اخذ پاسپورت با فرزندخواندگی اوکراین ۲۰۲۰ + شرایط و مدارک مورد نیاز

اخذ پاسپورت اوکراین با فرزندخواندگی

بیش از 25000 کودک در یتیمخانه های کشور اوکراین زندگی می کنند. خوشبختانه کشور اوکراین این فرصت را به افراد خارجی می دهد تا فرصت داشتن خانواده را برای آن ها فراهم کنند اما این کار ساده نیست و وقت و هزینه زیادی را می طلبد. ما در ادامه این مقاله به بررسی شرایط فرزند خواندگی در اوکراین و اخذ پاسپورت اوکراین با فرزندخواندگی خواهیم پرداخت.

فرزندخواندگی در اوکراین

اقامت اوکراین از طریق فرزندخواندگی

زوج های متقاضی که موفق به حضانت یک فرزند اوکراینی شوند می توانند اقامت این کشور را کسب کنند. پس از گذشت 5 سال و سکونت در این کشور می توانند برای اخذ پاسپورت اوکراین با فرزندخواندگی اقدام کنند. همجنین روش های دیگری نیز برای اخذ پاسپورت کشور اوکراین وجود دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید کلیک کنید.

شرایط حضانت فرزند در اوکراین

همانطور که گفته شد اقامت از طریق فرزندخواندگی در اوکراین امکان پذیر می باشد. اگر شهروندان سایر کشور ها تصمیم به قبول سرپرستی یتیمی از کشور اوکراین بگیرند، باید برای جمع آوری کلیه اسناد لازم جهت ارائه، مراحل خاصی را طی کنند. لازم است بدانید تنها یک زوج رسمی که ازدواج کرده اند می توانند کودکی را در اوکراین به فرزند خواندگی بگیرند.

فرزندخواندگی بین المللی، مطابق مقررات اوکراین، فقط در صورتی امکان پذیر است که امکان فرزندخواندگی توسط زوج اوکراینی وجود نداشته باشد و همچنین کودک باید بالای 5 سال باشد. البته، برخی از استثنائات وجود دارد:

  • اگر کودک مشکل پزشکی جدی داشته باشد
  • اگر زوج خارجی خویشاوند آن کودک باشند
  • اگر زوج بتوانند تمام خواهران و برادران او را نیز به فرزندخواندگی قبول کنند (زیرا در اوکراین جدا کردن برادران و خواهران و قرار دادن آن ها در خانواده های مختلف مجاز نیست)

همچنین لازم به ذکر است که از سال 2012 امتیازی را برای فرزندخواندگی یک کودک اوکراینی برای شهروندان کشورهایی است که در زمینه فرزندخواندگی یتیمان و کودکان محروم از مراقبت والدین، با اوکراین توافقنامه بین المللی امضا کرده اند.

پاسپورت اوکراین با فرزندخواندگی

پرونده مربوط به فرزندخواندگی در اوکراین در دادگاه مطرح می شود. دادگاه می تواند در مورد فرزندخواندگی به تصمیم مثبت یا منفی برسد. مسئله اصلی در رفاه حال متقاضیان است که باید با یک گواهی اشتغال، اسناد تصدی و اظهارنامه تأیید شود. همکاری با یک وکیل حرفه ای که بتواند تمایل والدین به حضانت فرزند در اوکراین را نشان دهد بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این، در اکثر موارد انتخاب وکیل برای شرکت در امور اداری یکی از اصلی ترین عوامل پیروزی در این پرونده است.

مدارک لازم جهت فرزندخواندگی در اوکراین

  • مجوزی از طرف یک فرد در دستگاه اجرایی و استنتاجی از یک مقام اجرایی از کشور خارجی در مورد شرایط زندگی و امکان پذیرش پذیرنده.
  • اجازه مرجع ذیصلاح یک کشور خارجی برای ورود کودک به آن و اقامت دائم او در قلمرو این کشور.
  • تعهد فرزندخوانده برای دادن کلیه اطلاعات لازم درباره کودک و امکان برقراری ارتباط با او (همه اسناد باید محضری شوند).
  • گواهی ازدواج پذیرفته شدگان احتمالی، که در دفتر اسناد رسمی یا در دفتر کنسول محضور شده اند.
  • اسنادی در مورد وضعیت سلامتی والدین متقاضی.
  • اسناد و مدارک مربوط به عدم وجود سابقه محکومیت.

این پروسه معمولاً از 1.5 ماه تا یک سال زمان می برد و همچنین تلاش های زیادی در این راستا صورت می گیرد. همکاری با یک وکیل حرفه ای به شما کمک می کند تا قوانین اوکراین را مورد مطالعه قرار دهید و شما را از طریق روند اجرای اسناد و ارسال اسناد به دادگاه هدایت میکند. یک شهروند خارجی بدون تسلط به زبان اوکراینی باید تلاش های زیادی برای ترجمه اسناد و مطالعه قوانین اوکراین انجام دهد. در اکثر موارد، بهتر است اتخاذ کننده بالقوه خارجی به وکلای محلی اوکراینی، که در زمینه قانونگذاری خاص کار می کنند، اعتماد کند و همه کار را برای شما انجام دهد.

هزینه حضانت فرزند در اوکراین

هزینه برنامه برای تصویب حضانت فرزند در اوکراین 18000 دلار است. هزینه های برآورد شده اضافی به مبلغ 9،165 دلار – 13،645 دلار که کل هزینه را به حدود 27165 دلار – 31،645 دلار می رساند. در صورت دریافت بورس تحصیلی یا مزایای پذیرش کارفرمایی توسط کارفرمایان، ممکن است هزینه ها برای شما کاهش یابد.

حضانت فرزند در اوکراین

توسط | 2020-07-12T12:52:39+04:30 5th ژوئن, 2020|کشور اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید