شرایط کشور هلند | ۵ مزیت زندگی در هلند

زندگی در هلند

کشور هلند مطمئناً فرهنگ و تاریخ غنی مخصوص به خود را دارد که بعضی از آن ها در ابتدا ممکن است غیر عادی به نظر برسند. به لطف جامعه متنوع و لیبرال این کشور، مهاجران به ندرت در تنظیم زندگی خود در هلند با مشکل بر می خورند. بیشتر مردمی که از تجربیات زندگی در هلند سخن می گویند، از این تجربیات رضایت دارند. در هر صورت زندگی در هلند نیز مانند هر کشور دیگری معایب و مزایایی دارد. در این مقاله ما به بررسی شرایط زندگی در هلند می پردازیم.

زندگی در هلند

مزایای زندگی در هلند

  1. گشت و گذار راحت

هلند کشوری بسیار کوچک است به طوری که اگر بخواهید از یک نقطه به دورترین نقطه سفر کنید، تنها به 3 ساعت زمان نیاز دارید. پس برای سفر کردن در داخل کشور هلند به هیچ پروازی نیاز نخواهید داشت و می توانید با قطار سفر کنید که با داشتن اشتراک سفر از طریق قطار، بسیار کم هزینه می شود.

  1. تحصیل با کیفیت بین المللی

هلند از کیفیت تحصیل بسیار خوبی برای ساکنان خود برخوردار است. بسیاری از دانش آموزان، مدرسه را با نمرات خوبی ترک می کنند سپس مشغول کار شده و یا به دانشگاه می روند. هلند همچنین دارای درصد بالایی از افراد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی است. همچنین اگر نخواهید فرزندتان را در یک مدرسه معمولی قرار دهید، می توانید او را در یک مدرسه بین المللی ثبت نام کنید. داشتن فرزند در سیستم آموزش هلندی بدان معنی است که آن ها به زبان های هلندی و انگلیسی نیز تسلط میابند.

  1. سطح عالی انگلیسی

مردم هلند به زبان انگلیسی بسیار مسلط هستند بنابراین اگر به زبان هلندی نیز مسلط نباشید مشکلی برای شما ایجاد نمی شود چراکه همیشه افرادی را خواهید یافت که به شما کمک کنند. یادگیری زبان هلندی بسیار از زبان انگلیسی سخت تر می باشد بنابراین بسیاری از مهاجران ترجیح می دهند که روی زبان انگلیسی کار کنند.

  1. فرهنگ دوچرخه سواری

هلند به فرهنگ دوچرخه سواری مشهور است. دوچرخه سواری، نه تنها سالم و رایگان است بلکه بخشی از رفت و آمد روزانه نیز به کمک این وسیله نقلیه انجام می شود. حتی فرزندانتان را نیز می توانید همراه با خود سوار این دوچرخه ها کنید. خلاصه اگر به هلند مهاجرت کنید می توانید ببینید که تمام اعضای خانواده با رنج سنی های متفاوت دوچرخه سواری می کنند.

دوچرخه سواری در هلند

  1. هزینه مراقبت های بهداشتی زیاد نیست

برخی از مراقبت های بهداشتی در اینجا می تواند کمی گران قیمت باشد، اما به طور کلی شرایط خوب است زیرا سیستم به گونه ای طراحی شده است که اگر مشکلات بهداشتی زیادی هم داشته باشید ورشکست نمی شوید. شما می توانید “خدمات اضافی” برای مراقبت های بهداشتی داشته باشید، اگر می خواهید در مورد مواردی مانند دندانپزشک، مراقبت های ویژه ذهنی یا بارداری، مشاوره تخصصی تری داشته باشید، می توانید کمی هزینه اضافی را نیز برای این کار بپردازید. اگر درآمد کمی داشته باشید، دولت به شما کمک می کند تا خدمات درمانی خود را بپردازید، بنابراین دیگر لازم نیست که نتوانید هزینه های مراقبت های بهداشتی خود را بپردازید.

زندگی در هلند

معایب زندگی در هلند

  1. مالیات بالا

مشکلات زندگی در هلند کم نیست. هلند در نرخ بسیار بالای مالیات مشهور است. مالیات بر درآمد به ویژه در مقایسه با سایر مناطق اروپا بسیار بالا است و داشتن خودرو نیز بسیار هزینه بر است. قیمت اجاره به طور کلی در کل کشور بسیار بالا است، اما این مورد به دلیل عرضه و تقاضا است. اما لازم به ذکر است که درآمد مشاغل نیز در این کشور زیاد است.

  1. داشتن اتومبیل پر هزینه است

داشتن خودرو در هلند قطعاً یک سرمایه گذاری است. داشتن اتومبیل به دلیل قیمت سوخت و بیمه و… بسیار پر هزینه است که دلیل این امر جلوگیری از خریدن اتومبیل توسط ساکنان هلند می باشد اما متاسفانه تاثیر چندانی در خرید اتومبیل توسط ساکنان این کشور ندارد.

حمل و نقل هلند

  1. یافتن مسکن برای اجاره دشوار است

این امر ضروری است که قبل از مهاجرت به هلند، به دنبال مسکن در این کشور باشید چراکه هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از مهاجرت، فوراً مکانی را برای خود پیدا کنید. اگر به دنبال اقامت در پایتخت هلند یعنی آمستردام هستید، ارزان و آسان نیست. این امر برای دانشجویان نیز صدق می کند. حتی اگر یک دوره دانشگاهی بی قید و شرط به شما پیشنهاد شود، اگر فوراً مسکن را پیدا نکنید، مجبور می شوید آمدنتان را یک سال به تعویق بیندازید.

بهترین راه برای به دست آوردن تجربه در کشور هلند، ملاقات با مردم این کشور و شرکت کردن در برخی از کار های شگفت انگیزی است که آن ها انجام می دهند.

توسط | 2020-06-08T12:18:22+04:30 3rd اکتبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید