تحصیل در ایتالیا در سال ۲۰۲۰ + هزینه ها

تحصیل در ایتالیا

می توان گفت که کشور ایتالیا، بسیاری از بهترین دانشگاه های اروپا را در خود جای می دهد. تحصیل در ایتالیا، هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر کشور های اروپایی دارد. زندگی و تحصیل در ایتالیا، شما را در قلب دریای مدیترانه و در یک کشور پر جنب و جوش، غنی در تاریخ، هنر، معماری، فرهنگ و… قرار می دهد. چه شما علاقه مند به زبان ایتالیایی باشید چه نه، در ایتالیا مستلزم دغدغه های بیشتری به جز زبان هستید. در این مقاله، موارد زیر را در رابطه با تحصیل در ایتالیا، بررسی خواهیم کرد:

همچنین شما را به خواندن مقاله ای بسیار مفید در رابطه با راه های مهاجرت به ایتالیا دعوت می کنم.

 

تحصیل در کشور ایتالیا

چرا تحصیل در ایتالیا؟

تحصیل در ایتالیا بدین معنی است که در حال تحصیل در یک کشور پویا هستید و اعتبار خود را نسبت به درجه کارشناسی به دست می آورید. منفعت تحصیل در ایتالیا در این است که موارد زیادی برای پیدا کردن یک برنامه که متناسب با اهداف مطالعه شماست وجود دارد.

هنگامی که شما در یک کشور خارجی مشغول به تحصیل هستید از منطقه همیشگی خود خارج شده اید و سعی میکنید با افراد جدیدی ارتباط برقرار کنید و در مکان های عمومی و کلاس ها حضور پیدا کنید و مکانی را برای تفریح پیدا کنید.

هزینه های تحصیل در ایتالیا

به طور کلی هزینه های تحصیل در ایتالیا کمتر از سایر کشور های اروپایی است. موسسات آموزش عالی در ایتالیا هزینه های تحصیل خود را تعیین می کنند، اما در مورد تحصیلات دانشگاهی، حداقل حقوق قانونی برای ثبت نام و حداکثر هزینه برای مشارکت دانش آموز وجود دارد که نمی تواند بیش از 20 درصد از بودجه دولتی را اختصاص دهد.

پذیرش در دوره های تخصصی در ایتالیا ممکن است هزینه های بسیار بالایی را برای تحصیل داشته باشد. دانشجویان دکتری که کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند، هزینه های تحصیل را پرداخت نمی کنند، اما متقاضیان غیر انتساب مجبورند هزینه های تحصیلات دانشگاه خود را پرداخت کنند.

تحصیل در کشور ایتالیا

دانشگاه های دولتی

میانگین هزینه تحصیل برای تحصیلات عالی در ایتالیا، بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی بین 850-1000 € در سال است.

دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی در ایتالیا بسیار گران تر هستند و اکثر آن ها هزینه های دانشجویی متفاوتی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا دارند.

بودجه و بورس تحصیلی

بودجه و بورس های تحصیلی زیادی وجود دارند که دانش آموزانی که در ایتالیا تحصیل می کنند می توانند درخواست کنند.

برخی از بورس های تحصیلی نه تنها هزینه های تحصیل، بلکه هزینه های زندگی در ایتالیا را نیز پوشش می دهند.

کمک هزینه تحصیلی اغلب محدود است و پس از ارزیابی نمرات دانشجویان بر اساس شایستگی به آن ها داده می شود.

پیدا کردن دانشگا در ایتالیا

بسته به اینکه آیا شما یک ترم یا یک سال برای تحصیل در ایتالیا را دارید، گزینه های مختلفی از پخت پیتزا تا طراحی داخلی، کسب و کار بین المللی یا زبان را خواهید یافت. ممکن است شما بخواهید که یک دوره مطالعه تابستانی در خارج از کشور در فلورانس و یا دوره زمستانی در رم را انتخاب کنید. اگر شما یک دوره تحصیلی یک ساله را انتخاب کنید می توانید از شهرهای توریستی دیدن کنید یا اینکه در خانه بنشینید و به تماشای برنامه های تلوزیونی بپردازید.

یادگیری زبان ایتالیایی

مطالعه زبان ایتالیایی در ایتالیا به گونه ای است که شما در زمان و به گونه ای واقعی تمرین می کنید و یاد گرفتن زبان در مکانی که زندگی می کنید بسیار بهتر و آسان تر است و چیزی نیست که در آموزشگاه ها بتوانید فرا بگیرید.

همچنین، کشور ایتالیا با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی هم مرز است، بنابراین شما می توانید چند زبان خارجی دیگر را نیز فرا بگیرید.

تحصیل در ایتالیا

یادگیری تاریخ ایتالیا

وقتی شما در کشوری مشغول به تحصیل هستید تاریخ آن کشور برایتان زنده می شود و به معنای واقعی روی خاک آن کشور با میراث فرهنگی اش قدم برمیدارید. ایتالیا دارای 51 میراث یونسکو است که این کشور را در مقام اول در این زمینه قرار می دهد.

هنر و معماری ایتالیا

اگر شما متخصص هنر و معماری هستید یا می خواهید تجربه ای از آن داشته باشید بهترین انتخاب شما کشور ایتالیا است. سیستسن چاپل، برج پیزا، فواره تروی، آثار برنینیو… این ها مواردی هستند که مسلما روی ما تاثیر می گذارند.

فشن و مد در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا شما را به کشوری فوق العاده شیک می برد. بین شهر هایی از جمله میلان، فلورانس و رم که بسیاری از ترفند ها و برند های دنیای مد از جمله گوچی، پرادا، آرمانی و دولچه گابانا از این شهر ها گسترش یافته اند.

پس اگر شما فردی علاقه مند به دنیای مد هستید میتوانید از کلاس های طراحی و دیزاین در ایتالیا بهره ببرید. همچنین فراموش نکنید که بسیاری از خودرو ها از جمله آلفا رومیو، فراری، لامبورگینی، مازراتیو… در ایتالیا طراحی شده اند.

تحصیل در کشور ایتالیا

خورد و خوراک

ممکن است شما تا به حال ژلاتوی ایتالیایی را تست نکرده باشید اما نگران نباشید کسی شما را سرزنش نمی کند!

بسیاری از غذا های لذیذ از جمله تیرامیسو، ماکارونی، پاستا و… از ایتالیا گسترش یافتند پس اگر به آشپزی علاقه مند هستید می توانید دوره های آشپزی را از ایتالیا شروع کنید و تحصیل در ایتالیا این فرصت را به شما می دهد که غذا های لذیذ محلی زیادی را تست کنید.

موسیقی

اگر شما بخواهید در ایتالیا مشغول به تحصیل در رشته ی موسیقی بشوید لازم است بدانید که ایتالیا محل تولد ویولن، اپرا و استعداد هایی مانند لوچیانو پاواروتی و آندریا بوچلی است.

تابستان در ایتالیا معمولا زمان خوبی برای جشنواره های موسیقی محلی است.

تحصیل در کشور ایتالیا

 

نکته قابل توجه با تحصیل در ایتالیا این است که با کسب اقامت ایتالیا و حوزه شینگن، تحصیل شما و فرزندانتان رایگان خواهد بود. توصیه ما به شما، این است که با کسب اقامت اروپا، آینده خود و فرزندانتان را تضمین کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به صورت تلفنی ویا حتی حضوری، از ما به طور رایگان  مشاوره دریافت کنید. شماره تماس :09128401035

توسط | 2020-04-29T13:29:16+04:30 25th نوامبر, 2018|کشور ایتالیا|2 دیدگاه

2 دیدگاه‌ها

  1. Asal 18/12/2018 at 2:16 ق.ظ پاسخ

    Shoma tahsiliam kar mikonid?

    • admin 25/12/2018 at 12:52 ب.ظ پاسخ

      خیر

دیدگاه خود را بنویسید