اخذ پاسپورت اوکراین ۲۰۲۰ + مدارک مورد نیاز

پاسپورت اوکراین

پاسپورت اوکراین سندی است که برای اتباع اوکراین به عنوان اصلی ترین اثبات تابعیت اوکراین صادر شده است و همچنین برای سفرهای خارج از کشور نیز استفاده می شود. ما در این مقاله به نحوه اخذ پاسپورت اوکراین و قدرت و اعتبار آن خواهیم پرداخت.

پاسپورت اوکراین

پاسپورت معمولاً شامل اطلاعات اولیه در مورد نام شهروند ، سن ، تاریخ تولد ، جنس می شود اگرچه پاسپورت های امروزی تصویر دارنده آن را نیز دربر می گیرند. برخی کشورها (از جمله اوکراین از سال 2015) گذرنامه های جدید بیومتریک را با سطح بالایی از حفاظت از جعل اعمال می کنند.

در برخی کشورها به جز گذرنامه بین المللی که در هنگام عبور از مرزهای ملی استفاده می شود، یک گذرنامه داخلی نیز وجود دارد که کارت شناسایی شهروند دولت در ایالت ها است. از گذرنامه های داخلی برای کنترل افراد در داخل کشور و محل زندگی آنها استفاده می شود.

در بسیاری از کشورها گذرنامه ها دارای یک فرم واحد و یک فرم بین المللی هستند ، اکثر موارد شناسایی در صفحه اصلی و با خط انگلیسی پر شده اند.

اخذ پاسپورت اوکراین

انواع پاسپورت کشور اوکراین

 1. پاسپورت شهروندان اوکراین برای داخل کشور: این پاسپورت سندی است که هویت و تابعیت صاحب آن را تأیید می کند.

برای اخذ پاسپورت داخلی اوکراین شخص باید مدارک زیر را ارسال کند:

 • درخواست صدور پاسپورت؛
 • برنامه توسط متقاضی به صورت حضوری ، خوانا ، با پاسخ های جامع به کلیه سوالات ، بدون اختصارات و کلمات تکمیل شود. پر کردن فرم درخواست توسط افراد دیگر به جای افراد معلول ، افراد روانی و غیره مجاز است و یادداشتی در خور این قضیه باید در ستون “علائم خدمات” برنامه وارد می شود.
 • درخواست و اسنادی که به طور نادرست تهیه شده اند پذیرفته نمی شوند و به متقاضی بازگردانده می شوند.
 • شناسنامه؛
 • دو عکس 3.5 5 سانتی متر. عکس های ارسالی برای تهیه گذرنامه باید فقط صورت کامل و بدون پیشانی بند یا روسری باشند و روی کاغذ عکس نازک سفید یا رنگی و بدون گوشه تهیه شوند. برای شهروندان که دائماً عینک می پوشند، عکس گرفتن در عینک اجباری است.
 • رسید پرداخت مالیات دولت یا کپی سند مربوط به معافیت مالیات دولت.
 1. پاسپورت شهروندان اوکراین برای سفرهای خارج از کشور: گذرنامه شهروند اوکراین برای سفر به خارج از کشور (گذرنامه بین المللی) سندی است که گواهی هویت شهروند اوکراین را هنگام عبور از مرزهای دولتی اوکراین و اقامت در خارج از کشور، تأیید می کند.

مدارک مورد نیاز برای صدور گذرنامه شهروند اوکراین برای سفر به خارج از کشور:

 • فرم درخواست (فرم درخواست توسط وزارت امور خارجه تهیه شده است)
 • رسید پرداخت مالیات ایالتی (یا سندی که حق معافیت را تأیید می کند).
 • گذرنامه شهروند اوکراین و شناسنامه برای افراد زیر 16 سال (پس از دریافت مدارک به گیرنده سرویس برگردانده می شود)؛
 • کپی و اصل شماره شناسایی (بازگشت پس از دریافت اسناد)
 • مقاله ای که در مورد گم شدن گذرنامه توسط مرجع امور داخلی صادر شده است (فقط در صورت گم شدن گذرنامه).

قدرت پاسپورت اوکراین

اعتبار پاسپورت اوکراین

اوکراین از نظر دستاوردهای بدون ویزا طی یک دهه گذشته در رتبه ششم جهانی قرار دارد .دارندگان پاسپورت اوکراینی امروزه می توانند به 128 کشور بدون ویزا سفر کنند. به نظر می رسد بهترین زمان برای اخذ پاسپورت اوکراین همین حالاست. آخرین نشریه سالانه Henley Passport Index که در 7 ژانویه 2020 منتشر شد ، اوکراین را در بین چهل و سوم کشور در بین 199 کشور برجسته قرار داد.

این فهرست اظهار داشت که اوکراین از سال 2010 از 22 مکان صعود کرده و این کشور را از نظر بهبود دسترسی بین المللی طی یک دهه گذشته در رتبه ششم در سطح جهان قرار داده است. درحالی که در سال 2010 ، گذرنامه های اوکراین ورود بدون ویزا را فقط به 64 کشور جهان تضمین کردند. این رقم اکنون به 128 کشور جهان رسیده و دو برابر شده است در نتیجه اعتبار پاسپورت اوکراین به شدت افزایش یافته است. پیشرفت های کلیدی شامل ظهور سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا است که در ژوئن سال 2017 مطابق با توافق نامه اتحادیه اوکراین با اتحادیه اروپا آغاز شد.

فهرست گذرنامه هنلی با توجه به آزادی سفر دارندگان گذرنامه رتبه بندی جهانی سالانه کشورها است. این رتبه در سال 2006 با همکاری انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) محاسبه می شود.

به استثنا سه کشور بالتیک عضو اتحادیه اروپا ، اوکراین اکنون رهبر روشن بین جمهوری های شوروی سابق از نظر دسترسی بین المللی بدون ویزا است.

توسط | 2020-03-30T18:20:58+04:30 18th مارس, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید