زندگی در اوکراین | ۴ مزیت و ۴ مشکل اقامت در اوکراین

زندگی در اوکراین

قطعاً سردرگمی زیادی در زمینه زندگی در کشور اوکراین وجود دارد و بسیاری از مردم می خواهند بدانند زندگی در اوکراین چگونه است. ما در این مقاله به بررسی امنیت کشور اوکراین، مزایا و معایب زندگی در اوکراین و در حالت کلی شرایط زندگی در اوکراین خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم یا موقت اوکراین (مهاجرت به اوکراین) را دارید، ادامه مطلب را از دست ندهید!

زندگی در اوکراین

معایب زندگی در اوکراین

کشور اوکراین، مانند هر جای دیگر در جهان، جوانب مثبت و منفی خود را دارد. آنچه من به عنوان یک مزیت در نظر می گیرم ممکن است به ضرر شما باشد و برعکس. معایب زندگی در اوکراین موارد زیر را شامل می گردد:

  1. هوا ممکن است بسیار سرد و یا بسیار گرم باشد.
  2. اگر خیلی ماهر نیستید و به زبان های محلی کشور اوکراین صحبت نمی کنید، داشتن یک شغل خوب حتی به زبان انگلیسی هم ممکن است دشوار باشد.
  3. فساد اداری، بوروکراسی، خدمات ضعیف به مشتریان.
  4. لوازم الکترونیکی و پوشاک گران قیمت.
  5. سیستم قضایی بسیار سختگیر.

در هر صورت اوکراین یک کشور عالی برای زندگی کردن است اگر در حرفه ای مهارت دارید و مایل به ادغام در فرهنگ اوکراین هستید، از کشور اوکراین لذت خواهید برد.

مزایای زندگی در اوکراین

1. بهداشت و درمان در اوکراین

کشور اوکراین شبکه گسترده ای از بیمارستان ها و پزشکان خانواده را در اختیار دارد و حداقل یک بیمارستان کوچک در هر شهر پیدا می شود. بهداشت و درمان برای شهروندان اوکراینی و ساکنان آن رایگان است اما ممکن است هزینه ای در بر داشته باشد چراکه دستمزد پزشکان در این کشور نسبتا پایین است.

توجه داشته باشید که هنگام عزیمت به این کشور به عنوان مهاجر، برای اخذ مجوز اقامت خود نیاز به داشتن گواهی نامه بیمه خدمات درمانی اضطراری دارید.

همچنین برخی از مراکز درمانی خصوصی و مراکز درمانی ویژه عمدتاً در کیف و سایر شهرهای بزرگ وجود دارد که ممکن است گران باشند. به همین دلیل، برخی از مهاجران ساکن در اوکراین ترجیح می دهند علاوه بر موارد عمومی، پوشش بیمه خصوصی را خریداری نمایند.

بهداشت و درمان اوکراین

2. سیستم آموزش در اوکراین

سیستم مدارس در اوکراین از یک استاندارد عالی برخوردار است و دولت متعهد به یک سیستم آموزشی است که برای همه در دسترس باشد. تکمیل آموزش شما تا سطح متوسطه در مدارس دولتی اجباری است. به دلیل همین عوامل، اوکراین یکی از بالاترین نرخ سواد در اروپا با 99.4 درصد است.

از سال 2005، دوازده سال طول می کشد تا چرخه مدرسه را طی کنید: چهار سال تحصیلات ابتدایی (از شش سالگی)، پنج سال تحصیلات راهنمایی و سه سال در دوره دبیرستان.

همچنین بسیاری از امکانات پیش دبستانی از جمله مراکز مهد کودک نیز در این کشور وجود دارند.

یک شبکه آموزش عالی نیز با بیش از 800 دانشگاه و کالج در سراسر کشور وجود دارد. بودجه دولتی برای بسیاری از دانشجویان فراهم می شود و بورسیه ای به کسانی داده می شود که در امتحانات ترم خود حداقل 4 نمره کسب کرده باشند (از سیستم 5 امتیازی). دانش آموزانی که در تمام دروس خود نمره 5 را دریافت کرده اند، میزان بورسیه تحصیلی آنها 25٪ افزایش می یابد.

برای دریاقت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کشور اوکراین کلیک کنید.

3. حمل و نقل در اوکراین

اوکراین شبکه گسترده ای از جاده دارد، اگرچه بیشتر آن از زمان اتحاد جماهیر شوروی به روز نشده است. درمجموع، نزدیک به 165000 کیلومتر جاده آسفالت شده در این کشور وجود دارد. نوار 18 کیلومتری بزرگراه بین کیف و فرودگاه بین المللی بوریسپیل یک جاده گسترده و با کیفیت خوب است و همین را می توان در مورد جاده های اتصال کیف به Chop و اودسا نیز گفت. در جاده های دیگر، باید مراقب حفره ها باشید.

توصیه می شود اگر قصد رانندگی در اوکراین را دارید، مجوز رانندگی بین المللی دریافت کنید اما اگر قصد زندگی در اوکراین را دارید باید مجوز اوکراینی را دریافت کنید.

اوکراین همچنین دارای ریل های بسیار عالی مسافرتی بین شهرها و کشورهای همسایه است. Boryspil فرودگاه اصلی بین المللی است و بقیه فرودگاه ها در خارکوف و لویو هستند.

حمل و نقل در اوکراین

4. امنیت کشور اوکراین

آیا اوکراین برای مسافرت و زندگی بی خطر است؟ هر متقاضی سفر به اوکراین می خواهد بداند که آیا اوکراین برای زندگی و بازدید به اندازه کافی امن است؟ لازم است که بدانید حتی قبل از وقایع مربوط به جنگ، تعداد زیادی از توریست ها اوکراین را به عنوان یک کشور برای ویزیت انتخاب نمی کردند و گمان می کردند امن نیست یا به اندازه کافی توسعه نیافته است.

بر خلاف اکثر کشورهای جهان، شهرها و دهکده های اوکراین دارای مناطق گتو یا مناطق بسیار ضعیف نیستند که در آن ها احساس خطر کنید. مطمئناً، محله هایی به ظاهر زشت با زیرساخت ضعیف وجود دارد اما ظاهر دلگیر آن ها (به ویژه در زمان هوای بد) هیچ ربطی به ایمنی ندارد.

فقط مطمئن شوید که شبانه در مناطق کم جمعیت تر قدم نمی زنید. از افراد مست، اعتراضات، رویدادهای بزرگ با جمعیت، کولی ها و گدایان خودداری کنید.

زندگی در کیف

با بیش از 1500 سال سابقه، شهر کیف امروزه به یکی از مراکز اقتصادی و صنعتی در اروپای شرقی تبدیل شده است.شهر کیف که به دلیل موقعیت جغرافیایی فوق العاده و نقاط دیدنی تاریخی آن مشهور است، همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد و دارای چندین شرکت بین المللی است که به بازار داخلی بزرگ اوکراین خدمت می کنند.

زیرساخت گسترده آن برخی از ارزانترین خدمات مترو در اروپا را ارائه می دهد و هزینه کلی زندگی بسیار مناسب است. متوسط هزینه های زندگی در کیف در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی به ویژه در بازار مسکن به طور قابل توجهی پایین است.

زندگی در کیف

زندگی در اودسا

اودسا که یک شهر بندری در کنار دریای سیاه در جنوب اوکراین است، به دلیل سواحل سرسبز، پارک ها، باغ ها و معماری قرن نوزدهم بسیار معروف است. در طول جنگ جهانی دوم اودسا بمباران شد اما مرکز تاریخی آن تا حد زیادی به خوبی حفظ شده است.

در حالی که زبان اوکراینی زبان رسمی کشور اوکراین است اما روسی (78٪) زبان غالب شهر اودسا می باشد.

در طول تابستان زندگی شبانه در اودسا در اوایل ساعات اولیه صبح روز بعد ادامه خواهد یافت! اگر می خواهید در یک منطقه آرام زتدگی کنید از این شهر دوری کنید. زندگی در مرکز شهر تقریبا دو برابر گرانتر از زندگی در حومه شهر دورتر است. مناطق عالی برای زندگی شامل Primorshoy و Malinovskiy است.

بیمارستان های زیادی در اودسا وجود دارد. با این حال، بسیار مهم است که شما برای انجام پوشش بین المللی بهداشت(بیمه)، اقدامات لازم را انجام دهید.

زندگی در اودسا

شرایط اقامت در اوکراین

آسان ترین راه برای گرفتن اجازه اقامت در اوکراین، گرفتن مجوز کاری اوکراین است. مهاجرت به اوکراین برای فعالیت های اقتصادی بسیار راحت است. همچنین به عنوان آدرس دقیق نیاز به اجاره یا خرید خانه یا آپارتمان در اوکراین دارید. پس از اخذ اقامت دائم، نیازی به درخواست ویزای اقامت دائم نخواهید داشت. این را هم در نظر بگیرید که ویزای تجاری به اوکراین زمینه ای برای اخذ اجازه اقامت نیست.

برنامه اقامت دائم باید حاوی اطلاعات شخصی باشد:

  • نام (نام خانوادگی و نام خانوادگی)؛
  • آدرس محل سکونت؛
  • اثبات درخواست اقامت دائم؛
  • دو عکس از متقاضی؛
  • بیمه؛

درخواست اقامت دائم همچنین باید دارای شماره شناسایی مالیات دهندگان اوکراینی باشد (در واقع این اولین سندی است که باید هنگام ورود به اوکراین دریافت کنید). از کارت اقامت دائم در اوکراین می توان در هنگام خرید ملک، افتتاح حساب بانکی، روابط مدنی، ازدواج و موارد دیگر استفاده کرد.

تجربه زندگی در اوکراین

اگر شما هم تجربه ای در زمینه ی زندگی در کشور اوکراین دارید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

همچنین اگر مایل به اخذ اقامت کشورهای اروپایی هستید می توانید با وکلا و مشاوران موسسه ما، گلدن اینوست در میان بگذارید تا آن ها در این راه به شما یاری رسانند.

توسط | 2020-07-12T11:16:49+04:30 3rd ژوئن, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید