۶ راه مهاجرت به هلند در سال ۲۰۲۰ + مقدمات و شرایط

راه های مهاجرت به هلند

کشور هلند مکانی عالی برای زندگی است اما مهاجرت به هلند شرایط خاصی دارد. هلند یک کشور کوچک است با جمعیتی متراکم، پایدار و توسعه یافته که بخاطر نگرش لیبرال و مترقی خود شناخته شده است. نرخ بالای اشتغال، زیرساخت های عالی (به ویژه در مورد آموزش و مراقبت های بهداشتی) و سطح بالای رضایت از زندگی، هلند را به مکانی مناسب برای مهاجرت تبدیل می کند. در ادامه به بررسی راه های مهاجرت به هلند و شرایط مهاجرت به هلند می پردازیم.

مهاجرت به هلند

همه اتباع خارجی مجاز نیستند که به طور خودکار در هلند مستقر شوند. برای اسکان در این کشور، ممکن است نیاز به مجوز اقامت داشته باشید که می توانید تحت شرایط خاصی آن را به دست آورید. به عنوان مثال، اگر برای پیوستن به خانواده به این کشور مهاجرت می کنید، باید شریک کاری هلندی یا همسری داشته باشید که به طور قانونی در هلند ساکن باشد و درآمد کافی داشته باشد. در حالت کلی برای مهاجرت به کشور هلند باید شرایط ویژه ای داشته باشید.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

راحت ترین راه مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. از اول اکتبر 2013 مجوز اقامت را می توان به عنوان یک سرمایه گذار خارجی در هلند دریافت کرد. این برنامه با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد سرمایه قابل توجهی به هلند جهت رونق اقتصاد هلند انجام می شود. در حال حاضر، اجازه اقامت 12 ماهه صادر می شود و قابل تمدید است.

اتباع خارجی می توانند از چهار طریق مختلف این نوع اجازه اقامت را دریافت کنند. برای یک سرمایه گذاری شخصی در هلند به حداقل 1.250.000 یورو با ماهیت غیر کلاهبرداری نیاز است که باید به یکی از روش های زیر سرمایه گذاری شود:
1. یک شرکت نو آورانه
2. صندوق همکاری که به رشد یک یا چند شرکت نو آور کمک می کند
3. صندوق بذر که توسط وزارت امور اقتصادی هلند به رسمیت شناخته شده است
4. صندوق مشارکت بخشی از انجمن مشارکت هلندی (Nederlandse Vereniging van pjesëmarratiemaatschappijen) (NVP)

سرمایه گذاری در هلند

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در این کشور می باشد. برای ورود به هلند برای اهداف تحصیلی یا تحقیقی ممکن است به ویزا و مجوز کار احتیاج داشته باشید. اتباع اتحادیه اروپا برای اقامت در هلند یا دریافت اجازه کار در هلند نیازی به ویزا ندارند.

تحصیل در هلند

اینکه نیاز به ویزا دارید یا خیر، به موارد زیر بستگی دارد:

 1. تابعیت شما: که در گذرنامه نوشته شده است؛
 2. مدت زمان اقامت شما: کوتاه تر یا طولانی تر از 90 روز؛
 3. هدف شما از اقامت

موسسه شما باید درخواست کند

هنگام ثبت نام در یک برنامه مطالعاتی، موسسه میزبان شما برای شروع مراحل درخواست با شما تماس خواهد گرفت. در غیر اینصورت با تماس با دفتر بین المللی موسسه از میزبان خود کمک بخواهید.

مقدمات را زود شروع کنید

اگرچه IND به طور کلی برنامه را بسیار سریع پردازش می کند، اما توصیه می کنیم این مراحل را زود شروع کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا تمام اسناد مربوط به موسسه خود را جمع آوری کنید.

سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توانید اجازه اقامت بگیرید؟

موسسه آموزشی که برای تحصیل در آن درخواست می دهید برای اخذ مجوز اقامت شما درخواست می کند. شما نمی توانید برای اخذ اجازه اقامت هلند خودتان درخواست بدهید. موسسه آموزشی فقط در صورتی می تواند درخواست مجوز اقامت دهد که توسط IND به عنوان حامی شناخته شود. برای اینکه شناخته شود، موسسه باید وابسته به آیین نامه رفتار برای دانشجویان بین المللی در حوزه آموزش عالی باشد.

مهاجرت به هلند از طریق تولد

فرزند شما در هلند متولد شده و هنوز اجازه اقامت ندارد و شما می خواهید برای اولین بار برای فرزند خود درخواست مجوز اقامت دهید شرایط اخذ این مجوز اقامت چیست؟

شرایط خاصی وجود دارد که برای همه اعمال می شود. علاوه بر این، شما و فرزندتان باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • فرزندتان متولد هلند باشد و مجوز اقامت نداشته باشد.
 • فرزندتان با شما زندگی کرده و بخشی از خانواده شما باشد.
 • از بدو تولد فرزندتان، شما و فرزندتان اقامت هلند را داشته باشید.
 • از بدو تولد فرزندتان، اجازه اقامت معتبر دارید یا بعد از به دنیا آمدن فرزندتان تابعیت هلند شده اید.
 • شما اعلام می کنید که سرپرست فرزند خود هستید.

با داشتن شرایط بالا و در صورت عدم داشتن گذرنامه، IND مجوز فرزندتان را انکار نخواهد کرد.

تولد در هلند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اگر شریک زندگی یا همسرتان در هلند زندگی می کند و تابعیت هلند یا مجوز اقامت دارد می توانید تحت شرایط خاصی در هلند به او بپیوندید. این که آیا شما می توانید اجازه اقامت در هلند را بگیرید، بستگی به وضعیت شما دارد. سرویس مهاجرت و طبیعی سازی (IND) مسئولیت صدور مجوز اقامت را بر عهده دارد.

بسته به اینکه درخواست شریک تحت قانون هلند یا از طریق آیین نامه اتحادیه اروپا تشکیل شود، مسیر های مختلفی برای ورود همسران شهروند غیر اتحادیه اروپا به هلند وجود دارد.

ازدواج در هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

اتباع خارجی که می خواهند در هلند کار کنند باید تعدادی از الزامات را برآورده کنند. بسته به کشور مبداء آن ها، ممکن است برای کار در اینجا به یک مجوز اشتغال نیاز داشته باشند. کارگران خارجی شکاف های بازار کار هلند را پر می کنند.

اتباع EEA و سوئیس بدون مجوز کار در هلند قادر به کار کردن هستند. اتباع خارجی خارج از EEA و سوئیس در صورت تمایل به کار بیش از سه ماه در این کشور، باید مجوز اقامت و اجازه اشتغال (GVVA) را بگیرند.

تبعه خارجی یا کارفرمای وی باید برای مجوز زندگی و کار در هلند به خدمات مهاجرت و طبیعی سازی (IND) مراجعه می کند.

مجوز کار هلند

بعضی از اتباع خارجی نیازی به درخواست GVVA ندارند. با این حال، آن ها هنوز هم باید برای دریافت مجوز اشتغال (TWV) به آژانس بیمه کارمندان (UWV) مراجعه کنند. این گروه ها عبارتند از:

 • اتباع خارجی که قصد دارند کمتر از سه ماه در هلند کار کنند.
 • کارگران فصلی؛
 • دانش آموزان و دانشجویان؛
 • پناهجویان؛
 • کارمندان یک شرکت بین المللی که به هلند منتقل می شوند.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

شما می خواهید در هلند درخواست پناهندگی کنید. پناهندگی نوعی حمایت است. هر کسی حق دارد درخواست پناهندگی کند. IND ارزیابی می کند که آیا شخص به حفاظت نیاز دارد یا خیر.

آیا شما در کشوری امن زندگی می کنید و درخواست پناهندگی هلند را دارید، شانس کمی برای اخذ مجوز اقامت از طریق پناهندگی را دارید. پس از اولین تصمیم منفی، تأسیسات مسکن شما متوقف می شود، حتی اگر به دادگاه تجدید نظر کنید. حتی اگر درخواست پناهندگی خود را لغو کنید، به مدت دو سال تحریم ورود به اتحادیه اروپا را دریافت خواهید کرد. IOM به شما کمک هزینه برگشتی نمی دهد.

برای اقدام کردن باید پس از دریافت ویزای توریستی کشور هلند برای پناهندگی درخواست دهید. اگر بعداً در هلند درخواست پناهندگی دهید، IND می تواند شما را به اولین کشور اتحادیه اروپا مورد نظر ارسال کند.

پناهندگی هلند

 

مزایای مهاجرت به کشور هلند

از جمله مزایای مهاجرت به هلند می توان به پاسپورت هلندی اشاره کرد. گذرنامه هلندی به عنوان یکی از قدرتمندترین گذرنامه های جهان شناخته می شود زیرا بدون نیاز به درخواست ویزا، به 171 کشور اجازه دسترسی می دهد. با داشتن گذرنامه هلندی، امکان جابجایی و سکونت آزادانه در کشور های دیگر اتحادیه اروپا نیز وجود دارد.

وکیل مهاجرت به کشور هلند در تهران

وکلا و مشاورین گروه مهاجرتی goldeninvest می توانند شما را در اخذ ویزا و اقامت کشور های اروپایی از جمله کشور هلند و همچنین در آگاهی از قوانین مهاجرت در هلند یاری نمایند.

جهت دریافت اطلاعت بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

توسط | 2020-06-10T12:43:25+04:30 18th اکتبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید