اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی + مزایای مالیاتی

اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی

یکی از راه های اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی می باشد. اگر در پی بازنشستگی در خارج از کشور هستید، کشور پرتغال را در لیست مقاصدتان قرار دهید. پرتغال یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی است و اکثر افراد در این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند. ما در این مقاله به بررسی ویزای بازنشستگی پرتغال و اقامت بازنشستگی پرتغال پرداخته ایم.بازنشستگی در پرتغال

اقامت پرتغال برای بازنشستگان

اگر قصد بازنشستگی در خارج از کشور را دارید، کشور پرتغال بهترین ها را ارائه می دهد: این کشور یک مقصد زیبا و اروپایی است و برای بازنشستگان بسیار مقرون به صرفه است. تغییرات اخیر دولت برای کمک به جذب خارجی ها سبب شده است تا بتوانید به مدت 10 سال در مالیات خود صرفه جویی کنید.

برای بازنشستگی در پرتغال به درخواست اقامت نیاز دارید. این روند ممکن است مدتی طول بکشد اما سرراست است. شما باید گذرنامه، گواهی اثبات درآمد کافی و اثبات داشتن بیمه درمانی را ارائه دهید همچنین باید پیشینه جنایی شما یررسی گردد.

ویزای بازنشستگی پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال و اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی، باید مجوز اقامت دریافت کنید. مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، اخذ اقامت پرتغال برای شهروندان اروپا و شهروندان آمریکا بسیار آسان است در حالت کلی اخذ اقامت این کشور از سایر کشورهای اروپایی آسان تر می باشد.

دولت این کشور طی سال های اخیر به طور خاص اقداماتی را انجام داده است تا پرتغال را به محلی برای استقبال بازنشستگان مهاجر تبدیل کند. برای اینکه یک شهروند آمریکایی متقاضی اقامت شود باید به یک کنسولگری مراجعه کند. باید یک برنامه را تکمیل کند و برخی از مدارک، مانند گذرنامه، اثبات درآمد و شواهدی مبنی بر داشتن بیمه درمانی را ارائه دهد. همچنین باید یک بررسی پیش زمینه جنایی انجام شود. پس از طی کردن این مراحل درخواست، می توانید اجازه اقامت موقت را بدست آورید. این مجوز پنج سال انقضا دارد و پس از آن می توانید مجوز اقامت دائمی پرتغال را دریافت کنید.ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای D7 بازنشستگی پرتغال

به منظور جذب بازنشستگان و افراد دارای درآمد، قانون پرتغال ویزای ویژه ای به نام D7 Visa ، برای اتباع خارجی که مایل به اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی هستند، فراهم می کند. این ویزا به صاحب آن و خانواده اش اجازه می دهد تا برای درخواست AR متعاقب خود وارد قلمرو پرتغال شوند.

ویزای D7 پرتغال برای چه کسانی در نظر گرفته شده است:

  • بازنشستگان خارجی؛
  • شهروندان خارجی که از راه درآمد اموال منقول و غیر منقول، مالکیت معنوی یا برنامه های مالی در این کشور زندگی می کنند.

از جمله الزامات خاص موفقیت در درخواست ویزا، اثبات درآمد منظم و قابل اطمینان باشد، که ناشی از بازنشستگی وی یا از منابع خود است، که باید بالاتر از حداقل درآمد مقرر در قانون باشد که وی را قادر به اقامت در پرتغال می کند.

بیمه درمانی

خدمات ملی بهداشت در پرتغال (Serviço Nacional de Saude) خدمات درمانی رایگان را به شهروندان پرتغالی ارائه می دهد. متأسفانه، آمریکایی ها تا زمانی که پنج سال در این کشور زندگی نکنند و اقامت دائمی نداشته باشند، برای این خدمات درمانی واجد شرایط نیستند. (شهروندان E.U بلافاصله دسترسی دارند.) بنابراین باید هزینه خدمات درمانی یا پزشکی را که استفاده می کنید پرداخت کنید.

همانطور که قبلاً اشاره شد، لازم است قبل از عزیمت به پرتغال، بیمه درمانی داشته باشید. یکی از شرایط لازم برای درخواست اقامت به عنوان بازنشسته اثبات این است که شما در حال حاضر بیمه درمانی دارید.پرتغال بیمه

از نظر هزینه، هزینه ای که برای بیمه خصوصی پرداخت می کنید به سن شما بستگی دارد. براساس InternationalLiving.com ، بیمه خصوصی که طبقه متوسط و متوسط بالا از آن برخوردار است، می تواند به اندازه 4 یورو در ماه هزینه داشته باشد. اما این نرخ پایین فقط برای افراد جوانتر از 55 در دسترس است. بسیاری از بیمه شدگان خدماتی را به افرادی که از این افراد پیرتر هستند ارائه نمی دهند. سه شرکت Fidelidade / Multicare ، Tranquilidade و Millennium Bank / Médis در زمینه بیمه فعالیت دارند. همچنین شرکت مِدیس برنامه هایی را به افراد تا 75 سالگی ارائه می دهد.

هزینه زندگی در پرتغال

پرتغال به دلیل کم هزینه بودن در بخش مقاصد بازنشستگی به طور فزاینده ای محبوب است. طبق آمار numbeo.com، به طور متوسط، هزینه زندگی تقریباً 30 درصد نسبت به ایالات متحده آمریکا کمتر است. حتی اگر تنها درآمد شما متوسط مزایای تأمین اجتماعی، 1400 دلار باشد، می توانید راحت در این کشور زندگی کنید.

اگر می خواهید در یک شهر بزرگ مانند لیسبون سکونت داشته باشید هزینه ها بسیار سنگین تر است، اما اگر در خارج از شهر زندگی کنید می توانید بسیار در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

داشتن بودجه ماهانه حدود 2000 دلار به شما این امکان را می دهد تا شیوه زندگی مجلل تری داشته باشید.

برای مسکن به طور خاص، می توانید انتظار داشته باشید برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهری بزرگ مانند لیسبون ، 750 دلار یا کمتر بپردازید. زندگی دورتر از مرکز شهر به اندازه چند صد دلار در ماه کم هزینه تر است.

اگر قصد دارید مدت طولانی در این کشور بمانید ارزش دارد که خانه شخصی خود را خریداری کنید. شما می توانید آپارتمان های داخل و خارج از شهر را با قیمتی پیدا کنید که وام شما شبیه به هزینه اجاره باشد.

جهت اطلاع از جزئیات قیمت ها و هزینه زندگی کلیک کنید.هزینه زندگی در پرتغال

مالیات در پرتغال

پرتغال به طور معمول از تمام درآمد شما مالیات کم می کند که شامل درآمد بازنشستگی و درآمد حاصل از منابع بین المللی است. با این حال، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، دولت پرتغال اقداماتی را انجام داده است تا این کشور به مکانی پذیرای مهاجران تبدیل شود. این برنامه شامل چیزی به نام وضعیت اقامت غیر عادی (NHR) می شود. در صورت واجد شرایط بودن، درآمد شما به مدت 10 سال از مالیات معاف می شود. این برنامه شامل درآمد حاصل از کار، سرمایه گذاری، سود سرمایه، حقوق بازنشستگی و درآمد اجاره است.

واجد شرایط بودن برای NHR می تواند بخش قابل توجهی از تغییر را برای شما به ارمغان آورد، بنابراین ایده خوبی است که به آن توجه کنید. اگر سؤال خاصی درباره نحوه درخواست دارید و یا اینکه اصلاً می توانید درخواست کنید باید با یک متخصص مانند یک مشاور مالی که در قوانین مالیاتی بین المللی تخصص دارد صحبت کنید.

اقامت پرتغال بازنشستگی

دولت پرتغال در سال های اخیر الزامات و مالیات اقامت را کاهش داده تا این کشور برای گردشگران و مهاجران جذاب تر شود. ممکن است واجد شرایط دریافت 10 سال مزایای مالیاتی باشید که به شما در افزایش پس انداز بازنشستگی بسیار کمک می کند. شما به یک مشاور نیاز دارید تا شما را راهنمایی کند و به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا اقامت در کشور پرتغال برای شما مناسب است!

مشاوران و وکلای موسسه گلدن اینوست شما را در این مسیر یاری می کنند. علاوه برآن مجموعه اطلاعاتی که جهت مهاجرت به اروپا نیاز دارید در سایت ما، سایت گلدن اینوست در اختیار شما قرار داده شده است.

توسط | 2020-09-01T20:37:02+04:30 2nd سپتامبر, 2020|کشور پرتغال|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید