فرهنگ و هنر ایتالیا: نقاشی، مجسمه سازی و ادبیات در هزاره ۲ ام

فرهنگ ایتالیا – هنر در ایتالیا

برای معرفی فرهنگ ایتالیا و هنر ایتالیا، به بخش های نقاشی، مجسمه سازی، معماری، ادبیات و سینما می پردازیم. همان طور که می دانید، کشور ایتالیا از این حیث همواره مورد علاقه و توجه همگان با هر سلیقه و ملیتی بوده است. شما با اقامت در ایتالیا، می توانید از جلوه های فرهنگی و هنری این کشور( موزه ها و…) بهره مند شوید.

جلوه های فرهنگی و هنری کشور ایتالیا عبارتند از:

فرهنگ و هنر ایتالیا، نقاشی و مجسمه سازی و معماری

از زمان های قدیم، ایتالیا یکی از مراکز عالی هنر و معماری در غرب بوده است. هنر ایتالیایی ریشه در سنت های زیبایی شناسی روم کلاسیک، اصالت خود را از فرهنگ یونانی و اتریشی دارد.

با وجود تقسیمات سیاسی که این شبه جزیره تا تشکیل ملت ایتالیا تجربه کرد، در اواسط قرن نوزدهم، ما می توانیم از یک میراث متداول کلاسیک و تاثیر قابل توجه کلیسای کاتولیک رومی در کل اروپا صحبت کنیم: تولید هنری ایتالیایی.

فرهنگ و هنر ایتالیا، رنسانس

عمق مزارع، چشم اندازها و طبیعتی رویایی از جهان… نقاشان فلورانس قوانین هنر در قرن پانزدهم را دوست نداشتند.

در سال 1434، خاندان مدیچی (به ایتالیایی: Medici) به قدرت رسید. آن ها پشتیبان بزرگ هنرمندانی هم چون Brunelleschi, Donatello, Fra Angelico و Filippo Lippi بودند. با به سلطنت رسیدن لورنزوی مدیچی از سال 1469، فلورانس، پایتخت بزرگ دوسلونا توسکانی، او را پسر خود را می داند.

ویزای فوری ایتالیا - فرهنگ و هنر ایتالیا

درتصویر بالا دو مورد از آثار زیبای Filippo Lippi را مشاهده می کنید.

سن باروک

در عصر مبارزه با اصلاحات، واتیکان به دنبال فریفتن و تحت تاثیر قرار دادن است. معماری، مجسمه سازی و نقاشی با شکوه و پویایی با هم رقابت می کنند. عکس های پیچیده، تغییر چشم انداز، منحنی ها و موج ها، تحمیل نسبت ها، نورپردازی تئاتر، مواد شگفت انگیز و تزئینات فراوان نمایانگر این است که: باروک به دنبال تحت تاثیر قرار دادن است!

برنینی و بررومینی نمایندگان برجسته این مکتب هستند. در نقاشی، Caravaggio را تشویق می کند، در حالی که با رئالیسم و تئاتریسم ازدواج می کند.

فرهنگ و هنر ایتالیا، آینده گرایی

از 1910 تا 1920، آینده گرایی و نقاشی متافیزیکی به توسعه هنر مدرن کمک کرد. این دو جنبش در شهر میلان متولد شدند که مهم ترین مرکز هنر ایتالیایی، معماری و طراحی در قرن بیست و یکم بود. آینده گراهایی مانند Marinetti وBalla خوانندگان تکنیک و سرعت هستند.

جورجیو د کریریکو به عنوان بخشی از “نقاشی متافیزیکی” است که جهان های آشوب کننده سورئالیسم را اعلام می کند. جورجیو د کیریکو به عنوان بخشی از “نقاشی متافیزیکی” است که جهان های پیچیده سورئالیسم را اعلام می کند.

ویزای فوری ایتالیا - فرهنگ و هنر ایتالیا

فرهنگ و هنر ایتالیا، ادبیات

به دلیل تقسیم بندی سیاسی و زبانی، ادبیات ایتالیا، یک ادبیات دیرینه ملی است.

تا قرن سیزدهم، ظهور ادبیات مذهبی مشاهده نشد. دانته با کمدی الهی (1306-1321) در تاسکان یک حماسه شعری آغازگر که در میان شاهکارهای ادبیات جهان نوشته شده است. دانته با کمدی الهی (1306-1321) در تاسکان آغازگر یک حماسه شعری بود که این نوشته از شاهکارهای ادبیات جهان است.

همواره در توسکانی، پترارچ یکی از شاعران بزرگ رنسانس است. سونات او تأثیر زیادی بر ادبیات اروپا خواهد داشت. غزل های او تأثیر زیادی بر ادبیات اروپا خواهد داشت.

در قرن شانزدهم، ماکیاولی «شاهزاده» را نوشت، کار اصلی فلسفه سیاسی که به طور استادانه استفاده از قدرت را توصیف می کند و توضیح می دهد که چگونه از آن استفاده و چگونه آن را حفظ کنید. این یافته ها از قوانین حاکم بر فعالیت سیاسی است که هنوز هم با هم مرتبط هستند.

در قرن بیستم، ادبیات ایتالیایی تنوع بزرگی را با حضور بسیاری از نویسندگان نشان می دهد که شهرت آن فراتر از مرزها است. Luigi Pirandello (حقیقت همه) یک شگفتی در مورد عملکرد تئاتر است.

ایتالو اسووو (آگاهی از زنو)، آلبرتو موراویا (دل تنگی) و یا چزاره پاوزه (حرفه زندگی) هر کدام به شیوه ای خود، آشفتگی انسان معاصر را بررسی می کنند. پریمو لووی (اگر یک مرد است) کار تکان دهنده ای را انجام می دهد که الهام بخش او تبعید به اردوگاه های مرگ است.

همچنین، دینو بوذاتی (کویر تارتار) و ایتو کالوینو (Cat Catched) در زمینه فانتزی و فانتزی بدون سر و صدا پرسه می زدند. اوبرتو اکو، که در سال 1980 توسط عموم مردم با نام The Rose کشف شد، فضل و دانش خود را در خدمت مقالات (در ارتباطات، زبان شناسی، نشانه شناسی …) و رمان ها قرار می دهد.

فرهنگ و هنر ایتالیا، سینما

پس از جنگ جهانی دوم، سینمای ایتالیا با فیلم های نئو رئالیسم، با بازیگران غیر حرفه ای، که در آن زمان واقعیت ایتالیا را نشان می داد، از مخاطبان بین المللی برخوردار بود.
دو استاد بزرگ این جنبش عبارتند از روبرتو روسلینی (پایسا، شهر روم باز) و Vittorio de Sica (دزد دوچرخه).

از دهه 50 تا 70، عصر طلایی آن است. با وجود فیلمسازان سبک ها و جهان های مختلف مانند لوچینو ویسونتینی (گت، مرگ در ونیز)، فدریکو فلینی (استرادا، آمارتورد) و میکل آنجلو آنتونیونی Avventurà)،  Notte).

همچنین این عصر، عصر بزرگ کمدی ایتالیایی با بازیگران بزرگی هم چون: آلبرتو سوردی، سوفیا لورن، مارچلو ماستریانی یا کلودیا کاردینال است. دهه 80 و 90 شاهد کاهش نسبی هنر بود. تلویزیون خصوصی با کانال های برلوسکونی در حال توسعه است.

فیلم سازانی مانند نانی مورتی (خاطرات، اتاق پسر) و دانیله لوچتی (The Rainbow Ranger) سنت اجتماعی و انتقادی سینمای ایتالیا را حفظ می کنند.

پی نوشت: سعی ما بر این است که شما با استفاده از مقالات مختلف موجود در سایت، اطلاعات خود را در رابطه با جنبه های مختلف کشور ایتالیا و زندگی در ایتالیا افزایش دهید و یا تکمیل کنید. پیش از این شما را در رابطه با کسب ویزای ایتالیا و یا مهاجرت به ایتالیا راهنمایی کردیم. امیدواریم اطلاعات موجود، مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرند.

منبع: /https://www.routard.com

توسط | 2020-04-21T12:38:44+04:30 13th نوامبر, 2018|کشور ایتالیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید