کار ضمن تحصیل در هلند و معرفی ۱۰ موسسه کاریابی هلندی

کار ضمن تحصیل در هلند

آیا کار ضمن تحصیل در کشور هلند امکان پذیر است؟ شرایط کار و زندگی در هلند چگونه است؟

در ابتدا باید با قوانین کار در هلند آشنایی کامل داشته باشید. اینکه آیا در هنگام خود اشتغالی به مجوز کار احتیاج دارید یاخیر؟ چه موقع کارآموزی انجام دهید؟ و چند ساعت مجاز به کار به عنوان دانشجوی بین المللی هستید؟ همچنین در این راه به لیست مشاغل مورد نیاز هلند احتیاج پیدا خواهید کرد. ما در این مقاله به بررسی کار ضمن تحصیل در هلند، کار پس از تحصیل در هلند و کارآفرینی در کشور هلند خواهیم پرداخت.

کار ضمن تحصیل هلند

دانشجویان بین المللی مجاز به کار ضمن تحصیل در هلند هستند. با این وجود محدودیت های خاصی بسته به ملیت شما وجود دارد به عنوان مثال تعداد محدودی از ساعات هفته و همچنین تا مدت زمان محدودی مجاز به کار در این کشور هستید. اگر دانشجوی خارجی هستید (غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس) و دارای مجوز اقامت معتبر با هدف تحصیل هستید، می توانید در کنار تحصیلات خود کار کنید (یا کار فصلی تمام وقت در ماه های ژوئن، ژوئیه و آگوست، یا کار نیمه وقت به اندازه ده ساعت در هفته).

در این حالت کارفرمای هلندی شما به مجوز کار نیاز دارد، اما این کار، یک فرآیند آسان است زیرا کارفرمای شما نیازی ندارد که ثابت کند که شما تنها شخص قادر به انجام این کار در تمام اتحادیه اروپا هستید.

به عنوان یک دانشجوی اتحادیه اروپا  EEA / سوئیس، شما می توانید در کنار تحصیلات خود به همان اندازه ای که می خواهید کار کنید.

بیمه بهداشت عمومی هلند

به محض اینکه شغل (نیمه وقت) پیدا کردید، شما باید بیمه بهداشت عمومی هلند را نیز داشته باشید. آیا شما به صورت خود اشتغالی کار می کنید؟ لطفاً با Sociale Verzekeringsbank (SVB) تماس بگیرید و ارزیابی وضعیت خود را درخواست کنید. SVB تصمیم خواهد گرفت که آیا شما نیاز به بیمه درمانی عمومی دارید یا خیر.

شماره تأمین اجتماعی

اگر شغلی دارید، کارفرمای شما باید شماره به اصطلاح امنیت اجتماعی شما، BSN شما را بشناسد. شرکت های بیمه نیز ممکن است BSN شما را درخواست کنند. هنگام ثبت نام در شورای محلی خود، به طور خودکار  BSN شما صادر می شود.

کار بعد از تحصیل در هلند

دانش و استعداد در هلند ارزش زیادی دارد. به همین دلیل علاوه بر کار ضمن تحصیل در هلند پس از فارغ التحصیلی نیز می توانید در این کشور بمانید و به جستجوی شغل با ویزای کار بعد از تحصیل در هلند بپردازید. دولت هلند و نوفیک می خواهند اطمینان حاصل کنند که از گزینه های خود برای اقامت در هلند برای کار به خوبی آگاه هستید. در مورد فرصت های شغلی، فرهنگ شغلی، حقوق و اطلاعات عملی می توانید وب سایت فارغ التحصیلان هلند را مطالعه کنید. صنایع در حال رشد سریع و دانشگاه های مرتبط با کارفرمایان در انتظار شما هستند و شما می توانید به دنبال یک حرفه ی هیجان انگیز باشید.

کار ضمن تحصیل در هلند

بهترین شغل در هلند

ما لیست کوچکی از 10 شغل پردرآمد کشور هلند را برای شما جمع آوری کرده ایم!

 1. متخصصان پزشکی
 2. خلبانان
 3. وکلا
 4. مدیران شرکت
 5. اقتصاددانان تجارت
 6. مدیران منابع انسانی
 7. مدیران بازرگانی
 8. ناخدای دریایی
 9. دفتر اسناد رسمی
 10. کارآگاهان

کار آفرینی در هلند

در ژانویه سال 2015، دولت هلند ویزای استارتاپ هلند را برای جذب کارآفرینان خارجی به هلند معرفی کرد. فرقی نمی کند که اهل کجا باشید، هر کسی می تواند برای ویزای راه اندازی اقدام کند اما همانطور که انتظار می رود شرایط سختگیرانه ای باید برآورده شود.

برخی افراد ترجیح می دهند رئیس خودشان باشند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید شانس این را دارید تا در هلند کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. برای راه اندازی یک شرکت باید چند مسئله اداری مهم را در نظر بگیرید. به عنوان مثال چه ساختار تجاری را انتخاب خواهید کرد؟ چگونه می توانید شرکت خود را در اتاق بازرگانی هلند (کامر ون کوفندل) ثبت کنید؟ آیا مالیات این مشاغل را باید پرداخت کنید؟

در کشور هلند، مشاغل جدید می توانند از مزایای متعددی استفاده کنند به عنوان مثال مالیات مشاغل جدید به طور قابل ملاحظه ای پایین تر از مالیات سایر مشاغل است. دریابید که آیا واجد شرایط دریافت این مزایای مالیاتی برای مشاغل جدید هستید یا خیر.

کارآفرینی در هلند

موسسات کاریابی هلند

10 نمونه از بهترین موسسات کاریابی در هلند به شرح زیر می باشند:

 1.  Randstad
 2. Panda International
 3.  Antal International
 4. International People Solutions
 5.  Culture Works Amsterdam
 6.  Sense Recruitment
 7.  Redactie & Co
 8.  Ad Rem Young Professionals
 9.  Undutchables Amsterdam
 10.  Dutch Casting Agency

نرخ بیکاری در هلند

سازمان ملی آمار CBS روز چهارشنبه گفت كه تعداد جای خالی شغلی در هلند تقریباً برابر با تعداد افراد رسماً بدون شغل است. بخش فناوری اطلاعات، ساخت و ساز و صنعت مهمان نوازی برای پر کردن جای خالی با مشکل مواجه شده اند. افراد دانشجو که تمایل به کار ضمن تحصیل در هلند هستند خاطر جمع باشند که کار پیدا کردن در این کشور پروسه ساده ای است.

نرخ بیکاری هلند در اکتبر 2019 به 4.30٪ کاهش یافت درحالی که نرخ بیکاری گزارش شده در سپتامبر 2019  4.40 % بود. همچنین نرخ بیکاری جوانان در این کشور در ماه اکتبر از 7.20 درصد در سپتامبر 2019 به 7.30 درصد افزایش یافت. نرخ بیکاری جوانان در هلند از سال 1983 تا سال 2019 به طور متوسط 10.85 درصد بوده و در سپتامبر 1995 به 17.70 درصد رسیده و در آوریل سال 2019 به رکورد پایین 6.20 درصد رسیده است.

نرخ بیکاری در هلند

 

توسط | 2020-06-22T12:44:56+04:30 2nd دسامبر, 2019|کشور هلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید