خرید ملک در هلند و اخذ اقامت هلند ۲۰۲۰ + هزینه ها

خرید ملک در هلند

راه های بسیار زیادی جهت اخذ اقامت هلند وجود دارد از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و… یکی از چیزهایی که مورد توجه افراد متقاضی مهاجرت به هلند قرار گرفته این است که آیا با خرید ملک در هلند می توان اقامت این کشور را دریافت کرد یا خیر. در ادامه مطلب مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک در هلند، قیمت خرید ملک در هلند و اقامت هلند را بررسی خواهیم کرد.

خرید ملک در هلند

اقامت هلند با خرید ملک

خرید ملک نوعی سرمایه گذاری در هلند محسوب می شود و در تعداد معدودی از کشورهای اروپایی از جمله کشورهای پرتغال، یونان، اسپانیا و… از طریق خرید ملک به متقاضیان مجوز اقامت داده می شود اما شرایط کشور هلند متفاوت است و متاسفانه به طور کلی این کشور امکان گرفتن اقامت هلند با خرید ملک را به متقاضیان نمی دهد.

اگر قصد دارید با خرید ملک مسکونی و یا خرید ملک تجاری در هلند اقامت دائم این کشور را دریافت کنید راهی که وجود دارد این است که در کنار خرید ملک به کارآفرینی و بیزینس و کسب و کار در هلند نیز بپردازید. سرمایه مورد نیاز برای کار آفرینی و راه اندازی شرکت در کشور هلند 1 میلیون و 250 هزار یورو است.

مزایا و معایب استفاده از نماینده املاک هلندی

 • شما باید انتظار داشته باشید که با نماینده خود قرارداد ببندید – اینها معمولاً منحصر به فرد هستند.این بدان معناست که حتی اگر خودتان ملکی را پیدا کنید یا تصمیم به خرید ندارید، ممکن است هزینه نماینده به شما تعلق بگیرد.
 • هزینه ها معمولاً 1-2٪ قیمت خرید ملک است.
 • نمایندگان جستجوی اولیه را برای شما انجام می دهند.
 • نماینده باید فقط برای شما کار کند، نه برای فروشنده.
 • نمایندگان ممکن است در مورد بازار در یک منطقه خاص دانش داشته باشند.
 • نمایندگان ممکن است بتوانند در مورد موارد جانبی مانند محلات، مدارس و وسایل حمل و نقل عمومی به شما مشاوره و اطلاعات دهند.
 • ممکن است نماینده بتواند برای شما ترجمه کند.
 • نمایندگان می توانند مذاکرات و جلسات اسناد رسمی را انجام دهند و قرارداد فروش را ترتیب دهند.
 • نمایندگان باید در زمینه مالکیت، ثبت زمین و قراردادهای تعاونی آپارتمان بررسی هایی را به طور کامل انجام دهند زیرا خرید ملک بدون داشتن حق زندگی در آن نیز امکان پذیر است.

قیمت خرید ملک در هلند

قیمت خرید ملک در این کشور متناسب با متراژ، منطقه، شهر انتخابی و…. متقاوت است. به طور کلی هزینه خرید ملک در هلند بین 200 تا 300 هزار یورو است البته طی سال های اخیر قیمت ها افزایش یافته اند. همچنین قیمت اجاره خانه در این کشور نیز 700 الی 1000 یورو در ماه محاسبه شده است.

اقامت هلند با خرید ملک

مراحل خرید خانه در هلند

خرید خانه و خرید آپارتمان در هلند می تواند یک مسئله دلهره آور باشد. اعتماد به نفس داشته باشید و مطمئن باشید که تنها نیستید. وقتی ملکی را پیدا کردید که می خواهید یک پیشنهاد را ارائه دهید و در محدوده قیمت شما باشد، قدم بعدی دریافت ارزیابی و در صورت لزوم بررسی ساختاری یا ساختمان است. برای اطمینان از ارزشیابی که برای برنامه رهن شما نیز مناسب است، با کارگزار وام رهنی که قصد استفاده از آن را دارید تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق دفتر ثبت در Kadaster (فقط هلندی) ثبت زمین و اطلاعات مربوط به ارزش املاک را درخواست کنید.

وقتی ایده ای در مورد ارزش ملک دارید، می توانید پیشنهاد دهید و مذاکرات را شروع کنید. این کار معمولاً از طریق نمایندگان املاک خریدار و فروشنده انجام می شود. پس از توافق قیمت فروش، مراحل رسمی برای انتقال ملک صورت می گیرد. در ادامه مراحل خرید ملک در هلند را به صورت خلاصه بیان کرده ایم:

 1. در وهله اول باید محاسبه کنید که به چه مقدار وام نیاز دارید.
 2. اطلاعات موجود در بازار را پیدا کنید.
 3. ملکی را پیدا کنید
 4. ارائه قیمت پیشنهادی
 5. پیدا کردن اسناد رسمی
 6. پیدا کردن وام دهنده

در هلند، هر ساختمان آپارتمانی توسط انجمن مالکیتی به نام  (VvE) اداره می شود. اینها وظیفه تعمیرات و نگهداری عمومی را بر عهده دارند و ممکن است خوب یا ضعیف عمل کنند و یا حتی بدهکار شوند. شرایط و مقررات مربوط به فضاهای مشترک در آیین نامه تقسیم املاک (تقسیم کاربری) که در زمان انتقال باید همراه با مستندات شما باشد، آورده شده است.

شرایط خرید ملک در هلند

طبق قوانین هلند، یک دفتر اسناد رسمی باید فرایند ثبت املاک را انجام دهد. هزینه ها متفاوت خواهد بود و ممکن است درصدی از قیمت ملک، هزینه هر ساعت یا هزینه ثابت باشد. از آنجا که هزینه کل معمولاً 1000-3000 یورو است، ارزش خرید کمی دارد.

همچنین یک مترجم موظف است در جلسات دفتر اسناد رسمی در مواردی شرکت کند که یک یا چند طرف از آن ها تبعه هلند نباشد. یافتن مترجمان معتبر دشوار است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از قبل یک مترجم رزرو کرده اید، حتی اگر هلندی شما عالی باشد.

خرید ملک هلند

شرایط قراردادها

قراردادهای پیش فروش (koopovereenkomst ، koopakte) یا قراردادهای موقت (voorlopige) باید شامل کلیه اطلاعات ضروری معمول مانند: جزئیات ملک، وثیقه ها و.. باشد.

همچنین بعد از انعقاد قرارداد پیش فروش، به مدت 72 ساعت اجازه قانونی وجود دارد که می توانید بدون پرداخت مجازات، نظر خود را تغییر دهید.

 

توسط | 2020-06-20T15:53:53+04:30 11th نوامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید