۱۰ دلیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا در دهه پیش رو

سرمایه گذاری در ایتالیا

در این مقاله 10 دلیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا را برای شما توضیح می دهیم تا شما با مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا آشنا شوید. اگر می خواهید در اروپا سرمایه گذاری کنید، این فرصت را از دست ندهید. با گلدن اینوست همراه باشید.

سرمایه گذاری در ایتالیا

10 دلیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا

  1. یکی از اقتصادها و بازارهای برتر جهان

اقتصاد ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو (اتحادیه اروپا) و هشتمین اقتصاد بزرگ در جهان است و تولید ناخالص داخلی آن حدود 2 تریلیون دلار است (صندوق بین المللی پول، 2016).

بازار داخلی آن فرصت های تجاری متعددی را ارائه می دهد. جمعیت آن بیش از 60 میلیون نفر است و سرانه تولید ناخالص داخلی آن بیش از 30 هزار دلار است.

ثروت خالص خانوار های ایتالیایی 8 برابر دخل قابل استفاده آن ها است (بالاتر نسبت به ایالات متحده، آلمان و کانادا) و بدهی آن ها نسبتا پایین است. آن ها به طور متوسط 82 درصد درآمد قابل عرضه دارند.

  1. یک مرکز حمل و نقل استراتژیک متصل به بازارهای جهانی

ایتالیا یک دروازه کلیدی برای بازار مشترک اروپا و 500 میلیون مشتری آن است، اما همچنین نزدیک به شمال آفریقا و خاورمیانه و 270 میلیون مشتری بالقوه آن است. در عین حال، یک پل ایده آل بین جنوب اروپا و کشورهای اروپای مرکزی و شرقی است.

شبکه حمل و نقل ایتالیا شامل: 6,800 کیلومتر از بزرگراه ها، بیش از 1000 کیلومتر راه آهن های با سرعت بالا (سرعت بیش از 300 کیلومتر در ساعت/ 190 مایل در ساعت) و همچنین بنادر در مکان های استراتژیک برای حمل و نقل دریایی است.

سرمایه گذاری در ایتالیا

  1. موقعیت کلیدی در ساخت و صادرات

ایتالیا بیش از 30 سال است که دومین تولید کننده بزرگ اقتصادی در اروپا است و آلمان تنها کشوری است که بالاتر از ایتالیا قرار دارد. ایتالیا، شش یا هفتمین تولید کننده در جهان است (بانک جهانی 2015).

این کشور دارای بزرگرین تولید مازاد تجاری است. رتبه بندی آن بین بهترین های جهانی، برای 935 محصول از 5117 کالای تجاری به این شکل است: رتبه 1 برای 235 محصول، رتبه دوم برای 377 محصول و رتبه سوم برای 323 محصول است.

  1. ماشین آلات رقابتی و سازنده

سرمایه گذاری در ایتالیا از نظر داشتن دسترسی به دانش فنی صادرات در بخش هایی مانند: ماشین آلات و اتوماسیون، مد، طراحی و غذا، منحصر به فرد است.

همچنین شرکت های سرمایه گذاری در ایتالیا می توانند به شبکه های گسترده ای از SME ها و خوشه های صنعتی متکی باشند که بتوانند محصولات با کیفیت بالا را در امتداد زنجیره ارزش جهانی تامین کنند.

علاوه بر این، نیاز های در حال تکامل کشورهای BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی که اقتصاد های نو ظهور جهان را تشکیل می دهند و به زودی به قدرت‌ های اقتصادی تبدیل می شوند) طبقه متوسط در حال رشد که انتظار می رود که به زودی از 800 میلیون نفر بیشتر شود در سال های آتی، افزایش شدید تقاضا برای محصولات با کیفیت بالای Made in Italy را ایجاد خواهد کرد.

سرمایه گذاری در ایتالیا

  1. بی نظیر در تحقیق و توسعه و نوآوری

تحقیقات و نوآوری ها به طور گسترده ای در فرایندهای صنعتی، با برتری های مشهور در زمینه های مختلف علوم انسانی (از جمله علوم اعصاب)، فیزیک و مهندسی (به عنوان مثال رباتیک)، علوم اجتماعی و علوم انسانی (به عنوان مثال باستان شناسی با تکنولوژی پیشرفته) همگام می شوند.

محققان ایتالیایی که عملکردشان در انتشار مقالات با کیفیت بالا و به طور گسترده شناخته شده است، به طور فعال در چندین شبکه تحقیق و توسعه اروپایی مانند آزمایشگاه فیزیک CERN و مراکز تحقیقاتی بین المللی در سطح بالایی فعالیت می کنند.

  1. نیروی کار ماهر و رقابتگر

کیفیت تحصیل در ایتالیا عالی است: بیش از 20 دانشگاه مختلف آن از 500 دانشگاه برتر دنیا هستند ( در رتبه بندی دانشگاه های جهانی در سال 2016)، و هر ساله بیش از 300,000 دانش آموز فارغ التحصیل می شوند (وزارت آموزش و پرورش ایتالیا، 2014).

با این وجود، هزینه نیروی کار ساعتی در ایتالیا کمتر از میانگین منطقه است: (18٪ پایین تر از فرانسه و 10٪ از آلمان)

  1. نام تجاری کشور“Made in italy”

هر شهر ایتالیایی از آثار میراث فرهنگی تشکیل شده است که قدمت آن بیش از 2500 سال است. همه این ها، همراه با هنر، موسیقی و فرهنگ غذایی معروف در دنیا، به ایتالیا کیفیت زندگی بی نظیری می دهد.

ایتالیا در رتبه جهانی میراث جهانی یونسکو (از سال 2017) رتبه اول را دارد و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان است که هر ساله بیش از 50 میلیون بازدید کننده را به این کشور می کشاند.

اقدامات بر روی “نام تجاری کشور” ایتالیا را در موقعیتی برتر قرار می دهد که هنگامی که به سمت “تجربه” می رویم. بر این اساس، از کالا و خدمات پر مایه و اصیل “Made in italy”  قدر دانی می شود.

ایتالیا

  1. مجموعه ای قوی از سیاست ها و عوامل برای پیشرفت در رقابت

طرح های اعتباری مالی قوی به شرکت ها کمک می کند تا رقابت خود را افزایش دهند: وجود یک اعتبار مالیاتی 50٪ برای سرمایه گذاری های خصوصی در تحقیق و توسعه (از جمله پرسنل مجرب)، کسر 40٪ برای سرمایه گذاری سودمند در کالاهای حیاتی، که برای سرمایه گذاری در دیجیتالیزاسیون و راه حل های “صنعت 4.0” به 150٪ افزایش یافته است.

در نتیجه طرح ملی “Industria 4.0” در سال 2016، ایتالیا در حال حاضر دومین کشور جذاب از نظر مالی بین کشورهای توسعه یافته برای سرمایه گذاری های دیجیتال است (شاخص مالیات دیجیتال، 2017).

  1. دولت اصلاح طلب، طرفدار کسب و کار و رشد اقتصادی

در ایتالیا، یک استراتژی اصلاحی جامع، برای: ایجاد یک محیط تجاری دوستانه تر، ساده سازی و تطبیق مقررات و بهبود آموزش و عدالت وجود دارد.

  1. کشوری باز برای سرمایه گذاری خارجی

امروزه شرکت های چند ملیتی بخش مهمی از اقتصاد ایتالیا را تشکیل می دهند: شرکت های وابسته به صنایع خارجی در حال حاضر 11 درصد کل کارگران را استخدام می کند، بیش از 20 درصد از گردش مالی داخلی را تولید می کند، و صادرات 26٪ از کالاهای صادر شده را تشکیل می دهند. با توجه به شاخص اعتماد FDI، ایتالیا با پیش افتادن از کشورهای غربی مانند: هلند، سوئد و ایرلند، در سال 2017 رتبه 13 را دارد.

سرمایه گذاری در ایتالیا و کسب اقامت ایتالیا

سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، همیشه منجر به کسب اقامت دائم اروپا و کسب شهروندی اروپا برای شما نخواهد شد. برای دستیابی به این امر مهم، لازم است بدانید که برای هر کشوری، چگونه و از چه طریقی اقدام کنید. موسسه ما، با ارائه چندین پرونده موفق در امر اقامت، شما را در این راستا حمایت خواهد کرد.

برای گرفتن وقت مشاوره رایگان حضوری یا مشاوره تلفنی، با ما تماس بگیرید.

توسط | 2020-05-17T16:25:32+04:30 6th ژانویه, 2019|کشور ایتالیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید