تحصیل در هلند ۲۰۱۹

تحصیل در هلند

یکی از راه های مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل می باشد. کشور هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان انگلیسی بود که دوره های تدریس به زبان انگلیسی را به دانشجویان بین المللی ارائه داد. دانشجویان می توانند در رشته های مختلفی به زبان انگلیسی یا زبان هلندی به تحصیل بپردازند و این یک گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. در ادامه مطلب شرایط تحصیل هلند و مهاجرت تحصیلی به هلند را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل در هلند

چرا تحصیل در هلند؟

آموزش عالی در هلند توسط دولت یارانه می گیرد و کمک می کند تا هزینه های شهریه را پایین تر از اصلی ترین مطالعه در خارج از کشور – ایالات متحده، استرالیا و انگلستان نگه دارید. هلندی ها یک کشور پذیرای مردمی با فکر و تحمل هستند و در اکثر شهرها و دانشگاه های آنها فرهنگ بسیار متنوعی خواهید یافت.

این کشور پیوندهای حمل و نقل بسیار خوبی را به سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهد که به شما امکان سفر و گشت و گذار در سایر مقاصد محبوب مانند فرانسه و آلمان را می دهد با هزینه کم در زمان خود در آنجا.

تحصیل در هلند از نظر مدت زمان مشابه سایر مطالعات محبوب خارج از کشور است:

مدرک کارشناسی : 3-4 سال

مدرک کارشناسی ارشد : 1-2 سال

دکترا : 4 سال

سیستم آموزش عالی هلند عمدتاً از سه نوع نهاد مختلف تشکیل شده است که اینها دانشگاههای تحقیقاتی، دانشگاههای علوم کاربردی و مؤسسات آموزش بین المللی هستند. هلند یک کرسی تأسیس و تکریم آموزش عالی است. در رده بندی دانشگاه های جهانی QS 2016 ، دو دانشگاه هلند در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این دانشگاه ها، دانشگاه صنعتی دلفت و دانشگاه آمستردام هستند.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

تحصیل هلند

تحصیل در کشور هلند بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست. برای تحصیل در این کشور و به زبان انگلیسی ضروری است که به خوبی انگلیسی صحبت کنید، بخوانید و بنویسید. شما باید یک امتحان زبان انگلیسی را گذرانده باشید.

شرایط اقامت تحصیلی در هلند

شرایط پذیرش تحصیلی توسط موسسات تعیین می شود. شما ابتدا باید یک برنامه مطالعاتی پیدا کنید. شرایط پذیرش توسط موسسه تعیین شده است و ممکن است در برنامه نیز متفاوت باشد. برخی از شرایط عمومی پذیرش که در اکثر موسسات وجود دارد عبارتند از:

 • واجد شرایط بودن

موسسه آموزش و پرورش معمولاً حداقل شرایط لازم برای ورود به برنامه را تعیین می کند. اگر می دانید کدام مدرک دیپلم برای برنامه مورد نظر شما لازم است، می توانید دیپلم خود را در وب سایت Nuffic بررسی کنید.

 • الزامات زبان

آیلتس و تافل معمولاً پذیرفته می شوند، اما موسسات ممکن است آزمون های دیگری مانند کمبریج انگلیسی را نیز قبول کنند.

حداقل امتیاز مورد نیاز حداقل 550 (بر اساس مقاله) یا 213 (مبتنی بر اینترنت) برای TOEFL است. برای آیلتس نمره حداقل 6 لازم است.

 • سال مقدماتی

بعضی اوقات شما هنوز واجد شرایط انتخاب برنامه خود نیستید ، اما با کمی آماده سازی اضافی می توانستید در سال آینده موفق شوید! برای اطلاعات بیشتر از موسسه آموزش عالی هلند در مورد انتخاب خود نظر بخواهید.

در مرحله آخر لازم است که برای اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند اقدام کنید. برای اطلاع از انواع ویزای هلند اینجا کلیک کنید.

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

هزینه تحصیل در هلند

واحد پول این کشور یورو است. به طور متوسط ، یک دانش آموز از یک کشور EEA یا سوئیس می تواند انتظار داشته باشد 2.060 یورو به عنوان شهریه سالانه خود را برای سال تحصیلی 2018/19 پرداخت کند.

دانشجویان سایر کشورها می توانند انتظار داشته باشند بین یک برنامه کارشناسی بین 6،000 تا 15،000 یورو و برای برنامه کارشناسی ارشد بین 8000 تا 20،000 یورو بپردازند. اما این هزینه ها به انتخاب شما از موسسه آموزش عالی بستگی دارد. اگر دانشگاه خصوصی را انتخاب کنید ، شهریه شما بیشتر خواهد بود. دانشگاه های هلند دو طرح پرداخت متفاوت ارائه می دهند و ممکن است شما واجد شرایط دریافت وام یا کمک هزینه شهریه باشید.

هزینه زندگی مورد انتظار برای زندگی معمولی دانشجویی تقریباً 800 تا 1100 یورو است. تخفیف برای دانشجویان در بسیاری از فعالیت های اوقات فراغت موجود است و با خرید کارت تخفیف برای سفر ریلی می توان هزینه حمل و نقل را کاهش داد. هزینه های اصلی زندگی عبارتند از:

 • اجاره – 350 – 800 یورو در هر ماه
 • مواد غذایی – 180 یورو در ماه
 • ابزار مورد نیاز برای تحصیل – 50 یورو در ماه
 • بیمه (اگر شما یک دارنده EHIC نباشید) – 80 یورو در ماه
 • لباس / سرگرمی – 100 یورو در ماه

تأمین اعتبار برای مطالعات شما چیزی است که باید کاملاً مورد توجه قرار گیرد. بستگی به ملیت شما، کار کردن در حین تحصیل برای تعداد محدودی از ساعات مجاز است. کارفرمای شما باید از طرف شما درخواست مجوز کار کند.

اقامت در هلند از طریق تحصیل

موسسه آموزشی که می خواهید در آنجا تحصیل کنید برای اجازه اقامت برای شما اقدام خواهد کرد. شما نمی وانید برای اجازه ی اقامتتان درخواست دهید. موسسات آموزشی که این آیین نامه رفتار را امضا کرده اند، تعهد کرده اند که آموزش های مؤثر و در دسترس را برای دانشجویان خارجی فراهم کند. کمیته ملی مستقل، تعیین و بررسی می کند که آیا یک موسسه کد عملکرد را انجام می دهد یا خیر.

تحصیل رایگان در هلند

در حالت کلی تحصیل در هلند رایگان نیست با این حال، فرصت هایی وجود دارد که آن را برای علاقه مندان مقرون به صرفه تر کند. همچنین اما یارانه ها و کمک هزینه هایی از طرف دولت برای دانشجویان در نظر گرفته شده که تحصیل را برای دانشجویان هلندی مقرون به صرفه می کند و همچنین برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار مناسب است. بورس های تحصیلی مختلف زیادی برای مهاجران وجود دارد، از جمله بورس تحصیلی هلند و برنامه Erasmus.

اما امکان تحصیل در کشور هلند با هزینه ی کم وحتی رایگان نیز وجود دارد که در این حالت باید از شرایط زیر پیروی کنید:

 1. برای دانشگاه های هلند بویژه دانشگاه هایی که شهریه کم دارند اقدام کنید.
 2. برای بورسیه و Erasmus و … اقدام کنید.
 3. با ترکیبی از این بورسیه ها و دانشگاه ها با شهریه کم، شما می توانید در صورت اخذ این مدارک به طور رایگان به تحصیل در هلند مشغول شوید.
توسط | 2019-11-07T00:49:43+03:30 7th نوامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید