اقامت از طریق خرید ملک در اوکراین با ۱۰۰ هزار یورو

خرید ملک در اوکراین

قوانین کشور اوکراین تصریح می کند که یک شهروند خارجی که حداقل معادل 100،000 دلار در اقتصاد اوکراین سرمایه گذاری کند، حق دارد برای اقامت دائم از طریق خرید ملک در اوکراین درخواست دهد. ما در این مقاله در زمینه چگونگی اخذ اقامت اوکراین از طریق خرید ملک و مواردی که خریداران خارجی باید در صورت در نظر گرفتن این رویکرد، به خاطر آورند، بحث می کنیم.

اقامت اوکراین از طریق خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک در اوکراین

با وجود این آستانه نسبتاً پایین برای اخذ اقامت دائم در اوکراین، این رویکرد یکی از روش های کمتر استفاده شده برای درخواست مجوز است. چراکه رایج ترین روش در اخذ مجوز اوکراین ازدواج با یک شخص اوکراینی می باشد! البته این روش برای همه صدق نمی کند و نمی تواند در همه موارد بهترین گزینه باشد. علاوه بر این، اخیراً روش اخذ اقامت دائم بر اساس سرمایه گذاری ساده تر شده و کاربردی تر است.

پیش از این، روند استفاده از سرمایه گذاری خارجی برای دریافت مجوز اقامت دائم اوکراین (PRP) بسیار دشوارتر بود زیرا یک سرمایه گذار خارجی موظف بود سرمایه گذاری خود را در مرجع اجرایی محلی ثبت کند.

اما اکنون دیگر این مرحله ضروری نیست و قانون اوکراین تصریح کرده است که سند اصلی که یک سرمایه گذار خارجی باید به اداره خدمات مهاجرت ایالتی ارائه کند گواهی از طرف بانک وی است که این گواهی ورود سرمایه گذاری خارجی به اقتصاد اوکراین را به ارز قابل تبدیل خارجی با مبلغی معادل یا بیشتر از 100000 دلار تأیید می کند.

خرید ملک در اوکراین

روش خرید ملک در اوکراین

مراحل دریافت مجوز اقامت دائم اوکراین از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

 1. از کشور محل سکونت فعلی خود گواهی “عدم وجود سابقه سوابق کیفری” دریافت کنید.
 2. معاینه پزشکی محلی را پشت سر بگذارید و سندی را تهیه کنید که نشان می دهد شما به مواد مخدر یا الکل اعتیاد ندارید و از بیماری های واگیردار رنج نمی برید.
 3. یک حساب بانکی با سرمایه گذاری خصوصی در یک بانک اوکراین باز کنید. (قبل از انجام این کار، شما باید یک شناسه مالیاتی در اوکراین دریافت کنید، این یک فرایند نسبتاً ساده است که وکیل شما می تواند در این راه به شما کمک کند همچنین می توانید از وکلای گلدن اینوست نیز درخواست کمک کنید.)
 4. پول خود را از حساب شخصیتان به حساب سرمایه گذاریتان در اوکراین انتقال دهید. (معادل 100000 دلار)
 5. به نام خود یک نهاد حقوقی در اوکراین باز کنید. برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، این نهاد باید یک شرکت با مسئولیت محدود (“LLC”) باشد.
 6. وجه را از حساب سرمایه گذاری خود به صورت سهم سرمایه به حساب مجاز سرمایه گذاری شده به سرمایه مجاز LLC منتقل کنید. پس از این مرحله، مقدار سرمایه گذاری در حساب بانکی LLC ظاهر می شود.
 7. گواهی از بانک اوکراین دریافت کنید که تأیید کننده ورود یک سرمایه گذاری خارجی به اقتصاد اوکراین است.
 8. درخواست خود را برای اجازه مهاجرت و اقامت دائم ارسال کنید. یک سرمایه گذار خارجی باید مجموعه اسناد زیر را به اداره خدمات مهاجرت ارائه دهد:
 9. گذرنامه و ترجمه معتبر آن به اوکراینی؛
 10. گواهی دریافت شده از بانک که سرمایه گذاری شما را تایید کند.
 11. نسخه محرمانه اسناد رسمی بنیاد LLC (گواهی سهام و میزان سهام آن که توسط سرمایه گذار خارجی نگهداری می شود).
 12. 8 قطعه عکس  3.5* 4.5  بر روی کاغذ مات؛
 13. مدرکی که محل زندگی شما در خارج از کشور را نشان می دهد. (این می تواند مجوز رانندگی باشد)؛
 14. اطلاعات مربوط به خویشاوندان نزدیک خود (در صورت متاهل بودن، شناسه ازدواج الزامی است).
 15. گواهی پزشکی؛
 16. گواهی “عدم وجود سابقه کیفری” با یک ارتداد.

مطابق مقررات اوکراین، پروسه به دست آوردن اقامت با خرید ملک در اوکراین ممکن است تا یک سال طول بکشد، اگرچه در عمل بسیاری از وکلا قادر به انجام این روند در 2 تا 4 ماه هستند.

شرایط خرید ملک در اوکراین و اقامت

بنابراین اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای درخواست اقامت دائم در اوکراین استفاده کنید، برای خرید ملک خود باید از یک شرکت با مسئولیت محدود در اوکراین (LLC) استفاده کنید. لازم است LLC خود را با امتیاز سرمایه گذاری که دارای ارزش مساوی با خاصیت هدف است، باز کنید و به دنبال آن مالکیت ملک را کسب کنید.

جهت دریافت اطلاعات در زمینه ثبت شرکت در اوکراین کلیک کنید

خرید ملک در اوکراین

سرانجام، پس از به دست آوردن اقامت دائم، می توانید شرکت اوکراینی خود را از بین برده و ملک را به نام خود کنید. در حالی که در تئوری مراحل بالا خرید ملک از طریق یک LLC برای به دست آوردن اقامت دائم در اوکراین ممکن است ساده به نظر برسد اما در عمل به دلیل رژیم کنونی کنترل ارز و مقررات بانکی اوکراین، از سال 2017، تعداد اندکی از سرمایه گذاران خارجی از روش LLC برای خرید ملک در اوکراین استفاده می کنند.

علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق معاملات املاک و مستغلات در بازار ثانویه اوکراین شامل مبادله “پول نقد” بین خریداران محلی و فروشندگان محلی است، بنابراین تعداد کمی از آژانس های املاک و مستغلات محلی علاقه مند به کمک به خریداران خارجی برای خرید ملک از طریق سرمایه گذاری خارجی در یک LLC با انتقال بانکی خارج از کشور هستند.

قیمت ملک در اوکراین

میانگین حقوق و هزینه خرید ملک در اوکراین چقدر است؟

قیمت خرید خانه در اوکراین

در زیر قیمت خرید ملک در اوکراین را در مرکز و خارج از آن مقایسه می کنیم:

 • قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 2،666.17
 • قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 1،534.83

حقوق و بودجه

 • متوسط حقوق خالص ماهانه (بعد از مالیات) 9،537.64
 • نرخ بهره وام به درصد، سالانه برای 20 سال با نرخ ثابت 19.89

خرید مغازه در اوکراین

روش اخذ اقامت کشور اوکراین از طریق سرمایه گذاری، خرید مغازه را نیز شامل می شود یعنی شما برای سرمایه گذاری می توانید یک مغازه در این کشور به عنوان ملک خریداری کرده و به این صورت اقامت این کشور را دریافت کنید.

سایت اجاره خانه در اوکراین

اجاره ی خانه در اوکراین

اگر بخواهید می توانید یک خانه مطابق با معیارهای خود با ویژگی عالی از وب سایت اجاره در اوکراین پیدا کنید.

برای ورود به وبسایت اجاره خانه کلیک کنید.

توسط | 2020-07-08T14:54:42+04:30 30th مارس, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید