تحصیل در اوکراین ۲۰۲۰ + هزینه های تحصیل

تحصیل در اوکراین

اگر به دنبال ادامه تحصیل در اروپا هستید، کشور اوکراین یکی از بهترین گزینه هاست. ما در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در اوکراین + هزینه ها و معایب آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در اوکراین

چرا تحصیل در اوکراین؟

دانشگاه های این کشور در رتبه بندی جهانی در سطح خوبی هستند و این دانشگاه ها مقاصدی برای دانشجویان بین المللی به حساب می روند.

اما اگر دانشجوی بین المللی هستید که می خواهید با مدرک خوبی که در همه جای دنیا شناخته شده است فارغ تحصیل شوید، باید به گزینه های مقرون به صرفه فکر کنید.

اوکراین دوره های بسیار گسترده ای را در زمینه های پزشکی، مهندسی، تجارت و هنر به شما ارائه می دهد.

دانشجویان از چه کشورهایی می توانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند؟

دانشجویان بین المللی از هر گوشه دنیا برای تحصیل به اوکراین می آیند اما در برخی از کشورها تحصیل در اوکراین بسیار رایج است و دانشجویان خارجی هر ساله برای تحصیل دروس مورد نظر خود به اوکراین می آیند.

همچنین تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی هر ساله برای تحصیل در دانشگاه های ملی اوکراین به این کشور می آیند . ویزای تحصیل اوکراین توسط سفارت اوکراین در ایران صادر می شود.

شرایط تحصیل در اوکراین

روند درخواست تحصیل در اوکراین آسان و قابل فهم است. همچنین اگر می خواهید برای تحصیل اقدام کنید نگران زبان نباشید. ددر حقیقت بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند اما گزینه های دیگری (به عنوان مثال روسی و فرانسوی) نیز وجود دارند. مهم تر از همه با تحصیل در اوکراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی، تمام مدارک تحصیلی بین المللی توسط WHO، یونسکو و غیره که به رسمیت شناخته می شود، پیدا خواهید کرد. این بدان معنی است که شما یک فرصت عالی برای تحصیل در اوکراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی دارید.

این چالش عالی برای کسانی است که می خواهند به عنوان یک دانشجوی بین المللی به تحصیل در خارج از کشور بپردازند.

تحصیل در دانشگاه های اوکراین

تحصیل در دانشگاه های اوکراین

شش نوع موسسه آموزش عالی در اوکراین وجود دارد. برنامه ها در مقطع لیسانس و بالاتر توسط موسسات دارای بالاترین سطح اعتبارنامه معروف به دانشگاه ها، آکادمی ها و هنرستان ها ارائه می شود. هنرستان ها عمدتا به فرهنگ، هنر و موسیقی می پردازند.

دانشگاه ها تمایل به موسسات چند رشته ای دارند و میزبان بخش های مختلف تخصصی هستند، گرچه بعضی از آن ها موسسات تخصصی یا شاخه ای یا تک رشته ای هستند. آکادمی ها نیز مانند دانشگاه های تک رشته ای، روی شاخه خاصی از دانش نیز تمرکز دارند.

مقولاتی که توسط موسسات تخصصی تحت پوشش قرار می گیرد عبارتند از: پزشکی، زراعی، آموزشی، فنی (ساخت و ساز و حمل و نقل)، اقتصاد (از جمله امور مالی، اداری و کارآفرینی)، فرهنگ (هنر و طراحی)، مراقبت های بهداشتی و حقوق.

به دنبال دانشگاه هایی با وضعیت ملی باشید که برای عملکرد برجسته در تحقیقات و فعالیت های علمی جایزه دارند. مدارک کارشناسی در دانشگاه های اوکراین معمولاً چهار سال طول می کشد.

زبان هایی که برای آموزش استفاده می شوند شامل روسی، اوکراینی، انگلیسی و فرانسه است (فقط برای برنامه های پزشکی).

متقاضیان بین المللی ممکن است برای تحصیل روسی یا اوکراینی نیاز به برگزاری آزمون مهارت زبان داشته باشند یا در دوره مقدماتی برای یک سال تحصیلی شرکت کنند.

دانشجویانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند نیازی به حضور در دانشکده مقدماتی ندارند اما می توانند در طول برنامه مدرک این زبان را به عنوان یک دوره مستقل مطالعه کنند. قبل از درخواست، حتماً زبان (های) تحصیلی خود را بررسی کنید.

برای شناختن تعدادی از بهترین دانشگاه های اوکراین کلیک کنید.

هزینه تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل در اوکراین

کمترین هزینه تضمین شده در اوکراین فقط 1750$ برای کلیه دوره های مدیریت به زبان انگلیسی است. شهریه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، شما حتی می توانید دوره های مهندسی، مدیریت و حقوق را به زبان انگلیسی با حداقل هزینه ی 1750 دلار شروع کنید، برخی از دانشگاه های خوب دارای هزینه های حداکثر 2700 $ هستند.

شهریه برای تحصیل در اوکراین به زبان روسی پایین تر از انگلیسی است. شهریه متوسط روسی از 1500 دلار در تخصص های مختلف شروع می شود.

شهریه دانشگاه های پزشکی بالاتر از دانشگاه های فنی است، حداقل شهریه دوره های متوسط انگلیسی در دانشگاه های پزشکی اوکراین برای mbbs (md) 3500 دلار و حداکثر 4200 دلار است.

شهریه دوره های پزشکی به زبان روسی 3000 دلار یا کمتر است. شهریه دوره های دندانپزشکی، BDS بین 3500-4500 دلار بسته به دانشگاه ها است. دوره های داروسازی و دامپزشکی ارزان تر از دوره های اصلی پزشکی است. هزینه شهریه دوره های مختلف -از 1750 تا 4200 دلار. دوره آماده سازی ارزان ترین دوره است و برای مبتدیان توصیه می شود.

تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین

هیچ دانشگاه پزشکی در اوکراین وجود ندارد که در آن بین دانشجویان بین المللی نیجریه ای پیدا نکنید. دانشجویان نیجریه علاقه دارند برنامه پزشکی عمومی را در دانشگاه های پزشکی واقع در شهرهای اوکراین تحصیل کنند. به طور معمول دانشجویان نیجریه ای پس از فارغ التحصیلی در اوکراین به نیجریه سفر می کنند، زیرا در نیجریه با مدرک پزشکی عمومی اوکراین حقوق خوبی دریافت می کنند.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

هزینه دندانپزشکی در اوکراین

دندانپزشکی به عنوان یک حرفه اصلی مراقبت های بهداشتی شناخته می شود که بسیار چالش برانگیز است. دانشگاه ملی Uzhhorod برای دانشجویانی که آموزش متوسطه خود را با نمرات خوب به اتمام رسانده اند، 5 سال برنامه دندانپزشکی ارائه می دهد.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ملی اوژگورود دارای بخش های زیر است:

  • جراحی دندان
  • جراحی فک و صورت و دندانپزشکی آنکولوژی
  • دندانپزشکی پروتز
  • دندانپزشکی درمانی
  • دندانپزشکی کودکان

دپارتمان آموزش پس از فارغ التحصیلی در دندانپزشکی در سال 2012 با همجواری گروه دندانپزشکی و گروه دندانپزشکی جراحی فک و صورت از موسسه آموزش کارشناسی ارشد و آموزش پیش دانشگاهی تشکیل شد.

برای دانشجویان بین المللی، فرصتی برای تحصیل دندانپزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. مدارک ارائه شده توسط دانشگاه ملی Uzhhorod شناخته شده و با ارزش است. UzhNU همچنین کنفرانس ها و سمینارها را به طور منظم توسط بهترین مدرسین اوکراین برگزار می کند تا یادگیری مؤثر در بین دانشجویان را امکان پذیر کند. دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اوکراین آمده اند تا حرفه ای موفقی را در پیش رو داشته باشند.

تحصیل داروسازی در اوکراین

تحصیل داروسازی در اوکراین

این دوره یک دوره 5 ساله است که مدرک “لیسانس داروسازی” را اعطا می کند و به زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی ارائه می شود. اصول پزشکی و زیست شناسی و برخی از جنبه های بالینی نیز به دانشجویان آموزش داده می شود. پس از اتمام این دوره ها دیپلم داروسازی اعطا می شود و این افراد برای کار در شرکت ها یا برای تحقیق آموزش دیده اند. روشی برای آموزش متخصصان با مهارت بالا ایجاد شده است. بخش های اصلی عبارتند از: فارماکولوژی، زیست شناسی، ژنتیک، گیاه شناسی، شیمی درون آلی، شیمی تحلیلی، فیزیکی و شیمیایی آلی.

همچنین دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در زمینه داروسازی ارائه می شود.

معایب تحصیل در اوکراین

ما علاوه بر مزایای تحصیل در اوکراین وظیفه داریم تا معایب آن را نیز با شما در میان بگذاریم.

  • اولین مشکل این است که روند پذیرش در اوکراین غیر مستقیم است به همین دلیل نمی توانید به طور مستقیم با موسسات آموزشی ارتباط برقرار کنید. همیشه باید از طریق یک نماینده اقدام کنید.
  • سیستم سفارت بسیار ناپایدار است. شما حتی پس از دریافت نامه دعوت نامه خود باید منتظر تأیید سفارت باشید. این معمولاً 2،3 یا 4 هفته از تاریخ صدور نامه برای رسیدن به سفارت طول می کشد. دانشجویان ممکن است مجدداً به سفارتخانه بروند و بررسی کنند که نامه های آن ها تأیید شده است یا خیر.
  • پرداخت شهریه مدرسه همیشه به محض ورود به اوکراین به یک نماینده پرداخت می شود و نه به حساب مدرسه. مأمور جمع آوری پول، از طرف دانش آموزان ثبت نام می کند و در نهایت دستمزد خود را می گیرد.
  • همچنین هوا در اوکراین بسیار سرد است اما دانش آموزان بعد از گذشت حدود یک ماه با آن سازگار می شوند.

تجربه تحصیل در اوکراین

اگر تجربه ای در زمینه تحصیل در کشور اوکراین دارید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

توسط | 2020-07-08T13:05:31+04:30 15th مارس, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید