کسب اقامت ایتالیا و جنبه های مثبت و منفی آن در سال ۲۰۲۰

اقامت ایتالیا

اخذ اقامت ایتالیا طرفداران بسیاری در جهان از جمله کشور ما دارد، ایرانی ها به دلایل گوناگون از کسب مجوز اقامت و اخذ اقامت دائم ایتالیا(اقامت شینگن) همواره استقبال کرده و در پی راه هایی هستند تا به این امر مهم دست یابند. جاذبه های کشور های عضو شینگن بر کسی پوشیده نیست. اصولا هیچ کشوری در ابتدا اقامت دائم اعطا نمی کند و معمولا ابتدا اقامت موقت یک ساله داده می شود و سال به سال تمدید میگردد و معمولا بعد از پنج سال اقامت دائم داده می شود.

در برخی کشور ها سه سال بعد و برخی دیگر پنج سال بعد پاسپورت یا تابعیت را اعطا می کنند. اقامت موقت ایتالیا، تمدید اقامت موقت و درخواست اقامت دائم ایتالیا دارای شرایط متفاوتی است.

در صورتی که مایل به مهاجرت به ایتالیا هستید، می توانید مقاله راه های مهاجرت به ایتالیا را مطالعه نمایید

ما به شما اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت را پیشنهاد می کنیم و روشی که به کار می گیریم حتما منتهی به کسب اقامت دائم و در انتها کسب پاسپورت برای شما عزیزان خواهد شد.

و اما در این جا کمی با ویژگی های زندگی در ایتالیا آشنا شوید.

پاسپورت ایتالیا

اقامت در ایتالیا

یک مزاح از دیرباز در مورد ایتالیایی هایی که تا 40 سالگی در خانه زندگی می کنند وجود دارد و این است که آن ها نمی خواهند امور شستشوی خود را انجام دهند!

جنبه منفی: گران، کوچک و قدیمی

اکثریت بلوک های آپارتمانی ایتالیا در دهه 1960 و 1970 از قالب هابی بتنی خاکستری ساخته شده است. اگر چه این آپارتمان ها کوچک و ضعیف با اثاثیه مدرن هستند.

جنبه مثبت: خوب نگه داشته شده

در حالی که دکوراسیون تاریخی است، دشوار خواهد بود که وضعیت بسیاری از آپارتمان های اجاره ای را مورد انتقاد قرار داد. ایتالیایی ها تمایل دارند که خریداران را متقاعد کنند و از آن ها این انتظار می رود که آپارتمان خود را در شرایط مناسب قرار دهند.

اقامت ایتالیا

کار در ایتالیا

صرف نظر از اینکه ورود شهروند جدید به ایتالیا از اتحادیه اروپا باشد یا نه، پیدا کردن شغل در ایتالیا کار ساده ای نیست.

جنبه منفی: نرخ بالای بیکاری

اقتصاد ایتالیا روزهای بهتری را تجربه کرده است. هر ساله هزاران نفر از دانشجویان دانشگاه های ایتالیا بدون داشتن هیچگونه شغلی فارغ التحصیل می شوند. برای حفظ امنیت مهاجران، ایده خوبی است که قبل از اینکه از خانه دور شوند، شغل خود را در ایتالیا تأمین کنند.

جنبه منفی: کاغذبازی بسیار زیاد

به دلیل درجه ای از بوروکراسی(کاغذبازی) که در ایتالیا نفوذ می کند، انجام هر کار رسمی می تواند یک روند گیج کننده، نا امیدکننده و طولانی مدت باشد. برای جلوگیری از این امر، بسیاری از مهاجران اطمینان حاصل می کنند که هر زمان که اسنادی را امضا می کنند، یک وکیل معتبر دو زبانه همراهشان باشد.

تحصیل در ایتالیا

در فرهنگ ایتالیایی تحصیل در مدرسه اولویت بسیار دارد، بنابراین حتی اگر کودکان مهاجرانی که اقامت ایتالیا دارند به زبان ایتالیایی صحبت نکنند، به آن ها آموزش های خوبی داده می شود.

جنبه مثبت: عالی و مقرون به صرفه

تحصیل در ایتالیا به شکلی است که کودکان از سه سالگی شروع به یادگیری خواندن و نوشتن می کنند. آموزش های عمومی رایگان است و دانش آموزان از یک آموزش خوب در علوم، هنر و تاریخ و … بهره می برند. همچنین ناهار های مدرسه مفید و متنوع هستند. اکثر شهر های ایتالیا دارای مدارس معتبر بین المللی هستند که برخلاف مدارس دولتی، می توانند گران باشند.

جنبه منفی: انتخاب های سخت

دبیرستان های ایتالیا از نظر ارائه تدریس تخصصی، برخلاف آموزش برنامه درسی جامع و عمومی، بی نظیر هستند. از آنجا که بیشتر دبیرستان های ایتالیایی تخصص خاص خود را دارند، کودکان در دبیرستان حضور می یابند که در موضوعاتی که بیشتر به آن ها علاقه دارند آموزش ببینند. این انتخاب می تواند بر میزان تحصیلات دانشگاهی تأثیر بگذارد و تصمیمی چالش برانگیز برای کودکان تا 14 سال به حساب می آید.

شیوه زندگی در ایتالیا

بعد از کسب اقامت ایتالیا، کسی که با انتظارات بسیار بالا وارد این کشور می شود احتمالا نا امید خواهد شد. با تایید اینکه کشور ایتالیا مانند هر کشور بزرگ دیگری، شلوغ و بسیار پرجمعیت است، تازه واردان به سرعت می آموزند تا با وجود چالش های موجود، آن را دوست داشته باشند.

جنبه مثبت: وجود زندگی شبانه (nightlife)

ایتالیایی ها به طور باورنکردنی اجتماعی هستند!

فقط بارش باران و برف است که می تواند آن ها را در داخل خانه نگه دارد.

آن ها به همراه دوستان خود در طول شام و تا دیروقت صحبت می کنند و یا اینکه در خیابان اصلی در حال قدم زدن هستند. ایتالیایی ها ادم های خانه نشینی نیستند.

این شور و شوق برای اجتماعی شدن مسری است و بسیاری از مهاجران کشور ایتالیا خیلی زود خود را می یابند. ژلاتو در دست، از دیدن مغازه ها و کنسرت های بی نظیر خیابانی در اواخر شب لذت می برند.

کسب اقامت ایتالیا

جنبه منفی: محدودیت گویندگان زبان انگلیسی

تعداد بسیار کمی از ایتالیایی ها به زبان انگلیسی مسلط هستند.

ساکنین شهر ها طبیعتا بهتر از مردم محلی هستند و به گردشگران عادت کرده اند. بسیاری از مهاجران متوجه شدند که وقتی مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند، مشکلات بسیاری دارند. این قضیه معمولا در شهر های محبوب تر مانند فلورانس، رم و ونیز اتفاق می افتد، جایی که مردم محلی اغلب گردشگران را به عنوان مزاحم می بینند.

جنبه مثبت: محیط شگفت انگیز

مهم نیست که مهاجران در کدام قسمت ایتالیا زندگی می کنند، در هر صورت آن ها توسط یک میراث فوق العاده غنی، زیبا و طبیعی احاطه شده اند.

جنبه منفی: خیابان های کثیف

در حالی که منصفانه نیست که انتظار داشه باشیم شهر های قرن های پیشین و قدیمی بدون عیب باشند، این کشور مشكل بزرگی با وجود دوده ها در آن دارد. زباله به روش های ناکارآمد جمع آوری می شود.

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا در مقایسه با سایر نقاط اروپا سنجیده می شود. گرچه اقتصاد ایتالیا در بهترین حالت نیست، اما قیمت ها افزایش نیافته است. کسانی که از اروپا نیستند ممکن است احساس کنند که قیمت ها نسبت به آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد، بیشتر است.

جنبه مثبت: غذای ارزان و خوشمزه

ایتالیایی ها دارای سوپر مارکت های شگفت انگیزی هستند.

حتی در کوچکترین سوپرمارکت و در کوچکترین شهر آن، دارای انتخاب های باور نکردنی از میوه، سبزیجات، گوشت و پنیر هستید.

بعضی از محصولات نیز به طور قابل توجهی از کشور اصلی که از آن جا مهاجرت کرده اند ارزان تر هستند. کیفیت محصولات نیز بسیار عالی است، زیرا قوانین سختگیرانه غذایی از مصرف بیش از حد مواد نگهدارنده یا رنگ آمیزی مواد جلوگیری می کنند.

کسب اقامت ایتالیا

جنبه منفی: امکانات رفاهی

ایتالیا دارای منابع محدودی است، در حالیکه تولیدات ساخته شده در ایتالیا ممکن است مقرون به صرفه باشد، کالا های وارداتی بسیار گران تر هستند.

همچنین منابعی مانند سوخت، گاز و برق گران و محدود هستند.

حمل و نقل در ایتالیا

اگرچه رانندگی در ایتالیا می تواند خطرناک باشد، دور زدن در شهر های کوچک و بزرگ ایتالیا آسان است.

جنبه منفی: جاده خطرناک

با اقامت ایتالیا، متوجه خواهید شد که فرهنگ رانندگی در ایتالیا می تواند پرخاشگرانه باشد و سرعت رانندگان غالباً از حد مجاز فراتر می روند. همچنین بسیاری از مهاجران قوانین جاده را گیج کننده می دانند و جاده ها غالباً پر ازدحام می شوند.

جنبه مثبت: حمل و نقل عمومی خوب

اگرچه شهروندان ایتالیا دوست دارند از وضعیت حمل و نقل عمومی ایتالیا شکایت کنند، اما واقعاً خوب است. دقت حمل و نقل کشوری مانند سوئیس را ندارد، اما ارزان، ایمن و قابل اعتماد است و کل کشور را از شمال به جنوب وصل می کند.

اقامت کشور ایتالیا

در صورت تمایل به کسب اقامت ایتالیا، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن بررسی راههای مختلف مهاجرت، بهترین و قابل اعتماد ترین راه به شما نشان داده شود. برای گرفتن وقت برای مشاوره حضوری نیز می توانید اقدام کنید. به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

توسط | 2020-05-03T13:02:12+04:30 8th دسامبر, 2018|کشور ایتالیا|4 دیدگاه

4 دیدگاه‌ها

 1. نازنین 16/12/2018 at 8:34 ب.ظ پاسخ

  وای من عاشق ایتالیا شدم

 2. امید 16/12/2018 at 8:52 ب.ظ پاسخ

  واااااقعا توضیحاتتون عالیه

 3. Reza 16/12/2018 at 8:53 ب.ظ پاسخ

  Awlliii bood tozihatetoon

  • admin 16/12/2018 at 10:35 ب.ظ پاسخ

   با تشکر از شما دوست عزیز

دیدگاه خود را بنویسید