اخذ پاسپورت اوکراین در سال ۲۰۲۰ + مدارک مورد نیاز

پاسپورت اوکراین

پاسپورت اوکراین سندی است که برای اتباع اوکراین به عنوان اصلی ترین اثبات تابعیت اوکراین صادر شده است و همچنین برای سفرهای خارج از کشور نیز استفاده می شود. با این حال، راههایی وجود دارد که شما به عنوان یک خارجی بتوانید اقامت اوکراین را اخذ کنید و نهایاتا به پاسپورت آن دست یابید.

ما در این مقاله به نحوه اخذ پاسپورت اوکراین و قدرت و اعتبار آن خواهیم پرداخت.

اخذ پاسپورت اوکراین

اخذ پاسپورت اوکراین

پاسپورت معمولاً شامل اطلاعات اولیه در مورد نام شهروند، سن، تاریخ تولد، جنسیت و… است اگرچه پاسپورت های امروزی تصویر دارنده آن را نیز دربر می گیرند. برخی کشورها (از جمله اوکراین از سال 2015) گذرنامه های جدید بیومتریک را با سطح بالایی از حفاظت از جعل اعمال می کنند.

در برخی کشورها به جز گذرنامه بین المللی که در هنگام عبور از مرزهای ملی استفاده می شود، یک گذرنامه داخلی نیز وجود دارد که کارت شناسایی شهروند دولت در ایالت ها است. از گذرنامه های داخلی برای کنترل افراد در داخل کشور و محل زندگی آن ها استفاده می شود. که در ادامه مقاله توضیح بیشتری در این مورد ارائه داده ایم.

در بسیاری از کشورها گذرنامه ها دارای یک فرم واحد و یک فرم بین المللی هستند، اکثر موارد شناسایی در صفحه اصلی و به خط انگلیسی پر شده اند.

انواع پاسپورت کشور اکراین

 1. پاسپورت شهروندان اوکراین برای داخل کشور:

این پاسپورت سندی است که هویت و تابعیت صاحب آن را تأیید می کند.

برای اخذ پاسپورت داخلی اوکراین شخص باید مدارک زیر را ارسال کند:

 • درخواست صدور پاسپورت؛
 • برنامه توسط متقاضی به صورت حضوری، خوانا، با پاسخ های جامع به کلیه سوالات، بدون اختصارات و کلمات تکمیل شود. پر کردن فرم درخواست توسط افراد دیگر به جای افراد معلول، افرادی با مشکلات روانی و غیره مجاز است و یادداشتی در خور این قضیه باید در ستون “علائم خدمات” برنامه وارد می شود.
 • درخواست ها و اسنادی که به طور نادرست تهیه شده اند پذیرفته نمی شوند و به متقاضی بازگردانده می شوند.
 • شناسنامه؛
 • دو قطعه عکس در اندازه های 3.5 * 5 سانتی متر. عکس های ارسالی برای تهیه گذرنامه باید فقط شامل صورت کامل و بدون پیشانی بند یا روسری باشند و روی کاغذ عکس نازک سفید یا رنگی و بدون گوشه تهیه شوند. برای شهروندان که عینکی هستند عکس گرفتن با عینک اجباری است.
 • رسید پرداخت مالیات دولت یا کپی سند مربوط به معافیت مالیات دولت.
 1. پاسپورت شهروندان اوکراین برای سفرهای خارج از کشور:

  گذرنامه شهروند اوکراین برای سفر به خارج از کشور (گذرنامه بین المللی) سندی است که گواهی هویت شهروند اوکراین را هنگام عبور از مرزهای دولتی اوکراین و اقامت در خارج از کشور، تأیید می کند.

مدارک مورد نیاز برای صدور گذرنامه شهروند اوکراین برای سفر به خارج از کشور:

 • فرم درخواست (فرم درخواست توسط وزارت امور خارجه تهیه شده است)
 • رسید پرداخت مالیات ایالتی (یا سندی که حق معافیت را تأیید می کند)
 • گذرنامه شهروند اوکراین و شناسنامه برای افراد زیر 16 سال (پس از دریافت مدارک به گیرنده سرویس برگردانده می شود)
 • کپی و اصل شماره شناسایی (بازگشت پس از دریافت اسناد)
 • مقاله ای که در مورد گم شدن گذرنامه توسط مرجع امور داخلی صادر شده است (فقط در صورت گم شدن گذرنامه).

قدرت پاسپورت اوکراین

اعتبار پاسپورت اوکراین

ارزش پاسپورت اوکراین بسیار زیاد است. کشور اوکراین از نظر دستاوردهای بدون ویزا طی یک دهه گذشته در رتبه ششم جهانی قرار دارد. دارندگان پاسپورت اوکراینی امروزه می توانند به 128 کشور بدون ویزا سفر کنند. به نظر می رسد بهترین زمان برای اخذ پاسپورت اوکراین همین حالاست. آخرین نشریه سالانه Henley Passport Index که در 7 ژانویه 2020 منتشر شد، اوکراین را در بین چهل و سومین کشور در بین 199 کشور برجسته قرار داد.

این فهرست این کشور را از نظر بهبود دسترسی بین المللی طی یک دهه گذشته در رتبه ششم در سطح جهان قرار داده است. درحالی که در سال 2010، گذرنامه های اوکراین ورود بدون ویزا را فقط به 64 کشور جهان تضمین می کردند. این رقم اکنون به 128 کشور جهان رسیده و دو برابر شده است در نتیجه اعتبار پاسپورت اوکراین به شدت افزایش یافته است. پیشرفت های کلیدی شامل ظهور سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا است که در ژوئن سال 2017 مطابق با توافق نامه اتحادیه اوکراین با اتحادیه اروپا آغاز شد.

فهرست گذرنامه هنلی با توجه به آزادی سفر دارندگان گذرنامه رتبه بندی جهانی سالانه کشورها است. این رتبه در سال 2006 با همکاری انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) محاسبه می شود.

به استثنا سه کشور بالتیک عضو اتحادیه اروپا، اوکراین اکنون رهبر روشن بین جمهوری های شوروی سابق از نظر دسترسی بین المللی بدون ویزا است.

خرید پاسپورت اکراین

خرید پاسپورت اوکراین

تعدادی از کشورها از جمله ایالات متحده، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، ایتالیا، فنلاند، فرانسه، آلمان، اسرائیل، مکزیک، هلند، آفریقای جنوبی، اسپانیا، انگلستان و… قادر به خریدن پاسپورت کشور اوکراین هستند. البته این کشورهایی که نام بردیم لیست کامل از کشورهای واجد شرایط برای اخذ پاسپورت اوکراین نبود.

این پاسپورت ها په برای افرادی که در داخل و چه افرادی که در خارج از اوکراین زندگی می کنند صادر می شود. آن ها منحصراً توسط وزارت امورخارجه كه درمورد مسائل مربوط به گذرنامه مراقبت می كند، صادر می شوند.

تعدادی از موسسات به فروش پاسپورت اوکراین مشغول هستند چراکه برای زندگی در کشور اوکراین به پاسپورت و ویزای این کشور نیاز است.

هزینه پاسپورت اوکراین

به گفته یک مقام رسمی خدمات مهاجرتی ایالتی اوکراین انواع خدمات اداری مربوط به مهاجرت به اوکراین از جمله هزینه پاسپورت اوکراین طی یک سال اخیر افزایش زیادی داشته است. به طور خاص، هزینه اسناد بیومتریک اوکراین افزایش خواهد یافت و این افزایش قیمت تا 30 درصد خواهد بود. پس اگر قصد مهاجرت دارید هرچه سریع تر اقدام کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه گلدن اینوست تماس بگیرید.

توسط | 2020-07-08T15:30:21+04:30 10th می, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید