بهترین راه های حمل و نقل هلند در سال ۲۰۲۰

حمل و نقل هلند

هلند کشوری کوچک و پرجمعیت است که دارای سیستم حمل و نقل عمومی فوق العاده ای است. به سمت هر کجا در هلند که بخواهید حرکت کنید، می توانید با قطار، اتوبوس، تراموا یا کشتی به راحتی و با آسایش به محل مورد نظر برسید. مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، نکات مربوط به مسافرت با وسایل حمل و نقل عمومی در هلند و نوع بلیط های مورد استفاده می باشد. در ادامه به بررسی راه های حمل و نقل هلند می پردازیم.

حمل و نقل هلند

قطار

با سفر به وسیله قطار، می توانید به راحتی در هلند مکاشفه کنید. شبکه عالی راه آهن با حدود 400 ایستگاه، شما را بدون هیچ مشکلی از نقطه A به B می برد. حمل و نقل ریلی عمومی عمدتاً توسط Nederlandse Spoorwegen) NS) و قطعات جزئی Arriva ،Syntus ،Connexxion ،DB Regio و Eurobahn انجام می شود. شبکه ریلی هلند شلوغ ترین شبکه در کل جهان است.

مترو و راه آهن سبک

در حال حاضر برای حمل و نقل در هلند سه سیستم ترانزیت بسیار سریع مشغول به کار هستند. این سیستم ها تا حد زیادی از هم جدا و دارای اندازه های استاندارد 1،435 میلی متر (4 فوت 8 1 ⁄ 2 در) هستند و از منبع تغذیه 750 ولت DC سراسری استفاده می کنند.

هر دو شبکه آمستردام و روتردام عمدتا از منبع تغذیه راه آهن سوم استفاده می کنند، اما شامل بخش هایی با استفاده از خطوط سربار هستند. خط E مترو RandstadRail در بخش هایی که با قطار های مترو روتردام مشترک است از راه آهن سوم استفاده می کند اما بیشتر از سیم های سربار استفاده می کند. این بخش ها همچنین دارای برخی از تقاطع های سطح (با اولویت) هستند و به همین دلیل می توان به جای مترو آن ها را اسنلترام (راه آهن سبک) نامید.

متروی هلند

تراموا

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل هلند “تراموا” است که این وسیله نقلیه مناسب شهر های بزرگ است و شما را سریع و مقرون به صرفه به مقصد می رساند. سه شهر هلند دارای شبکه های بزرگ تراموا هستند. همه آن ها در یک ردیف استاندارد 1.435 میلی متر (4 فوت 8 1 ⁄ 2 اینچ) اجرا می شوند و از سیم های سربار الکتریکی شده در 600 ولت DC استفاده می کنند. همچنین در هلند دو شبکه راه آهن سبک وجود دارد. همه آن ها در یک ردیف استاندارد، 1.435 میلی متر (4 فوت 8 1 ⁄ 2 اینچ) اجرا می شوند و از سیم های سربار که در 750 ولت DC جریان دارند استفاده می کنند.

tramway

اتوبوس

خطوط گسترده اتوبوس شهری و منطقه ای برای حمل و نقل هلند وجود دارد. این بدان معنی است که هر کجا که در هلند هستید، خدمات اتوبوسرانی وجود دارد که شما را به سرعت به اکثر اماکن می برد. هر دو سرویس اتوبوس حمل و نقل عمومی منطقه ای و شهری را می توان در سراسر کشور یافت. در حالی که شرکت های اتوبوس در هر منطقه متفاوت هستند، اتصالات به طور کلی عالی هستند، بنابراین می توانید به سرعت به مقصد خود برسید.

به دلیل شبکه گسترده ریلی، خدمات اتوبوس از راه دور به چند اتصال محدود می شود که اتصالات قطار در آن گم شده است و یا نیاز به یک دورگرد قابل توجهی دارد. در خطوط منطقه Randstad با فرکانس بالا و سرعت متوسط بالاتر، R-Net نامگذاری شده است. این خطوط بدون در نظر گرفتن شرکتی که این خط را انجام می دهد همه از یک طرح رنگی استفاده می کنند.

کلیه عملیات اتوبوس (به استثنای شهرهای آمستردام ، روتردام و لاهه) توسط یک دستگاه حمل و نقل توسط شرکت ها با مناقصه عمومی واگذار می شود. در صورت رضایت از اداره حمل و نقل، امتیازات تا 10 سال ممکن است ادامه داشته باشد. اپراتور ها شامل Arriva ،Connexxion ،GVB ،Hermes (از جملهBreng ،HTM ،Qbuzz ، RET ، EBS و Syntus) هستند.

حمل و نقل هلند

آرنم تنها شهری است که هنوز هم از واگن برقی بهره می برد و یک شبکه گسترده را حفظ می کند.

وزارت زیرساخت ها و محیط زیست تصمیم گرفته است كه از سال 2025 همه اتوبوس ها صفر کیلومتر کارکرد شوند. این کار عملگر ها را به سرمایه گذاری در وسایل نقلیه برقی تشویق می کند.

در دسامبر سال 2016، نخستین ناوگان بزرگ اتوبوس برقی (غیر واگن برقی) در آیندهوون با 43 وسیله نقلیه پرتاب شد و در دسامبر سال 2017 توسط یک ناوگان 100 وسیله نقلیه برای خدمات در اطراف فرودگاه شیپول دنبال شد.

توسط | 2020-06-08T14:05:30+04:30 9th اکتبر, 2019|کشور هلند|2 دیدگاه

2 دیدگاه‌ها

  1. سعیده 14/03/2020 at 2:08 ب.ظ پاسخ

    سلام با تشکر از مطالب ارزنده ای که در اختیار گذاشتین
    میتونم منبع این مطالب رو بپرسم؟

    • admin 14/03/2020 at 7:37 ب.ظ پاسخ

      با سلام. این مطلب دقیقا از سایت خاص استخراج نشده و چکیده ای از مطالب چندین سایت انگلیسی زبان است.

دیدگاه خود را بنویسید