زندگی در هلند + معایب و مزایا ۲۰۱۹

زندگی در هلند

کشور هلند مطمئناً فرهنگ و تاریخ غنی مخصوص به خود را دارد که بعضی از آنها در ابتدا ممکن است غیر عادی به نظر برسند. به لطف جامعه متنوع و لیبرال این کشور، مهاجران به ندرت در تنظیم زندگی خود در هلند با مشکل بر می خورند. بیشتر مردمی که از تجربیات زندگی در هلند سخن می گویند، از این تجربیات رضایت دارند. در هر صورت زندگی در هلند همانند هر کشور دیگری معایب و مزایایی دارد ما در ادامه ی این مقاله به بررسی شرایط زندگی در هلند می پردازیم.

زندگی در هلند

مزایای زندگی در هلند

  1. گشت و گذار راحت

هلند کشوری بسیار کوچک است به طوری که اگر بخواهید از یک نقطه به دورترین نقطه سفر کنید، تنها به 3 ساعت زمان نیاز دارید. پس برای سفر کردن در داخل کشور هلند به هیچ پروازی نیاز نخواهید داشت و می توانید با قطار سفر کنید که با داشتن اشتراک بسیار کم هزینه می شود.

  1. تحصیل با کیفیت بین المللی

هلند از کیفیت تحصیل بسیار خوبی برای ساکنان خود برخوردار است. بسیاری از دانش آموزان، مدرسه را با نمرات خوبی ترک می کنند سپس مشغول کار شده و یا به دانشگاه می روند. هلند همچنین دارای درصد بالایی از افراد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی است. همچنین اگر نخواهید فرزندتان را در یک مدرسه معمولی قرار دهید، می توانید او را در یک مدرسه بین المللی ثبت نام کنید. داشتن فرزند در سیستم آموزش هلندی بدان معنی است که آنها به زبان های هلندی و انگلیسی نیز تسلط میابند.

  1. سطح عالی انگلیسی

مردم هلند بسیار به زبان انگلیسی مسلط هستند بنابر این اگر به زبان هلندی مسلط نباشید مشکلی نیست چون همیشه افرادی را خواهید یافت که به شما کمک کنند. یادگیری زبان هلندی بسیار از زبان انگلیسی سخت تر می باشد بنابر این بسیاری از مهاجران ترجیح می دهند که روی زبان انگلیسی کار کنند.

  1. فرهنگ دوچرخه سواری

هلند به داشتن فرهنگ دوچرخه سواری مشهور است. نه تنها سالم و رایگان است بلکه بخشی از رفت و آمد روزانه در این کشور است. حتی فرزندانتان را نیز می توانید همراه با خود سوار این دوچرخه ها کنید. خلاصه اگر به هلند مهاجرت کنید می توانید ببینید که تمام اعضای خانواده با رنج سنی های متفاوت دوچرخه سواری می کنند.

دوچرخه سواری در هلند

  1. هزینه مراقبت های بهداشتی زیاد نیست

خوب، بنابراین برخی از مراقبت های بهداشتی در اینجا می تواند کمی گران قیمت باشد. به طور کلی شرایط خوب است زیرا سیستم به گونه ای طراحی شده است که اگر مشکلات بهداشتی زیادی هم داشته باشید ور شکست نمی شوید. شما می توانید “خدمات اضافی” برای مراقبت های بهداشتی داشته باشید، اگر می خواهید در مورد مواردی مانند دندانپزشک، مراقبت های ویژه ذهنی یا بارداری، مشاوره تخصصی تری داشته باشید، می توانید کمی هزینه اضافی را نیز برای این کار بپردازید. اگر درآمد کمی داشته باشید، دولت به شما کمک می کند تا خدمات درمانی خود را بپردازید، بنابراین دیگر لازم نیست که نتوانید هزینه های مراقبت های بهداشتی خود را بپردازید.

معایب زندگی در هلند

  1. مالیات بالا

مشکلات زندگی در هلند کم نیست. هلند به دلیل نرخ بسیار بالای مالیات مشهور است. مالیات بر درآمد به ویژه در مقایسه با سایر مناطق اروپا بسیار بالا است و داشتن خودرو نیز گران است. قیمت اجاره به طور کلی در کل کشور بسیار بالا است، اما این مورد به دلیل عرضه و تقاضا است. اما لازم به ذکر است که درآمد مشاغل نیز در این کشور زیاد است.

  1. داشتن اتومبیل پر هزینه است

داشتن خودرو در هلند قطعاً یک سرمایه گذاری است. داشتن اتومبیل به دلیل قیمت سوخت و بیمه و… بسیار پر هزینه است که دلیل این امر جلوگیری از خریدن اتوموبیل توسط ساکنان هلند می باشد اما متاسفانه تاثیر چندانی در خرید اتومبیل توسط ساکنان این کشور ندارد.

  1. یافتن مسکن برای اجاره دشوار است

مهم است که  قبل از مهاجرت به خوبی به دنبال مسکن باشید زیرا پس از آن هیچ تضمینی وجود ندارد که فوراً مکانی پیدا کنید. اگر به دنبال اقامت در پایتخت هلند یعنی آمستردام هستید، ارزان و آسان نیست. این امر برای دانشجویان نیز صدق می کند. حتی اگر در یک دوره دانشگاه جایی بی قید و شرط به شما پیشنهاد شود، اگر مسکن را فوراً پیدا نکنید، مجبور می شوید آمدنتان را یکسال به تعویق بیندازید.

بهترین راه برای به دست آوردن تجربه در کشور هلند، ملاقات با مردم این کشور و شرکت کردن در برخی از کارهای شگفت انگیزی است که آنها انجام می دهند.

توسط | ۱۳۹۸-۷-۱۷ ۱۱:۲۹:۳۳ +۰۰:۰۰ ۱۱ام مهر, ۱۳۹۸|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید