مهاجرت به ایتالیا آپدیت ۲۰۲۰ (راهها و شرایط مهاجرت)

مهاجرت به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا، راههای زیادی وجود دارد (تحصیل، کار، ثبت شرکت و..) هر کدام از این روش ها ویژگی های خاص خود را دارند و ممکن است برای شرایط شما و همچنین شرایط کنونی کشور ما ایران، مناسب یا نامناسب باشند. مردم ایتالیا مردمی خلاق و صنعتگر هستند. کشور ایتالیا از آب و هوای مناسبی برخوردار است و در این کشور امکانات زندگی بسیار عالی است. با مهاجرت به ایتالیا می توانید از مزایای زندگی در این کشور اروپایی (تحصیلی،درمانی و…) بهره مند شوید.

ویزای ایتالیا

راههای مهاجرت به ایتالیا کدامند؟

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

محبوب ترین راه مهاجرت به ایتالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. مشخصا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیاز به مشورت با وکلای حقوقی شرکت های مهاجرتی دارد.

به دو شکل امکان پذیر است:

1-خرید ملک: خرید ملک در ایتالیا به دلیل هزینه های بالا کمتر مورد استقبال قرار می گیرد اما قابل انجام است. ما به شما روش سرمایه گزاری از طریق ثبت شرکت در کشور ایتالیا را پیشنهاد می کنیم چراکه آسان تر و کم هزینه تر است.

2-ثبت شرکت: بهترین، کم هزینه ترین و امن ترین راه سرمایه گذاری در ایتالیا و در واقع مهاجرت به اروپا و منطقه شینگن، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. ثبت شرکت در ایتالیا دارای مراحل قانونی است که بسیار تخصصی است و هر شرکت یا موسسه ای قادر به انجام آن نیست. لذا در انتخاب مسیر خود نهایت دقت را داشته باشید چرا که موسسات بسیاری هستند که اعتماد شما را جلب میکنند و از این طریق پول های کلانی را کلاه برداری می کنند! مشاوران ما با کمال افتخار همواره پاسخگوی سوالات شما هستند و شما را در این مسیر یاری می کنند.

sarmayegozari dar italya

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

تحصیل در ایتالیا، یکی از راه های خوب یرای مهاجرت به کشور ایتالیا است. ایتالیا از مقطع دیپلم به بالا برای اکثر رشته های تحصیلی ظرفیت پذیرش دارد. اما همانطور که از اسم آن مشخص است برای هر سن و سال یا شرایطی مناسب نیست.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

دریافت ویزای کاری کشور ایتالیا به این شکل امکان پذیر است:

1- شما باید به وسیله ویزای تحصیلی وارد کشور ایتالیا شوید و با توجه به اینکه در دوران تحصیل اجازه کار دارید در روزنامه و اینترنت آگهی های شغلی را چک کنید و شغل مورد نظر خود را بیابید و مالیات خود را پرداخت کنید و بعد از حدود سه سال، می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

2- اگر بخواهید به طور مستقیم با ویزای کاری وارد کشور ایتالیا شوید، باید یک کارفرما برای شما دعوتنامه ارسال کند. اما این قضیه نیز قوانین خود را دارد. به این صورت که کارفرما ابتدا باید به مدت ۳ ماه در کشور خود، سپس ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر کسی یافت نشد، برای شما دعوتنامه ارسال کند. ضمن این که کارفرما باید نشان دهد که توانایی تامین مالی شما و خانواده تان را دارا است.

اخذ ویزای کاری ایتالیا و یافتن کارفرما کار ساده ای نیست. مشکلات مربوط به اخذ دعوت نامه ی کاری و اخذ ویزای کار ایتالیا و کمبود ظرفیت کار و اوضاع نابسامان کار برای مردم این کشور موجب شده تا کارشناسان و متقاضیان کسب اقامت ایتالیا به راه هایی چون سرمایه گذاری در ایتالیا و یا تحصیل در این کشورتوجه ویژه ای داشته باشند. پس ما به شما مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را پیشنهاد می کنیم.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

در سال های اخیر، همواره شاهد این قضیه بوده ایم که هموطنانمان قصد مهاجرت به کشور ایتالیا یا سایر کشورها را از طریق گزینه پناهندگی داشته اند. و اما مشکلات این روش چیست؟

مهمتر از هر چیزی، بسیاری از این افراد با پاسخ منفی کشور مقصد مواجه شده اند! و به این ترتیب، هزینه و زمان خود را از دست داده اند.

و اما افراد با مشکلات بسیاری در کمپ های پناهندگی رو به رو خواهند شد. نداشتن امکانات مناسب و کافی برای یک زندگی معمولی وعدم رعایت بهداشت، سختی ها و فشارهای زیاد زندگی در این کمپ ها و همچنین رعایت نشدن بعضی از حقوق قانونی افراد، ازاین مشکلات می باشد. از آنجایی که افراد بعد از اعلام پناهندگی، اجازه ی بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت، مجبور به تحمل این وضع آشفته خواهند بود. متاسفانه فرد با انتخاب این روش برای مهاجرت به کشور ایتالیا یا هر جای دیگری، تا مدت طولانی حالت آوارگی پیدا می کند.

عده زیادی به علت عدم آگاهی، از این روش غیر قانونی برای مهاجرت اقدام می کنند در حالی که می توانند به صورت قانونی و با کمک وکلا و کارشناسان ما برای مهاجرت به کشور ایتالیا اقدام کنند.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

در بیشتر کشورها با ازدواج با یک تبعه آن کشور میتوانید برای اخذ اقامت دائم آن کشور اقدام کنید. اما انجام این کار نیز دارای یک سری شرایط و قوانین است که بهتر است قبل از هر اقدامی با یک مشاور حقوقی مشورت کنید.

بدیهیست که این راه مهاجرت برای اکثریت افراد امکان پذیر نیست!

ویزای ایتالیا

سفارت ایتالیا

مردم ایتالیا

ایتالیایی ها مردمان خونگرمی هستند و اشتراکات فرهنگی با ایرانیان دارند. برای مردمان و افراد مسن احترام خاصی قائلند، به ویژه در جنوب ایتالیا مردم از نظر روابط اجتماعی بسیار گرم هستند، بنابراین ورود به فضاهای اجتماعی در این کشور بر خلاف سایر کشورهای اروپایی بسیار آسان می باشد.

سنت‌ها، آداب و رسوم و فرهنگ کشور ایتالیا، از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت است. برای مثال آداب و رسوم ایتالیایی‌های منطقه‌ی سیسیل، ونتو و کامپانیا کاملا با یکدیگر متفاوت است.

ایتالیا، کشور لذیذترین غذاهای دنیا، سرزمین‌های سرسبز، قایق‌های شناور در کانال ها و زیباترین و باشکوه‌ ترین بناهای تاریخی جهان است؛ کشور بزرگی که تاریخی ریشه‌دار و غنی دارد و همین مسئله موجب تنوع فرهنگی در این کشور شده است.

خانواده یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها در فرهنگ ایتالیایی به شمار می‌رود.

یکپارچگی و وحدت خانوادگی این ملت بر خلاف طرز تفکر غربی، بر پایه و اساس خانواده گسترش یافته است.

ایتالیایی‌ها همیشه به دور همی‌های خانوادگی می روند و از این که با اقوام خود وقت صرف کنند لذت می‌برند.

آن‌ها فرزندانشان را تشویق می‌کنند تا در دوران بزرگسالی و پس از ازدواج نیز رابطه نزدیک خود با خانواده را حفظ کنند.

مذهب اصلی در کشور ایتالیا کاتولیک رومی محسوب می‌شود. این امر با توجه به قرار داشتن شهر واتیکان در شهر رم که قطب کاتولیک رومی و اقامتگاه پاپ به حساب می‌آید اصلا به دور از انتظار نیست.

کاتولیک‌ ها بیش از ۹۰ درصد جمعیت را تشکیل داده و ۱۰ درصد دیگر را: پروتستان‌ها، یهودیان و جامعه رو به رشد مسلمانان مهاجر تشکیل می‌دهند. 10 ویژگی ایتالیایی ها

10 ویژگی ایتالیایی ها

 1. ایتالیایی ها، نمی توانند بدون پاستا زندگی کنند

ایتالیایی ها برای غذا به خصوص پاستا زندگی می کنند. در حقیقت، ایتالیایی ها بیشترین مقدار ماکارونی را در جهان مصرف می کنند. این مقدار به طور میانگین در حدود 60 پوند در سال برای هر مرد، زن و کودک در این کشور است.

در حالی که اکثر آمریکایی ها پاستا خارج از ظرف مخصوص آن آماده می کنند، ایتالیایی ها آن را از همان ابتدا با دقت خاصی درست می کنند.

این تعهد به کیفیت و همچنین این واقعیت که ایتالیایی ها مصرف کنندگان برتر ماکارونی هستند، ایتالیا را تبدیل به قهرمان پاستا کرده است.

مهاجرت به ایتالیا

 1. ایتالیایی ها با دست های خود صحبت می کنند

آیا می توانید تنها با حرکات دست با کسی ارتباط برقرار کنید؟

خوب، در ایتالیا، می توانید! ایتالیایی ها از حرکات دست برای روح بخشیدن به مکالمات استفاده می کنند، هدف خود را تقویت می کنند و در سطح غیر کلامی با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

این مزاح در ایتالیا وجود دارد که شما می توانید یک مکالمه را نه از محدوده شنوایی، بلکه فقط از تماشای حرکات دست دیگران، درک کنید.

این عادت مفرح، شمار زیادی از ایتالیایی ها را به سخنرانان برجسته و پرشور در جهان تبدیل کرده است.

 1. ایتالیایی ها بسیار خانواده دوست هستند

خانواده در ایتالیا بسیار مهم است تا جایی که شما می بینید که بسیاری از ایتالیایی ها، یا نزدیک به والدین خود و یا در همان خانه زندگی می کنند.

در حقیقت، این قضیه رایج است که بسیاری از بزرگسالان 20 تا 30 ساله، هنوز با والدین خود زندگی می کنند.

بی تردید روابطی بسیار قوی، خانواده ها را به هم متصل می کنند. اغلب خانواده ها هر هفته با هم غذا می خورند و یا با یکدیگر در تماس نزدیک هستند.

 1. ایتالیایی ها، به طور غریزی دیر می رسند!

همه چیز در ایتالیا براساس زمان بندی خود اتفاق می افتد، از جمله کار و قرار ملاقات.

اگر شما در مورد دلیل تاخیر از کسی توضیح بخواهید، اکثر ایتالیایی ها به شما خواهند گفت که فقط می خواستند یک قهوه میل کنند و یا این که یک نخ سیگار بکشند!

این به اصطلاح ریلکس بودن در خیابان ها نیز دیده می شود، چراکه اکثر مردم با سرعت نسبتا آرام حرکت می کنند. در حالی که به تأخیر همیشگی در ایالات متحده به عنوان یک امر منفی نگاه می شود، در ایتالیا بازتابی است از این که زندگی را ساده می گیرند و قدردان لحظه هایشان هستند.

 1. ایتالیایی ها طرفداران سرسخت فوتبال هستند

(یوونتوس، میلان، اینتر) این فقط تعداد معدودی از معروف ترین اسامی ای است که زمانی که ایتالیایی ها در مورد فوتبال صحبت می کنند، می شنوید. ایتالیایی ها فوتبال را خیلی جدی می گیرند، و زمانی که یک بازی برگزار می شود، همه توجه ها به سمت آن هدایت می شود.

 1. ایتالیایی ها کاپوچینو دوست دارند

صبحانه در ایتالیا مقدس است. بر خلاف یک صبحانه معمولی آمریکایی که شامل تخم مرغ، بیکن و نان تست است، یک صبحانه معتبر ایتالیایی معمولا شامل یک کورتو (شبیه کریسانت) و یک کاپوچینو است.

کیفیت کاپوچینو و به طور کلی قهوه، در ایتالیا بسیار جدی گرفته می شود.

ایتالیایی ها ترکیبی از قهوه، شیر و فوم را دوست دارند و این خود یک هنر است. ایتالیایی ها برای پیدا کردن بهترین کاپوچینو سفر می کنند!

ویزای ایتالیا

 1. ایتالیایی ها با مد وسوسه می شوند

مانند پاستا، مد در ایتالیا بسیار محبوب است. کافیست به تمام طراحان مشهور ایتالیایی نگاه کنید. از جمله پرادا، آرمانی، ورساچه و… این لیست ادامه دارد.

ایتالیایی ها نسبت به جمله “احساس خوبی داشته باشید”، احساس مسئولیت می کنند و مد جزء بزرگی از آن است.

از آن جا که همه چیز طراحی نیست، ایتالیایی ها تمایل به پوشیدن پارچه هایی با کیفیت بالا دارند.

فردگرایی (آزادی فردی) در ایتالیا ارزشمند است و مردان نگران پوشیدن رنگ های روشن نیستند. در حقیقت، اگر مشاهده کردید که آقایان شلوارهای نارنجی، آبی یا صورتی بر تن دارند، شگفت زده نشوید.

 1. ایتالیایی ها از ابراز احساسات در عموم نمی ترسند

ایتالیایی ها با محبت غریبه نیستند. در واقع، عاشقان یکدیگر را در آغوش گرفته و در عموم می بوسند.

چه چیزی عجیب تر است از دیدن دو دوست مرد؟ از دیدن دو مرد مذکر که با پیاده روی در کنار یکدیگر احساس آرامش می کنند، شگفت زده نشوید.

گرما و طبیعت بیرون رفتن در فرهنگ ایتالیایی، شما را به بیان احساسات تشویق می کند، اگر چه احساس شما، گریه کردن، فریاد کشیدن و یا نشان دادن محبت باشد. این یکی از دلایل این امر است که ایتالیایی ها با بوسیدن کلاسیک گونه ها به یکدیگر سلام می کنند.

 1. ایتالیایی ها اپرا را دوست دارند

ملتی که افرادی هم چون: پوچینی، روسینی و بلینی را در میان خود دارند، اپرا را دوست دارند.

انبوهی از مردم، در نمایشگاه های آمفی تئاتر حضور پیدا می کنند، و تعجب آور نیست که مردم در مورد آهنگساز مورد علاقه آن ها در اپرا یا آخرین عملکردی که از او دیده اند، گفت و گو می کنند.

ایتالیایی ها در اپرا بسیار صاحب نظر هستند و نظراتی قوی در مورد شکل هنری آن دارند. اپرا به لحاظ قدردانی، حضور و اشتیاق فراوان مردم، به فوتبال شباهت دارد.

همچنین یکی دیگر از دلایل محبوبیت اپرا در سراسر ایتالیا، این است که زیبایی زبان ایتالیایی را به خوبی نشان می دهد.

 1. ایتالیایی ها و کمدی الهی دانته

از هر ایتالیایی ای که بخواهید، کمدی الهی را از بر می خواند، یا حداقل برخی از آن ها را می خواند. شانس آن ها این است که بتوانند. ایتالیایی ها مجبورند مقدار قابل توجهی از وقت خود را صرف مطالعه هر کدام از بخش های: کمدی الهی، جهنم، خالص و بهشت کنند.

دانته در ایتالیا برای نوشتن در خالص ترین شکل ایتالیایی، گویش توسکا، بومی شده است.

این شاعر معروف چنین محبوب است که جوامعی را پیدا خواهید کرد که وقت خود را به مطالعه متن قرون وسطی اختصاص می دهند.

توسط | 2020-04-22T11:23:25+04:30 10th نوامبر, 2018|کشور ایتالیا|2 دیدگاه

2 دیدگاه‌ها

 1. زهرا 31/12/2018 at 9:45 ب.ظ پاسخ

  هزینه کسب اقامت ایتالیا چقدر میشه؟ برای یک خانواده ۴نفره

  • admin 31/12/2018 at 11:28 ب.ظ پاسخ

   لطف کنید با شماره ثابت ۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱ یا تلفن همراه ۰۹۱۲۸۴۰۱۰۳۵ تماس بگیرید

دیدگاه خود را بنویسید