اقامت دائم اوکراین چه تفاوتی با اقامت موقت آن دارد؟

اقامت دائم اوکراین

مجوز اقامت دائم اوکراین سندی است که به یک شهروند خارجی اجازه اقامت در اوکراین بدون هیچگونه محدودیت زمانی برای اجرای کلیه اهداف بلند مدت را می دهد. دارنده اقامت دائم اوکراین از لحاظ حقوقی با یک شهروند اوکراین برابری می کند و حمایت از حقوق و آزادی های قانونی توسط دولت برای او تضمین شده است. ما در این مقاله به بررسی اقامت دائم اوکراین و اقامت موقت اوکراین خواهیم پرداخت.

اقامت دائم اوکراین

مزایای اقامت دائم اوکراین

اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین فواید بسیار زیادی دارد. این مجوز به شما اجازه می دهد:

 • بدون تجدید مجوز اقامت خود به طور نامحدود در کشور اوکراین بمانید.
 • هر زمان که می خواهید به اوکراین ورود و خروج کنید. پس از دریافت مجوز اقامت دائم در اینجا، می توانید تا زمانی که می خواهید در خارج از کشور بمانید و مجوز اقامت هرگز قابل لغو نخواهد بود. در اصل، شما می توانید در هر زمانی به اوکراین بازگردید به شما اجازه می دهند بدون محدودیت وارد کشور شوید.
 • شما از حقوق تحصیلی کاملی در اوکراین برخوردار هستید، به این معنی که می توانید برای ثبت نام در هر دانشگاهی در اوکراین درخواست دهید. اگر تسلط خوبی به زبان های اوکراینی یا روسی داشته باشید، حتی می توانید مانند شهروندان اوکراینی در همان دانشگاه ها اقدام کنید. در چنین مواردی میزان شهریه 4-5 برابر کمتر خواهد بود. به عنوان مثال، در حالی که متوسط هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی سالانه 6000 دلار – 7000 دلار برای یک خارجی است اما یک شهروند اوکراینی فقط 700- 900 دلار باید بپردازد. اگر مجوز اقامت دائم دارید و به زبان روسی و اوکراینی صحبت می کنید، استفاده از ساختار هزینه “برای افراد محلی” برای شما امکان پذیر خواهد بود.
 • شما همچنین در اوکراین حق اشتغال کامل دارید. همان قوانین و مقررات استخدامی که برای شهروندان اوکراینی استفاده می شود برای شما نیز اعمال می شود. مهمترین مزیت در این زمینه این است که نیازی به کارفرمای شما برای اخذ مجوز استخدام یک خارجی نخواهد بود. از نظر مقامات کارگری اوکراین، شما همان وضعیت یک شهروند اوکراینی را دارید.
 • مجوز اقامت دائم، امکان استفاده از ویزا به اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورها از اوکراین را می دهد. به عبارت دیگر، اگر می خواهید به ایالات متحده آمریکا بروید و قصد بازگشت به کشور خود را ندارید می توانید در سفارت ایالات متحده در شهر کیف درخواست ویزا دهید.

این ها مزایای اساسی مجوز اقامت دائم اوکراین است. عملا، تنها محدودیتی که برای دارندگان مجوزهای اقامت دائم در اوکراین تحمیل می شود، عدم امکان رای دادن یا انتخاب شدن در مراجع قانونی یا به عنوان یک مقام دولتی است.

شرایط اقامت دائم اوکراین

 • اخذ مجوز اقامت اوکراین توسط خویشاوندی با یک شهروند اوکراین: برای استفاده از این گزینه شما باید فرزند یا والدین، یا برادر / خواهر، پدربزرگ / مادربزرگ یا نوه یک شهروند اوکراینی باشید.
 • اخذ مجوز اقامت اوکراین توسط خویشاوندی با یک مهاجر قانونی در اوکراین: به عبارت دیگر، اگر شما فرزند یا والد، یا برادر / خواهر، پدربزرگ / مادربزرگ شخصی هستید که مجوز اقامت دائم در اوکراین را دارد (یا سایر مدارک اقامت در طول زندگی – به عنوان مثال، گواهی پناهندگی) شما پیش زمینه خوبی برای اقدام کردن و در نهایت اخذ اقامت اکراین را دارید.
 • اخذ مجوز اقامت اوکراین به وسیله ازدواج با یک شهروند اوکراینی یا یک مهاجر قانونی: اگر همسر شما دارای گذرنامه اوکراینی یا مجوز اقامت دائم یا سند دیگری است که حقوق اقامت مادام العمر در اوکراین را صادر می کند، می توانید درخواست خود را شروع کنید.
 • اخذ مجوز اقامت اوکراین از طریق نژاد: در صورتی که پدر / مادر، پدربزرگ / مادربزرگ، برادر / خواهر برادر ناتنی / خواهر ناتنی، پسر / دختر و یا فرزند شما قبل از 24 آگوست 1991 در یک منطقه متولد شوند، که این منطقه بعداً بخشی از اوکراین شده باشد شما زمینه های حقوقی محکمی برای ارائه درخواست برای اجازه اقامت دائم در اوکراین دارید.

اقامت دائم در اوکراین

اقامت موقت در اوکراین

مجوز اقامت موقت اوکراین – سندی است که به یک شهروند خارجی یا یک شخص بدون تابعیت اجازه می دهد تا به طور مداوم در طول مدت اعتبار مجوز در خاک اوکراین بماند. بیشتر اوقات، مجوز اقامت موقت اوکراین به مدت 1 سال با امکان تمدید سالانه صادر می شود. برای تمدید این نوع از مجوز باید اثبات کنید که هنوز هم زمینه ها و شرایط اقامت در این کشور را دارید.

ساده ترین و قانونی ترین راه اخذ اجازه اقامت موقت، اخذ مجوز کار است. که مراحل آن به صورت زیر می باشد:

 1. ثبت شرکت در اوکراین
 2. اخذ مجوز کار (معتبر از 12 تا 36 ماه)
 3. اخذ ویزای D در کنسولگری اوکراین (شهروندان CIS و جورجیا به ویزای “D” احتیاج ندارند).
 4. اخذ مجوز اقامت موقت.
 5. ثبت نام در محل سکونت (اجازه اقامت).

مزایای اقامت موقت اوکراین

 • طیف کاملی از خدمات
 • سریع و آسان
 • کیفیت بالا
 • نتایج تضمین شده

شرکت ما به شما این امکان را می دهد تا کلیه اسناد مهاجرت را به صورت شایسته و در کمترین زمان و حتی بدون حضور شخصی خود ترتیب دهید. گرفتن اقامت دائم اوکراین با همکاری وکلای ما سریع و آسان می شود. اسناد شما به درستی ترتیب داده شده و به موقع به سرویس مهاجرت اوکراین ارسال می شود.

توسط | 2020-07-05T15:20:50+04:30 1st مارس, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید