پوزیتانو، شهری ساحلی کوچک و جذاب + ۹ عکس

پوزیتانو ایتالیا

پوزیتانو(positano) ایتالیا یک روستای صخره ای در ساحل آمالفی در جنوب ایتالیا و یک محل شناخته شده برای تعطیلات است. که دارای ساحل سنگی و خیابان های تنگ، باریک و بوتیک و کافه است. یک مسیر پیاده روی (پیاده روی خدایان)، این شهر را به سایر شهر های ساحلی پیوند می دهد. پوزیتانو ایتالیا یک محل برای توقف ضروری یونانیان باستان و فنلاندی ها در سفر های خود به مناطق غربی بود. گفته شده است که روستای ساحلی به نام پوزیتانو، خدای دریا نامگذاری شده است.

در صورت علاقه، می توانید مقاله جنبه های مثبت و منفی اقامت ایتالیا را مطالعه کنید.

پوزیتانو

سواحل پوزیتانو

اسپیاگیا گراند قلب دریای پوزیتانو است. این ساحل با 300 متر طول یکی از بزرگترین سواحل آمالفی و یکی از پر زرق و برق ترین ها است و جذب کننده هنرمندان، بازیگران و افراد مشهور است.

کسانی که به دنبال یک مکان صلح آمیز اند که در آن به تماشای خورشید مدیترانه ای بپردازند، ساحل پوزیتانو فرونیلو را دوست خواهد داشت و از طریق مسیر ساحلی که از اسپیاگیا گراند آغاز شده است، می تواند از آن عبور کند.

پوزیتانو ایتالیا

سواحل پوزیتانو

سواحل پوزیتانو

فرهنگ پوزیتانو

از ژوئیه 1967 و در بیشتر دهه 1970، پوزیتانو خانه شعر فیلیپس، خواننده و ترانه سرا بود. در واقع این شهر مکانی بود که در آن بیشتر کار هایش وی به شهرت رسید.

همچنین مایک جگر و کیت ریچاردز از گروه The Rolling Stones آهنگ “ولگرد نیمه شب” را در کافه ای در پوزیتانو در تعطیلاتشان نوشتند.

فرانکو زفیرلی کارگردان و تهیه کننده مشهور صاحب ویلا ترولیو در پوزیتانو بودند. جایی که او در طول یک دوره 35 ساله اقامت داشت و میزبان یک متخصص ادبیات و ستاره های نمایش و صحنه بود. او دوست خود را، رنزو مونگاردینو، که در بسیاری از پروژه های تئاتر و اپرا با او همکاری کرده بود، استخدام کرد تا طراحی داخلی را با نفوذی که منعکس کننده حساسیت طراحی و طراحی داخلی است انجام دهد. ویلا تریویل از آن زمان به یک بوتیک هتل پنج ستاره تبدیل شده است.

پیانیست آلمانی Wilhelm Kempff این شهر را برای استراحت خود انتخاب کرد و در این مدت به برگزاری دوره های تابستانه پرداخت.

امروزه، گردشگری یک صنعت عمده است. این شهر یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب می شود. پوزیتانو نیز دارای Limoncello و “L’Albertissimo” است که یک نمونه از الکل های بسیار محبوب است و این مورد فقط در یک غرفه کوچک در بندر اصلی یافت می شود.

رشد سریع شهر از یک روستای کوچک ماهیگیری به یک مقصد بین المللی، به افزایش صنعت گردشگری کمک کرده است.

علاوه بر سواحل، صخره ها و مکان های تاریخی، فروشگاه های پوشاک و رستوران ها در سراسر این شهر برای جذب گردشگران از سراسر جهان در پوزیتانو پراکنده اند و میوه هایی مانند لیمو، پرتقال و زیتون به طور چشمگیری در سراسر شهر صخره ای رشد می کنند.

این محصولات اغلب در بازار هایی در سراسر شهر فروخته می شود.

پوزیتانو ایتالیا

positano window

پوزیتانو ایتالیا

حمل و نقل پوزیتانو

برای دسترسی به پوزیتانو دو راه وجود دارد یکی جاده ملی ss163 و دیگری جاده استانی sp425.

نزدیکترین فرودگاه ها عبارتند از: (Napoli-Capodichino (NAP و (the Salerno-Pontecagnano Airport (QSR که دارای اتوبوس های شاتلی هستند که به سراسر آمالفی از جمله پوزیتانو می روند.

کشتی ها پوزیتانو را به شهر های دیگر از جمله کاپری، ناپل، سالننو و سورنتو برای حمل و نقل پیوند می دهند.

 

تاریخ پوزیتانو

رومیان باستان تعدادی ویلای مجلل در ساحل پوزیتانو ساخته اند یعنی همان خرابه هایی که در مجاورت کلیسای دالاسنتا دیده می شوند.

مردم باور دارند که هسته اصلی شهر در اطراف یک خیابان به نام بنتیکتین توسعه یافته که در قرن نهم تاسیس شده است.

این شهر پس از ورود ساکنان پائستوم که از تهاجم ساراچن فرار می کردند رشد کرده و گسترش یافته است.

پس از غارت شدن شهر توسط پیزا، پوزیتانو دفاع خود را افزایش داد و همانند همسایه خود آمالفی شد که دارای جاده های باریک و تنگ، دیواره های محکم و قوی، و مجموعه ای از برج های برجسته است.

گنبد مجسمه چوبه دار کلیسای کالج سانتا ماریا آسونتا در هر گوشه ای از شهر دیده می شود و آیکون مادری سیاه مدرن که از قرن 18 میلادی الهام گرفته است، در داخل کلیسا حفظ شده است.

نام پوزیتانو با یک افسانه ارتباط دارد:

در زمان های قدیم، یک کشتی ترک از سواحلی که امروزه به نام پوزیتانو شناخته شده است خارج شد که در کشتی یک نقاشی از مریم مقدس وجود داشت.

کاپیتان کشتی زمزمه نقاشی را شنید که می گفت پوزا پوزا (من را پایین بکش) و تصویر را به دریا انداخت. سپس به طرز معجزه آسایی کشتی شناورشد.

دارایی های پوزیتانو مانند جاده هایش به طور مداوم افت و خیز داشته است: در سال 1343 شهر توسط سونامی وحشتناک نابود شد و در قرن پانزدهم قربانی حملات مداوم توسط دزدان دریایی عثمانی شد.

در قرن هجدهم، پوزیتانو در یک دوره به عنوان یک بندر بزرگ و مرکز تجارت رونق گرفت.

پس از متحد شدن ایتالیا و افتتاح تعدادی از مسیر های تجاری جدید، اهمیت شهر شروع به کاهش کرد. به طوری که تنها در چند دهه، آن را به کمی بیش از یک روستای ماهیگیری تبدیل کرد که باعث شد بسیاری از ساکنان تصمیم بگیرند تا به ایالات متحده مهاجرت کنند.

پوزیتانو

اگر به کشور ایتالیا سفر کردید، حتما سری به پوزیتانو ایتالیا بزنید.

توسط | 2020-06-02T12:29:38+04:30 25th دسامبر, 2018|کشور ایتالیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید