همه چیز درباره اوکراین (پرچم، جمعیت، آداب و رسوم و …)

درباره اوکراین

اوکراین کشوری در اروپای شرقی است. این کشور با کشور روسیه از شمال شرقی، بلاروس از شمال؛ لهستان، اسلواکی و مجارستان از غرب و رومانی، مولداوی و دریای سیاه از جنوب هم مرز است. ما در این مقاله به بررسی مواردی از این کشور از جمله خصوصیات مردم اوکراین، مذهب و زبان و… خواهیم پرداخت.

درباره اوکراین

پایتخت و بزرگترین شهر اوکراین کیف است. کشور اوکراین در حال حاضر با روسیه پیرامون شبه جزیره کریمه که روسیه در سال 2014 آن را گرفت، درگیر اختلافات ارضی است.

پرچم اوکراین

پرچم اوکراین پرچم دو باند به اندازه مساوی  به رنگ های آبی و زرد است. پرچم اوکراین ترکیبی از دو رنگ است که در آن قسمت آبی نمایانگر آسمان و زرد نشان دهنده گندم است. به عنوان پرچم ملی، دو قطعه رنگی آبی و زرد از بهار سال 1848، هنگامی که این پرچم بر فراز Lviv Rathaus برافراشته شد، رسماً مورد استفاده قرار می گیرد.

پرچم اوکراین

جمعیت

آمار جمعیتی اوکراین شامل آمار مربوط به رشد جمعیت اوکراین، تراکم جمعیت، قومیت، سطح تحصیلات، بهداشت، وضعیت اقتصادی، وابستگی های مذهبی و سایر جنبه های جمعیت اوکراین است.

پس از جنگ جهانی دوم، جمعیت اوکراین به تدریج در سال 1993 به 51.9 میلیون نفر رسید. جمعیت اوکراین (به استثنای کریمه) در سال 2017 حدود 37289،000 نفر تخمین زده شده است. جمعیت این کشور از دهه 1990، به دلیل نرخ بالای مهاجرت و همچنین نرخ بالای مرگ و میر و نرخ پایین تولد. به طور متوسط سالانه 300000 نفر در حال کاهش است.

زبان

زبان کشور اوکراین، اوکراینی و الفبای آن سیریلیک است. روسی به ویژه در شرق و جنوب اوکراین به طور گسترده صحبت می شود. بر اساس سرشماری سال 2001، 67.5 درصد از مردم اوکراینی و 29.6 درصد روسی را به عنوان زبان مادری خود اعلام كردند اما اکثر گویندگان بومی اوکراین، روسی را به عنوان زبان دوم می شناسند. در آگوست 2012، قانونی جدید در مورد زبان های منطقه ای اجازه می داد هر زبان محلی که حداقل توسط یک اقلیت 10 درصد صحبت می شود در آن منطقه رسمی اعلام شود.

در طی چند هفته زبان روسی در چندین منطقه جنوبی و شرقی به عنوان زبان منطقه ای اعلام شد.

زبان اوکراین

آداب و رسوم مردم اوکراین

از جمله مواردی که نیاز است درباره اوکراین بدانید آداب و رسوم این کشور است. آداب و رسوم اوکراین به شدت تحت تأثیر مسیحیت ارتدکس که مذهب غالب در این کشور است، قرار دارد. نقش های جنسیتی نیز سنتی تر به نظر می رسد و مادربزرگ ها در پرورش فرزندان نقش بیشتری نسبت به غرب دارند. فرهنگ اوکراین همچنین تحت تأثیر همسایگان شرقی و غربی آن بوده است که در معماری، موسیقی و هنر منعکس شده است.

دوران کمونیسم تأثیر کاملاً خوبی در هنر و نویسندگی اوکراین داشت. سنت تخم مرغ عید پاک، معروف به پیسانی، ریشه های طولانی در اوکراین دارد.

هنرهای نساجی صنایع دستی نقش مهمی در فرهنگ اوکراین به ویژه در آداب و رسوم عروسی اوکراین دارند. گلدوزی، پارچه بافی و ساخت توری در لباس های سنتی در جشن های سنتی این کشور استفاده می شوند. گلدوزی های اوکراینی بسته به منطقه مبدا متفاوت است و طرح ها دارای سابقه طولانی در نقوش، ترکیب ها و انواع رنگ ها هستند.

استفاده از رنگ بسیار مهم است و ریشه آن در فرهنگ عامه اوکراین است.

رژیم غذایی سنتی اوکراین شامل مرغ، گوشت خوک، گوشت گاو، ماهی و قارچ است. اوکراینی ها همچنین تمایل به خوردن مقدار زیادی سیب زمینی، غلات و سبزیجات تازه آب پز دارند.

آداب و رسوم اوکراین

واحد پولی

گْریونا (هْریونا) با کد ایزوی UAH  یکای پول کشور اوکراین است. گریونا از ۲ سپتامبر ۱۹۹۶ جایگزین کاربوانت شد. همچنین برای پول خرد واحد کاپک استفاده می‌شود که هر 100 کاپک برابر با یک گریونا می‌باشد.

تبدیل واحد پول اوکراین به ایران: برای دانستن ارزش پول اوکراین نسبت به ایران و همچنین تبدیل واحد پول ایران به اوکراین و بلعکس می توانید به این سایت مراجعه کنید.

توسط | 2020-07-05T13:57:00+04:30 22nd فوریه, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید