۵ جاذبه شهر ونیز + تاریخچه ونیز

شهر ونیز و زیبایی های آن!

شهر شناور ونیز، یکی از بی نظیر ترین شهر های جهان است در 118 جزیره در میانه دریای آدریاتیک و در شمال ایتالیا ساخته شده است. چه برای مسافرانی که از ونیز دیدن کرده اند و چه برای کسانی که هنوز به آن سفر نکرده اند، ونیز همانند راز و رمزی زیبا باقی می ماند. غیر ممکن به نظر می رسد که چنین شهر بزرگی در یک دره مرجانی از آب ها، نیزارها و جنگل ها شناور باشد. شهر ونیز همانند بهشت است که اتومبیل ها و وسایل نقلیه جاده ای ندارد. با اقامت در ایتالیا، می توانید زیبایی های شهر رویایی ونیز را ببینید و از آن لذت ببرید.

venice-italy

بهترین راه برای پی بردن به شکوه و جلال این شهر، سطح آبی است که به چه زیبایی ای آن را فرا گرفته! با توجه به علاقه روز افزون ایرانیان برای مهاجرت به ایتالیا، وظیفه خود میدانیم که شما را بیشتر و بیشتر با شهرهای مختلف این کشور آشنا کنیم. این مطلب برای کسانی که ویزای ایتالیا را دارند و به عنوان توریست به این کشور سفر می کنند نیز می تواند مفید باشد. با goldeninvest همراه باشید.

در اینجا به برخی از جاذبه های توریستی آن اشاره می کنیم که بازدید از آن ها، در سفر شما به ونیز خالی از لطف نیست.

جاذبه های توریستی ونیز

پیازا سن مارکو

میدان سنت مارک که اغلب به عنوان “اتاق پذیرایی اروپا” نامیده می شود، یکی از مشهورترین مربع های ایتالیا است. میدان سنت مارک قلب جغرافیایی و فرهنگی ونیز است و با کلیسای سنت مارک ها و کاخ های Doge در یک سمت، کمپانی در مرکز، و بازی های ستون با قصر، به زیبایی آن می افزاید. در یکی از میزهای قهوه آرزوهای خود قرار دهید و گردشگران و کبوتر ها را در شکوه رنسانس مربع، تماشا کنید.

شهر زیبای ونیز

کلیسای سنت مارک

کلیسای سنت مارک ها مهمترین کلیسا در ونیز است. این یک ساختمان به سبک بیزانس با کاپولا است. آنچه که در حال حاضر در میدان سنت مارک دیده می شود بنایی از قرن 10 میلادی است.

کلیسای سنت مارک

گوندولا سواری

گوندولا سواری یک تجربه فراموش نشدنی در طی بازدید از شهر زیبای ونیز است. قایق هایی باریک و هلالی شکل که برای رفت و آمد گردشگران و سایر افراد مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها در کانال های همراه با موسیقیدانان و خوانندگان که آهنگ های ایتالیایی را می خوانند حرکت می کنند.

این یک پیاده روی جادویی است که کاملا نماد این شهر است و داستان این شهر جادویی را در زیباترین شکل ممکن به تصویر می کشد. اما نکته قابل توجه این است که یک گوندولا سواری 40 دقیقه ای، 80 یورو هزینه دارد که به واحد پولی ما چیزی حدود یک ملیون و دویست هزار تومان می شود.

گوندولا سواری

گوندولا سواری

قصر زیبای دوک

قصر دوک زمانی نشان دهنده زندگی پر جلال و شکوه افراد سیاسی ایتالیایی بوده و در آن بالاترین مقام جمهوری ونیز که به دوک معروف بوده است زندگی می کرده اما بعدها یعنی از سال ۱۹۲۳ میلادی این بنا به عنوان یکی از موزه های معروف، میزبان گردشگران این شهر شد و مردم توانستند از این محل با شکوه که دیدن کنند.

کاخ عظیم دوک در میدان زیبای سن مارکو قرار دارد جایی که پر است از گردشگرانی است که در حال گذراندن وقت خود در این شهر زیبا و تاریخی هستند. تصاویر این بنای تاریخی را مشاهده می کنید:

قصر زیبای دوک

تاریخچه شهر ونیز

در طول فتح لمباردی، در انتهای قرن ششم، جمعیت شمال شرقی ایتالیا، که در آن سرزمین بود، مجبور شدند در پناهگاه ها پناه بگیرند و به ونیز بروند، زیرا این محل برای دسترسی به کشتی های بولینگ دشوار بود. اول پناهگاه و سپس ونیز به یکی از شهرهای تجاری تحت امپراتوری بیزانس تبدیل می شود. این شهر تبدیل به یکی از معروف ترین شهرهای تجاری دریایی می شود.

ونیز پس از فروپاشی ترک ها تحت امپراتوری عثمانی، سقوط سیاسی و منطقه ای را تجربه کرد. سرانجام ونیز در سال 1797، زمانی که شهر به دست ارتش ناپلئون افتاد، استقلال خود را از دست داد. پس از سقوط امپراطوری فرانسه، امپراطوری اتریش کنترل این شهر را برای چندین سال به دست گرفت.

در سال 1850 میلادی، دوباره مستقل شد. اما این نیز دوام زیادی نداشت. در سال 1866، قلمرو جدیدی برای ایتالیا تأسیس شد و شهر ونیز، در این مجموعه قرار گرفت.

ونیز، شهری جذاب و رمانتیک با معماری تحسین شده است. ونیز همه زیبایی ها را به شما عرضه می کند! و شامل جزایر کوچک است که به وسیله 400 پل ارتباطی به هم متصل شده اند.

توسط | 2020-04-21T12:45:33+04:30 14th نوامبر, 2018|کشور ایتالیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید