پناهندگی هلند به وسیله ویزای توریستی در سال ۲۰۲۰

شرایط پناهندگی در هلند 2020

همان طور که می دانید، پناهندگی هلند، یکی از راه های کسب اقامت هلند است. مراحل پناهندگی هلند به پناهندگی کوتاه مدت 8 روزه و یک روند پناهندگی طولانی مدت تقسیم می شود. ارزیابی هرگونه درخواست پناهندگی، در مراحل پناهندگی کوتاه مدت آغاز می شود. در طی این روش، IND می تواند تصمیم بگیرد كه پرونده را به مرحله پناهندگی طولانی مدت ارجاع دهد یا خیر.

در ابن مقاله در رابطه با چگونگی مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی با شما صحبت خواهیم کرد تا در رابطه با مهاجرت و پناهندگی هلند بیشتر بدانید:

پناهندگی هلند

مراحل پناهندگی کوتاه 8 روزه

تصمیم در مورد درخواست پناهندگی هلند در این مرحله باید ظرف 8 روز کاری صادر شود. در موارد استثنایی، این مهلت ممکن است تا 6، 8 یا 14 روز دیگر نیز تمدید شود. بنابراین، طول کل مراحل پناهندگی کوتاه مدت بسته به دلایل تمدید روند کار نهایتا 14، 16 یا 22 روزه است(تمدیدها در عمل مکرر نیستند). مطابق بند C1 / 2.3 بخشنامه بیگانگان (خارجی ها)، IND نسبت به تمدید مهلت مراحل پناهندگی کوتاه، انعطاف پذیر است.

برای درک صحیح از مراحل پناهندگی کوتاه، آنچه در این هشت روز اتفاق می افتد را به شما نشان می دهیم.

روز 1: شروع مراحل پناهندگی با مصاحبه اول

در روز رسمی ثبت درخواست پناهندگی هلند، IND اولین مصاحبه با پناهجو را انجام می دهد تا هویت، ملیت و مسیر سفر پناهجو از کشور مبداء خود به هلند را مشخص کند. مصاحبه اول مربوط به دلایل پناهندگی نیست. وکالت از روز اول به طور خودکار منصوب می شود.

روز 2: بررسی مصاحبه اول و تهیه تدارکات مصاحبه دوم

پناهجو و وکیل مهاجرتی تعیین شده اولین مصاحبه را بررسی می كنند و پس از آن می توانند اصلاحات و اضافات آن را ارائه كنند، كه معمولاً به دلیل مشكلات تفسیری اتفاق می افتد، جایی كه سوء تفاهم به راحتی رخ می دهد. در روز دوم به تدارکات و تهیه مقدمات مصاحبه دوم نیز می پردازند.

روز 3: مصاحبه دوم توسط IND

در مصاحبه دوم که گسترده تر است، توسط IND از متقاضی پناهندگی در مورد دلایل خود برای درخواست پناهندگی سؤال می شود.

روز 4: بررسی مصاحبه دوم و اصلاحات و اضافات

در روز بعد از مصاحبه دوم، وکیل و پناهجو، گزارش مصاحبه دوم را بررسی می کنند. در طی این مرحله، پناهجو می تواند هرگونه اصلاحات و اضافات مصاحبه دوم را ارائه دهد.

پس از روز چهارم، IND ارزیابی خود را از درخواست پناهندگی در هلند انجام می دهد و ممکن است تصمیم به اعطای پناهندگی بگیرد. اگر اینگونه نباشد، IND تصمیم می گیرد که بازرسی را در مراحل پناهندگی کوتاه ادامه دهید یا به مراحل طولانی مراجعه کنید.

روز 5: قصد رد درخواست پناهندگی

در صورتی که IND تصمیم به رد درخواست پناهندگی هلند بگیرد، این تصمیم را به طور کتبی را صادر می کند.

پناهندگی کشور هلند

روز 6: ارسال نظر توسط وکیل

پس از آنكه IND اقدام كتبی برای رد درخواست پناهندگی هلند صادر كرد، وکیل نظر خود را به صورت کتبی و به نمایندگی از پناهجو ارائه می دهد.

روز 7 و 8: تصمیم گیری IND

پس از ارائه نظر وکیل به صورت کتبی، IND تصمیم به رد یا قبول پناهندگی می گیرد. همچنین ممکن است تصمیم بگیرد که بررسی پرونده پناهندگی را در روند پناهندگی طولانی ادامه دهد.

هنگامی که IND نمی تواند ادعای پناهندگی در هلند را ارزیابی کند و در مدت زمان مراحل کوتاه پناهندگی تصمیمی اتخاذ کند، باید پرونده را به مراحل پناهندگی طولانی ارجاع دهد. این تصمیم توسط IND و بر اساس اطلاعات مصاحبه اول و دوم و اطلاعات مربوط به گزارش های رسمی و سایر اطلاعات کشور، اخذ می گردد.

هلند پناهندگی

مراحل پناهندگی طولانی

در صورتی که IND، پس از مصاحبه دوم و ارائه اصلاحات و اطلاعات اضافی در مراحل پناهندگی کوتاه، تصمیم به ادامه بررسی درخواست پناهندگی در مراحل پناهندگی طولانی بگیرد، پناهجو از یک مرکز POL به یک مرکز پناهجویان منتقل می شود.

هیچ شرط خاصی وجود ندارد که طبق آن IND بتواند یک پرونده را به مراحل پناهندگی طولانی ارجاع دهید. اما به طور کلی در این موارد IND نیاز به زمان بیشتری برای بررسی هویت پناهجو یا دلایل وی در مورد پناهندگی دارد. این ارجاع قابل تجدیدنظر نیست.

به پناهجو و وکیل وی 4 هفته فرصت داده می شود تا در پاسخ به تصمیم IND برای رد درخواست پناهندگی، دیدگاه خود را به صورت کتبی ارائه دهند. اگر دلیل اصلی رد ادعا را تغییر کند، IND باید برای رد درخواست پناهندگی قصد جدیدی صادر كند.

اگر درخواست پناهندگی در روند پناهندگی طولانی مورد بررسی قرار گیرد، حداکثر زمان تصمیم گیری 6 ماه است.

مطابق ماده 42 قانون بیگانگان (Aliens) و با تحقق ماده 31 دستورالعمل تجدید نظر در مراحل پناهندگی، در صورتی که مثلاً پرونده پیچیده باشد یا تعداد درخواست های پناهندگی در همان زمان بیشتر شود، این مهلت می تواند تا 9 ماه تمدید شود. علاوه بر تمدید 9 ماهه، طبق ماده 42 قانون بیگانگان، این مدت زمان می تواند تا 3 ماه دیگر تمدید شود.

هلند پناهندگی

به طور کلی، شرایط پناهندگی هلند مانند بسیاری دیگر از کشور های اروپایی است و کمپ پناهندگی هلند، آن خواسته مطلوب را برآورده نخواهد ساخت. تجربیات پناهندگی در هلند، به ما یادآوری می کند که در مقایسه با سایر راه های مهاجرت به هلند، این راه آغاز سختی در پیش خواهد داشت. زندگی پناهندگان در هلند، با سختی های بسیاری آغاز می گردد که اولین مرحله آن، پذیرش شما و قبول دلایل شما به عنوان یک پناهجو در هلند است.

توسط | 2020-06-20T16:06:37+04:30 13th نوامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید