مهاجرت پزشکان به هلند | تحصیل پزشکی در هلند ۲۰۲۰

مهاجرت پزشکان به هلند و تحصیل در هلند

در این مقاله در رابطه با مهاجرت پزشکان به هلند و همچنین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با گلدن اینوست همراه باشید.

مهاجرت پزشکان به هلند

شرایط مهاجرت پزشکان به هلند به شکل زیر است:

 • ویزای سفارت هلند را دریافت کنید. باید ویزای طولانی مدت دریافت نمایید چرا که با اخذ ویزای توریستی هلند شما اجازه کار ندارید!
 • زبان هلندی را بیاموزید. شما باید حداقل به سطح NT2-B2 تسلط داشته باشید اما زندگی واقعی نشان می دهد که به سطح C1 یا C2 نیاز دارید.
 • برای شروع در BIG ثبت نام کنید. شما باید برای امتحانات زیر آماده شوید:
  آزمون AKV (دانش عمومی و مهارت).
  آزمون BI (ثابت کنید که دانش پزشکی شما مطابق با استاندارد های هلند است).
 • بر اساس دیپلم شما (جایی که آن را کسب کردید) و نتایج امتحانات ذکر شده در بالا، در بیشتر موارد مجبورید کار آموزی را در بیمارستان دانشگاه هلند انجام دهید.
 • اگر نتایج شما خیلی ضعیف باشد (طبق کمیته امتحان) شما نمی توانید به عنوان پزشک در هلند کار کنید و پروسه در اینجا متوقف می شود.
 • پس از طی کردن تمام مراحل فوق می توانید برای کار در هلند ثبت نام کنید.
 • شما باید برای پیدا کردن شغل با همکاران خارج از کشور و دانشجویان هلند به رقابت بپردازید.

در رابطه با مهاجرت پزشکان متخصص به هلند نیز پروسه انجام کار تقریبا به همین شکل یا مشابه آن است.

مهاجرت پزشکان به هلند

تحصیل پزشکی در هلند

مسیر احراز صلاحیت پزشک عمومی در هلند و تحصیل پزشکی در هلند از سه مرحله اصلی تشکیل شده است:

 1. لیسانس پزشکی (3 سال)
 2. کارشناسی ارشد پزشکی (3 سال دیگر)
 3. آموزش (یک سال)

شرایط تحصیل پزشکی در هلند

سه سال اول تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی می تواند در دانشگاه های این کشور انجام شود شود، اما فقط دو مورد این گزینه را دارند و مکان های بسیار کمی در دسترس دانشجویان انگلیسی زبان است. دانشگاه گرونینگن لیسانس پزشکی را در دو رشته پزشکی ارائه می دهد، یکی در بهداشت جهانی و دیگری در پزشکی مولکولی. دانشگاه ماستریخت یک برنامه مشابه به زبان انگلیسی دارد.

تحصیل پزشکی در هلند

همه این مدارک اولین گام برای دکتر شدن است. در حالی که این مقاطع به زبان انگلیسی تدریس می شود، لازم است که در کنار سایر مطالعات خود، هلندی را یاد بگیرید. زبان هلندی جزء لاینفك دوره است و در صورت فارغ التحصیلی باید امتحانات را به زبان هلندی قبول شوید.

یادگیری زبان هلندی ضروری است و اهمیت آن فقط برای برخورد و مکالمه با بیماران نیست، بلکه در مرحله کارشناسی ارشد شما نمی توانید مطالعات خود را به زبان انگلیسی در هرجای دیگر تکمیل کنید.

مدارک کارشناسی ارشد در تحقیقات پزشکی و فن آوری پزشکی وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، اما برای شما کافی نیست که بتوانید به عنوان پزشک دارای صلاحیت شوید. نمونه ای از این مدرک می تواند کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی پزشکی در دانشگاه رادبود باشد.

سال نهایی آموزش مستلزم حضور پزشکان آینده در بیمارستان های هلند است و در اینجا برقراری ارتباط به زبان هلندی از اهمیت حیاتی برخوردار است.

به طور خلاصه، تحصیل در رشته پزشکی در هلند امکان پذیر است، اما فقط تا حدی به زبان انگلیسی قابل انجام است و شما باید متعهد شوید که نه تنها زبان هلندی را یاد می گیرید، بلکه می توانید به زبان هلندی تحصیل کنید.

ورود به دانشگاه الزامات بسیاری دارد چرا که دانشگاه ها در تلاش برای گرفتن ورودی جدید نیستند. مهلت مقرر زودتر از سایر موضوعات (به طور معمول 15 ژانویه) است و از آنجا که پزشکی مشمول Numerus Fixus است، در یک دوره شما فقط می توانید به یک دانشگاه مراجعه کرده و درخواست دهید.

با وجود این قضیه که شما باید تا پایان مدرسه، یعنی در سطح A، ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی و شیمی را خوانده باشید، پذیرش دانش آموزان انگلیسی زبان سخت تر می شود. اگر این کار را نکرده باشید، برای نشان دادن صلاحیت در این موضوعات باید در هلند امتحان کنید. برای هر موضوعی که شما به آن نیاز دارید، احتمالاً مجبور خواهید شد برای آمادگی در امتحان، بین 200 تا 300 ساعت مطالعه انجام دهید.

پزشکی در هلند

اگر به دنبال تحصیل پزشکی در خارج از کشور هستید، بعید است هلند پاسخ مسئله باشد. گزینه های زیادی در اروپا وجود دارد که می توانید اطلاعات مربوط به این موارد را در صفحه مطالعه پزشکی خارج از کشور از وب سایت A Star Future پیدا کنید.

تحصیل دندانپزشکی در هلند

مهاجرت دندانپزشکان به هلند شامل مراحل زیر است. همچنین در اینجا شرایط تحصیل دندانپزشکی در هلند و یافتن شغل پس از اتمام تحصیلات را برای شما شرح می دهیم:

 1. ثبت نام به عنوان دندانپزشک در BIG (صنایع قانون مراقبت های بهداشتی فردی)

عنوان “دندانپزشک” در هلند محافظت می شود. این نام فقط توسط دندانپزشکانی استفاده می شود که در فهرست BIG ثبت شده باشند. قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک دندانپزشک در یک کلینیک هلندی مشغول به کار شوید، باید برای ثبت نام در BIG واجد شرایط شوید و نام شما درج شود.

ثبت نام در BIG

اگر در خارج از EEA یا سوئیس به عنوان دندانپزشک واجد شرایط باشید، نمی توانید مستقیماً ثبت نام کنید. ابتدا مدارک تحصیلی شما باید شناخته شود. شما نیاز به درخواست گواهی صلاحیت حرفه ای نیز دارید.

برای تعیین اینکه آیا این گواهینامه می تواند برای صادر شود، باید تحت یک روش ارزیابی قرار بگیرید که مستلزم انجام یک سری تست ها است: یک آزمون عمومی دانش و مهارت و یک ارزیابی حرفه ای. نتایج آزمایشات مشخص می کند که آیا برای شما شما یک گواهی صلاحیت حرفه ای صادر می شود یا اینکه در ابتدا به آموزش های اضافی نیاز خواهید داشت.

پس از دریافت گواهینامه، می توانید برای ثبت نام در BIG اقدام کنید.

 1. اجازه کار برای افراد خارج از اتحادیه اروپا و EEA: UWV

افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) به هلند نقل مکان می کنند و مایل به ماندن در هلند برای مدت طولانی تر از سه ماه هستند، معمولاً برای کار در هلند به مجوز کار نیاز دارند. پیش شرط های مربوطه در قانون اشتغال اتباع بیگانه (WAV) تنظیم شده است و چنین مجوزی باید از بدنه اجرایی طرح های بیمه کارمند هلندی: UWV اخذ شود.

دندانپزشکی در هلند

 1. ثبت نام در خدمات مهاجرت و طبیعی سازی: اجازه اقامت

افرادی که به هلند مهاجرت می کنند و مایل به ماندن بیشتر از سه ماه در هلند هستند باید در خدمات مهاجرت و طبیعی سازی هلند (IND) ثبت نام کنند. این مورد در افرادی که از داخل منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و همچنین افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا و EEA در حرکت به سمت هلند هستند صدق می کند، اما رویه ها متفاوت است.

 1. شرایط زبان BIG را برآورده کنید (هلندی را یاد بگیرید)

از تاریخ 1 ژانویه سال 2017، کلیه دندانپزشکان خارجی باید نشان دهند که با زبان هلندی تا حدودی آشنایی دارند (زبان هلندی در سطح B2 + مهارت کافی و تعامل پزشکی هلندی).

از نظر قانونی هر فردی که در هلند به عنوان دندانپزشک فعالیت می کند باید بتواند به زبانی هلندی با دیگران ارتباط برقرار کند و مشتری بتواند آن را درک کند. بنابراین دندانپزشکان خارجی که در هلند کار می کنند باید بتوانند به زبان هلندی صحبت کنند.

اگر فارغ التحصیل خارج از اتحادیه اروپا یا کشوری هستید که در زیر ذکر می شود، باید به جای آزمون زبان هلندی، آزمون دانش عمومی و مهارت (AKV) را قبول شوید.

 • دندانپزشکی که در کشور دیگری در اتحادیه اروپا یا لیختن اشتاین، نروژ یا ایسلند فارغ التحصیل شده باشد.
 • دندانپزشکی که به عنوان زبان مادری خود در خارج از کشور تحصیل کرده است.
 1. چگونه می توانم به عنوان دندانپزشک در هلند شغلی پیدا کنم؟

روش های مختلفی برای یافتن شغل به عنوان یک دندانپزشک خارجی در هلند وجود دارد:

 • به بانک شغل دندانپزشکی KNMT، بزرگترین وب سایت دندانپزشکی در هلند، نگاهی بیندازید
 • رزومه خود را به بانک CV KNMT ارسال کنید تا کارفرمایان شما را بیابند (فقط برای اعضای KNMT)
 • همچنین چندین آژانس استخدامی دندانپزشکی (تجاری) وجود دارد که می توانند به شما در یادگیری زبان هلندی، ثبت نام در BIG، یافتن شغل به عنوان دندانپزشک، یافتن خانه و… کمک کنند.

آژانس های استخدام دندانپزشکی:

 • Trabajar en Holanda (وب سایت به زبان اسپانیایی)
 • دندانپزشکی BGB (که قبلاً به عنوان دندانپزشکی DPA شناخته می شد)
 • متخصصین مراقبت از دندان
 1. ثبت نام در اداره امور مالیاتی و گمرک هلند

قبل از شروع کار، کارفرمای شما باید شما را در اداره امور مالیاتی و گمرک هلند (Belastingdienst) ثبت کند. علاوه بر این، اگر کارمند باشید، چندین طرح بیمه برای کارمندان وجود دارد که اجباری هستند.

 1. رویه شکایت

دندانپزشکان در هلند از نظر قانونی ملزم به ارائه فرصت به بیماران در صورت عدم رضایت هستند. آسانترین راه برای تحقق این نیاز، عضویت در KNMT است. اعضای KNMT به طور خودکار تمام شرایط قانونی مربوط به روال شکایت را برآورده می کنند.

 1. اخذ گواهی رادیولوژی

شما باید یک دوره رادیولوژی را انجام دهید تا به شما اجازه داده شود از بیماران عکس اشعه ایکس بگیرید، به عنوان مثال دوره ارائه شده توسط ACTA. (فقط هلندی)

 1. تست تیتر

اگر این آزمون را در هلند بگذرانید، می توانید مطمئن باشید که استاندارد های هلند را رعایت می کنید.

توسط | 2020-06-22T12:03:08+04:30 30th نوامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید