و مهمانان می توانند اسب های لیپیزنر را در عمل ببینند.

جاذبه های اسلوونی

6. پارک ملی Triglav

یکی دیگر از جاذبه های اسلوونی پارک ملی Triglav است. این پارک که به نام بلندترین کوه کشور مشهور است، تنها پارک ملی در اسلوونی است. این پارک با منظره زیبای کوه ها، تپه ها، دریاچه ها، رودخانه ها و مراتع همچون بهشت طبیعت است.

پارک ملی Triglav، به غیر از پیاده روی، فعالیت های تفریحی بسیار خوبی مانند قایقرانی کایاک، قایق مسطح، اسکایدیوینگ و پاراسل را ارائه می دهد.

7. معدن جیوه در Idrija

هنگامی که معدن جیوه ی Idrija هنوز فعالیت داشت، دومین معدن جیوه در جهان بود. در حال حاضر، این موزه یکی از جاذبه های اسلوونی و بسیار عالی است که به راحتی بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند و زندگی معدنچیان اسلوونیایی را به آن ها معرفی می کند.

اهمیت تاریخی معدن جیوه در Idrija به این دلیل این است که این معدن در فهرست میراث جهانی یونسکو در سال 2012 ثبت شده است.

8. زمین های نمک در Sečovlje Salina پارک طبیعت

ظروف نمک در پارک طبیعت Sečovlje Salina یکی از نقاط مختلف جهان هستند که نمک دریا هنوز هم با استفاده از روش قرن های پیشین تولید می شود.

هنگام قدم زدن در مسیرهای پارک، بازدید کنندگان می توانند نمک را که توسط کارگران محلی به صورت دستی برداشت می شود مشاهده کنند.

آب گرم  Lepa Vida Thalasso برای کسانی که می خواهند خود را ماساژ و حمام کنند، حمام هایی را ارائه می دهند که در آن از قدرت شفا نمک دریا استفاده می شود.

9. قلعه لیوبلیانا

قلعه لیوبلیانا یکی زیباترین جاذبه های اسلوونی را ارائه می دهد. این قلعه از قرن شانزدهم به طور پیاده یا با گرفتن یک تراموا (واگن برقی) به راحتی قابل دسترس است. در قسمت فوقانی آن، کافه و رستورانی وجود دارد که مکان مناسبی برای استراحت و لذت بردن از یک فنجان قهوه یا طعم غذای سنتی است. همچنین قلعه لیوبلیانا میزبان چندین نمایشگاه دائمی است و مقصد تورهای گردشگری بسیاری است.

قلعه لیوبلیانا

10. کلیسای تثلیث مقدس (Trinity)

کلیسای رومیایی به سبک Trinity مقدس در یک دهکده کوچک به نام Hrastovlje واقع شده است. این شهر بیشتر به خاطر نقاشی هفت بعدی با نام “رقص مرگ” (Danse Mac) شناخته شده است.

تا سال 1949 که کلیسای Trinity توسط خوه پهلن کشف شد، این اثر باشکوه هنری در زیر یک لایه ضخیم از گچ پنهان شده بود.

توسط | 2019-09-11T15:11:29+04:30 12th دسامبر, 2018|کشور اسلوونی|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید