طبیعت هلند | ۲۰ پارک ملی جذاب در کشور هلند + عکس

طبیعت هلند

هلند پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا است. طبیعت هلند طی سال های گذشته دچار تغییراتی شده و حیوانات مجبور شده اند تا زیستگاه های خود در اطراف سد ها، دکه ها و کانال ها را تغییر دهند. برخی از گونه های پرنده پناهگاهی در باتلاق های آبکی پیدا کرده اند. همچنین دولت پناهگاه هایی ایجاد کرده است تا گیاهان، پرندگان و حیوانات کوچک بتوانند در آن رشد کنند.

آسیاب های بادی چوبی برای بیش از 600 سال به تخلیه آب از این زمین ها کمک کرده اند. امروزه منابع دیگری برای کنترل سیلاب و منابع قدرت وجود دارد.

تا سال 2020 هلندی ها قصد دارند 10 درصد از انرژی مورد نیاز کشور را با انرژی تجدید پذیر از جمله توربین های بادی تأمین کنند. برای کوهنوردان، پرندگان و دوستداران طبیعت هلند، پارک های ملی هلند با مناظر و حیوانات بی نظیر خود، سفرهای دیدنی عالی را شکل می دهند.

طبیعت هلند

پارک ملی چیست؟

پارک ملی منطقه‌ ای است که به دلیل طبیعت زیبا و اهمیت تاریخی از آن محافظت شده است. 20 پارک ملی در سرتاسر هلند وجود دارد که طبیعت هلند و حیات وحش هلند را نمایش می دهند.

مناظر، گیاهان و جانوران

در پارک ها همه مناظر هلندی مانند تپه ها، جنگل ها، تالاب ها، باتلاق ها، دره ها و لجن زار ها را پیدا خواهید کرد. هر پارک دارای گیاهان و گونه های جانوری محلی مختص خود است. حیات وحش شامل گونه های خاصی از پرندگان، پروانه ها، خزندگان و دوزیستان و همچنین سگ های آبی، سمور دریایی، مهر و موم و گوزن است.

مناطق پارک های ملی به هم پیوسته اند و هر کدام حداقل به اندازه 1.000 هکتار وسعت دارند. از سال 2013، مسئولیت نگهداری از پارک ها بر عهده دولت های ایالتی بوده است.

پارک ملی هلند

اهداف اصلی پارک های ملی در هلند

پارک های ملی هلند دارای چهار هدف اصلی است:

 • محافظت و توسعه طبیعت و مناظر محلی
 • تفريح در طبيعت
 • آموزش عمومی
 • پژوهش و کاوش

بیشتر پارک های ملی هلند دارای مراکزی برای بازدید کنندگان هستند و از کوهنوردان و گردشگران تفریحی استقبال می کنند.

لیستی از پارک های ملی در هلند

 1. Alde Feanen – Friesland
 2. Biesbosch – North Brabant
 3. Drents Friese Wold – Drenthe, Friesland
 4. Drentse Aa – Drenthe
 5. Texel dunes – North Holland
 6. Dwingelderveld – Drenthe
 7. Groote Peel – Limburg
 8. Hoge Veluwe – Gelderland
 9. Lauwersmeer – Groningen, Friesland
 10. Loonse en Drunense Duinen – North Brabant
 11. Maasduinen – Limburg
 12. Meinweg – Limburg
 13. Oosterschelde – Zeeland
 14. De Sallandse Heuvelrug – Overijssel
 15. Schiermonnikoog – Friesland
 16. Utrechtse Heuvelrug – Utrecht
 17. Veluwezoom – Gelderland
 18. Weerribben – Overijssel
 19. De Zoom-Kalmthoutse Heide – North Brabant
 20. Zuid Kennemerland – North Holland
 21. Natura 2000

پارک هلند

پارک هلند

پارک ملی هلند

موقعیت جغرافیایی هلند

هلند کجاست ؟ هلند یک کشور کوچک و پرجمعیت است که در اروپای غربی با سه قلمرو جزیره در کارائیب واقع شده است. هلند در نقشه، از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک از شمال غربی با دریای شمال مرز دارد و مرز های دریایی را با بلژیک، انگلستان و آلمان به اشتراک می گذارد.

بزرگترین و مهمترین شهرهای هلند آمستردام، لاهه و روتردام هستند. آمستردام پایتخت این کشور است، در حالی که لاهه کرسی دولت و پارلمان را در اختیار دارد و بندر روتردام بزرگترین بندر در اروپا است.

در زیر نقشه کشور هلند را مشاهده می کنید:

آب و هوای هلند

هلند دارای آب و هوای معتدل دریایی تحت تأثیر دریای شمال و اقیانوس اطلس است و دارای تابستان های خنک و زمستان های معتدل است. زمستان ها دمای روز از 2 تا 6 درجه سانتی گراد و تابستان ها از 17 تا 20 درجه سانتی گراد متغیر است.

همان طور که از نقشه هلند مشخص است، این کشور نسبتا کوچک است به همین دلیل، تغییرات آب و هوایی در این کشور از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار ناچیز است. با این حال، تأثیرات دریایی در مناطق داخلی کشور کمتر است. بارش باران در طول سال از آوریل تا سپتامبر توزیع می شود.

در پاییز و زمستان سیستم های کم فشار آتلانتیک(اطلس) می توانند باد ها، طوفان ها و هوای نامطبوع را به ارمغان بیاورند. گاهی اوقات وزش باد های شرقی، می تواند باعث ایجاد آب و هوای قاره ای شود که این آب و هوا، در تابستان گرم و خشک و در زمستان سرد و شفاف و گاهی با درجه حرارت به مراتب کمتر از صفر است.

هلند یک کشور مسطح است و آب و هوای هلند اغلب دارای یک نسیم خنک است، اگرچه بیشتر در زمستان بیشتر از تابستان و در مناطق ساحلی بیشتر از مناطق میانی کشور است.

باران ها آنقدرها فراوان نیستند و بین 750/850 میلی متر (29/33 اینچ) در سال متغیر هستند اما در طول سال مکرر هستند.

آب و هوای هلند

در صورتی که قصد مهاجرت به هلند را دارید و می خواهید اقامت اروپا را کسب کنید، ضمن مطالعه مقاله های مرتبط، با ما تماس بگیرید!

توسط | 2020-06-10T12:58:23+04:30 21st اکتبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید