رم شهر تاریخی + ۱۱ جاذبه بسیار عالی شهر رم

شهر تاریخی رم

تاریخ و هنر است که می توانید در هر گوشه کناری از شهر رم ببینید. متاسفانه، نمی توان همه جاذبه های برتر در رم را در چند روز یا حتی چند ماه مشاهده کرد. اما ما در این مقاله، در ادامه مبحث مهاجرت به ایتالیا، 25 جاذبه بسیار عالی شهر رم واقع در کشور ایتالیا را به شما معرفی می کنیم.

جاذبه های شهر رم:

رم، شهری که امید در آن جاودانه است! رم، شهری است که به عظمت باستانی خود افتخار می کند! رم شهری است که امپراطوری خود را در سراسر اروپا، آفریقا و آسیا گسترش داده بوده است. رم یک شهر با اهمیت در تاریخ و مسیحیت است. کسانی که برای اولین بار به این شهر می روند بسیار شگفت زده می شوند و از نظر آن ها، این شهر یک پیشنهاد عالی برای معرفی به دیگران است.

1. حمام کاراکالا

حمام کاراکالا، دومین حمام عمومی شهر رم، در قرن سوم میلادی توسط امپراتور کاراکالا به منظور اهداف تبلیغاتی سیاسی ساخته شده بود: امپراتور می خواست مردم واقعا او را دوست داشته باشد. حمام ها برای بیش از سیصد سال قابل استفاده بودند. غفلت، غارت و وجود زمین لرزه، آن را به ویرانه تبدیل کرده اما اندازه خاص و نوآوری های به کار رفته در آن، موجب جذب بازدیدکنندگان شده است.

ویزای ایتالیا

2. ویلای فارنسینای رم

بازدیدکنندگانی که میخواهند به این که ثروتمندان در طول رنسانس چگونه زندگی می کردند نیم نگاهی داشته باشند ممکن است مایل به بازدید از ویلای فارنسینا، واقع در منطقه Trastevere باشند. ویلای فارنسینا به خاطر نقاشی های افسانه ای از کوپید (the god of love) و (روح) که توسط رافائل نقاشی شده است شناخته شده است.

ویزای ایتالیا

3. راه آپیا

راه آپیا معروف ترین جاده ی باستانی در شهر زیبا و تاریخی رم است که شهر را به بریندینیس در جنوب شرقی ایتالیا متصل می کند. نامگذاری این مسیر زیبا، برگرفته شده از نام یکی از کنسول‌های جمهوری روم به نام آپی‍وس کلودیوس کایکوس است. این راه در اصل جاده نظامی بود.

جاده ای زیبا موسوم به Appian way

4. موزه ملی رومی

اگر میخواهید تا آنجا که غرق در تاریخ، میراث و فرهنگ روم شوید، موزه ملی رومی یا ناسیونال رومانو را از دست ندهید. این موزه کل مجموعه خود را در یک مکان قرار نمی دهد. در عوض، نمایشگاه ها در چند مکان مختلف در سراسر شهر واقع شده اند. اشیای قیمتی، آثار باستانی روم و جواهرات را در پالازو ماسیمو آلترمل مشاهده کنید.

موزه رم

5. بنای یادبود ویکتورامانوئل دوم

با افتخار برای ویکتور امانوئل، نخستین پادشاه ایتالیای متحد، ساخته شده و این بنای تاریخی ممکن است سنگ مرمر سفید باشد اما در واقع شامل بسیاری از اتاق های داخلی است. ممکن است این بنای یادبود سنگ مرمر سفید جامد به نظر برسد اما در واقع اتاق های زیادی در داخل دارد. این بنا توسط جوزپه ساکونی در سال 1885 طراحی شده و در سال 1925 به اتمام رسیده است. دو موزه پایدار وجود دارد: یکی در مورد اتحاد مجدد ایتالیا و دیگری در مورد مهاجرت از ایتالیا. بنای ویکتور امانوئل دقیقا به عنوان یکی از زیباترین سازه های رم شناخته نمی شود، اما با این حال ارزش دیدن آن را دارد.

ویزای ایتالیا

6. پیتزا دلپولوو در رم

پیتزا دلپولوو یک مربع بیضی بزرگ در شمال رم است که از زمان امپراتوری روم ساخته شده است. در زمانی، این مکان، محل شروع مهمترین جاده شمال بود. سه کلیسا مربع مربع آن را در بر می گیرد اما چیز جالب توجه یک ستون هرمی شکل سنگی از مصر باستان است. در سمت شمال میدان تحت سلطه پیتزا دلپولوو، جاده ای است که روم را به سواحل دریای آدریاتیک را متصل می کند.

ویزای فوری ایتالیا

7. کلیسای سانتا ماریا

سانتا ماریا در Trastevere یکی از قدیمی ترین کلیساها در رم است؛ اکثر مورخان معتقدند که این کلیسا در قرن چهارم ساخته شد. کلیسا متشکل ازموزاییک های برجسته از قرن 12 و 13 است؛ که توسعه داده شده و در طول سال ها بازسازی شده است. این کلیسا در محدوده محبوب Trastevere واقع شده است.

ویزای فوری ایتالیا

8. عثمانی آنتیکا

عثمانی آنتیکا یک محل مهم باستانی است که یکی از بندرگاه های رم بود. آن جا مکانی است که کمتر از 20 مایل از این شهر فاصله دارد و در دهانه رودخانه Tiber واقع شده است. این مکان دارای ساختمان های باستانی با ثبات است که قدمت بعضی از آنها به قرن چهارم قبل از میلاد می رسد. عثمانی آنتیکا با نقاشی های برجسته و موزاییک ها در ساختمان های قدیمی و همچنین توالت عمومی باستانی که حمام را به محیط اجتماعی تبدیل می کند شناخته شده است.

ویزای تضمینی ایتالیا

9. کلیسای سان کلمنته

در چند بلوک از کولیسم مستقر شده، کلیسای قرن 12 در کلیسای قرن چهارم و معبد قدیمی رومی ساخته شده است. کلیسای کنونی به دلیل وجود نقاشی های افسانه ای و موزاییک هایش مورد توجه قرار گرفته.

ویزای تضمینی ایتالیا

10. موزه های کاپیتولین

ممکن است رومیان 400 سال برای ساخت موزه های کاپیتولین زمان گذاشته باشند، پس از آنکه در سال 1536 توسط میکل آنژ طراحی شود. اما ارزش این صبر را داشته است. این مجموعه برجسته از موزه های هنر و باستان شناسی، که با کمک و هدایای پاپ در قرن 15 شروع شده است، در پایتازا دل کامپیدوجلیو در بالای کاپیتولین هیل دیده میشود. این مجموعه شامل هنر قرون وسطی و رنسانس، مجسمه های قدیمی رومی و جواهرات بسیار زیبا است.

ویزای تضمینی ایتالیا

11. پالتین هیل در رم

پالتین هیل، یکی از هفت تپه رم، دارای پیوندهایی با اساطیر رومی است، همانطور که در اینجا گرگ پسرهای دو قلو، رومولوس و رموس را پیدا کرده و از آن ها مراقبت کرده بود تا زمانی که یک چوپان آن ها را نجات دهد. حتی اگر این افسانه درست باشد، پالتین هیل همچنان جایی است که رم به آن متکی است. امروزه تنها خرابه ها باقی مانده اند، اما در دوران امپراطوری، تپه به طور کامل با کاخ های بزرگ ساخته شد.

ویزای تضمینی ایتالیا

توسط | 2020-04-22T11:29:45+04:30 12th نوامبر, 2018|کشور ایتالیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید