شرایط ازدواج در اوکراین و اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج

ازدواج در اوکراین

یکی از روش های اخذ اقامت کشور اوکراین از طریق ازدواج با یک فرد اوکراینی می باشد. ازدواج ایرانیان در اوکراین نیز امکان پذیر می باشد. این موضوعات طبق قوانین اوکراین و مطابق با قوانین بین المللی اداره می شود. ما در این مقاله به بررسی ازدواج در اوکراین و اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج خواهیم پرداخت.

ازدواج در اوکراین

از هر سی ازدواجی که در اوکراین صورت می گیرد یکی از آن ها با یک فرد خارجی است. ازدواج بین اوکراینی ها و شهروندان کشورهای دیگر یک اتفاق عادی است. مراحل اخذ پاسپورت اوکراین با ازدواج روال قانونی کاملاً گسترده، طولانی و پیچیده ای دارد.

بسته به شرایطی که امکان شهروندی در کشور اوکراین وجود دارد، درخواست های تابعیت توسط نهاد های ذیل در نظر گرفته می شود:

 1. نهاد ویژه ای که تحت نظارت رئیس جمهور اوکراین فعالیت می کند تصمیم نهایی را در مورد پذیرش تابعیت اتخاذ می کند.
 2. خدمات مهاجرت و نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی مجاز به تصمیم گیری در مورد مسائل مربوط به کسب شهروندی هستند.

پروسه اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج

تابعیت با بررسی دقیق اسناد ارائه شده آغاز می شود. در صورت کشف نواقص، حداکثر ظرف دو هفته اسناد به متقاضی بازگردانده می شود تا آن ها را به وضعیت مناسب خود برساند.

اخذ تابعیت اوکراین با ازدواج

اگر شخصی که می خواهد شهروند شود، ظرف 2 ماه نقصان را برطرف نکند، باید از اقدام مجدد خودداری کند. پروسه و مدت زمان این برنامه که با ارائه تعداد زیادی از اسناد صورت می گیرد، نمی تواند از 12 ماه بیشتر به طول بینجامد.

 1. اولین قدم بررسی برنامه با اسناد در اداره پلیس محلی خدمات مهاجرت است، سپس به LCA منطقه ای ارسال می شود و در انتها توسط سرویس مهاجرت ایالتی اوکراین بررسی می شود.
 2. مرحله دوم بررسی برنامه و اسناد ارائه شده توسط نهاد فرعی (کمیسیون) تحت نظر رئیس جمهور اوکراین است.

اگر مدارک صحیح نباشند یا حتی کوچکترین اشتباهی برای اقدام صورت بگیرد، ممکن است این پروسه تا دو سال به طول بیانجامد در نتیجه ما به شما توصیه می کنیم حتما از مشاوران و وکلای مهاجرتی گلدن اینوست در زمینه اخذ اقامت اوکراین کمک بگیرید.

ازدواج صوری برای اقامت اوکراین

بسیاری از افراد فکر می کنند که یکی از را های اخذ اقامت اوکراین ازدواج صوری در اوکراین می باشد در صورتی که این کار امکان پذیر نمی باشد چراکه دولت اوکراین با دقت و ارزیابی دقیق ازدواج ها را ثبت می کند و افراد خارجی ملزمند تا مدارک واقعی و کاملی از ازدواجشان به دولت اوکراین ارائه دهند.

قوانین ازدواج در اوکراین

 در واقع، مطابق ماده 2 قانون اوکراین “در مورد وضعیت حقوقی خارجی ها و افراد بی تابعیت” ، خارجی ها و افراد بی تابعیت دارای حقوق و آزادی های یکسانی با شهروندان اوکراینی هستند، مگر اینکه در قانون اساسی و قوانین اوکراین و بین المللی تصریح شده باشد.

 در ماده 18 این قانون آمده است كه بیگانگان و افراد بی تابعیت از حقوق و وظایف مساوی در هرگونه روابط زناشویی و خانوادگی دقیقا همانگونه كه شهروندان اوکراین دارند، برخوردارند.

شرایط ازدواج در اوکراین

با این حال، روند ازدواج با یک شهروند خارجی در اوکراین کاملاً پیچیده است. برای ازدواج، این زوج باید درخواست ازدواج را به اداره ثبت احوال ارائه دهند. یک شهروند اوکراین فقط باید گذرنامه اوکراینی خود را ارسال کند، اما مدارک بسیار بیشتری از یک خارجی لازم است.

ازدواج در اوکراین

لیست این مدارک تعدادی از اسناد فردی است و به کشور مبدا فرد خارجی بستگی دارد. یک خارجی اگر تعدادی از این شرایط را داشته باشد می تواند شهروند اوکراین شود:

 1. مطابق قوانین اوکراین باشد.
 2. وی تابعیت دیگری نداشته باشد.
 3. در اوکراین به مدت پنج سال سکونت داشته یا اگر فرد خارجی با یک اوکراینی ازدواج کرده، 2 سال متوالی در این کشور زندگی کرده باشد.
 4. فرد خارجی اجازه مهاجرت دریافت کرده است.
 5. تسلط به زبان دولتی داشته باشد.
 6. در دسترس بودن منابع نقدی برای زندگی در اوکراین.

شرایط ازدواج ایرانیان در اوکراین و ترک تابعیت ایرانی

 • به سن ۲۵ سال تمام رسیده باشند.
 • هیأت وزرا اجازه خروج از تابعیت را بدهد.
 • تعهد دهد که به مدت یک سال پس از ترک تابعیت ایران، حقوق خود را بر اموال غیر منقول که در ایران دارد یا ممکن است به ارث ببرد ولو آنکه قوانین ایران اجازه تملک آن را به اتباع خارجی بدهد، به نحوی از انحاء به اتباع ایرانی منتقل کنند. همسر و کودکان کسی که ترک تابعیت می نمایند، از تابعیت ایرانی خارج نمی گردند؛ مگر این که اجازه ی هیأت وزرا شامل آن ها هم باشد.
 • خدمت سربازی را به پایان رسانده باشد

آژانس همسریابی اوکراین

سایت همسریابی اوکراین

آژانس های همسریابی کشور اوکراین معمولا به چندین زبان هستند چراکه زنان اوکراینی در کشورهای جهان طرفدارهای زیادی دارند. البته مردانی که دست به انتخاب زنان اکراینی می زنند منافع خاص خود را در نظر دارند به عنوان مثال یکی از این منفع می تواند اخذ اقامت کشور اوکراین باشد.

آژانس های همسریابی اوکراین به شدت روبه افزایش هستند و تنها وظیفه آن ها آشنایی افراد با یکدیگر است و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارند. جهت ورود به سایت ازدواج در اوکراین کلیک کنید.

جهت اطلاع از سایر روش های مهاجرت به کشور اوکراین کلیک کنید.

توسط | 2020-07-07T12:39:17+04:30 13th مارس, 2020|کشور اوکراین|2 دیدگاه

2 دیدگاه‌ها

 1. BrianNergo 26/03/2020 at 4:18 ق.ظ پاسخ

  Nice web page you’ve got in here.

 2. BrianNergo 05/04/2020 at 11:35 ق.ظ پاسخ

  Thanks, this website is really practical.

دیدگاه خود را بنویسید