۵ دلیل برای سرمایه گذاری در هلند در دهه پیش رو

روش های سرمایه گذاری در هلند

حداقل هزینه سرمایه گذاری در هلند، 1,250,000 یورو می باشد که باید در یکی از بخش های مورد قبول دولت هلند در این کشور سرمایه گذاری شود. اقامت دائم هلند پس از 5 سال و تحت شرایط خاصی، به فردی که به طور مستمر در هلند زندگی کرده تعلق می گیرد و شخص بعد از یک سال می تواند برای اخذ تابعیت هلند اقدام کند.

پاسپورت هلند یکی از ارزشمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان است و در رنکینگ جهانی، رتبه 4 مین پاسپورت قدرتمند دنیا را به خود اختصاص داده است.

سرمایه گذاری در هلند

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در هلند (1,250,000 یورو) می تواند به یکی از روش های زیر در این کشور سرمایه گذاری شود:

 1. ثبت یک شرکت نوآورانه
 2. یک سرمایه گذاری شرکتی که به رشد یک یا چند شرکت نو آور کمک می کند
 3. یک سرمایه گذاری دانه ای که مورد تایید وزارت امور اقتصادی هلند است (صندوق های دولتی)
 4. یک سرمایه مشارکتی که بخشی از جامعه مشارکت شرکتی هلند است

اقامت سرمایه گذاری در هلند

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

پس از گذشت 5 سال از پروسه سرمایه گذاری، شما می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و پس از آن برای دریافت پاسپورت هلندی اقدام کنید. پس از مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و برای دریافت اقامت دائم هلند(اقامت سرمایه گذاری در هلند) باید پیش شرط های زیر را بر آورده سازید:

 1. زندگی به طور مستمر در کشور هلند برای مدت 5 سال
 2. کسب موفقیت و نتایج قابل قبول از پروژه سرمایه گذاریتان
 3. اثبات پایبندی به قوانین شهروندی و شرایط موجود در کشور

مردم هلند

چرا در هلند سرمایه گذاری می کنید؟

 1. موقعیت مکانی عالی، فضای کسب و کار و آموزش

هلند دارای موقعیت استراتژیک ساحلی با دسترسی به 500 میلیون مصرف کننده در اروپای غربی است. برای استفاده از این موقعیت عالی، زیرساخت های بسیار عالی وجود دارد که بندر روتردام که بزرگترین بندر در اروپا است یکی از این زیر ساخت ها است.

ناگفته نماند که ارتباطات عالی فناوری اطلاعات و ارتباطات (TCT)، نیروی کار محور بین المللی (مسلط به زبان انگلیسی) و شرایط اقتصادی و مالیاتی مطلوب بر اهمبت سرمایه گذاری در کشور هلند می افزاید.

همچنین هلند با داشتن استاندارد های بالای زندگی، شهرهای امن و مدارس درجه یک، مکانی عالی برای زندگی است و شرایط سرمایه گذاری در هلند بسیار مطلوب است. به همین دلیل است که بیش از 6,300 شرکت خارجی در حال حاضر بیش از 8,110 عملیات در هلند ایجاد کرده اند.

از بین بسیاری از شرکت های برجسته بین المللی که فعالیت خود را در هلند آغاز کرده و از خدمات NFIA (آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند) استفاده کرده اند، شرکت های آمریکای شمالی مانند شرکت هایAbbott ،Boeing ،Bombardier ،Cisco Systems ،Dow ،Eastman Chemical ،Heinz،Medtronic ،NCR Corporation و Reebok را می توان نام برد. در این میان همچنین شرکت های اروپایی مانندBosch ،Danone ،Siemens و RWE نیز وجود دارند.

علاوه بر این، NFIA در انتخاب مکان به تعداد زیادی از شرکت های آسیا و خاورمیانه کمک کرده است. شرکت هایی مانند Astellas ،BenQ ،Daewoo ،Fujifilm ،Giant، Hitachi ،Huawei ،ICBC ،LG Electronics ،SABIC ،Tata Consultancy Services ،Samsung ،Saudi Aramco،Teijin و Yakult.

در سال 2014، شرکت های خارجی سرمایه گذاری به ارزش 664 میلیارد دلار یا 82.2٪ از تولید ناخالص داخلی هلند را انجام دادند. در نتیجه، هلند دهمین کشور دریافت کننده بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی در جهان است. سرمایه گذاران خارجی در بخش خصوصی 15٪ از اشتغال هلندی ها را (935.310 شغل) فراهم می کنند.

 1. دولت تاثیر گذار

هلند یک دموکراسی پارلمانی پایدار و پر جنب و جوش است که به دلیل شفافیت، انصاف و اثربخشی در سراسر جهان شناخته شده است. بر اساس اعلام بانک جهانی، دولت هلند یکی از مؤثرترین دولت ها در جهان است. سیستم سیاسی آن ها با کثرت و رضایت و موافقت عمومی مشخص می شود. در نتیجه دولت های ائتلاف واقعاً نماینده صدای مردم هستند. هلندی ها از نخستین کشورها در جهان بودند که به زنان حق رأی دادند( در سال 1922 ).

سرمایه گذاری هلند

 1. سیستم حقوقی منصفانه و شفاف

سیستم حقوقی منصفانه و شفاف است و برای مقابله با موضوعات تجاری، داد و ستد، مالیات و ثبت اختراعات به خوبی عمل می کند.

برای رسیدگی به مسائل کیفری و اداری و همچنین قوانین مالیات، قوانین محیط زیست و تجارت، دادگاه های تخصصی وجود دارد.

تعداد زیادی از شرکت های حقوقی در سطح جهانی – اعم از شرکت های داخلی و شرکت های بزرگ بین المللی – وجود دارند که می توانند به وسیله قانون مالیات، ادغام و تملک و قانون اروپا، کمک ارائه دهند.

 1. سیستم مالیاتی سودمند

سیستم مالیاتی هلند دارای چندین ویژگی است که ممکن است در برنامه ریزی بین المللی مالیات بسیار سودمند باشد.

عوامل مربوطه شامل نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها از 20٪ در 200,000 یورو اول و 25٪ برای سود مشمول مالیات بیش از 200,000 یورو است که بسیار پایین تر از میانگین ملی اتحادیه اروپا است.

روش حاکم هلندی، که وضوح و اطمینان در ارزیابی مالیات را از پیش ارائه می دهد، می تواند در معاملات، سرمایه گذاری ها یا ساختارهای شرکتی آینده حاصل آید.

در پرداخت های بهره و خروجی حق الزحمه مالیاتی از پرداخت مالیات بازدارندگی وجود ندارد.

سرمایه گذاران می توانند از کارمزد 30٪ معافیت مالیاتی برای کارمندان دارای مجوز خارجی برخوردار شوند.

و…

 5. سیستم مالی توسعه یافته

هلند دارای یک سیستم مالی توسعه یافته است که بیشتر در بازارها و روندهای مالی جهانی متمرکز است. این مرکز عمدتاً در حوالی آمستردام واقع شده است و میزبان برخی از قابل توجه ترین بانک های جهانی با مبدا هلندی، از جمله گروه های ING ،Rabobank و ABN AMRO و بانک های بزرگ بین المللی است.

علاوه بر این، ما میزبان طیف گسترده ای از سرمایه گذاران سهام خصوصی و صندوق های سرمایه گذاری و همچنین مدیران صندوق اعتماد هستیم.

آمستردام، مرکز مالی این کشور، میزبان ارز Euronext Amsterdam است که بخشی از NYSE Euronext و همچنین Atradius، بزرگترین شرکت مدیریت ریسک اعتباری در جهان است.

توسط | 2020-06-11T16:05:31+04:30 2nd نوامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید