۱۰ مورد از زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

عالی ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا شامل آمفی تئاتر کلوسیوم، کانال ونیز، دریاچه کومو، برج کج پیزا و بسیاری دیگر از زیبایی های شگفت انگیزی است که حتما ارزش سفر کردن را دارند! به عنوان زادگاه امپراتوری روم و رنسانس، تعجب آور نیست که ایتالیا باید از شاهکارهای هنر و معماری خیلی غنی باشد و نسبت به هر کشور دیگری در جهان باید سایت های فرهنگی میراث جهانی یونسکو بیشتری داشته باشد. اما جاذبه های برتر ایتالیا برای گردشگران، تنها محدود به هنر و معماری نیستند؛ این کشور با دریاچه ها، کوه ها و سواحل چشمگیر مملو از جاذبه های زیبای طبیعی است.

در صورت علاقه، می توانید مقاله مهاجرت به ایتالیا را نیز مطالعه فرمایید. در زیر یک لیست از مکان های برتری است که تنها آغازگر کارهای برجسته در کشور ایتالیا هستند.

1- جاذبه های گردشگری ایتالیا : کولوسئوم

تمام مسافران برای ورود به ایتالیا باید راه خود را از طریق ورود به کلوسیوم آغاز کنند. این آمفی تئاتر، یکی از بزرگترین آمفی تئاتر هاست که توسط امپراتوری روم ساخته شده است و همچنان یک مدل برای امکانات ورزشی تا زمان مدرن است. این مکان برای رسیدگی به جرایم و جنگ های نمایشی ساخته شده و دارای یک سالن چوبی 83_48 متری است. اما امروزه این ساختار کاملا مخالف با پیشرفت مدرن است و یادآور برجسته ای از دوران باستان و تاریخ گسترده رم است.

جاذبه گردشگری ایتالیا

2- جاذبه های گردشگری ایتالیا : کانال ونیز

سوار شدن گوندولا از طریق کانال های ونیز سنتی است که مسافران قرن هاست که از آن لذت می برند. ونیز یک شهر از جزایر است، و کانال های آن مدت طولانی است که خیابان های اصلی شهر بوده و با یک لابی از گذرگاه های باریک تشکیل شده اند. اطراف کانال ها ساختمان های قدیمی است که برای صدها سال باقی مانده است کانال بزرگ معروف ترین این آبراه ها و یکی از سایت های بسیار جذاب در ونیز است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

3-جاذبه های گردشگری ایتالیا : شهر سوخته پومپِی

پومپی قبل از وقوع آتشفشان به مدت 600 سال، بندری با شکوه در امپراتوری روم بود و در دامنه کوه وسوویوس در بخش ناپل قرار داشت. این شهر زیبا، در واقع ییلاق رومیان ثروتمند محسوب می‌شد.

سحرگاه روز 24 ماه اوت سال 79 میلادی حادثه‌ای به وقوع پیوست که موجب شد داستان زندگی روزمره رومی‌ ها برای سالیان دراز محفوظ بماند. در این روز آتشفشان کوه وسوویوس ناگهان فوران کرد. به مدت 3 روز، آسمان تیره و تار شد و خاکستر آتشفشانی و گدازه بر شهر محکوم به نابودی فرو ریخت.

شهر سوخته پومپِی

4- جاذبه های گردشگری ایتالیا : برج کج پیزا

برج پیزا در واقع تنها یکی از جاذبه های شهر پیزا است و شهرت آن به دلیل کج بودن آن است که نوعی نقص به حساب می آید. و از سال 2001 درب این برج به روی بازدیدکنندگان و کسانی که مایل به صعود آن هستند باز شده است و دارای 296 پله است.

دریاچه کومو

5- جاذبه های گردشگری ایتالیا : دریاچه کومو

دریاچه کومو یکی از زیباترین مناطق ایتالیا است که توسط کوه ها احاطه شده است و در کنار شهر های کوچک زیبا قرار دارد. این دریاچه ویلا ها و کاخ های باشکوه زیادی در امتداد ساحل دریاچه ای دارد که بسیاری از آن ها توسط باغ هایی که درب های آن ها به عموم مردم باز می شود احاطه شده است. آب و هوای دریاچه شرایط مناسبی را در ساحل برای باغ ها ایجاد کرده و مکانی را شبیه به دریای مدیترانه به وجود آورده.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

6- جاذبه های گردشگری ایتالیا : ساحل آمالفی

ساحل آمالفی، یک میراث جهانی یونسکو، قطب خیره کننده ای از خط ساحلی در امتداد شبه جزیره سورنتین، جنوب ناپل و سورنتو است. شهرک های هیلتون به طور ناچیز در امتداد کوه های شیب دار ساخته شده اند. شهرهای اصلی در اینجا Positano و Amalfi هستند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

7- جاذبه های گردشگری ایتالیا : سانتا ماریا دل فیور در فلورانس

بالیتیک سانتا ماریا دل فیور در سال 1296 در سبک گوتیک شروع به کار کرد و در سال 1436 تکمیل شد. این کلیسا، کلیسای زیبای فلورانس و نماد شهر است. مجسمه Basilica با پانل های سنگ مرمر پلی چرم در سایه های سبز و صورتی با رنگ سفید پوشانده شده است. این مجموعه یکی از بزرگترین کلیساهای ایتالیا است و تا زمان مدرن، بزرگترین گنبد در جهان بود اما امروزه بزرگترین گنبد آجری است که تاکنون ساخته شده است.

فلورانس

8- جاذبه های گردشگری ایتالیا : دره معابد

دره معابد یک محل باستان شناسی واقع در سیسیلی و ساخته شده به سبک دوریک(یونان باستان) است که تاریخ ساخت آن ها به بیش از 2400 سال پیش برمیگردد. در حالی که تمامی این معابد ارزش بازدید را دارند اما مهم ترین آن ها معبد کنکوردیاست که در قرن هجدهم بازسازی شده است و اکنون بهتر ساختار را دارد.

دره معابد

9- جاذبه های گردشگری ایتالیا : فواره ی تروی در رم

یکی از پر بازدید ترین جاذبه های شهر رم فواره ی تروی است این فواره در سال 1762 توسط نیکولا سلووی ساخته شده است و نپتون خدایان را در اطراف موجودات زیر آب در جنگ نشان می دهد. این فواره به عنوان مکانی برای پرتاب سکه شناخته شده و مردم اعتقاد دارند که با پرتاب یک سکه در آن می توانند سفر ایمنی داشته باشند و با پرتاب دو سکه رابطه ی بین زن و مرد استحکام میابد. شب ها چراغ های فواره روشن میشود و آن را به مکانی جادویی و عاشقانه تبدیل می کند.

رم

10- جاذبه های گردشگری ایتالیا : آرنا ورونا

شهر ورونا عمدتا به خاطر نقش آن در بازی رومئو و ژولیت شناخته شده است. این حوزه باور نکردنی یک آمفی تئاتر رومی است که 2000 سال پیش ساخته شده است. با وجود قدیمی بودن ورونا آرنا به طور چشمگیری حفظ شده است و در اوج خود میزبان اجرای بیش از 30،000 نفر است. امروز بازدیدکنندگان هنوز قادر به حضور در صحنه های موسیقی هستند و مردم فرهنگ ایتالیا و تاریخ ایتالیا را به صورت زنده اجرا می کنند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

توسط | 2020-04-30T12:47:42+04:30 1st دسامبر, 2018|کشور ایتالیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید