مهاجرت کاری به کشور هلند| ۴ نوع مجوز کار در هلند

اجازه کار در هلند

هر شهروند غیر اتحادیه اروپا که می خواهد در هلند کار کند باید مجوز معتبر کار در هلند را به دست آورد. اگر چه معمولاً کارفرما است که این درخواست را انجام می دهد، اما چه کارمند و چه کارفرمای آینده آن ها، می توانند مجوز کار را درخواست کنند. اگر قصد مهاجرت از طریق کار به هلند را دارید و می خواهید اقامت از طریق کار در هلند را کسب کنید با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت کاری به هلند را برای شما شرح دهیم.

مجوز کار فقط برای کار فرمایانی که آن را درخواست می کنند معتبر است و اگر کارمندی کار را ترک کند این اجازه متوقف می شود. مجوز کار عمومی برای هلند وجود ندارد.

کار در هلند

چه کسی به مجوز کار هلندی احتیاج دارد؟

مهاجران مقیم داخل اتحادیه اروپا، EEA (اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) یا سوئیس برای راه اندازی کسب و کار در هلند یا کسب درامد در هلند، به اجازه کار یا ویزای کار هلند احتیاج ندارند. زیرا شهروندان این کشورها دارای حق آزادی حرکت در درون یکدیگر را هستند.

تازه ترین کشور های عضو اتحادیه اروپا که در ابتدای سال 2014، آزادی کامل حرکت در هلند را به دست آوردند، بلغارستان و رومانی بودند. همچنین از اول ژوئیه 2018، مردم کرواسی دیگر نیازی به مجوز کار هلندی برای کار در هلند نداشتند.

مهاجران خارج از اتحادیه اروپا، در صورت حضور در هلند برای انجام انواع خاصی از کار ها در دوره های کوتاه مدت بصورت گاه به گاه (مانند کارمندان خدمات مطبوعاتی، نوازندگان) نیازی به اخذ مجوز کار هلند ندارند.

همه افراد با سایر ملیت ها، برای کار در هلند به یک نوع مجوز کار احتیاج دارند.

انواع مجوزهای کار در هلند

انواع اصلی مجوز کاری که در هلند اعمال می شوند عبارتند از:

  • GVVA یا مجوز سینگل (Single Permit)
  • مجوز مهاجر بسیار ماهر (نیروی متخصص)
  • سال تحصیلی (zoekjaar) برای فارغ التحصیلان
  • اجازه کار برای کارآفرینان (موسسات شرکت ها)

چند موقعیت دیگر نیز وجود دارد که مهاجران غیر اتحادیه اروپا می توانند در هلند کار کنند، بدون اینکه نیاز باشد که یکی از مجوز های اصلی کار را درخواست دهند (زیر را ببینید).

ویزای کار هلند

GVVA / مجوز سینگل در هلند

از اول آوریل 2014، مهاجرانی که می خواهند در هلند کار کنند می توانند برای GVVA یا مجوز سینگل، ترکیبی از مجوز کار tewerkstellingsvergunning یا TWV و اجازه اقامت را درخواست کنند.

GVVA / مجوز سینگل یا واحد چیست؟

GVVA شامل مجوز اقامت هلندی (verblijfsvergunning) و یک سند اضافی است. GVVA برای کارگران و کار آموزان خارج از EEA و سوئیس در نظر گرفته شده است که بیش از سه ماه در هلند خواهند ماند.

قبل از ثبت درخواست اجازه کار GVVA، کارفرما باید نشان دهد که برای جذب یک کارمند مناسب در هلند و اتحادیه اروپا تلاش هایی صورت گرفته است. اما پس از این تلاش های استخدامی منجر به یافتن نامزد مناسب نشده، کارفرما می تواند به دنبال کارمندان در خارج از اتحادیه اروپا باشد.

با این حال، شرایط و مدارک ویزای کار هلند (GVVA) به شکل زیر است:

فرآیند درخواست GVVA / Single Permit

درخواست GVVA معمولاً توسط کارفرمای آینده شخص مورد نظر، به اداره مهاجرت و طبیعی سازی هلند (IND) ارسال می شود. اسناد و مدارک مربوطه را می توان از وب سایت IND بارگیری کرد. پس از پرداخت هزینه و ارائه فرم های لازم، IND از UWV (آژانس تأمین اجتماعی هلند) درخواست می کند تا راهنمایی کند که آیا ممکن است کارمند مورد نظر بتواند به طور موثری در هلند کار و زندگی و کند؟

ارزیابی UWV براساس معیار های قانون اشتغال مهاجران (Wav) است. IND تصمیم خود را بر اساس توصیه UWV اتخاذ خواهد کرد. اگر تصمیم مثبت باشد و GVVA صادر شود، IND به کارفرما اطلاع می دهد.

در طی مراحل درخواست ممکن است UWV با کارفرما یا کارمند تماس بگیرد تا برخی از جنبه های برنامه یا موقعیت را روشن کند.

ویزای کار هلند

چه کسی نمی تواند برای GVVA / مجوز مجوز درخواست کند؟

برخی از افرادی که مایل به کار در کشور هلند هستند، نمی توانند GVVA دریافت کنند. افرادی مانند دانشجویانی که مایل به کار هستند، پناهجویان، کارگران فصلی، کارمندان منتقل شده در یک گروه چند ملیتی، کارمندانی که حداکثر برای سه ماه به هلند می آیند و اتباع کشور کرواسی. این افراد باید مجوز کار TWV را به طور جداگانه از UWV درخواست کنند.

توسط | 2020-06-20T16:34:55+04:30 24th نوامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید