اخذ اقامت هلند ۲۰۲۰ + ضوابط و شرایط

اقامت هلند

اگر شما برای زندگی، تحصیل، کار و یا پیوستن به نزدیکان یا همسر خود در حال بررسی راه های سفر و اقامت هلند(اقامت اروپا) هستید، ممکن است لازم باشد برای ویزای هلندی یا سایر مجوزهای درخواستی به IND هلند (خدمات مهاجرت و قبول تابعیت) درخواست بدهید.

در این مقاله، شرایط و ضوابط انواع مختلف ویزاهای هلندی را به شما توضیح می دهیم و با توجه به وضعیت فعلیتان، شما را در انتخاب این که به کدام نوع از مجوز نیاز دارید، راهنمایی می کنیم.

 

اقامت هلند

چه کسی به مجوز یا ویزای هلندی نیاز دارد؟

به طور معمول، ملیت شما و دلیل رفتن به هلند، ویزای هلندی یا مجوز مورد نیاز شما را مشخص می کند. اما برای این که بدانیم چه کسی به مجوز یا ویزای هلندی نیاز دارد، افراد را به 3 دسته کلی تقسیم می کنیم:

شهروندان اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس

هلند یکی از 26 کشور منطقه “شینگن” است: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و هلند.

این کشورها یک ویزای مشترک دارند و هیچ محدودیتی بین آن ها وجود ندارد، بنابراین شهروندان منطقه شینگن می توانند آزادانه به هلند سفر کنند.

اگر شما شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا EU، منطقه اقتصادی اروپا (EEU شامل: اتحادیه اروپا و ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) یا سوئیس باشید، نیازی به ویزا برای بازدید، زندگی، کار یا تحصیل در هلند ندارید. مگر این که شما از کشور عضو جدید اتحادیه اروپا، کرواسی باشید.

اگر شما دارای ملیت دوگانه هستید، این که آیا به ویزا نیاز دارید یا نه، بستگی به سند مسافرتی که برای سفر به هلند استفاده می کنید دارد. (حتی اگر در هنگام مسافرت در آنجا زندگی نکنید).

برای اقامت بیش از چهار ماه، انتظار می رود که شهروندان EU/EEU/سوئیس، در پایگاه داده سوابق شخصی (BRP) ثبت نام کنند و یک شماره خدمات شهروندی (burger service nummer یا BSN) که یک شماره امنیتی اجتماعی و مالیاتی است، دریافت کنید.

اگر قصد کمتر از چهار ماه ماندن را دارید، مجبور نیستید در BRP ثبت نام کنید، اما هنوز نیاز به دریافت BSN برای تمام مسائل رسمی را دارید.

همسر و نسبت های بسیار نزدیک شهروندان اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس

اگر می خواهید به یکی از بستگان نزدیک خود (به عنوان مثال همسر، نامزد، پدربزرگ یا کودک زیر 21 سال) بپیوندید، که از شهروندان اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس است و در هلند زندگی می کند، اما خودتان از شهروندان اتحادیه اروپا یا EEA یا سوئیس نباشید، شما حق کار و زندگی در هلند را بدون نیاز به مجوز خواهید داشت.

با این حال، شما باید برای تأیید در برابر قانون اتحادیه اروپا، گواهی اقامت قانونی را درخواست کنید؛ این سندی است که نشان می دهد شما مجاز به اقامت هلند هستید و می توانید بدون مجوز کار کنید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس

اگر شما دارای ملیت دسته ثالث هستید، یعنی نه از گروه اول هستید نه دوم، احتمالا شما نیاز به کسب اقامت موقت (MVV) برای ورود به کشور و یا اجازه اقامت برای بیش از سه ماه اقامت در کشور هلند را دارید.

اقامت هلند

شما به کدام ویزا یا مجوز هلند نیاز دارید؟

ویزای کوتاه مدت اقامت هلند: ترانزیت و تا سه ماه

برای کسانی که مدت زمان کوتاهی در هلند توقف می کنند (حتی برای چند ساعت) در مسیر مقصد دیگر و یا اقامت هلند تا حداکثر سه ماه، با توجه به ملیت شما، ممکن است نیاز به دریافت یک ویزای کوتاه مدت داشته باشید.

دو نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد:

  • ویزای نوع A که فقط مخصوص حمل و نقل(ترانریت) است وبرای مسافران با ملیت های خاص که در فرودگاه هلندی توقف می کنند تا به مسیر دیگری خارج از منطقه شینگن سفر کنند، مورد نیاز است. این ویزا اجازه ورود شما به منطقه بین المللی فرودگاه هلندی را می دهد. در صورت ترک فرودگاه، حتی برای یک روز، شما باید ویزای کوتاه مدت C داشته باشید.
  • ویزای نوع C (گاهی اوقات به عنوان ویزای توریستی نامیده می شود) به شما این اجازه را می دهد که برای مدت سه ماه (90 روز) طی یک دوره شش ماهه، در هلند (یا هر کشور دیگری از منطقه شینگن) بمانید. اگر کارفرمای شما دارای مجوز کار به نام شما باشد، شما در طول این مدت می توانید کار کنید اما نمی توانید درخواست اجازه اقامت داشته باشید. شما باید هلند را ترک کنید و از کشور خود درخواست کنید.

ویزای طولانی مدت اقامت هلند: بیش از سه ماه

اگر می خواهید بیش از سه ماه در هلند بمانید، و از شهروندان یک کشور عضو EU/EEA یا سوئیس نباشید، شما برای ورود به هلند و اجازه اقامت – ممکن است مجبور به اخذ ویزای طولانی مدت (MVV) شوید – به علاوه ممکن است مجبور شوید که یک امتحان integration دهید.

البته همه افراد به MVV احتیاج ندارند. اما اگر شما این کار را انجام دهید، می توانید هم زمان برای MVV و اجازه اقامت TEV درخواست دهید. هر دو مجوز در همان زمان اعطا می شوند.

شما با دریافت MVV اجازه ورود به کشور را کسب می کنید و می توانید ظرف دو هفته از زمان ورود، سند اقامت را از یک میز IND جمع آوری کنید.

اگر به MVV احتیاج ندارید، می توانید از طریق TEV از خارج از هلند یا از IND پس از رسیدن، مجوز اقامت بگیرید.

اقامت هلند

درباره کشور هلند

هُلند (به هلندی: Nederland، تلفظ: نـِیدِرلانت) کشوری کوچک و بسیار زیبا در شمال غربی قاره اروپا می باشد. کشور هلند از سمت شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با انگلستان همسایه می باشد.

16.5 میلیون نفر جمعیت دارد. که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است.

پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ ها و سفارتخانه‌ ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند.

بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است که از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا به ‌شمار می‌رود.

زبان رسمی کشور هلند، هلندی (نـِیدِرلانتی) است.

اقامت هلند

توسط | 2020-05-16T16:12:26+04:30 4th ژانویه, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید