ویزای هلند | ۷ شرط اساسی برای ورود به کشور هلند

ویزای هلند

برخلاف مجوز های اقامت هلند، که اقامت های طولانی مدت در هلند را پوشش می دهد، ویزا برای اقامت های کوتاه مدت در هلند اعمال می شود. ویزای هلند برای برخی ملیت ها که قصد دارند برای مدت کوتاهی(حداکثر 90 روز) در هلند اقامت داشته باشند یا از طریق این کشور عبور کنند، ضروری است.

انواع ویزای هلند

چهار نوع ویزا برای هلند وجود دارد:

 1. ویزای شینگن هلند (اقامت کوتاه یا ویزای توریستی هلند برای اقامت در هلند تا 90 روز)
 2. ویزای ترانزیت هلند (برای نقل و انتقالات در فرودگاه های هلند)
 3. ویزای بازگشت هلند (برای اتباع بیگانه بدون اجازه اقامت معتبر در هلند)
 4. مجوز MVV هلند (برای اقامت موقت افراد با برخی از ملیت ها که می خواهند مجوز اقامت درخواست دهند)

ویزای startup هلند (راه اندازی)، برای افرادی که با هدف کارآفرینانی می خواهند یک تجارت در هلند را راه اندازی کنند، در واقع نوعی اجازه اقامت محسوب می شود.

در انتهای مطلب هر کدام از انواع ویزا را به طور جداگانه برای شما بررسی خواهیم کرد.

ویزای هلند

آیا برای ورود به هلند، به ویزا نیاز دارم؟

اینکه برای ورود به هلند به ویزا احتیاج دارید یا خیر، به ملیت و پاسپورت شما بستگی دارد.

این افراد به ویزای هلند نیاز ندارند

بسیاری از کشور ها با دولت هلند توافق های متقابل دارند که این توافقات به شهروندان این کشور ها اجازه می دهد که بدون ویزا به هلند سفر کنند.

اگر کشور شما در لیست تابعیت هایی هستید که برای ورود به منطقه شینگن، نیازی به ویزای شینگن ندارند، می توانید بدون ویزا به هلند سفر کرده و تا 90 روز (در مدت 180 روز) در این کشور اقامت داشته باشید. اگر می خواهید بیش از 90 روز در هلند بمانید، به درخواست اجازه اقامت نیاز خواهید داشت.

شهروندان کشورهای EU/EEA برای ورود به هلند به ویزا یا اجازه اقامت احتیاجی ندارند.

این افراد به ویزای هلند نیاز دارند

شهروندان کشورهایی که در لیست فوق هستند، قبل از سفر به هلند، باید برای ویزای هلند درخواست دهند.

اگر می خواهید به مدت 90 روز یا کمتر در هلند بمانید، باید برای ویزای شینگن هلند (ویزای اقامت کوتاه) اقدام کنید.

اگر می خواهید بیش از 90 روز بمانید، شما باید مجوز اقامت خود را با MMV کسب کنید.

شرایط عمومی برای ورود به هلند

صرف نظر از اینکه به ویزا احتیاج دارید یا خیر، کلیه افراد بین المللی برای این که بتوانند وارد هلند شوند، باید مجموعه ای از الزامات عمومی را رعایت کنند(شرایط ویزای هلند):

 1. شما باید از زمان ورود به هلند یک گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشید.
 2. شما باید تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار گرفته باشید.
 3. شما باید بتوانید خود را از لحاظ مالی پشتیبانی کنید.
 4. شما باید هدف (سفر) سفر خود را مشخص و ثابت کنید.
 5. شما باید نشان دهید که به کشور محل اقامت خود باز خواهید گشت.
 6. شما باید نشان دهید که تهدیدی برای نظم و بهداشت عمومی، امنیت داخلی یا روابط بین الملل نیستید.
 7. شما باید در لیست افراد رد شده از سایر کشورهای عضو شینگن قرار نداشته باشید.

انواع ویزای هلند از نظر مدت اقامت

 1. اقامت کوتاه مدت یا ویزای شینگن هلند

اگر می خواهید به دلایلی مانند تعطیلات، سفر کاری یا ملاقات خانوادگی برای مدت کوتاهی به هلند سفر کنید و کشور شما با هلند توافقنامه ویزا نداشته باشد، پس باید برای ویزای هلند اقدام کنید. ویزای شینگن که به ویزای اقامت کوتاه (ویزای تایپ C) نیز معروف است برای اقامت موقت حداکثر 90 روزه (در بیش از یک دوره 180 روزه) در منطقه شینگن از جمله هلند صادر می گردد. که این دوره 180 روزه، از روزی که شما وارد هلند یا هر کشور دیگری از منطقه شینگن می شوید، محاسبه می گردد.

منطقه شینگن چیست؟ برای پاسخ به این سوال کلیک کنید.

ورودی تک(سینگل) یا چندگانه(مولتی)

حتما اسم ویزای مولتی هلند و ویزای تکی هلند را شنیده اید. می توانید ویزای شینگن را به دو روش استفاده کنید: یا به عنوان یک اقامت 90 روزه متوالی، یا به عنوان دو یا چند بار اقامت در مدت 180 روز. اگر می خواهید بازدید خود را گسترش دهید، باید برای ویزای شینگن چندگانه درخواست دهید.

شما می توانید مشخص کنید که می خواهید یک ورود یا چند ورود داشته باشید.

اگر می خواهید برای 90 روز متوالی در شینگن بمانید، قبل از درخواست مجدد ویزا، باید 90 روز دیگر را در خارج از هلند و منطقه شینگن بگذرانید.

اگر می خواهید با استفاده از ویزای ورود چندگانه(مولتی)، دو یا چند بار به منطقه شینگن وارد و از آن خارج شوید، بهتر است تعداد روزهایی را که در منطقه می گذرانید را محاسبه کنید تا مطمئن شوید که از مرز 90 روز تجاوز نمی کند.

وقتی درخواست ویزا خود را ارسال می کنید، باید مدارک خاصی نیز ارائه دهید. توصیه می شود برای اطلاع از شرایط دقیق، مقاله ما در خصوص مدارک لازم جهت درخواست ویزای شینگن را مطالعه نمایید.

برای درخواست ویزای شینگن هلند مدارک زیر لازم است:

 • یک گذرنامه معتبر یا یک سند مسافرتی
 • دو عکس گذرنامه
 • اثبات سفر برنامه ریزی شده مانند انجام رزرو به وسیله نمایندگی مسافرتی
 • اثبات بیمه مسافرتی معتبر با ارزش پوشش حداقل 30.000 یورو در منطقه شینگن
 • ارائه اسنادی مبنی بر اثبات بازگشت شما به کشور محل اقامتتان. مانند: اعلامیه کارفرما، قرارداد اجاره نامه، سوابق حضور در مدرسه فرزندانتان یا اثبات مالکیت خانه شما.
 • اسنادی که هدف شما از سفر را مشخص می کنند. مانند رزرو هتل، دعوتنامه کاری از یک شرکت هلندی یا فرم دعوت نامه تکمیل شده از طرف شخصی که شما می خواهید با او دیدار کنید.
 • اثبات استقلال مالی شما و توانایی پشتیبانی شما از خودتان در طول اقامتتان در هلند(حداقل 34 یورو برای هر نفر در هر روز) مانند صورت های بانکی، پول نقد یا اعلامیه قانونی از طرف شخصی که اقامت شما را حمایت می کند. این فرد همچنین باید حداقل سطح درآمد را داشته باشد.

ویزای شینگن هلند

ویزای فوری هلند

 1. ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت یا ویزای ترانزیت فرودگاهی (ویزا تایپ A) برای مسافران بین المللی فرودگاهی است که هنگام مسافرت به مقصدی خارج از منطقه شینگن، در فرودگاهی مانند شیپول(Schiphol) در هلند یا هر کشور دیگری از منطقه شینگن اقدام به توقف دارند.

با داشتن ویزای ترانزیت،شما مجاز به ترک فرودگاه نیستید. اگر می خواهید از فرودگاه خارج شوید یا سفر خود را با ماشین، قطار یا اتوبوس به یک کشور دیگر شینگن ادامه دهید، باید برای ویزای شینگن توریستی (تایپ C) اقدام کنید.

 1. ویزای بازگشت

ویزای بازگشت برای افراد بین المللی است که در هلند زندگی می کنند و دلیلی فوری برای مسافرت به خارج از کشور مانند عروسی خانوادگی، بیماری یا فوت داشته اند و اجازه اقامت آن ها از بین رفته، دزدیده شده یا قرار است مورد رسیدگی قرار گیرد.

ویزای بازگشت به شما این امکان را می دهد که به خارج از کشور هلند سفر کرده و سپس به طور قانونی مجدداً وارد کشور شوید، حتی اگر اجازه اقامت شما از بین رفته یا نا معتبر شده باشد.

ویزای بازگشت ویزای ملی (هلندی) است، بنابراین در سایر کشورهای شینگن معتبر نمی باشد.

 1. مجوز MVV برای اقامت موقت

اگر می خواهید برای بیش از 90 روز به هلند بیایید و به ویزای شینگن نیاز دارید، قبل از سفر باید درخواست MVV و اجازه اقامت موقت (روش TEV) را بدهید.

از آنجا که (MVV (Machtiging tot Voorlopig Verblijf به شما ورود به هلند را اعطا می کند، مشابه ویزا است، اما در واقع مجوز اقامت موقت است. MVV اجازه می دهد شما نه به عنوان یک توریست، که به عنوان یک پتانسیل بالقوه وارد هلند شوید.

MVV همچنین اجازه می دهد تا زمانی که درخواست اجازه اقامت شما در حال پردازش است، در هلند بمانید.

بهتر است درباره MVV و روش TEV در رابطه با اجازه اقامت اطلاعات بیشتری کسب کنید.

mvv

قیمت ویزای هلند

به طور کلی هزینه ویزای هلند، برای افرادی که به شکل معمول اقدام می کنند و شخصا برای وقت سفارت هلند اقدام می کنند به شکل جدول زیر است اما اگر می خواهید ویزای فوری هلند را کسب کنید، باید هزینه جداگانه برای خریداری وقت سفارت پرداخت کنید.

ویزای توریستی برای بزرگسالان60 €
ویزای توریستی برای کودکان 6 تا 11 سال35 €
ویزای توریستی کودکان زیر 6 سالرایگان

سایر مسائل:

 • ویزای تحصیلی هلند و ویزای کار هلند، نوعی اقامت موقت محسوب می شوند.
 • چیزی به اسم ویزای تضمینی هلند وجود ندارد و اخذ ویزای هلند به مسائل متفاوتی در داخل سفارت و همچنین مدارک ارائه شده توسط شما بستگی دارد.
توسط | 2020-06-11T12:43:43+04:30 23rd اکتبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید