هلند چگونه کشوری است؟ [همه چیز درباره کشور هلند]

درباره کشور هلند

هلند یک کشور کوچک بین بلژیک و آلمان در اروپای غربی است. این کشور از 12 استان تشکیل شده است و پنج شهر بزرگ آن شامل آمستردام، روتردام، لاهه، اوترخت و آیندهوون است. آمستردام پایتخت کشور هلند است و بندر روتردام بزرگترین بندر در اروپا به شمار می رود.

هلند به معنای واقعی کلمه با توجه به ارتفاع کم و توپوگرافی مسطح است آن، به معنای “کشورهای پایین” است! تنها حدود 50٪ از اراضی این کشور 1 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارند. با این وجود، این کشور به دلیل داشتن خاک حاصلخیز، آب و هوای معتدل و کشاورزی پر رونق، دومین صادرکننده مواد غذایی و محصولات کشاورزی (پس از ایالات متحده) است.

این کشور یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا، یورو، G10، ناتو، OECD و WTO و همچنین بخشی از منطقه شینگن و اتحادیه سه جانبه بنلوکس است.

در صورت تمایل مقاله مربوط به اخذ اقامت هلند را مطالعه نمایید. با گلدن اینوست همراه باشید.

کشور هلند

مردم هلند

بسیاری از ساکنان آمستردام، روتردام، اوترخت و سایر شهر ها برای حمل و نقل از دوچرخه استفاده می کنند. هلندی ها به اعتدال در زندگی اعتقاد دارند و به قانون احترام می گذارند. گفته می شود مردم جنوب کشور چشم انداز آرام تری نسبت به هموطنان خود در شمال دارند(خوشبین تر هستند و دوستانه تر رفتار می کنند).

هلندی ها به طور متوسط ​​قد بلندترین افراد جهان هستند. به طور میانگین قد مردان هلندی شش فوت (182.5 سانتی متر) و زنان هلندی 5 فوت و 7 اینچ (170.5 سانتی متر) است. محققان داشتن یک رژیم غذایی سالم و مراقبت های پزشکی خوب را به عنوان اصلی ترین عوامل در این قضیه بیان می کنند.

صنعت توریسم هلند برای این کشور بسیار پر اهمیت است و بسیاری از بازدید کنندگان در دنیا برای دیدن هنر، معماری و گل های هلندی به این کشور سفر می کنند. لاله ها یک صنعت بزرگ در این کشور هستند و هلندی ها سالانه میلیارد ها گل لاله تولید می کنند که این تعداد بیشتر از تولید گل در هر کشور دیگری در دنیا است.

دولت هلند

کشور هلند، یک دولت جمهوری با سلطنت مشروطه است. سلطنت هلند به قرن 16 میلادی و به شاهزاده ویلیام از پرتقال بر می گردد.

پارلمان هلند که ایالت های عمومی نامیده می شوند دو خانه (جایگاه) دارد. 150 عضو مجلس عوام هر چهار سال یک بار توسط مردم انتخاب می شوند. مجلس عالی دارای 15 عضو است که توسط شورا های محلی برای یک دوره چهار ساله انتخاب می شوند.

پادشاه حاکم وزیرانی را منصوب می کند که جزئی از کابینه می شوند.

پارلمان هلند

نژاد مردم هلند

در واقع هلندی ها از نژاد Caucasoid اروپای سفید هستند که اکثریت جمعیت هلند را تشکیل می دهند. تعداد زیادی از افراد هلندی غیر بومی به تبع ورود مهاجرانی که از سراسر جهان برای زندگی در هلند آمده اند از نظر نژادی سفید نیستند، در حالی که دیگر مهاجران از ملل مختلف اروپایی به هلند مهاجرت کرده اند و سفید پوست هستند.

مردم هلند یا هلندی ها یک گروه قومی آلمانی و ملت بومی هلند هستند. آن ها فرهنگی مشترک دارند و به زبان هلندی صحبت می کنند. مردم هلند و فرزندان آن ها در جوامع مهاجر در سراسر جهان نیز یافت می شوند.

زبان کشور هلند

زبان مادری مردم هلند، هلندی(Dutch) یا ندرلندی است.

نه تنها در هلند بلکه در قسمت شمالی بلژیک (جنوب هلند) و در اندونزی، سورینام، کارائیب (آروبا، بونیر، کوراکائو و سنت مارتن) نیز به زبان هلندی صحبت می شود.

در این کشور ها پایه و اساس زبان هلندی به وسیله تجارت بین المللی حمل و نقل طی قرن های 17 و 18 به وجود آمد. زبان هلندی یک زبان آلمانی غربی است و از نزدیک با آلمانی و انگلیسی مرتبط است. از آنجا که صدا های زیادی در زبان هلندی وجود دارد که در زبان انگلیسی وجود ندارند، یادگیری زبان هلندی بسیار دشوار است.

پرچم هلند

پرچم هلند، یک پرچم سه رنگ افقی با رنگ های قرمز، سفید و آبی است.

طرح جاری، از اواخر قرن شانزدهم سرچشمه گرفته. نارنجی-سفید-آبی Prince’s Flag (پرچم پرنسس). در اوایل قرن هفدهم به عنوان قرمز-سفید-آبی Statenvlag (پرچم ایالات) تحول یافت.

در طول بحران اقتصادی دهه 1930، پرچم پرنس قدیمی با رنگ نارنجی محبوبیت خاصی را در بین برخی از مردم به دست آورد. برای پایان دادن به سردرگمی، رنگ های قرمز، سفید و آبی و وضعیت رسمی آن به عنوان پرچم ملی پادشاهی هلند با فرمان سلطنتی در 19 فوریه 1937 تأیید شد.

ضمن این که، تنها تفاوت پرچم هلند و فرانسه در این است که سه رنگ قرمز، سفید و آبی در پرچم هلند به شکل افقی قرار گرفته اند در حالی که در پرچم فرانسه عمودی هستند.

پرچم هلند

جمعیت هلند

جمعیت هلند در سال 2019 (در تاریخ پنجشنبه 3 اکتبر 2019)، بر اساس توضیحات Worldometers جدیدترین داده های سازمان ملل، 17,106,839 نفر برآورد شده است. براساس داده های موجود، جمعیت هلند در اواسط سال 2019، حدود 17,097,130 نفر تخمین زده می شود.

هلند معادل 0.22٪ از کل جمعیت جهان است. هلند در فهرست كشور ها بر اساس جمعيت، در رتبه 68 قرار دارد.

مساحت زمین ها در هلند 33,720 کیلومتر مربع است. با توجه به این قضیه، تراکم جمعیت در هلند 507 نفر در هر کیلومتر مربع است.

92.1 درصد از جمعیت هلند در مناطق شهری زندگی می کنند(15,740,995 نفر در سال 2019).

میانگین سن در هلند 42.3 سال است.

مردم هلند

توسط | 2020-06-08T13:20:24+04:30 5th اکتبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید